Trzy Świetne Techniki Pisania Znalazłem Podczas Oglądania Telewizji

To jest post gościnny od Ryana imela.

Świetne pisanie polega na wychodzeniu poza siebie i do umysłów odbiorców. Biedni pisarze zwykle wyróżniają się, ponieważ nie czytali swoich materiałów z innej perspektywy. Nawet niedoświadczony czytelnik może nauczyć się bezmyślnego pisania.

Telewizja jest pełna pisania, które ma pasować do widza. Złe pisanie, wielu może powiedzieć, jest charakterystyczne dla dziennych mydeł. Jest powód, dla którego mają osobną ceremonię wręczenia nagród dla tego konkretnego aspektu telewizyjnego dramatu, prawda?

Pisarze dziennych mydeł piszą jednak do swoich odbiorców: matek, żon i innych, którzy pozostają w domu w ciągu dnia. Mydła stają się dla nich ucieczką. Jeśli chodzi o grupę docelową, mydła dzienne są napisane idealnie-i przez perfect mam na myśli, że zostały napisane dla zamierzonego widza.

Wniosek, który prowadzi mnie do tego, że świetne pisanie, Jeśli chodzi o telewizję, jest szczególnie względne. Świetny prime time writing nie jest wielkim dziennym pisaniem. Pisanie dla sieci stoi w obliczu podobnej teorii względności: sukces autora zależy od tego, jak dobrze jest on w stanie pisać dla swoich odbiorców. Kto jest twoją publicznością?

Zakładając, że odpowiedziałeś na to pytanie (i jest tu kilka zasobów na Copybloggerze, które pomogą Ci w tym), chciałbym nieco zmienić biegi. Poniżej znajduje się spojrzenie na kilka różnych technik stosowanych przez pisarzy i redaktorów niektórych popularnych telewizji,a także Jak to może być włączone do pisania.

Lost-Ucz się z” Whoosh ” przejścia

Lost opowiada historię wielu ludzi opuszczonych na wyspie. Think Survivor spełnia Cast Away, z odrobiną Gilligan ‘ s Island wrzucone, żeby je tam zatrzymać. Jak większość programów, nie dogoniłem Lost do niedawna. I powiedzmy, że przegryzłem kilka sezonów mighty quick (czy to już luty?).

W całej głównej historii Lost na wyspie znajdują się retrospekcje do części przeszłości każdej postaci, wykorzystywane do rozwijania własnych wątków, a tym samym głównej fabuły. To całkiem genialne. A każda retrospekcja jest książką whooshing dźwięk. Huczący dźwięk daje nam znać, że nadchodzi retrospekcja, a wraz z nią więcej informacji o postaci na ekranie.

Ale jest coś więcej do wielkiego przejścia na Lost niż whoosh. W szkole podstawowej mówiono nam, że przejście jest używane do przechodzenia od jednej myśli do drugiej. Chciałbym dodać, że równie ważny jest sposób, w jaki połączona idea przyczynia się do przesłania całości. Nawet jeśli akapit na początku wydaje się odbiegać od punktu poprzedzającego go, jest uważany za spójny, o ile w pewnym momencie wszystko łączy. Czasami są retrospekcje w Lost that seem bardzo mało znaczące dla “teraźniejszości”, ale w końcu zawsze jest moment realizacji, który rzuca zupełnie nowe światło na retrospekcje tego epizodu.

Zastosowanie

Nie bój się od czasu do czasu rzucać w “whoosh” przejście, które na początku może wydawać się dygresją. Tak długo, jak narysujesz to wszystko z powrotem (z naciskiem na tak długo jak) twoi czytelnicy pokochają to. W rzeczywistości często będzie to jeszcze potężniejsze, niż gdybyś trzymał się technik, których uczyłeś się w szkole podstawowej.

24-terminy i zawieszenie

Już po sześciu sezonach, 24 prawie stała się nazwą domową. Jednym z powodów, dla których tak wiele osób dostraja się tydzień po tygodniu, jest intensywność i napięcie z górnej godziny na następną. Bez wątpienia każdy odcinek kończy się cliffhangerem (niektórzy lepsi od innych), który przywraca widzów w następnym tygodniu. W rzeczywistości niektórzy ludzie czekają i oglądają cały sezon po jego zakończeniu, a nie są zmuszeni czekać tydzień między każdą godziną.

Zastosowanie

Czy kiedykolwiek próbowałeś umieścić się na stole czasowym, publicznie, ze swoimi czytelnikami? Spróbuj podać sobie termin osiągnięcia celu i publikuj w całym procesie o jego wynikach. Niektórzy blogerzy odkryli jeden sposób na to, publikując swoje osiągnięcia co miesiąc (subskrybenci, rankingi, nagrody itp.) i większość ma z tego powodu bardzo wdzięcznych czytelników.

Oto jeden z przykładów pisania opartego na suspensie. W tej chwili kończę serię o nazwie Watch me Design a WordPress Theme at Theme Playground. Zgłoszenia są należne do konkursu na projekt motywu WordPress pod koniec miesiąca, a ja stwierdziłem kilka tygodni temu, że będę wchodził. Od tego czasu zrobiłem serię postów i videoblogów dokumentujących moje postępy, nawet posuwając się do tego, aby czytelnicy mieli moje PSD i przesyłali własne decyzje projektowe, jeśli/kiedy nie podobają im się te, które podjąłem. Odpowiedź była naprawdę świetna, a ja już otrzymuję prośby o stworzenie innego motywu przy użyciu tego samego procesu, kiedy skończę.

Istnieje wiele sposobów na wciągnięcie czytelników w napięcie Twojego bloga. Mam nadzieję, że niektórzy inni podadzą kilka pomysłów w komentarzach poniżej, i mam nadzieję, że jeszcze inni użyją ich do przyciągnięcia szumu, zainteresowania i (w końcu) oddanych czytelników, którzy pozostają w pobliżu.

Prison Break-inteligencja jest podziwiana

Prison Break serial opowiada o dwóch braciach, niesłusznie uwięzionych i zmuszonych do ucieczki w krótkim czasie. Jeden z braci, Michael, jest niezwykle inteligentnym i zdolnym inżynierem, który organizuje ich ucieczkę, a następnie ucieczkę przed policją. Oglądając ten program, poza tym, że się nim cieszyłem (co zrobiłem), nie mogłem przestać się zastanawiać: poza tą sytuacją, ktoś z jego umiejętnościami i wiedzą byłby uważany za największego nerda w okolicy,a przeciętny człowiek byłby bardzo bezinteresowny. Ale w tym programie Michael jest spoko. On naprawdę. Super. Jak to możliwe?

Pomyśl o tym. Michael ma zaawansowane zrozumienie rzeczy takich jak EMPs i fizyki architektonicznej. Zwykle tacy ludzie nie są uważani za fajnych przez ogólną populację Ameryki. To ciekawe, że tak wiele osób (miliony widzów) dostroiło się do oglądania tego serialu—a następnie utrzymało się na antenie przez trzy sezony.
Okazuje się, że ludzie są O. K. z dorky wiedzy tak długo, jak okaże się przydatna. Wyjaśnienie jak działa EMP? Przeciętnego człowieka to nie obchodzi. Wyjaśnienie EMP w związku z jego przydatnością w zabiciu radia, by odwrócić uwagę strażnika i pomóc Michaelowi uciec z więzienia? Przeciętny człowiek chce wiedzieć jeśli zadziałało.

Zastosowanie

Nie bój się dzielić swoją wiedzą, bez względu na temat. Ale daj mu trochę przydatności. Pokaż to w akcji. Daj studium przypadku. To, co Twoi czytelnicy nie będą obchodzić jako teoria, zjedzą jako praktyka. W istocie oszukujesz ich, aby przeczytali i strawili coś, co w przeciwnym razie mogłoby im się nie podobać. Jeśli piszesz o technikach Photoshopa, rób to tylko wtedy, gdy pasuje do skali ukończonego projektu. Jeśli jesteś blogerem środowiskowym, co powiesz na zdjęcia z ostatniego Zlotu i opis jak to było stanąć w obronie czegoś? Oczywiście istnieje wiele sposobów, aby przejść z tym, i mam nadzieję, że masz wystarczająco dużo tutaj, aby zrobić ci burzę mózgów na własną rękę.

Telewizja sieciowa i pisanie dla użyteczności

Telewizja sieciowa nie jest zaprojektowana ze względu na użyteczność. Każdy, kto próbuje zrobić dwie rzeczy na raz, jedną z nich jest telewizja, powie Ci to. Prime time television (gdzie większość z tych przykładów są wzięte z) jest o psychicznego sprawdzania i jest wchłaniany do historii i zastępczo doświadczania innego świata, zwykle przez godzinę lub tak. Odpowiednikiem pisma jest fikcja, której możesz nie pisać. Jeśli tak, nadal używaj prime time jako narzędzia. Jeśli nie, to słowo ostrzeżenia może być należne.

Większość czytelników treści online nie robi tego przede wszystkim dla przyjemności, szukają czegoś, co przyniesie im korzyści. Twoje pisanie musi przede wszystkim zająć się dostarczaniem treści dla chciwych i wymagających czytelników. (Spójrzmy prawdzie w oczy, jesteśmy.) Tak długo, jak możesz nakarmić bestię i zrobić to dobrze, zobaczysz pewne pozytywne rzeczy pochodzące z twojego pisania.

Do czego zmierzasz? Mydło w ciągu dnia, telewizja prime time czy programy edukacyjne?

Total
0
Shares
Related Posts