“Wyrywanie kurczaka” sekret sukcesu

Chcesz poznać prawdziwy sekret sukcesu?

Dobra, powiem ci. Ale najpierw Poznaj moich dziadków. Mieszkali w sercu zachodniej Wirginii. Jako dziecko spędziłem wiele długich letnich dni w ich domu, biegając po szerokim zielonym podwórku i pluskając się przez potok w poszukiwaniu crawdadów. Grałem, dopóki babcia nie wezwała mnie na kolację.

Posiłki nigdy nie były fantazyjne, ale zawsze świeże, ponieważ moi dziadkowie podniósł wiele własnego jedzenia, w tym kukurydzy, ziemniaki, fasola szparagowa, truskawki, winogrona, kapusta, pomidory, marchew, cebula, i kilka kurczaków.

Pewnego popołudnia siedziałam za domem z babcią, która obierała ziemniaki i nawlekała fasolę. Zapytała mnie, co jeszcze chcę na kolację. Powiedziałem jej kurczaka. Dziadek, ktĂłry siedziaĺ ‘obok i paliĺ’ fajkÄ™, wstaĺ ‘cicho i podszedĺ’ do kurnika. Kilka minut później wyszedł niosąc martwego kurczaka za nogi.

Podszedł do mnie i powiedział: “Zacznij wyrywać kurczaka.”

Byłam przerażona. “Ja? Dlaczego? Po co?”

Widziałem, jak moi dziadkowie przygotowują wiele posiłków, ale nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym procesie. Byłem tylko małym chłopcem. I zawsze wydawało się, że jedzenie po prostu magicznie pojawił się na stole.

Mój dziadek powiedział: “Jeśli zamierzasz jeść te ziemniaki, musisz je obrać. Jeśli masz zamiar jeść te zielone fasolki, musisz je powiesić. I jeśli chcesz zjeść tego kurczaka, musisz go wyrwać.”

To było takie proste. Punkt A. Punkt B. i pokazywał mi linię od jednego do drugiego.

Więc usiadłem z tym kulawym, zakrwawionym kurczakiem i wyrwałem każde Piórko, z początku wahając się, ale potem z pewnością i determinacją. I chociaż muszę przyznać, że nie jadłem zbyt dużo tego konkretnego kurczaka, nigdy nie brałem żadnego posiłku za pewnik.

I to, mój przyjacielu, jest prawdziwym sekretem sukcesu. To nie formuła. To sposób myślenia. To podejście do życia i pracy. To posiadanie jasnej wizji, aby zobaczyć, co należy zrobić i skupienie woli, aby to zrobić, prosto i bezpośrednio.

To rzadki dar. To jest rzecz, której większość ludzi nie rozumie w życiu-zwłaszcza w tym, gdzie wyniki mają znaczenie. Mylą proste z prymitywnymi, bezpośrednie z niewyszukanymi. Więc kiedy przychodzi czas, aby coś się stało, szukają gdzie indziej odpowiedzi i nigdy nie tworzą oczywistego związku między A I B.

Zajmuję się marketingiem bezpośrednim. Zarabiam głównie na pisaniu i projektowaniu direct mail dla firm w całym kraju. Wiele lat temu agencja reklamowa w moim sąsiedztwie zatrudniła mnie do konsultacji w projekcie direct mail dla jednej z największych organizacji non-profit w kraju. Jedno spojrzenie na wyniki testów klienta wykazało, że udane artykuły pocztowe zawierały duże czerwone naklejki, takie, które często widuje się w ofertach prenumeraty czasopism.

Więc jedną z moich rekomendacji było użycie naklejki w nowym kawałku direct mail. Z wyrazu twarzy projektanta, można by pomyśleć, że właśnie odcisnąłem się na dywanie sali konferencyjnej. Marszczył nos z obrzydzeniem i poinformował mnie, że agencja ” nie robi naklejek. Są tandetne.”

Ten projektant chciał sukcesu, ale nie był gotów zrobić tego, co było konieczne, aby osiągnąć sukces. Był zbyt zaniepokojony nieistotnymi sprawami, takimi jak estetyka, jego osobiste upodobania i niechęci oraz to, co mogą myśleć jego koledzy. Nawet kiedy zwróciłem uwagę, że te brzydkie naklejki są udowodnione, aby uzyskać lepszy wynik, po prostu nie rozważyłby ich. Koniec dyskusji.

Sukces to nie operacja mózgu. Oczywistą rzeczą do zrobienia jest zwykle to, co należy zrobić. A właściwie to nie jest wcale takie trudne. Nie mówię, że powinieneś robić cokolwiek, by odnieść sukces, zwłaszcza jeśli jest to nielegalne lub nieetyczne. Mówię tylko, że musisz ustalić swoje priorytety. Wyjaśnij, co chcesz zrobić. Więc miej odwagę zakasać rękawy i zrób to.

Dla mnie często oznacza to robienie reklam, które są brzydkie i nikomu nie zaimponują, ale które zarabiają pieniądze dla moich klientów. Dla ciebie może to oznaczać koncentrację na treści bloga, a nie spędzanie tygodni lub miesięcy na majsterkowaniu nad projektem. A może oznacza to spotkanie z klientami, nawet jeśli jesteś nieśmiały, pracujesz do późna, kiedy wolisz imprezować, lub przepisywanie kopii po raz dziesiąty, ponieważ wiesz,że to jeszcze nie wystarczy.

Charles F. Kettering, wynalazca elektrycznego samoczynnego rozrusznika do samochodów, powiedział kiedyś: “moja definicja wykształconego człowieka to człowiek, który wie, co należy zrobić w czasie, gdy trzeba to zrobić…. Możesz być szczery i nadal być głupi.”W rzeczy samej. Świat jest pełen szczerych, głodnych ludzi czekających na magiczne pojawienie się jedzenia na stole.

Ale nie przejmujmy się nimi teraz. Już prawie czas na kolację i mamy robotę do zrobienia. Podczas gdy reszta świata martwi się falującymi piórami, zajmijmy się wyrywaniem kurczaka. Zjemy. Będziemy się śmiać. Wypijemy toast za nasz sukces.

Total
0
Shares
Related Posts