Czteroetapowy Przewodnik po generowaniu leadów sprzedażowych z Twojego bloga

Dean: Czy wiesz, że możesz korzystać z bloga, aby zarabiać pieniądze w trybie offline?

Blogger: Offline? Co to za” offline”, o którym mówisz?

Dean: Jest przeciwieństwem ” online.”

Blogger: (confused silence)

Dean: Wiesz. Offline. Nie w Internecie. Prawdziwy świat.

Blogger: ten głupi telefon nie tylko nie odbiera moich telefonów, ale także tłumaczy je na język szalonego Księżyca.

Dobra, żartuję. Ale słuchając niektórych blogerów, można by pomyśleć, że jedynym celem bloga jest zarabianie pieniędzy w Internecie, sprzedając e-booki, witryny członkowskie lub reklamy.

Prawda jest taka, że blogi stały się potężniejszym narzędziem, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Są idealne do zarabiania pieniędzy w Internecie, oczywiście. Ale mogą być również wykorzystywane do generowania zysków dla prawie każdego rodzaju działalności, w tym tych, które zapewniają rzeczywiste usługi w świecie offline.

Często oznacza to generowanie leadów sprzedaży Dla Firmy usługowej lub konsultingowej. W ten sposób korzystam z mojego bloga biznesowego copywriting, który stanowi większość nowych klientów, którzy dzwonią do mnie w dzisiejszych czasach.

Brzmi świetnie. Ludzie czytają Twojego bloga, a następnie dzwonią, aby cię zatrudnić, prawda?

Niezupełnie.

Sprzedajesz produkt lub usługę?

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że sprzedaż usługi nie jest jak Sprzedaż produktu.

Kiedy sprzedajesz produkt, Proces jest zwykle dość prosty. Zasadniczo, wprowadzasz produkt, opisujesz pewne korzyści, składasz ofertę, a ludzie podejmują decyzję o zakupie.

Sprzedaż usługi może być trochę bardziej zaangażowana.

Potencjalni klienci najpierw pytają o usługę, Zwykle porównując cię z innymi dostawcami. Jeśli usługa jest droga, jak mój copywriting i doradztwo marketingowe, ludzie są jeszcze bardziej ostrożni w swojej decyzji.

Klientom zajęło lata, by w końcu podjąć decyzję o zatrudnieniu mnie. Często ludzie rozpoczynają rozmowę telefoniczną, mówiąc: “czytam Twojego bloga od dłuższego czasu. Masz chwilę, aby porozmawiać o projekcie copywritingowym?”

Nie powinno cię to dziwić. Im droższa usługa, tym ważniejsza jest i im więcej zaangażowania wymaga od Klienta, tym bardziej ostrożny będzie Klient.

Pomyśl o tym. Jeśli potrzebujesz pomalować łazienkę, możesz spędzić popołudnie szukając porządnego malarza. Jeśli chcesz zbudować przedłużenie do swojego domu, możesz spędzić tygodnie, a nawet miesiące na znalezieniu idealnego wykonawcy do tej pracy.

Jeśli więc świadczysz usługi, takie jak pisanie freelancerów, projektowanie graficzne, doradztwo internetowe, fotografia ślubna, planowanie wydarzeń, tłumaczenie lub cokolwiek innego, możesz użyć swojego bloga, aby przyciągnąć potencjalnych klientów i rozpocząć proces sprzedaży ich w swoich usługach.

Oto jak.

Stwórz swój lejek sprzedaży

Profesjonalni sprzedawcy często mówią o wypełnianiu ich “lejka sprzedaży” lub ” rurociągu sprzedaży.”

Mają na myśli to, że aby dokonać sprzedaży w przyszłości, chcą, aby ludzie pytali dzisiaj. Zawsze chcą mieć dużo ludzi, którzy są na różnych etapach gotowości do zakupu.

Aby wszystko było proste, lubię myśleć o lejku sprzedaży jako o prostych krokach 4.

1. Generuj zapytania

Oznacza to, że ludzie skontaktują się z tobą. Zazwyczaj odbywa się to poprzez oferowanie czegoś wartościowego w zamian za informacje kontaktowe.

Dla mojej firmy oferuję bezpłatny newsletter. Jeśli ludzie wejdą na moją główną stronę internetową, oferuję również bezpłatną białą księgę. W obu przypadkach muszą podać mi jakieś dane kontaktowe, zanim dostaną gratis. Udostępniam również formularz kontaktowy i numer telefonu dla” gorących ” potencjalnych klientów, którzy są gotowi do rozmów biznesowych.

Co tydzień dostaję wiele zapytań. Większość nie stać na moje usługi. Ale kilka z nich to wysokiej jakości i dobrzy kandydaci do przyszłego biznesu.

2. Kontynuacja

Po dostarczeniu darmowego lub dostarczeniu wszelkich obiecanych informacji nadszedł czas, aby zaplanować kontynuację, zwykle przez e-mail lub telefon.

Ponieważ odpowiadasz na czyjeś zapytanie, to nie jest zimny telefon. Masz ważny powód do nawiązania kontaktu i masz okazję ocenić, jak poważna jest osoba. Czy oni tylko zbierają informacje? Potrzebują natychmiast Twoich usług? A może są gdzieś pomiędzy?

Najpoważniejsze są Twoje leady sprzedaży. Wszyscy inni to perspektywa. Będziesz chciał spędzić więcej czasu na sprzedaży prowadzi niż perspektywy.

3. Pielęgnacja prowadzi

Jest to krok, który większość ludzi kusi, aby pominąć.

Jak każda inna osoba sprzedająca usługę, chcesz dokonać sprzedaży od razu. Ale podczas gdy kilka osób zatrudni cię natychmiast, większość nie. Ich zainteresowanie musi być pielęgnowane, dopóki nie będą gotowi do zakupu.

Powinieneś przechowywać wszystkie informacje kontaktowe w bazie danych, która może być prostym systemem zarządzania relacjami z klientami, takim jak Highrise lub programem opartym na pulpicie, takim jak ACT!.

Znajdź sposoby regularnej komunikacji z potencjalnymi klientami. Z biegiem czasu będą bardziej zaznajomieni z Tobą i bardziej komfortowo z myślą o zatrudnieniu Cię. Ludzie zawsze wolą znane od nieznanego.

Istnieje wiele sposobów na pielęgnację leadów. Możesz wysyłać wiadomości lub informacje, którymi mogą być zainteresowani, składać dodatkowe oferty tanich lub wprowadzających usług, łączyć się z nimi społecznie, a nawet od czasu do czasu zasięgać ich porady.

4. Zamknij sprzedaż

Ten krok jest oczywisty. Potencjalny klient potrzebuje twojej usługi. Podajesz wycenę lub wycenę, odpowiadasz na pytania, przezwyciężasz obiekcje i ostatecznie zamykasz sprzedaż.

To jest Twoja gra końcowa, cel twoich wysiłków. A jeśli skonfigurowałeś dobry system generowania leadów i utrzymałeś lejek sprzedaży konsekwentnie Pełny, będzie to najłatwiejszy krok w tym procesie.

Proste sposoby generowania zapytań z bloga

Najtrudniejsza część o generowanie sprzedaży prowadzi jest coraz ludzie się z Tobą skontaktować w pierwszej kolejności. Jeśli dopiero zaczynasz i nikt nie wie, kim jesteś, może się to wydawać niemożliwe.

Jako bloger możesz znać różne sposoby promowania swojego bloga. Oczywiście, im więcej ruchu na blogu, tym łatwiej będzie generować potencjalnych klientów. Ale nie potrzebujesz mnóstwo ruchu, aby to działało.

Według Alexy, mój blog biznesowy jest w rankingu na około 100,000. To nie jest złe, ale nie ma go w pobliżu takich blogów jak Copyblogger. Jednak mam wystarczająco dużo ludzi, którzy ją czytają, aby generować stały strumień zapytań o moje usługi.

Nie martw się więc, że zostaniesz blogiem o najwyższej pozycji. Aby skutecznie sprzedawać swoje usługi, potrzebujesz tylko regularnych zapytań od odpowiednich ludzi. Im bardziej jesteś wyspecjalizowany i im bardziej ukierunkowane są Twoje posty na blogu, tym bardziej prawdopodobne jest, że tak się stanie.

Oczywiście przyprowadzanie ludzi do Twojego bloga to jedno. Generowanie zapytań to inna sprawa. Oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby te zapytania się odbyły.

Formularz Kontaktowy – Jeśli masz bloga, prawie na pewno masz formularz kontaktowy. Standardowy formularz kontaktowy to jednak za mało. Powinieneś zmodyfikować swój formularz, aby dopasować go do sprzedawanej usługi. Spójrz na wysoce wyspecjalizowaną formę, której używam.

E-Newsletter – Jest to łatwy sposób, aby pozostać w kontakcie z wieloma ludźmi i zapewnić wielką wartość, gdy jesteś na to. Ponieważ specjalizuję się w copywritingu dla direct mail i marketingu bezpośredniego, mój newsletter zawiera artykuły i informacje na ten temat. Mam kilka tysięcy subskrybentów i około połowa moich nowych klientów twierdzi, że zostali sprzedani w przedsprzedaży na moich umiejętnościach, subskrybując.

Bezpłatna Biała Księga – Podczas gdy biuletyn wymaga stałego zaangażowania, biała księga jest jednorazowym wysiłkiem. Napisz go, Opublikuj formularz kontaktowy/wniosek i wyślij link do pliku PDF, gdy pojawią się prośby. Możesz również zautomatyzować proces za pomocą auto responder, ale lubię osobiście spełniać te prośby, dzięki czemu mogę obserwować gorące potencjalnych klientów z firm, z którymi chcę pracować. Moja biała księga na temat poprawy bezpośredniej odpowiedzi mail generuje wiele żądań co tydzień.

Zestaw Informacyjny – Jeśli zbudowałeś blog lub witrynę wokół swoich usług, powinieneś podać wiele informacji online. Możesz jednak oferować ceny, formularze, listę klientów i inne informacje w formie pliku PDF do pobrania. Pamiętaj, że gdy ktoś prosi o informacje, daje to możliwość przechwytywania informacji kontaktowych.

Webinaria – W dzisiejszych czasach jest to dość proste, aby złożyć webinar za pomocą usług takich jak GoToWebinar. Możesz także tworzyć nieinteraktywne prezentacje za pomocą oprogramowania takiego jak PowerPoint lub OpenOffice. Chodzi o to, aby zapewnić coś wartościowego, co umożliwia zbieranie informacji kontaktowych.

Filmy – Korzystając z oprogramowania i sprzętu wbudowanego w wiele komputerów, możesz tworzyć proste, informacyjne filmy. Nie muszą być eleganckie. Wystarczy spojrzeć w kamerę i porozmawiać. Możesz też edytować razem prosty materiał filmowy pokazujący Twoją pracę lub sposób rozwiązania problemu. Wideo może być również pomocnym narzędziem zachęcającym do zapisania się do newslettera, webinaru lub innych informacji.

Pay Per Click – Jeśli piszesz i promujesz dobrego bloga, prawdopodobnie uzyskujesz sporą ilość naturalnego ruchu. Ale pay-per-click reklamy mogą dać impuls dla osób poszukujących konkretnych usług. Twoje wyniki będą się różnić w zależności od poziomu konkurencji i kwoty, którą chcesz wydać, ale warto to przetestować.

Pamiętaj tylko: twój blog jest środkiem do celu. Jeśli korzystasz z bloga, aby przyciągnąć odpowiedni rodzaj ruchu i postępujesz zgodnie z powyższymi poradami, aby generować leady sprzedaży, powinieneś zobaczyć dramatyczny wzrost swojej firmy.

Total
0
Shares
Related Posts