Co To jest Blog?

Kiedy się rozliczamy w 2008, naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak rzeczy ewoluują w świecie blogowania. Tylko w ciągu dwóch lat, że Copyblogger był na żywo, wiele się zmieniło.

A jednak, ledwo jesteśmy w Nowym Roku i wielokrotnie natknąłem się na starych blogerów szkolnych, którzy nadal głoszą ten sam dogmat z około 2004. Przerażające jest to, że ci blogujący “eksperci” są w dziedzinie marketingu i public relations i powinni być nieco bardziej dostosowani do tego, co dzieje się teraz i co nadchodzi.

Jeszcze bardziej przerażający, ci “eksperci”twierdzą, że doradzają Fortune 500. To ludzie, o których mówi Hugh MacLeod, że serwują kanapki z klopsikami bezmyślnym korporacyjnym tłumom.

Słyszałeś już stare piły:

  • Posty na blogu nigdy nie powinny przekraczać słów 350
  • Jeśli chcesz publikować artykuły, powinieneś przejść do innego formatu
  • Musisz pisać codziennie

Hej, z pewnością nie mam problemu z poradami blogowymi, ale na pewno chciałbym, aby odzwierciedlały one obecny stan wiedzy. A jeśli chodzi o takie rzeczy, jak długość i częstotliwość postu, co się stało z to zależy?

To zależy od twojej publiczności, Twoich celów, Twoich zasobów i tego, co działa … prawda? I jeśli posłuchamy tych ekspertów od wypaczania czasu, jak moglibyśmy stworzyć coś niezwykłego, kiedy wszyscy blogujemy?

Jeśli chodzi o porady dotyczące blogowania, staram się trzymać podstaw solidnego pisania. Ostatecznie blogowanie to tylko platforma, która nie zmienia podstaw. Albo piszesz coś fascynującego, co rezonuje z czytelnikami, albo nie.

Spędziłem dużo czasu myśląc o tym, gdzie ostatnio idzie blogowanie. I myślę, że wiem, gdzie jest dzisiaj.

Ale co o tym myślisz?

Co to jest blog?

Ponieważ niektórzy korporacyjni konsultanci blogowi wydają się nie zwracać uwagi, co zauważyłeś, że zmieniło się przez lata?

Jak myślisz, dokąd zmierza blogowanie?

Total
0
Shares
Related Posts