10 wskazówek produktywności od geniusza robotnika

Wyobraź sobie pięćdziesięciokilkuletniego mężczyznę w niebieskiej koszuli Z Długim Rękawem, rozpięte mankiety, grube i szorstkie kostki. Jest na poboczu drogi, kłóci się z kupcem o stosy pustaków.

To mój dziadek. Jest rok 1980, mniej więcej.

Jego brat, mój wujek, tasuje Brud butami obok białego Dodge ‘ a z 1953 roku, tego z gorącym silnikiem o pojemności 5,2 litra pomiędzy siedzeniem kierowcy i pasażera — silnikiem, który zabrali ze złomowiska kilka lat temu i przywrócili do życia. 24-PAK Stag ogrzewa się na obudowie silnika.

Mój dziadek był wspaniałym człowiekiem.

Ojciec dwunastki, mąż jedynki. Stolarz, elektryk, ogrodnik, hydraulik, narciarz wodny, narciarz śnieżny, spawacz … budowniczy obu swoich domów, domów, które zbudował z materiałów pochodzących z recyklingu, nie płacąc ani grosza za wartość.

I jest coś w patrzeniu na jego fotografie, coś nieziemskiego, marginalnie boskiego. Nie do końca aura, która towarzyszy zdjęciu Ernesta Hemingwaya, Kurta Cobaina czy Carla Sagana …

Ale szacunek i podziw same w sobie.

Był robotniczym geniuszem.

Powiedzieć, że miał wpływ na moje życie, byłoby niedopowiedzeniem. W rzeczywistości, duża część tego, jak pracuję — jak załatwiam sprawy — zawdzięczam mu. Pozwól mi wyjaśnić.

1. Naucz się wszystkiego

Moi dziadkowie byli zagorzałymi katolikami. Oznaczało to wiele rzeczy, ale najbardziej widocznie oznaczało, że mieli dużą rodzinę. Dokładnie 12 dzieci. I to jest coś, co motywowało mojego dziadka do końca.

Za każdym razem, gdy moja babcia mówiła mu, że jest w ciąży, wychodził i uczył się nowego zawodu: jak obsługiwać kocioł, dachować Dom, ramować pokój, uruchamiać hydraulikę, odbudowywać samochody.

Nazwij to, a ten były chłopak z miasta się tego nauczył.

Dla mnie ma to na celu mieć odwagę, aby dowiedzieć się, jak pisać, negocjować, kod, zainstalować WordPress, zrozumieć SEO, uzyskać użyteczność i tak dalej.

Na szczęście zasoby są tam, aby pomóc ci się uczyć: książki, blogi,filmy. Nawet setki darmowych Akademii online, które mogą uczynić cię mądrzejszym w jedno popołudnie.

2. Utwórz listę zadań do wykonania do dwóch lub trzech pozycji

Mogę ci obiecać, że mój dziadek nigdy nie miał listy rzeczy do zrobienia.

Ale on coś załatwił.

Jego życie było proste: pracować, budować swój dom, jeść, spać, pracować, budować swój dom. Dorzuć dziecko tutaj, weekend w domku nad jeziorem z chłopakami tam … a jego życie ma dość prosty i niepowtarzalny rytm w tym.

Ten brak złożoności sprawiał, że wiedział, co musi robić każdego dnia. Było kilka decyzji, nad czym pracować. Po prostu wstań i zrób to.

To samo dotyczy pisarza: napisz post na blogu, pracuj nad książką,wykonaj badania. Zachowaj prostotę i skoncentruj się na najważniejszych rzeczach każdego dnia, dzień w dzień, 365 dni w roku.

3. Recykling wszystkiego

Spędziłem kilka lat na farmie mojego dziadka, malując wszystko, co się nie poruszyło: ogrodzenie kóz, ścianę krawata kolejowego, okiennice … mieszanką farby pozostałej z dwudziestu różnych puszek (pomyśl o wyściełanym-niebieskim pokoju).

Pewnego lata wraz z kuzynem wykopaliśmy rów długi na 4 metry i głęboki na 4 metry, a następnie położyliśmy rurę do szamba. Dziadek odebrał rurę od firmy budowlanej, która nie mogła jej użyć z powodu wady.

Raz w tygodniu skosiłem trzy Akry trawy kosiarką pchaną uratowaną z pobocza drogi.

Nic dziwnego, straciłem apetyt na pracę fizyczną. To, czego nie straciłem, to uznanie za ciężką pracę … i umiejętność bycia zaradnym i recyklingu materiałów. Miałem to we krwi.

Dla marketera treści może to oznaczać odwrócenie podcastu do serii blogów … lub wyrwanie tego projektu i wciągnięcie go do białej księgi … lub przekształcenie najlepszych artykułów w bibliotekę treści.

Nic nie marnuj i zmaksymalizuj wszystko.

4. Wstań wcześnie i zostań do późna

Jak można sobie wyobrazić, pieniądze były mało dla mojego dziadka. Jedzenie było zwykle mdłe, ubrania były tanie i przekazywane, a dom był zatłoczony (mój najmłodszy wujek często spał w wannie lub szafie).

Ale nigdy nie głodowali, nigdy nie zadłużali się, zawsze mieli schronienie i zawsze płacili rachunki na czas.

Jak? Mój dziadek był pracowity, uczciwy, ale także wcześnie wstał i późno spał. O ile nie był chory, nie leżał w łóżku ani na kanapie. Zmaksymalizował czas czuwania i załatwił sprawy.

Lekcja dla twórcy treści jest taka: pracuj, gdy jesteś na szczycie.

5. Oglądaj telewizję na małym ekranie

Z wiekiem dziadek naturalnie zaczął zwalniać. Dla relaksu często oglądał telewizję.

Nie zachwycił się jednak oglądaniem Maratonu Andy ‘ ego Griffitha z 52-calowym płaskim ekranem z dźwiękiem przestrzennym. Trzymał się swojego małego czarno-białego przez lata, kiedy łatwo było mu pozwolić na większy. Po prostu nie chciał odwrócić uwagi.

W moim własnym życiu starałem się utrzymać ten nawyk. Poza profesjonalnym futbolem i Fineaszem i Ferbem, Oglądam mało lub wcale telewizji. Ograniczam również filmy, które Oglądam online i artykuły, które czytam.

Oczywiście, że jestem kulturalnym idiotą. Ale w ten sposób opanowujesz rzemiosło.

Wraca do wiedzy, co należy zrobić-i zrobienia tego, zanim wynagrodzisz się rozpraszaniem życia.

6. Miłej zabawy

Można by pomyśleć, że z tym, jak dużo pracował i rozmiar jego rodziny nigdy nie będzie miał czasu, aby grać. Ale to jest złe. Mój dziadek uwielbiał grać.

Nauczył wszystkie swoje dzieci, jak jeździć na śniegu i nartach wodnych. Kiedy zabrakło mu dzieci do treningu, nauczył mnie i mojego kuzyna, jak jeździć na śniegu i nartach wodnych. Nie wspominając, że wziął tae kwon do ze swoją najmłodszą córką, a on kochani na ryby.

Uwielbiał ciężko pracować oraz graj ostro.

Muszę przyznać, że ten jest dla mnie trudny, bo ciężko mi się zrelaksować. A kiedy się relaksuję, to zwykle za książką. Ale kiedy mogę wyjść i zagrać w piłkę z moim chłopakiem, wskoczyć na trampolinę z dziewczyną, albo wybrać się na długą wędrówkę z małą damą … to działa na mnie cuda. Odmładza.

7. Bądź Hojny

Mój dziadek pewnie przewraca się w grobie, jak to mówię, ale jestem samolubnym, skąpym gnojem, jak wszyscy wychodzą z mojego czasu. Poproś mnie o pomoc w sprzątaniu twojego podwórka po burzy, która rozrzuciła wszędzie szczątki, a ja utykam.

“Przepraszam, mam tę rzadką chorobę, kiedy oślepię i nie mogę używać rąk, gdy jestem przy taczce. Albo piłą łańcuchową.”

Mój dziadek, z drugiej strony, nie zawahałby się rzucić tego, co robił, aby naprawić klimatyzację dla wdowy po mieście.

Najwyraźniej mam pracę do zrobienia w tej dziedzinie. Ale nauczyłem się od niego, że kiedy robię to, by komuś pomóc, następuje nieopisana emocjonalna nagroda. Niezależnie od tego, czy chodzi o dawanie czasu początkującemu pisarzowi, czy o napowietrzanie trawnika dla samotnej matki, dowiaduję się, że życie nie jest o mnie, ale o ludzi.

A propos ludzi …

8. Budować i należeć do społeczności

Mój dziadek kupił siedem akrów na tyłach miasta w obszarze pełnym drzew i wąskich dwupasmowych dróg. Planował oddać akr każdemu dziecku, które chciało wybudować dom. Na szczycie miał sześć domów na tych siedmiu akrach. Wszystkie jego dzieci.

Mój dziadek kochał rodzinę, społeczność, plemię. A bycie częścią tego plemienia to wspaniały przywilej.

Jest to prawdą również w Internecie: kiedy znajdziesz kulturę i możesz zrzucić swój ciężar, czujesz się mniej samotny, masz cel i stajesz się bardziej optymistyczny w stosunku do przyszłości.

9. Codzienna praca nad małym, dużym projektem

Oto pytanie do ciebie: Kiedy mężczyzna znajduje czas na budowę domu, kiedy ma dzieci i pracuje 14 godzin dziennie?

Naprawdę Nie wiem.

Gdybym to był ja, na pewno zapłaciłbym komuś innemu. Ale nie mój dziadek.

Nie miało znaczenia, że tylko przez 30 minut pracował nad budową domu. Montaż okna tutaj, wylewanie betonu tam. Z czasem Dom wyrósł z ziemi. I zrobił to dwa razy w swoim życiu.

Dla ciebie może to oznaczać pisanie jednego posta na blogu w tygodniu. Z czasem autorytatywna strona internetowa powstanie z Internetu.

Dotyczy to każdego dużego projektu, takiego jak pisanie książki lub budowanie firmy. Bądź cierpliwy, opóźnij gratyfikację, pracuj nad małym kawałkiem każdego dnia … a z czasem będziesz miał coś majestatycznego.

10. Naucz się spać w dowolnym miejscu

Być może jest to mniej cnoty i więcej strategii przetrwania, ale kiedy pracujesz 18 godzin dziennie lub więcej, szukasz sposobów na odpoczynek. Oto jak dziadek to zrobił.

W przerwach wspinał się na szczyt kotłów i zakładał gniazdo z płaszczy, a następnie usypiał kota. Odświeżony, wracał na swoją zmianę odnowiony i ostry.

Po długim, wilgotnym poranku wbijania Belek w dno jeziora, aby zbudować 30-metrowy dok, dziadek uciszał się na krześle trawnikowym, a jego podbródek spoczywał na nagiej klatce piersiowej. Po przebudzeniu był energiczny i zadziorny.

Wyraźnie odziedziczyłem tę cechę. Około 14: 00 jestem wyczerpany. Krąży w kółko to samo zadanie. Kontynuowanie pracy jest bezproduktywne. Mógłbym ugotować jeszcze jeden dzbanek kawy, ale stwierdziłem, że jestem ostrzejszy, jeśli rozbiję się na pięć lub dziesięć minut. Po tej krótkiej drzemce znów czuję się człowiekiem. I gotowe.

Sen jest niezbędny. Co najmniej siedem godzin dziennie. I jeśli możesz, weź się za drzemkę. To cię zmądrzeje.

Wniosek

Mój dziadek nigdy nie zrobi z tego książki o zarządzaniu. Nie pojawi się na liście obok Benjamina Franklina jako bohater efektywności. Ale to nie znaczy, że odniósł mniejszy sukces.

On jest patriarchą dużej rodziny, której jestem błogosławiony, że jestem częścią. Każdy mężczyzna i kobieta z tej rodziny jest pracowitym, produktywnym człowiekiem. To dziedzictwo, które wykracza poza siedemdziesiąt lat mojego dziadka …

I jest to rodzaj trwałego dziedzictwa, które chcę stworzyć. Nie tyle z drewnem, metalem i ludźmi. Ale ze słowami, pomysłami i historiami. Dla dobra ludzi. Myślę, że byłby z tego dumny.

A Ty? Masz w przeszłości bohatera robotniczego?

Total
0
Shares
Related Posts