Wróg Prowadzi Wojnę Przeciwko Twoim Pomysłom

Kreatywne nowe pomysły zawsze mają groźnych wrogów.

Palenie książek, na przykład, jest prymitywną i straszną sztuką. Dzieje się tak, zanim Gutenberg wprowadził ten pierwszy typ do swojej rewolucyjnej maszyny.

W niezrównanym Fahrenheit 451 Raya Bradbury ‘ ego widzimy przestrogę wobec cenzury, władzy i kapryśnego ludzkiego serca. Wyobrażał sobie przerażający świat, w którym wielkie dzieła literatury, teologii i filozofii zniknęły, ponieważ książki były masowo zakazane i palone.

Poza tym totalitarnym scenariuszem, posiadanie oczywistych wrogów często dobrze sprawdza się w ideach.

Wymagająca powieść Jamesa Joyce ‘ a Ulysses została zakazana w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Stała się jedną z najbardziej poszukiwanych książek swoich czasów, w rankingu 100 najlepszych angielskojęzycznych powieści XX wieku i jednym pierwszym wydaniu sprzedanym na aukcji w 2009 roku za 275 000 funtów.

Niemiecki teolog Martin Luter opublikował radykalne poglądy na temat Kościoła rzymskokatolickiego, a jego prace zostały zebrane i publicznie spalone za jego trud. Spalenia tylko pobudziły wyobraźnię i intelekt ludzi XVI-wiecznej Europy, która dała początek reformacji protestanckiej.

Dla Ciebie, a mniej oczywiste wróg jest tym, przed którym musisz chronić swoje pomysły.

Supernowoczesna autocenzura

Co byś zrobił, gdyby rząd ocenzurował Twoje pomysły? Przy jakiejś formie dostępu do Internetu, istnieje prawdopodobieństwo, że znalezienie obejścia zajmie ci nie więcej niż 15 minut. Jak powiedział John Gillmore, a dramat WikiLeaks ilustruje,

Sieć interpretuje cenzurę jako szkody i trasy wokół niej.

Ale to nie znaczy, że jesteś wolny.

Dziś jest jeszcze większe niebezpieczeństwo. Coś, co nie przynosi najlepiej sprzedających się efektów ubocznych, które te stare, dobre książki mogłyby wytworzyć.

Jesteśmy w samym środku tego, co Bradbury zasugerował w 1951 roku, jego haniebna Wizja doprowadziła do genialnego życia, bez potrzeby używania płomieni, butów i drutu do golenia …

Istnieje więcej niż jeden sposób na spalenie książki. ~ Ray Bradbury

Co to za niewypowiedziane niebezpieczeństwo?

Mrok.

Żyjemy w świecie niewyczerpanego wyboru.

Mamy ocenzurowaliśmy się tworząc i brodząc w niezmierzonym i bezdennym morzu możliwości.

Możemy znaleźć, pobrać, czytać, słuchać i archiwizować prawie wszystko, czego pragniemy. Ta wolność, choć wspaniała, pozostawiła nas w dużej mierze apatycznych.

Pogrzebał wiele wspaniałych pomysłów.

Wzięliśmy tę pigułkę chętnie, nawet szczęśliwie.

Te migoczące literackie ogniska już dawno dawno temu. Zdają sobie sprawę, biedne dranie, że już ich nie potrzebujemy.

Nowe (i stare) wyjście z zapomnienia

Mówimy tu o twoich pomysłach, o Twoim biznesie.

To jest Twój środki utrzymania.

Jeśli ktoś postawiłby twój interes na ognisko, walczyłbyś. I nie powinieneś leżeć i czekać, gdy twoje pomysły znikną w płomieniach zapomnienia.

Ten dziwny, szepczący głos w Niebie, który nawiedzał Raya Kinsellę na marzycielskich polach Iowa, wywołał dwie dekady przedsiębiorczego zamieszania …

Jeśli go zbudujesz, nie będą koniecznie chodź.

Co wtedy?

Możesz spędzić kilka miesięcy (i lat) opanowując rzemiosło pisania i stosując je w swojej firmie.

Możesz ciężko pracować, aby zbudować i rozwijać aktywa, które pewnego dnia działają prawie bez wysiłku w kierunku twoich celów.

Możesz pojawiać się każdego dnia i stać się zaufanym nauczycielem, artystą i przyjacielem.

Możesz ujarzmić to morze możliwości, które zasłania tak wiele wspaniałych pomysłów, aby przedstawić swoje przed światem.

Możesz podejść do swojego marketingu z taką samą intensywnością, jak wygnani intelektualiści Bradbury ‘ ego, którzy poświęcili całe swoje życie służbie, zapamiętywaniu i promowaniu jedna książka.

Możesz …

Zrobisz to?

O autorze: Robert Bruce jest głównym copywriterem Copyblogger Media i rezydentem odludka.

Total
0
Shares
Related Posts