11 “sekretów” płodnych twórców treści

Na początku tego roku — po tym, jak artykuł Copybloggera, który napisałem, wystartował — podszedł do mnie główny wydawca i zapytał, czy chcę napisać książkę na temat marketingu Pinteresta.

Ale był haczyk — aby dostać ofertę na książkę, musiałem napisać rękopis za sześć tygodni.

Postanowiłem się zgodzić.

Czułem się komfortowo biorąc wyzwanie, ponieważ miałem zestaw umiejętności – to, co nazywam moim Narzędzia twórców Super treści – że mógłbym użyć do wyciągnięcia dobrego manuskryptu w szalenie krótkim czasie.

Więc podjąłem się projektu, pracowałem jak szalony przez cały marzec, i ukończyłem 35,000-słowny manuskrypt w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Ten manuskrypt stał się moją nową książką, Pinfluence: The Complete Guide to Marketing your Business with Pinterest.

Oto co się stało i jak to zrobiłem …

Możesz zastosować moje sekrety tworzenia super treści, aby przekształcić się w lepszego, szybszego i bardziej wydajnego pisarza.

1. Przestań robić wymówki

Zaczniemy od odrobiny twardej miłości.

Najlepszym narzędziem, które masz w zestawie narzędzi do pisania, jest polityka braku tolerancji dla marudzenia i wymówek.

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić jako pisarz, jest pisanie. Musisz dużo pisać-każdego dnia, jeśli możesz-aby tworzyć świetne treści i stać się lepszym pisarzem.

Więc przestań się odpuszczać. Przestań mówić, że to w porządku, że nie pisałeś od tygodnia. Nie jest dobrze. Nie staniesz się lepszym pisarzem, jeśli będziesz się usprawiedliwiał.

Pod koniec sześciotygodniowego intensywnego pisania dla mojej książki zauważyłem, że pisanie stało się o wiele łatwiejsze. Spędzanie godzin pracy nad rozdziałem nie było nudne — to było naprawdę zabawne.

To nie była magiczna sztuczka. Było to wynikiem siedzenia i pisania przez wiele godzin, każdego dnia, przez pięć solidnych tygodni.

Więc zaplanuj pisanie praktyki i zamykanie drzwi na wymówki i usprawiedliwienia.

2. Zdecyduj się na profesjonalistę

Autor Steven Pressfield daje świetne rady pisarzom, którzy chcą osiągnąć wyższy poziom w swoim rzemiośle:

To, co musimy zrobić jako pisarze, artyści lub przedsiębiorcy, to stać się pro, mentalnie. [Musimy] traktować siebie poważnie i traktować naszą pracę poważnie, i naprawdę ponieść to …

Twierdzi, że traktowanie naszej pracy poważnie i “pro” w naszych umysłach jest główną różnicą między amatorami a profesjonalistami.

Kiedy pisałem książkę, nie obudziłem się rano z pytaniem: “Czy powinienem dziś pisać?”

Wiedziałem, że moim zadaniem, każdego dnia, jest pisać najlepiej jak potrafię przez dużą część dnia. Byłem profesjonalistą-i to właśnie robią profesjonaliści.

Jak tylko książka została zrobiona, natychmiast przesunąłem bieg i zacząłem pisać posty gości dla innych blogów. Ponieważ moją główną strategią marketingową dla mojej książki jest publikowanie postów gości w miarę możliwości, co tydzień piszę trzy lub cztery znaczące artykuły. I przynoszę mój profesjonalny sposób myślenia do pisania moich zadań gościnnych.

Traktuję siebie poważnie i moje pisanie poważnie-i Ty też możesz. A kiedy “przejdziesz na zawodowstwo”, będziesz zaskoczony, jaką różnicę zmieni to w twojej produktywności.

Tak, nadal będziesz musiał stawić czoła oporowi – wszyscy to robimy. Ale posiadanie profesjonalnego nastawienia daje naprawdę duży miecz, z którym można zmierzyć się z naszymi smokami zwlekania i zwątpienia w siebie.

3. Ustaw harmonogram, który działa dla Ciebie

Dla niektórych ludzi, łączenie ich pisania działa dobrze. Odkładają jedno popołudnie (lub jeden dzień) w tygodniu i wyciągają tyle postów na blogu, ile mogą. Dla innych lepiej jest pisać o tej samej porze każdego dnia.

Wszyscy znamy nasze własne rytmy, a kiedy jesteśmy najbardziej prawdopodobne, aby być produktywne i jasne głowy. Musisz utworzyć harmonogram pisania, który działa z twoimi osobistymi szczytowymi czasami produktywności.

Po usłyszeniu przez lata, że “wielcy” pisarze są wczesnymi riserami, którzy kręcą kilka rozdziałów przed śniadaniem, próbowałem przez miesiące być pisarzem porannym. Ale nie jestem rannym człowiekiem – jestem nocną sową. Więc po wielu dniach zasypiania nad klawiaturą o świcie, w końcu zaakceptowałem moją nocną produktywność. Teraz konsekwentnie robię swoje najlepsze pisanie między 22: 00 a północą.

Więc zaplanuj pisanie w czasie, który działa dla Ciebie.

Tylko nie oszukuj się, myśląc, że będziesz pisać, gdy będziesz w nastroju do pisania. Częścią poważnego podejścia do pisania jest Siadanie przy klawiaturze, nawet jeśli nie jesteśmy szczególnie zainspirowani lub energiczni. Jeśli wyrobimy sobie nawyk czekania, aż poczujemy chęć pisania, możemy spędzić tygodnie bez tworzenia czegokolwiek.

4. Miej hojność w sercu

Pamiętaj dlaczego piszemy. Nie piszemy tylko po to, aby stworzyć wpis na blogu lub bezpłatny raport (a nawet książkę). Piszemy, bo chcemy pomagać ludziom.

Kiedy pisałem Pinfluence, ogromnie pomógł mi uchwycić obraz przedsiębiorców, którzy musieli nauczyć się strategii marketingowych na Pintereście. Napisałem książkę, żeby pomóc właścicielom firm.

Pisanie, aby komuś pomóc, jest o wiele łatwiejsze niż gorączkowe Próbowanie nakarmić małpę treści na plecach.

Jest to również bardziej zabawne i cholernie dużo bardziej interesujące.

5. Rozbij projekt

Wiedziałem, kiedy zacząłem mój projekt książki, że jeśli usiadł przy moim komputerze każdego dnia i stanął przed trudnym zadaniem napisania całego rękopis 35,000 słowo, prawdopodobnie chciałbym po prostu położyć głowę w dół i płakać (lub iść prosto do szafki alkoholowej na dużą szklankę tequili).

Więc podzieliłem moją książkę na mniejsze, łatwiejsze do opanowania sekcje.

Moim pierwszym krokiem było spisanie spisu treści mojej książki. Spis treści spisałem w osobnym dokumencie. Potem, kiedy pisałem, zajmowałem się jednym rozdziałem naraz.

Jeśli pracujesz nad postem na blogu i chcesz użyć tej techniki, możesz napisać zarys postu (w tym główne podtytuły), a następnie zająć się jedną sekcją na raz.

6. Śledź swoje postępy

Kiedy pisałem, stale monitorowałem moje postępy prostą techniką: kodowaniem kolorami.

Kiedy pisałem każdy rozdział, zaktualizowałem tę sekcję w moim spisie treści i podświetliłem ją pewnym kolorem. Rozdziały, które były w większości zakończone były różowe, w pełni ukończone rozdziały były niebieskie, i tak dalej.

Jednym szybkim spojrzeniem mogłem spojrzeć na mój spis treści i zobaczyć dokładnie, jak wiele osiągnąłem – i gdzie było jeszcze wiele do zrobienia. Pomogło mi to utrzymać się na dobrej drodze, dając mi znać, że robię postępy i pomagało mi każdego dnia decydować, gdzie muszę skupić swoją energię.

Możesz użyć tej techniki w kalendarzu redakcyjnym dla własnego bloga, a także na liście nadchodzących postów gości lub innych zadań.

7. Suit up

Kiedy pisałem książkę, miałem strój do pisania. Tak, to była tylko para wygodnych dresów i T-shirt, ale to był Mundur, mimo wszystko. Każdego dnia, kiedy byłem gotowy do pracy, zakładałem Mundur pisarski i myślę, że dało to mojej podświadomości subtelne przesłanie, które mówiło: “nadszedł czas, aby pisać!”

W mundurze byĹ ‘a jeszcze jedna duĹźa zaleta — wĹ’ oĹźenie go powstrzymaĺ ‘o mnie od caĹ’ ego dnia w piĺźamie. Wiedziałam, że kiedy mam na sobie mundur, mogę iść na spacer po bloku, wybiec do sklepu spożywczego lub odwiedzić kawiarnię i nie czuć się zakłopotana (ok, trochę się zakłopotałam – ale poty zadziałały w kropce).

Ponieważ nie spędziłem całego dnia w piżamie, mogłem nawiązać okazjonalny kontakt towarzyski w godzinach pracy. Mój Mundur nie pozwalał mi się zbytnio odizolować — to poważny problem dla artystów i pisarzy takich jak my.

8. Równowaga zużywająca i tworząca

Nasze mózgi potrzebują pożywienia do tworzenia. Z całego serca wierzę, że czytanie dobrego pisania uczyni nas lepszymi pisarzami. Więc sugeruję, abyś podbił-przeczytał swojego ulubionego bloga lub pokopał się w spektakularnej książce.

Upewnij się, że nie tankujesz niezdrowego jedzenia. Czytanie złego pisania nie pomoże Ci stać się lepszym pisarzem-po prostu pozostawi Cię głodnym.

Ale co ważniejsze – jeśli chcemy być super-produktywnymi pisarzami, musimy starannie zrównoważyć czas, który spędzamy na konsumowaniu i tworzeniu.

Trener pisania i kreatywności Cynthia Morris zaleca zwrócenie uwagi na to, ile informacji konsumujemy każdego dnia – w tym blogi, media społecznościowe, filmy, podcasty i książki. Jeśli zużyjesz zbyt dużo, nie będziesz miał czasu ani energii, aby stworzyć.

“Nasza praca twórcza ma bezpośredni wpływ na to, co konsumujemy”, mówi Morris. “Musimy strzec naszego cennego czasu i energii tworzenia, nasze życie poślizgnie się i wszystko, co musimy pokazać, to to, że zeskanowaliśmy wiele artykułów i obejrzeliśmy wiele filmów na YouTube.”

9. Utwórz listę kontrolną

Jestem wielkim fanem korzystania z list kontrolnych, aby ułatwić życie i uniknąć błędów. Wysoce sugeruję tworzenie list kontrolnych dla Twojego życia pisarskiego.

Twoja codzienna Lista kontrolna może zawierać takie rzeczy jak:

  • Napisanie 1000 słów (lub dowolnej liczby słów) w bieżącym projekcie
  • Spacer w celu naładowania
  • Rozmowa z kimś przez telefon lub osobiście (Facebook się nie liczy)
  • Edycja części (lub całości) poprzedniego utworu
  • Czytanie świetnego pisania-książki, gazety, bloga lub innego źródła-aby napędzać swój umysł

10. Nie usuwaj

Kiedy pisałem Pinfluence, trzymałem dokument o nazwie “Odds and Ends” otwarty na moim komputerze przez cały czas. Jeśli potrzebowałem wyciąć jakiś tekst, nie usunąłem go — zamiast tego skopiowałem tę sekcję do mojego dokumentu Odds and Ends.

Często odkrywałem, że mogę użyć mojego” pozostałego ” tekstu w innych miejscach, a ten dokument stał się dla mnie ogromną oszczędnością czasu. Nawet jeśli wycięty tekst nie może być użyty w bieżącym poście, nad którym pracujesz, możesz go użyć w przyszłym projekcie.

Fragmenty pisania z tego dokumentu mogą być również świetną pożywką dla postów gości, Twittera i aktualizacji na Facebooku!

11. Tworzenie wyzwalaczy akcji

Na Switch: jak zmienić rzeczy, gdy zmiana jest trudna Chip Heath i Dan Heath zalecają wprowadzenie wyzwalaczy akcji, gdy próbujesz stworzyć nowy nawyk.

Na przykład możesz zaplanować sesję pisania zaraz po tym, jak podrzucisz dzieci do szkoły — lub zaraz po śniadaniu. Wyzwalacze akcji są jeszcze potężniejsze, gdy zapisujesz swoje plany lub mówisz je znajomemu lub członkowi rodziny.

Ostatnie badania na New York University śledziły sukces ludzi próbujących osiągnąć trudne cele. Kiedy użyli wyzwalacza akcji, ich wskaźnik sukcesu prawie potroił się — 62 procent ludzi osiągnęło swój cel (w porównaniu z 22 procentami bez wyzwalacza akcji).

Podejmij więc decyzję o pisaniu, gdy napotkasz pewien spust sytuacyjny-zmniejszy to twój opór i zwiększy szansę na sukces.

Co dalej …

Wszyscy chcielibyśmy stać się lepszymi, bardziej wydajnymi pisarzami-a korzystanie z tych narzędzi może pomóc ci w osiągnięciu tego celu. Tworzenie treści stanie się łatwiejsze, im więcej ćwiczysz.

Kiedy nabędziesz nawyku regularnego pisania – i będziesz mieć gotowe narzędzia do radzenia sobie z demonami oporu, które nieuchronnie kręcą ich paskudne małe główki — będziesz miał dni, w których tworzenie treści jest radością.

Będziesz mieć chwile, kiedy frazy i akapity czują się jak latające z twoich palców jak spun gold. Tak jak cały świat jest twoją osobistą sekcją dopingującą, zachęcającą do dalszego prowadzenia bloga.

I w tych chwilach naprawdę poczujesz się jak superbohater tworzenia treści.

Total
0
Shares
Related Posts