Zdobądź Evergreen na swoim blogu w tym sezonie świątecznym

W najciemniejszych odmętach zimy zimozielony jest pocieszający. Bez względu na to, jak jest zimno, ile śniegu pokrywa ziemia lub jak źle okaże się rodzinny obiad, te zielone gałęzie zawsze tam są, oferując piękno i pewność.

Evergreen blog posty są tak samo cenne. Dodajemy je do zakładek i czytamy je w kółko, aby nas inspirować, pocieszać i przypominać o podstawach. Wszyscy mamy pół tuzina ulubionych krążących gdzieś, a popularne blogi pomagają przekierować cię do tych postów raz po raz. Wiedzą, że w twoje ciemne dni, to, czego naprawdę chcesz, to przyjazny komfort zimozielonego.

Więc dlaczego twój blog nie ma żadnego?

Podczas gdy niektóre wiecznie zielone posty na blogu pojawiają się znikąd, większość z nich wymaga planowania, wysiłku, opieki, przycinania i konserwacji. Twój zwykły wtorkowy post na temat freelance writing nie będzie go wyciąć. Pewnie, jest przydatna i pewnie zabawna. Ale co czyni go jednym z tych postów, które stają się wiecznie zielone?

Evergreeny podziwiamy za ich długowieczność

Najbardziej oczywistym sposobem jest pisanie o temacie, który nigdy się nie starzeje. Są to posty referencyjne z kamieniem węgielnym, takie jak ” 10 sposoby na zbudowanie lepszego bloga. Te posty są wiecznie zielone po prostu dlatego, że ludzie zawsze potrzebują tych informacji.

Dobrą wiadomością jest to, że evergreen reference posts są dość proste do napisania. Zrób krok po kroku podsumowanie, jak zrobić coś od początku do końca, a otrzymasz wiecznie zielony post.

Są również dobre do definiowania czegoś, co często jest źle zdefiniowane. Na przykład mam posty oznaczone w moim folderze ” Evergreens “na temat” Jaki Marketing Naprawdę. Jest.”I odnoszę się do nich często, ponieważ marketing to śliski temat.

Istnieją wady tego typu wiecznie zielonych postów. Stoisz przeciwko konkurencji. Istnieją już tysiące wiecznie zielonych postów na temat budowania lepszego bloga lub zapewniania lepszej obsługi klienta. Prawdopodobnie istnieje wiecznie zielony post na 10 sposobów na zrobienie absolutnie dowolnego tematu, jaki można sobie wyobrazić.

Jeśli chcesz, aby twój evergreen post był tym, który zostanie oznaczony zakładkami, lepiej zrób to naprawdę, naprawdę. dobrze.

Co prowadzi nas do drugiego minusa: wiecznie zielona treść często wymaga znacznie więcej pracy niż standardowy post. Prawdopodobnie skończysz poświęcając co najmniej 5 godzin — i prawdopodobnie więcej niż 15-upewniając się, że wszystko jest dobrze napisane, Zabawne, przekonujące i że nie popełniłeś żadnych błędów.

Możesz również poświęcać dodatkowe godziny na dogłębne badania, jeśli twój wiecznie zielony post jest na temat, który jest trudny do zrozumienia.

Evergreenowie, których kochamy za ich emocje

Kiedy pisarz wyrusza na temat i wychodzi z genialnym esejem lub historią, której nie możesz oderwać wzroku, jest to wiecznie zielony post emocji.

Czytałem świetne posty na tematy, takie jak dlaczego pisarze są biedni, dlaczego media społecznościowe są do bani, jak uniknąć zniszczenia rodziny swoją karierą, jak załatwić sprawy, jeśli jesteś nieudacznikiem i wiele więcej. Zwykle rodzą się z osobistej frustracji pisarza lub trudnego doświadczenia, i zwykle są wspaniale rozdrażniające serce.

To jednak nie wystarczy. Aby napisać wiecznie zielony post emocji, musisz mieć wszystkie swoje fakty prosto.

To nie wystarczy, by wygadać się na temat tego, jak pisarze nie są wystarczająco opłacani. Musisz zrobić badania i zobaczyć, ile naprawdę płacą, ze wszystkich stron, z każdego kierunku. Musisz opowiadać fascynujące historie o osobistych doświadczeniach i przedstawiać uzasadnione argumenty na temat tego, dlaczego nie jest to sprawiedliwe.

Chcesz, aby osoba przeczytała twój post i poczuła, że dokładnie wiesz, przez co przechodzi. Chcesz, aby uzyskać wgląd i nowe pomysły. Chcesz, żeby wracali i czytali ją za każdym razem, gdy czują się sfrustrowani lub zdenerwowani. Kiedy to zrobią, poczują się trochę lepiej. Ktoś to rozumie. Ktoś wyraził swoją frustrację w przekonujący, starannie uzasadniony sposób.

Powodem, dla którego emocjonalne wiecznie zielone posty są tak popularne, jest to, że kiedy jesteśmy zdenerwowani, nie czujemy się tak Spójni. Chcemy walić głową w biurko, krzyczeć, płakać i bić. Ale chcemy też kogoś else żeby nie czuć się samotnymi.

Ponieważ nie czujemy, że możemy się dobrze wytłumaczyć, czytanie czyjegoś postu na temat problemu (i być może rozwiązania) sprawia, że czujemy się trochę lepiej.

Wyhoduj sobie coś zimozielonego

Spróbuj napisać jeden z tych dwóch rodzajów postów i uczynić go wiecznie zielonym. Spodziewaj się włożyć w to trochę poważnej pracy i nie skąpić na czas. Chcesz, aby to była suma Twojej kreatywności i umiejętności pisania, zabawny, dobrze powiedziany, całkowicie przyjemny utwór, który inspiruje.

To trudna rzecz do zrobienia i być może będziesz musiał napisać ten post kilka razy, zanim będziesz zadowolony.

Kiedy jednak skończysz, będziesz dumny, że możesz to opublikować i wysłać nowych czytelników, aby sprawdzili ten wiecznie zielony post. Możesz nawet umieścić Stały link na pasku bocznym i zachować go na zawsze. To jedne z twoich najlepszych tekstów na temat, który Cię pasjonuje.

A jeśli zrobiłeś to dobrze, będziesz wiedzieć, że wiele osób będzie zakładki go i wrócić do niego raz po raz, tylko po to, aby uzyskać to uczucie ciepła i komfortu, że wiecznie zielone zawsze przynosi.

Total
0
Shares
Related Posts