5 Sposobów, W Jakie Uporczywość Opłaca Się Twórcom Treści Online

Bez względu na to, dlaczego tworzysz treści online, jest coś, co należy powiedzieć o wytrwałości.

Wytrwałość jest często reklamowana jako jeden z kluczowych składników sukcesu — bez względu na to, czy jesteś blogerem hobbystycznym, czy niezależnym pisarzem w pełnym wymiarze czasu.

W tym poście zamierzam zbadać pięć powodów, dla których wierzę, że każdy twórca treści online musi bądź wytrwały.

1. Możesz zarobić więcej pieniędzy

Kiedy po raz pierwszy zacząłem blogować dla klientów, nie wiedziałem, ile warta jest moja usługa.

Pierwszą pracą, którą kiedykolwiek ukończyłem dla klienta, było coś w rodzaju recenzji produktów 50 W słowach 700 za $150. Ukończenie tej pracy zajęło mi dobre dwa tygodnie. Nie doceniłbym tego zadania.

Przyjrzałem się sobie dobrze i postanowiłem ustalić pewne stawki.

Moje stawki były uczciwe. Zapewnili, że pracuję za kwotę, z której jestem zadowolony, co z kolei oznaczało, że praca, którą wykonałem, będzie na najwyższym poziomie.

Oczywiście, ludzie próbowali się ze mną wymieniać. Na początku zgodziłem się na to, aż zdałem sobie sprawę, że nie ma potrzeby kompromisu.

Dziś z uporem egzekwuję swoje stawki.

Nie muszę już kłaniać się wymaganiom klientów dla stawki X, Y lub Z. Pracuję według własnych stawek.

Oczywiście, praca była powolna na początku, kiedy zacząłem być wytrwały (i natarczywy) w stosunku do moich stawek, ale z czasem pozwoliło mi to zarobić więcej pieniędzy.

2. Ponieważ Rzym nie został zbudowany w jeden dzień

Jakiś rok temu znajomy poprosił mnie o założenie dla niego bloga. Chciał blogować o samochodach i motocyklach. Tydzień po oddaniu mu wodzy zapytałem go, jak to wszystko idzie.

O dziwo, poddał się.

– Nie widzę korków-wyjaśnił. “Nie mam obserwujących na Facebooku ani Twitterze i nikt nie czyta tego, co napisałem.”

Naturalnie, powiedziałem: “Woah! Poczekaj chwilę … Twoja strona jest online od tygodnia, twój pierwszy post pojawił się dopiero pięć dni temu, a Ty jesteś przygnębiony, ponieważ nie widziałeś ruchu w ciągu zaledwie kilku dni?”

Okazało się, że przeczytał ebooka “zarób milion dolarów z własnego bloga”. Kiedy w pierwszym tygodniu nie miał korków, uznał, że to trochę za dużo jak ciężka praca i rzucił ręcznik.

Jestem przekonany, że gdyby wytrwał, jego blog byłby bardzo udany.

Z drugiej strony, znam blogerów, którzy piszą dla własnych stron w niszach, takich jak handel akcjami i zakłady sportowe. Ich wytrwałość doprowadziła ich do przychodów w wysokości $ 10,000 + miesięcznie w sprzedaży partnerskiej. Oczywiście, może trochę czasu zajęło zobaczenie ich pierwszego przyzwoitego czeku, ale ich wiara w to, co robią, przyniosła dywidendy — dosłownie.

Brak wytrwałości ogoli 99% konkurencji. Upewnij się, że jesteś wyjątkiem. Upewnij się, że jesteś w 1%, że czy uporczywie.

3. Możesz zaimponować klientom

Nieczęsto klient odwraca się i mówi: “Nick, naprawdę nie podoba mi się to, co dla nas napisałeś.”Ale zdarza się to od czasu do czasu. Kiedy klient mówi coś takiego, istnieją trzy sposoby radzenia sobie z tym:

  • Możesz je zignorować (niezalecane).
  • Możesz być z nich wkurzony, ale zrewiduj ich pracę do tego stopnia, że obie strony są z tym w porządku. Projekt dobiega końca, ale w ustach wszystkich pozostaje lekko kwaśny smak.
  • Możesz być wytrwały, ratując to, co możesz z początkowej pracy, którą przekazałeś, a następnie zaczynając od nowa.

Możesz myśleć, że masz lepsze sposoby na spędzenie czasu niż Wkładanie bezpłatnych nadgodzin w celu dwukrotnego ukończenia projektu, ale dobrze jest upewnić się, że każdy ostatni klient jest zachwycony pracą, którą produkujesz.

Wytrwałość musi zwyciężyć.

Zdradzę wam mały sekret: dwóch klientów, którzy byli kiedyś niezadowoleni, jest teraz dwoma moimi najbardziej lojalnymi klientami.

Wytrwałość w satysfakcjonowaniu klientów często wiąże się z kosztami pod względem czasu, ale kiedy ci ludzie rzucają ładunkami wiaderkowymi więcej pracy na swój sposób, a także polecenia, warto.

4. Bez wytrwałości odrzucenie jest ostateczne.

Odrzucenie jest czymś, czego wszyscy obawiamy się jako blogerzy – i w życiu w ogóle. (Szczególnie podobał mi się ten post na temat odrzucenia z zeszłego tygodnia.)

Czasami myślę o tym, gdzie byłbym teraz, gdybym zatrzymywał się w moich śladach za każdym razem, gdy ktoś mówi “nie.”Wciąż nie znalazłem odpowiedzi.

Co jakiś czas niektóre posty, które piszę, są odrzucane przez ludzi, którzy je czytają. Czasami ludzie nie zgadzają się z tym, co mam do powiedzenia. Ale jest to absolutnie w porządku, ponieważ wszyscy możemy wyciągać własne wnioski i formułować własne opinie.

Kiedy widzę, że ktoś się ze mną nie zgadza lub pisze obraźliwe komentarze na temat moich pomysłów, widzę to jako odrzucenie. Gdybym przestał blogować, bo ludzie pisali paskudne Komentarze, to nie pisałbym tego posta.

Chyba, że głosisz nienawiść, nie ma żadnego powodu, dla którego powinieneś pozwolić, aby odrzucenie ze strony przeciwników zniechęcało cię do pisania i publikowania.

Bądź wytrwały.

W pewnym momencie połączysz się z publicznością, która docenia i identyfikuje się z twoimi poglądami i pomysłami.

Mogę wymyślić wiele żywych przykładów razy, kiedy miałem do czynienia z odrzuceniem. Nie mam wątpliwości, że ty też możesz. To nie jest coś, czym można się denerwować, ani coś, co powinno zniechęcać do dążenia do bycia najlepszym — to po prostu przypadek przekształcenia odrzucenia w coś pozytywnego.

5. Wytrwałość prowadzi do samorealizacji

Może to zabrzmi trochę soczysto, ale mocno wierzę w samorealizację.

Nie ma nic gorszego niż zamykanie drzwi biura lub zamykanie laptopa i myślenie: “co właściwie dzisiaj osiągnąłem?”Jeśli nie pojawią się żadne natychmiastowe myśli, prawdopodobnie osiągnąłeś bardzo niewiele i nie wykorzystujesz swojego potencjału.

Największym uczuciem dla mnie jako pisarza jest samorealizacja. Istnieje wiele sposobów, w jaki pisanie pomaga mi zrealizować moje własne samorealizowanie:

  • Podoba mi się, że moje pisanie pomaga ludziom
  • Podoba mi się, że dobrze wykorzystuję swój talent
  • Podoba mi się, że coś zmieniam (i jednocześnie płacę rachunki)

Nie ma innego uczucia podobnego do samorealizacji i nigdy go nie osiągniesz, jeśli nie będziesz wytrwały.

Ale jest cienka linia …

Pamiętaj, wytrwałość jest godną podziwu cechą, która prawie na pewno zapewni Ci sukces … ale istnieje cienka granica między byciem wytrwałym a byciem uciążliwym lub szkodliwym dla klientów.

Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby sprawdzić swoją wytrwałość.

Czy regularnie przeskakujesz z jednego pomysłu na drugi? Czy pozwalasz, aby negatywna energia od innych zniechęcała Cię do tego, co robisz? Jeśli tak, ty, mój przyjacielu, musisz stać się bardziej wytrwały.

To prawie zawsze się opłaca na dłuższą metę.

Total
0
Shares
Related Posts