The Beginner ‘ s Guide to LLC Vs. PLLC

Większość właścicieli firm uważa założenie LLC za mądry wybór. Niektórzy wolą tę jednostkę korporacyjną ze względu na jej elastyczność, niektórzy ze względu na ochronę aktywów osobistych.

Nie ma wątpliwości, że LLC może znacznie zminimalizować ryzyko, zwłaszcza ze strony właściciela.

Każdy może utworzyć LLC bez ograniczeń dotyczących obywatelstwa, liczby członków lub rodzaju działalności. Jedyne ograniczenie, które może wejść w grę, dotyczy licencjonowanych profesjonalistów.

Widzisz, podczas gdy LLC nie wymaga rygorystycznych zasad formowania, tylko licencjonowani specjaliści przez Państwową radę licencyjną mogą tworzyć PLLC. Czytaj dalej, jak mówię, Jak dodać P przed LLC zmienia zasady inkorporacji w świecie biznesu.

Czym są podmioty LLC i PLLC?

Pomimo podobnych nazw, LLC i PLLC nie są takie same. Przyjrzyjmy się, co oznaczają oba akronimy i jak działają.

Co to jest LLC?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) jest prawną strukturą biznesową, która zapewnia właścicielom firm pewne korzyści, a mianowicie ochronę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przejazdowe korzyści podatkowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej i spółki osobowej.

Właściciele LLC mają elastyczność w kształtowaniu firmy, jej struktury zysku i alokacji zysków zgodnie z ich potrzebami i celami. Jednocześnie otrzymują ochronę aktywów osobistych, jeśli firma zostanie pozwana – w przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej lub struktury partnerstwa.

I to nie wszystko: LLC są również prostsze niż korporacje i nie ryzykują podwójnego opodatkowania. Żaden inny podmiot nie oferuje tego rodzaju prostoty i elastyczności zapewnianej przez LLC.

Zasadniczo LLC są wszechstronnymi podmiotami, które starają się łączyć najlepsze elementy struktur biznesowych.

Co to jest PLLC?

Profesjonalną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (PLLC) tworzą osoby, które mogą świadczyć określone usługi profesjonalne.

Licencjonowani specjaliści-lekarze, architekci, księgowi i prawnicy—mogą tworzyć firmy z korzyściami LLC. Ale zamiast trzymać się tradycyjnej struktury, muszą stworzyć alternatywny podmiot, tj. PLLC, który jest specjalnie zaprojektowany dla firm wymagających licencji zawodowych do działania.

PLLC nie jest tak proste jak LLC, choć. Tworzenie PLLC ma pewne wymagania, które różnią się w zależności od stanu, a kilka stanów nawet nie oferuje tworzenia PLLC.

Ponadto nie można uruchomić PLLC bez dowodu licencji i zgody członka Państwowej Rady licencyjnej. Niektóre branże mogą mieć również własne przepisy.

Podstawy LLCs vs. PLLCs

LLC i PLLC mają podobieństwa. Ale mają też różnice. Czytaj dalej, jak je rozbić bardziej szczegółowo.

Nazwy Firm

LLC zdecydowanie mają większą elastyczność w używaniu nazw niż PLLC.

LLC może używać dowolnej nazwy, o ile nie jest zarejestrowana przez inne firmy i spełnia wymagania państwowe. Działalność pod nazwą handlową, znaną również jako fikcyjna nazwa, jest również dozwolona-pod warunkiem, że właściciele złożą formularz” Doing Business As ” (DBA).

Właściciele LLC muszą unikać używania ograniczonych słów, które mogą sugerować, że są agencją rządową lub Stowarzyszeniem i muszą mieć “spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością” lub skrót w nazwie.

Z drugiej strony, PLLC nie może używać nazwy innej niż zarejestrowana nazwa—lub jej “prawdziwe imię.”Może być wymagane podanie nazwisk ich członków, ale może się to różnić w zależności od przepisów państwowych. Arizona, na przykład, pozwala dentystom używać nazw handlowych, ale nie rozszerza tej samej uprzejmości na prawników i Pośredników w obrocie nieruchomościami.

Jako właściciel PLLC możesz włączyć lub odwołać się do osób nie posiadających licencji w nazwie swojej firmy, jeśli chcesz.

Formacja i członkostwo

W ramach LLC każda osoba lub firma może zostać członkiem lub właścicielem i działać w jej imieniu. Przeciwnie, tylko licencjonowane osoby, które mogą świadczyć usługę, mogą posiadać interes w PLLC.

Chociaż pracownicy bez licencji mogą być częścią PLLC, muszą pracować pod nadzorem lub kierownictwem licencjonowanego członka, menedżera i/lub pracownika. To z kolei zachowuje ostateczną odpowiedzialność za pracę z profesjonalistą.

Co ciekawe, wszyscy członkowie lub właściciele PLLC muszą być tego samego zawodu – powinni oferować usługi tylko w ramach swojej konkretnej dyscypliny. Dlatego też, jeśli członek jest prawnikiem, to wszyscy członkowie PLLC powinni być prawnikami, a jeśli członek jest lekarzem, wszyscy powinni być lekarzami. Tam nie można być PLLC z dwoma prawnikami i jednym lekarzem lub inną kombinacją zawodów.

Poza tym licencjonowany profesjonalista musi podpisać wszystkie dokumenty zgłoszenia PLLC i zawierać numer licencji lub uwierzytelnioną kopię swojej licencji zawodowej podczas procesu składania. Wszystkie niezbędne dokumenty muszą zostać przedłożone do zatwierdzenia do Państwowej Rady licencyjnej przed złożeniem wniosku o bezpieczeństwo Państwa.

Ponieważ istnieje dodatkowy etap zatwierdzania, proces tworzenia PLLC jest zwykle dłuższy niż tworzenie standardowej LLC.

Aby zobaczyć nasze najlepsze oferty dla najlepszych usług tworzenia LLC, spójrz na nasze dogłębne recenzje i dlaczego je wybraliśmy.

Dozwolona Działalność Gospodarcza

Mówiąc prościej, LLC może swobodnie angażować się w (większość) legalną działalność gospodarczą, ale działalność PLLC jest ograniczona do usługi, na którą jej członkowie są licencjonowani.

Niektóre standardowe LLC nie mogą prowadzić praktyk (usługi takie jak prawne, medyczne itp.), które wymagają licencji. Jeśli chodzi o okoliczności, w których LLC może świadczyć usługi profesjonalne, Nie licencjonowani menedżerowie lub właściciele nie mogą ingerować w licencjonowanych specjalistów w świadczenie usług profesjonalnych.

Na przykład, jeśli prawnik pracuje dla standardowej LLC, tylko oni mają prawo i obowiązek udzielania porad prawnych. Podobnie tylko licencjonowani lekarze powinni diagnozować i leczyć pacjentów-nikogo innego.

Wytyczne Podatkowe

Struktury LLC i PLLC nie są uznawane przez Internal Revenue Service (IRS) dla celów podatkowych.

Aby wejść w ich zakres, musisz złożyć swoją firmę jako korporację, partnerstwo lub korporację s dla wieloosobowych LLC (MMLLC) lub korporację lub jednoosobową firmę jednoosobową LLC (SMLLC). Urząd Skarbowy zobowiązał również właścicieli LLC i PLLC do wypełnienia formularza 8832 do celów klasyfikacji.

Niezłożenie formularza może narazić Cię na ryzyko automatycznej klasyfikacji, co może być błędne. Na przykład, jeśli Twoja firma ma dwóch lub więcej członków i ma być opodatkowana jako korporacja, IRS może domyślnie zaklasyfikować ją jako partnerstwo.

Organ podatkowy automatycznie klasyfikuje przedsiębiorstwa SMLLC jako ” pominięte podmioty.”Termin ten odnosi się do podmiotów, które nie są brane pod uwagę jako odrębne od właściciela, oprócz ich statusu jednoosobowej działalności gospodarczej.

PLLC i LLC podlegają tym samym wymogom podatkowym, jeśli chodzi o płacenie podatków.

Ograniczona odpowiedzialność za zaniedbania

LLC i PLLC oferują ochronę z ograniczoną odpowiedzialnością lub ” zasłoną korporacyjną.”

Z tego powodu wszystkie twoje aktywa osobiste pozostaną bezpieczne przed potencjalnie katastrofalnymi skutkami finansowymi pozwu. Nawet jeśli sąd orzeknie przeciwko tobie, wierzyciele Twojej firmy nie mogą ścigać Twoich prywatnych aktywów, takich jak dom, samochód, oszczędności i inne aktywa osobiste—będą ograniczeni do niektórych aktywów biznesowych.

Jednocześnie prawo nie lubi usprawiedliwiać stron za zaniedbania.

PLLC, w szczególności, nie mają pozwolenia na zmuszanie klientów i pacjentów do rezygnacji z prawa do pozwu za nadużycia. Licencjonowani specjaliści mają wyższy standard lojalności, opieki i etyki niż osoby nieprofesjonalne.

Ma to sens, ponieważ powodem, dla którego klienci przychodzą do profesjonalistów, jest ich najwyższa wiedza, wiedza i umiejętności.

5 Narzędzia do poprawy Incorporation LLC i PLLC

Znajdziesz kilka internetowych usług tworzenia LLC, które sprawiają, że rozpoczęcie działalności-LLC lub PLLC-jest bardzo łatwe i wygodne. Czytaj dalej, omawiając moje pięć najlepszych typów.

Rocket Lawyer

Rocket Lawyer oferuje poważną moc marki, jeśli chodzi o LLC i PLLC. Ma głębokie drugie do żadnego doświadczenia, gdzie firma obsługuje duże ilości usług inkorporacji biznesu.

Ta usługa LLC wierzy, że każdy zasługuje na dostęp do prostych i niedrogich usług prawnych i dokłada wszelkich starań, aby zaoferować wszelką potrzebną pomoc, zawsze i wszędzie. Inkorporacja biznesu i dokumenty prawne stają się łatwe dzięki Rocket Lawyer.

Oprócz tworzenia firm, takich jak umowy, znaki towarowe i patenty oraz konsultacje prawne, otrzymujesz również dostęp do kilku obniżonych usług.

LegalZoom

LegalZoom indywidualnie zaspokaja potrzeby prawne Twojej firmy i sięga głęboko w swoją ofertę, od tworzenia biznesu do konsultacji adwokackich po trusty i testamenty.

Otrzymujesz również 100% gwarancję satysfakcji. LegalZoom oferuje Hojny 60-dniowy okres próbny, po którym możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować swoje usługi, czy nie.

Co więcej, zamiast decydować się na abonament, płacisz za każdą usługę, której potrzebujesz.

Na przykład usługi tworzenia LLC zaczynają się od $79, plus opłaty za zgłoszenie, a rejestracja znaku towarowego zaczyna się od $199, plus federalne opłaty za zgłoszenie. Nadążanie za cenami jest co prawda trudne i być może będziesz musiał porozmawiać z obsługą klienta w celu uzyskania wskazówek.

ZenBusiness

ZenBusiness szczyci się solidną i długą historią z milionami zadowolonych klientów we wszystkich 50 stanach.

Ta usługa LLC wykorzystuje technologię i automatyzację, aby uprościć rejestrację i archiwizację LLC. Ponadto oferuje kilka usług à la carte, takich jak sprawozdania roczne, zmiany, ubezpieczenia biznesowe, certyfikat dobrej reputacji i tak dalej.

Oferuje profesjonalnego i niezawodnego zarejestrowanego agenta, który ma wiedzę i doświadczenie, aby rozpocząć działalność. Przeszli klienci ZenBusiness są bardzo zadowoleni z jego usług, a wielu uważa ją za najlepszą dostępną usługę LLC.

Organ Inc

Nazywanie organu Inc niedrogim jest niedopowiedzeniem.

Ta usługa pozwala rozpocząć działalność biznesową za $ 0 (bez żartów !) i obsługuje szeroki zakres usług, w tym sporządzanie i składanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i korporacji. Inc Authority dąży do zdobycia zaufania klienta i nawiązania długoterminowych relacji dzięki bezpłatnej usłudze przetwarzania i tworzenia biznesu.

Firma złoży wszystkie dokumenty dotyczące struktury firmy w Twoim imieniu, a następnie zapewni Ci bezpłatny rok zarejestrowanego agenta wraz z dostępem do trenera zgodności.

Swyft Filings

Niezawodne usługi tworzenia LLC i wysoce elastyczna obsługa klienta sprawiają, że zgłoszenia Swyft są warte Twojej złotówki.

Specjalizując się w tworzeniu małych i średnich przedsiębiorstw, firma ta może pomóc w utworzeniu LLC lub PLLC w ciągu zaledwie 10 minut. Swyft Filings oferuje konsultacje prawne online i dokłada wszelkich starań, aby proces tworzenia był jak najbardziej bezproblemowy.

Podczas gdy wstępny proces konfiguracji jest nieco złożony i czasochłonny, otrzymujesz dostęp do doskonałego Pulpitu nawigacyjnego użytkownika, który pozwala śledzić, jak Twoja firma radzi sobie po zakończeniu rejestracji.

Dożywotnia Obsługa klienta i kilka przydatnych profitów-z których wszystkie są dostępne w bardzo rozsądnej cenie – ugruntowała pozycję Swyft na tej liście.

3 sztuczki ułatwiające tworzenie LLC i PLLC

Przejrzyjmy trzy wypróbowane formuły, które mogą poważnie ułatwić Ci życie biznesowe z ograniczoną odpowiedzialnością.

Starannie Wybierz Swój Podmiot Gospodarczy

Bądź bardzo ostrożny przy podejmowaniu decyzji o typie LLC, który chcesz utworzyć. Nie tylko określi rodzaj dokumentów, których potrzebujesz,ale także wpłynie na strukturę podatkową.

Na przykład, decydując się na bycie jednoosobową LLC, zostaniesz opodatkowany jako jedyny właściciel. Będziesz musiał użyć harmonogramu C do złożenia podatków i części osobistego zeznania podatkowego. Z drugiej strony, wybór bycia S-Corp pozwala Ci wybrać, czy chcesz być opodatkowany jako S-Corp czy C-Corp.

Zachowaj Oddzielny Rachunek Bankowy Firmy

Spróbuj założyć konto bankowe w nazwie firmy, jak tylko skończysz wypełniać dokumenty założycielskie agencji.

To konkretne konto powinno być używane wyłącznie do transakcji firmowych, takich jak umowy zakupu, zakup codziennych artykułów biurowych i tak dalej. Podobnie, płatności na rzecz firmy powinny być zawsze dokonywane na konto firmowe, a nie na konto osobiste.

Pamiętaj, aby nigdy nie wykorzystywać funduszy firmowych na swoje dane osobowe lub zakupy. W przeciwnym razie kozy mogą skończyć się usunięciem ochrony odpowiedzialności z ograniczoną odpowiedzialnością.

Utrzymuj aktywność LLC lub PLLC

Utworzenie LLC lub PLLC to dopiero początek. Następnie musisz upewnić się, że licencja biznesowa pozostaje aktywna.

W tym celu polecam odwołanie się do strony internetowej bezpieczeństwa państwa, aby znaleźć istotne i aktualne informacje na temat tego, jak to zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał zaktualizować wszelkie informacje dotyczące twojej LLC, a także zapłacić roczną opłatę za zgłoszenie.

Co dalej

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci podjąć właściwą decyzję między LLC a PLLC.

Po dokonaniu wyboru musisz skorzystać z usług LLC, aby rozpocząć proces tworzenia firmy. Jak wspomniano wcześniej, usługi te dbają o wszystko-włączenie do porady prawnej do zgłoszenia znaku towarowego. Upewnij się tylko, że wybierasz rzetelną firmę.

Poniżej znajduje się kilka innych artykułów QuickSprout, które mogą pomóc w szybkim śledzeniu Twojej firmy na drodze do sukcesu.

  • Jak założyć firmę
  • Jak napisać biznesplan dla startupu
  • Najlepsze Usługi Tworzenia Biznesu
  • 7 Najlepszych Usług Prawnych Online
Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Najlepsze usługi LLC

LLC tworzy separację między osobą fizyczną a ich przedsiębiorstwami z punktu widzenia odpowiedzialności. Właściciele spółki z ograniczoną odpowiedzialnością…