4 Łatwe sposoby, w jakie Nie-koderzy mogą dodać osobowości do motywu WordPress

Nie było to łatwe, ale w końcu zdecydowałeś się na motyw premium dla własnej hostowanej witryny WordPress.

Kupiłeś go, zainstalowałeś i obserwowałeś, jak cała zawartość w magiczny sposób reorganizuje się wewnątrz stron i pasków bocznych nowej witryny. Twoje treści są serwowane z nowymi czcionkami, kolorami i piękną białą przestrzenią. Wygląda świetnie.

W rzeczywistości wygląda tak, jak przykładowy motyw, który zainspirował cię do jego wyboru. Dokładnie. podoba mi się.

W tym momencie może cię zaskoczyć, że Twoja witryna wygląda teraz identycznie z setkami innych witryn. Oczywiście, jest wspaniały, ale nie jest wyjątkowy.

Możesz pomyśleć, że utknąłeś w stylu, który wybrałeś i chcesz mieć witrynę identyczną z wieloma innymi w Internecie.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją cztery proste sposoby na dodanie osobowości do witryny z motywem premium … i one nie. zaangażuj się w pisanie kodu lub mieszanie się z podstawowymi plikami motywów.

Wprowadzenie tych zmian zapewni Twojej witrynie odpowiednią ilość stylu wizualnego, aby wyróżniała się i była zapamiętana.

1. Wypróbuj niestandardowe czcionki

Nie ma to jak nowa czcionka, która natychmiast zmieni wygląd twojej strony. W dzisiejszych czasach nie musisz nawet płacić dodatkowo, aby uzyskać niestandardowe czcionki na swojej stronie.

Po pierwsze, Historia: Do niedawna utknęliśmy przy użyciu kilkunastu czcionek “web standard”. Wszystkie strony internetowe używały tych czcionek i znudziło nam się ich oglądanie.

Około pięciu lat temu technologia obsługi czcionek stała się wykonalna. Strony internetowe osób trzecich “serwują” niestandardowe czcionki na żądanie z twojej witryny. Oznacza to, że odwiedzający witrynę widzą niestandardowe czcionki podczas odwiedzania witryny, nawet jeśli nie mają tych czcionek zainstalowanych na swoich komputerach.

Tak więc łatwo jest dodać niestandardowe czcionki do swojej witryny.

Jeśli używasz Genesis Framework i nie masz nic przeciwko kopiowaniu/wklejaniu niektórych linii kodu, możesz użyć metody opisanej tutaj przez Briana Gardnera: jak używać czcionek internetowych Google z witryną opartą na Genesis.

Jeśli wolisz uniknąć oglądania linii kodu, użyj uznanej wtyczki WP Google Fonts, aby dodać niestandardowe czcionki do swojej witryny.

2. Użyj przekonujących obrazów

Wysokiej jakości motywy premium kładą nacisk na Twoje treści. Używają dobrze spreparowanej białej przestrzeni, hierarchii wizualnej i stylów układu, aby rzucić światło na twoje słowa.

Ale nie tylko do tego się nadają.

Te pięknie zaprojektowane motywy służą również jako idealne platformy dla starannie dobranych obrazów, które dodają niuansów i znaczenia słowom na twoich stronach.

Nie możesz jednak używać starych obrazów. Jeśli naprawdę chcesz dodać osobowości do swojej witryny, musisz strategicznie wybierać obrazy. Kilka wskazówek:

  • Eksperyment z wykorzystaniem obrazów konceptualnych. Konceptualne obrazy dodają odcieni znaczenia i wywołują ciekawość bez bezpośredniego przedstawiania tematu. To różnica między przedstawieniem miłości ze zdjęciem serca, a zdjęciem pary idącej w dal ramię w ramię.
  • Pamiętaj, aby umieścić obrazy, aby podkreślić swoje słowa. Wiele obrazów “twarz” w tym lub innym kierunku. Jeśli osoba lub obiekt jest zwrócony w określonym kierunku, upewnij się, że “patrzy” w kierunku kopii, a nie poza krawędź witryny. (Na przykład zwróć uwagę, gdzie David Ogilvy kieruje wzrok we wczorajszym poście.) Jeśli oryginalny kierunek obrazu nie działa, odwróć go za pomocą oprogramowania do edycji obrazu lub znajdź inny obraz.
  • Ustal styl obrazu i używaj go konsekwentnie. Możesz zdecydować, że chcesz, aby wszystkie obrazy korzystały z efektu grunge lub wyglądały na wyprane i postarzane. Zastosuj filtry do wszystkich zdjęć, aby nadać im ten “wygląd” i używać ich na wszystkich stronach i postach.

Nasze mózgi przetwarzają obrazy szybciej niż słowa i mają więcej dostępnych zasobów do ich interpretacji, więc używaj obrazów, kiedy tylko możesz.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się więcej dzięki bezpłatnemu 12-dniowemu kursowi Visual Buzz, który stworzyłem z Kelly Kingman.

3. Przyciągnij uwagę akcentem kolorystycznym

Jedną z najlepszych cech dobrze zaprojektowanego motywu premium jest to, że wszystkie wybory kolorów są dla ciebie. Subtelne zmiany w kolorze i odcieniu podkreślają różne obszary witryny i przyciągają odwiedzających poprzez Twoje informacje. To piękna rzecz.

Ale co, jeśli chcesz zatrzymać odwiedzającego witrynę w jej śladach?

Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę i zachować ją, powinieneś spróbować koloru akcentu.

Kolory akcentu działają najlepiej, jeśli znacznie różnią się od najbardziej widocznych kolorów w Twojej witrynie.

Na przykład, jeśli Twoja witryna ma chłodny błękit, wybierz ciepły pomarańczowy lub czerwony kolor akcentu, aby się wyróżniał. Jeśli Twoja strona używa zardzewiałego pomarańczu, znajdź jasny niebieski kolor akcentu, który” pop ” gdziekolwiek go użyjesz.

Kolory akcentowe powinny być stosowane w małych dawkach.

Umieść je na przyciskach” Prześlij ” lub utwórz style pól treści, które używają kolorów akcentu, gdy chcesz zamieścić specjalne ogłoszenie. Jeśli używasz nagłówka opartego na obrazie, można tam również znaleźć kolor akcentu.

Brian Gardner ponownie przychodzi na ratunek wszystkim użytkownikom Genesis Framework z tym postem: ułóż swoją stronę opartą na Genesis za pomocą pól treści i kolorowych przycisków.

Jeśli nie chcesz kopiować / wklejać kodu, wypróbuj wtyczkę wyróżniające się pola kolorów i przyciski.

Masz problemy z ustaleniem, jaki kolor wybrać do akcentu? Obejrzyj powtórkę z My Big Brand system Color Clinic i dowiedz się, jak wybrać kolory, które pasują do twojej witryny.

4. Sformatuj swój tekst, aby łatwo go przejrzeć

Gdy twój Motyw, czcionki, obrazy i kolor akcentu sprawią, że odwiedzający witrynę zatrzymają się i zwrócą uwagę, zanurzą się w twoich słowach.

Oto jak utrzymać ich zaangażowanie, gdy już to zrobią:

  • Podziel akapity na strawne kawałki. Nie wyłączaj odwiedzających witrynę, ponieważ przedstawiłeś swoje informacje w jednej nieprzerwanej ścianie tekstu. Kluczem powrotnym jest twój przyjaciel! Rozpocznij nowy akapit za każdym razem, gdy myśl przybiera obrót lub musisz dodać nacisk.
  • Posypać śródtytuły obficie. Zanim czytelnik zagłębi się w pierwszy akapit, często przegląda Twoją stronę, aby zobaczyć, o co chodzi. Twoje podtytuły dają im wskazówki na temat tego, co jest przed nami i pomagają wzbudzić ich zainteresowanie tym, czego zamierzają się nauczyć. Użyj podtytułów na swoich stronach i postach, aby zachęcić czytelnika do konsumpcji słów.
  • Użyj list punktowanych. Jeśli znajdziesz się pisząc zdanie, które używa przecinka, po przecinku, po przecinku … dzwonki alarmowe powinny zacząć dzwonić w twojej głowie. To lista wypunktowana, czekająca na narodziny! Listy punktowane rozbijają Twoje informacje i ułatwiają czytanie. Użyj ich, aby dodać osobowości i skim-zdolność do pisania.

Dowiedz się więcej o formatowaniu stron dla maksymalnej czytelności w tym poście:
8 niewiarygodnie proste sposoby, aby zachęcić więcej osób do czytania Twoich treści.

Teraz do ciebie

Chcę usłyszeć od właścicieli motywów premium: co zrobiłeś z piękną strukturą, którą zainstalowałeś, aby dodać dodatkowej osobowości swojej stronie? Jakich technik używasz, aby było niezapomniane?

Podziel się swoimi wskazówkami w komentarzach i pozwól innym uczyć się z Twojego doświadczenia …

Total
0
Shares
Related Posts