5 Sposobów, aby chronić swoją przedsiębiorczą pewność siebie

Wiem, że mówiłem ci, że twoja publiczność to twój najważniejszy biznesowy atut. I popieram to – jeśli mówimy o czymś, co istnieje poza Tobą.

Ale istnieje wewnętrzny, mentalny atut, który musicie rozwinąć i chronić,jeśli zamierzacie robić resztę. (Rozwijaj swoich odbiorców, twórz najwyższej klasy treści, które rozwiązują prawdziwe problemy, twórz atrakcyjne oferty, rozwijaj i utrzymuj świetny biznes.)

Trener biznesu Dan Sullivan powiedział, że jako właściciele firm, naszym największym obowiązkiem jest ochrona własnego zaufania.

Ponieważ rzeczywistość jest taka: najbardziej udany Rockstar ninja biznes badass znasz-ten, który wydaje się nieustraszony i niepowstrzymany-ma dni, gdy ich zaufanie chwieje.

(Jeśli nie, przy okazji, nie grają w najwyższą grę.)

Pewność siebie naturalnie odpływa i płynie – ale to umiejętność, którą możesz poprawić.

Wielką różnicą jest postrzeganie pewności siebie jako zdolności, w której stajesz się coraz lepszy. ~ Dan Sullivan

Nie widzisz filmu? Kliknij tutaj, aby obejrzeć go na YouTube.

Oto kilka sposobów, które znalazłem, aby chronić moje zaufanie jako właściciela firmy.

#1: Zrób miejsce do tworzenia

Pewność siebie wynika nie z “pompowania siebie” hypey autoemotywacji, ale z właściwie robię coś fajnego.

A żeby zrobić coś fajnego, potrzebujesz czasu “Robienie fajnych rzeczy” w kalendarzu. Najlepiej codziennie przez co najmniej godzinę.

Jeśli nie żyjesz w idealnym świecie, zobacz, jak blisko tego możesz się dostać. Jeśli jest to 15 minut, zrób te 15 epicko skupionych minut i znokautuj je codziennie.

Małe codzienne zadanie, jeśli będzie naprawdę codzienne, pokona pracę spazmatycznego Herkulesa. ~ Anthony Trollope

#2: spędź jak najwięcej czasu na swoich jasnych miejscach

Tak się składa, że są prawdziwe nagrody, które pochodzą z pracy nad rzeczami, w których jeszcze nie jesteś niesamowity.

Jednak.

Praca nad i udoskonalanie jasnych punktów jest najkrótszą drogą do robienia i robienia fajnych rzeczy.

Jeśli daje Ci sok i masz do niego pasję, prawdopodobnie jesteś w tym cholernie dobry. Zrób więcej tego.

#3: Wstrzymaj połączenie Q&A

Myślisz, że nie masz wiele do zaoferowania? Zorganizuj bezpłatne pytania i rozmowy dla swoich odbiorców. (Istnieje wiele bezpłatnych usług połączeń konferencyjnych, które będą działać dobrze w tym celu.) Zamieść szczegóły na swoim blogu i na liście e-mail. Prowadź ruch do sesji za pomocą dowolnych kanałów mediów społecznościowych.

Skoncentruj się na sobie i własnym kryzysie zaufania i na ludziach, którym pomagasz. Kiedy naprawdę pomagasz innym ludziom uzyskać to, czego chcą, twoja pewność siebie wzmocni się w sposób, który jest bardzo trudny do wstrząśnięcia.

#4: uważaj na media społecznościowe

Jesteś blogerem? Co zrobić ty na co? ~ Julien Smith

Kiedyś myśleliśmy, że niemal powszechne przyjęcie “wirtualnej społeczności” i Technologii Społecznych przyniesie światowy pokój, kres głodowi i trwałe lekarstwo na niezręczność społeczną.

UPS.

My, ludzie, korzystamy z mediów społecznościowych, tak jak korzystaliśmy z każdego innego kanału komunikacji w historii. I jęczeć. I obwiniać. I snipe. I snark. I wstyd.

Nic z tego nie jest dobrym paliwem dla pewności siebie. Kiedy masz kryzys zaufania, rozważ przerwę w mediach społecznościowych na kilka dni, skupiając się na bardziej pozytywnych działaniach.

# 5: Zmierz się ze sobą

To jest kolejny z Dan Sullivan-kiedy mierzysz swoje osiągnięcia, nie stawiaj ich przeciwko ideałowi lub Idolowi.

Możesz w rzeczywistości przewyższyć wszystko, co twój wczesny idol kiedykolwiek osiągnął. Czy to sprawi, że poczujesz się świetnie? Nie, ponieważ skupisz się na czymś nowym, co jest poza zasięgiem.

Porównaj się z tym, gdzie byłeś. Porównaj to, co zrobiłeś w tym roku z tym, co zrobiłeś w zeszłym roku, albo gdzie byłeś pięć lat temu.

Spójrz na rozwój i ulepszenia, które wprowadziłeś, a nie na obraz doskonałości, który rzutowałeś na kogoś innego. (Ten obraz może nie mieć, nawiasem mówiąc, nic na świecie wspólnego z rzeczywistością.)

A Ty?

Wszyscy mamy nawyki i techniki, aby wyrwać nas z funku zaufania. Jakie są Twoje ulubione?

Chętnie posłucham o nich w komentarzach.

Creative Commons post image by kennymatic

(P. S. dzięki moim Dziobakom za inspirację.)

Total
0
Shares
Related Posts