Jak założyć stronę internetową

Przerzucanie strony internetowej nie różni się od przerzucania nieruchomości.

Kupujesz kawałek słabszej własności cyfrowej, poprawiasz jej wartość i odsprzedajesz z zyskiem. 

Biznes ma niskie bariery wejścia i wymaga minimalnych inwestycji.

A nagrody za dobrze wykonaną pracę i lukratywną wypłatę mogą sprawić, że wyzwania będą warte zachodu. 

Ten przewodnik obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć, aby skutecznie przerzucać strony internetowe. 

Łatwe Części założenia strony internetowej 

Jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy na temat przerzucania strony jest prosty model biznesowy. Teoretycznie kupujesz stronę internetową, ulepszasz ją, a następnie sprzedajesz z zyskiem. Model biznesowy jest tak prosty, że masz przyzwoitą szansę na stworzenie udanego biznesu z niewielkim doświadczeniem w przedsiębiorczości lub bez niego. 

Ponadto strona internetowa flipping business ma niską inwestycję kapitałową. Potrzebujesz tylko kilku dolarów, aby zacząć, jeśli budujesz strony internetowe od zera. Możesz również wyrwać istniejące strony internetowe z dobrym potencjałem zysku za kilkaset dolarów. Biorąc pod uwagę, że nie ma praktycznie żadnych kosztów ogólnych, ten biznes ma jedne z najniższych barier wejścia z punktu widzenia inwestycji kapitałowych. 

Sprzedaż nowo ulepszonej strony internetowej jest równie łatwa. Istnieją rynki specjalnie do przerzucania stron internetowych. Platformy takie jak Flippa pozwalają łatwo wystawić swoją witrynę na sprzedaż i znaleźć potencjalnych nabywców za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz nawet wynająć brokera tutaj, aby pomóc ci poruszać się w bardziej skomplikowanych częściach sprzedaży witryny.

Wreszcie, istnieje duże zapotrzebowanie na dobre strony internetowe, które generują dochód. Niestety, tego rodzaju strony internetowe są coraz trudniejsze do znalezienia. Dlatego osoby prywatne i firmy są skłonne zapłacić najwyższą cenę za wykonującą stronę internetową. Możesz zrobić bardzo dobrze, jeśli masz talent do budowania wysokowydajnych stron internetowych. 

Trudne części założenia strony internetowej 

Cierpliwość jest cnotą w branży tworzenia stron internetowych. Jeśli jesteś w nim, aby włączyć szybki zysk, istnieją lepsze możliwości biznesowe tam. Pomyślne przerzucanie strony internetowej zajmuje co najmniej dwa miesiące, jeśli masz szczęście, a w niektórych przypadkach nawet dwa lata. Podobnie, twoje wysiłki SEO wymagają trochę czasu, aby się opłacić. Więc patrzysz na długoterminową grę w tym biznesie. 

Biznes budowy stron internetowych jest również przede wszystkim oparty na wiedzy, co może być problemem dla niektórych osób. Będziesz potrzebował co najmniej podstawowego rozwoju treści, projektowania stron internetowych, SEO user experience, generowania leadów i umiejętności danych. Oczywiście zawsze możesz obejść ten problem, zlecając zadania, w których nie jesteś kompetentny. Ale ten ruch zmniejszy twoje zyski. 

Wreszcie, nie ma gwarancji w biznesie. Jesteś na łasce rynku i ile ludzie są gotowi zapłacić za Twoją stronę internetową. Istnieje również szansa, że dokonasz złego zakupu, zwłaszcza na początku. Możesz spodziewać się kosztownych błędów, ale masz również okazję nauczyć się cennych lekcji, które możesz wykorzystać w przyszłości. 

Jeśli jesteś gotowy, aby wejść na stronę internetową, oto jak przejść do tego krok po kroku. 

Krok 1-Znajdź stronę do odwrócenia 

Znalezienie pierwszej strony internetowej jest zarówno wyzwaniem, jak i zabawą. Jest to jednak prawdopodobnie najważniejszy krok i wymaga poważnego rozważenia. Popełnienie błędu na tym etapie może oznaczać utratę cennego czasu i pieniędzy, nawet zanim zaczniesz. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając pierwszej strony do odwrócenia. 

Kupno a Budowa 

Pierwszą ważną decyzją jest zakup lub zbudowanie strony internetowej. Każda opcja ma swoje zalety i wady. Na przykład zbudowanie strony internetowej od podstaw jest opłacalne. Musisz tylko zapłacić kilka dolarów za hosting. I, można utworzyć całą stronę samodzielnie, jeśli masz umiejętności i know-how. 

Kolejną zaletą budowy strony internetowej jest wolność. Masz całkowitą kontrolę nad treścią, nazwą domeny i monetyzacją. Jeśli zrobisz to poprawnie, możesz stworzyć i rozwinąć stronę internetową o wysokiej wartości, ale zajmie to trochę czasu.  

Ale zdecydowanie proponuję zamiast tego kupić stronę internetową. Jeśli nic innego, jest szybciej. To może potrwać do dwóch lat, aby odwrócić zupełnie nową stronę internetową, którą budujesz od zera. Ponadto istniejąca strona internetowa, niezależnie od tego, jak straszna, jest już indeksowana w wyszukiwarkach. Może to potrwać, zanim nowa strona pojawi się w wynikach wyszukiwania Google. 

Wybierz dochodową niszę 

Istnieje nieskończone możliwości, jeśli chodzi o zakup strony internetowej. Tak więc ustanowienie niszy pomaga zawęzić możliwości. Mając na uwadze niszę, proces akwizycji jest mniej mylący. Będziesz miał dobry pomysł, na co zwrócić uwagę przy zakupie strony internetowej. 

Niektóre z najbardziej dochodowych nisz do rozważenia to:

 • Jedzenie i gotowanie 
 • Podróże
 • Rozwój osobisty
 • Biznes 
 • Technologia
 • Zdrowie i wellness 
 • Technologia

Pomaga, jeśli masz już niszę, którą pasjonujesz się lub jesteś zainteresowany. Posiadanie doświadczenia lub wiedzy w niszy znacznie ułatwi tworzenie treści i projektowanie strategii marketingowej. 

Możesz również wybrać mico-niszę. Ta strategia ma duży potencjał zysku, jeśli nie jest poprawnie. Na przykład możesz wybrać stronę internetową, która koncentruje się na diecie ketonowej lub wegańskich przepisach w ramach bardziej ogólnej niszy żywności i gotowania. 

Twórz stronę Lista kontrolna zakupów 

Podobnie jak przerzucanie domów, musisz dokładnie sprawdzić witrynę przed zakupem. Lista kontrolna pomoże Ci określić, czy otrzymujesz dobrą ofertę. Nie polecam używania ceny jako głównego czynnika decydującego. Jak mówi przysłowie, dostajesz to, za co płacisz. 

Oto niektóre z kryteriów, które należy uwzględnić w liście kontrolnej zakupu witryny:

Historia domen – Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy zakupie stron internetowych. Chcesz mieć pewność, że strona nie była zaangażowana w żadne podejrzane działania, takie jak spamowanie lub inne podejrzane transakcje. Sprawdź również, czy strona nie została ukarana przez Google i inne wyszukiwarki. 

Jakość treści – Dobra jakość treści to jedna z najlepszych praktyk SEO. Tworzenie treści jest jednak czasochłonne i kosztowne. Tak więc wielu właścicieli witryn idzie na skróty. Wynik jest prawdopodobnie karany przez wyszukiwarki. Idealnie, nie chcesz przeglądać całej zawartości witryny. Po prostu chcesz go poprawić i dodać więcej treści. Dowiedz się również, czy którakolwiek z treści podlega prawom autorskim. 

Ruch na stronie – Chcesz stronę internetową, która przynosi przyzwoity ruch. Tutaj, chcesz spojrzeć na coś więcej niż tylko liczby. Na przykład chcesz, aby ruch pochodził z wysokiej jakości lokalizacji, takich jak USA, Kanada i Wielka Brytania. Ponadto chcesz w dużej mierze organicznego ruchu z wiarygodnych źródeł, takich jak media społecznościowe. 

Platforma – Sprawdź z platformą uprawnień strony internetowej. WordPress jest zdecydowanie preferowaną platformą dla fliperów stron internetowych. Strony internetowe WordPress są łatwe w utrzymaniu i dobrze sprzedają się na rynku. Łatwiej jest również znaleźć ekspertów, którzy pomogą Ci w witrynie WordPress. 

Dochody – Jest to kluczowa kwestia przy zakupie strony internetowej. Dowiedz się, ile przychodów generuje strona internetowa. Pomyśl również o potencjale przychodów witryny. 

Krok 2-Kup Swoją Pierwszą Stronę Do Odwrócenia 

Zakup pierwszej strony internetowej może wydawać się prosty. Ale to jedna z najtrudniejszych części biznesu. Twoim pierwszym instynktem może być wyszukiwanie w Google witryn o wysokiej pozycji. Ale te wysokowydajne strony internetowe mogą być zbyt drogie. Często właściciele witryn już wkładają wiele wysiłku i nie chcą sprzedawać. 

Na szczęście masz kilka opcji. 

Wybierz Rynek Internetowy 

Rynek witryn internetowych jest jednym z najłatwiejszych miejsc do zakupu witryny. Nie musisz tracić czasu na sprawdzanie, czy webmaster jest otwarty na sprzedaż swojej witryny. 

Ponadto witryny internetowe umożliwiają dostosowanie wyszukiwania, co ułatwia proces. Na przykład możesz wyszukiwać strony internetowe na rynku w oparciu o preferowaną niszę. Chociaż istnieje wiele opcji do wyboru, Gorąco polecam Flippa. 

Ta platforma ma ogromny udział w rynku, zwiększając szanse na znalezienie idealnej strony do metamorfozy. Dodatkowo możesz później odwrócić stronę na tej samej platformie. Flippa jest również niezwykle łatwy w użyciu i nawigacji. 

Flippa nie pobiera opłat za zakup strony internetowej, z wyjątkiem opłaty za przetwarzanie płatności. Flippa przechowuje również Twoje pieniądze w depozycie, aby upewnić się, że otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, zanim sprzedawca otrzyma Twoją płatność. 

Wybierz Solopreneurs 

Strony internetowe należące do zespołu profesjonalistów są często zbyt drogie, aby mieć sens biznesowy. Ci specjaliści włożyli wiele pracy i słusznie chcą być odpowiednio wynagradzani. Ponadto ci eksperci często wyczerpują potencjał witryny, więc nie możesz nic zrobić, aby go poprawić. 

Większość rynków wymienia dane właściciela. Tak więc, szukaj indywidualnych stron internetowych. Poszukaj również hobbystycznych właścicieli stron internetowych. Zazwyczaj właściciele Ci nie zainwestowali zbyt wiele w swoją stronę, więc jest tu duży potencjał. Dodatkowo właściciele hobbystów mogą być skłonni do sprzedaży za niską cenę. Nie zapomnij użyć listy kontrolnej z poprzedniego kroku, aby zidentyfikować idealną stronę internetową do zakupu. 

Negocjuj z właścicielem 

W tym biznesie zawsze jest miejsce na negocjacje. A lepsza oferta jest zawsze za rogiem. Więc nie czuj się zmuszony do płacenia ceny katalogowej. Na pewno znajdziesz stronę internetową, która zaznacza wszystkie pola i mieści się w Twoim budżecie, jeśli jesteś cierpliwy. 

Skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem i rozpocznij negocjacje. Flippa ma doskonałe narzędzie do wyceny stron internetowych, które można wykorzystać w celach informacyjnych. Jednak obliczenie rzeczywistej wartości strony internetowej może być trudne. Ale kalkulator wartości Flippy może dać ci przybliżoną liczbę tego, ile strona może być warta. 

Krok 3-przeniesienie własności strony internetowej

Zakup strony internetowej jest nieco bardziej skomplikowany niż typowa sprzedaż gotówkowa. Nie zapomnij więc przenieść własności strony na siebie. W przeciwnym razie nie jesteś właścicielem strony. Na marginesie upewnij się, że sprzedawca jest faktycznym właścicielem witryny. 

Upewnij się, że kupujesz całą witrynę

Może to zabrzmieć bezmyślnie. Ale powinieneś być krystalicznie czysty o tym, co kupujesz. Najpierw upewnij się, że kupujesz całą witrynę, w tym nazwę domeny, zawartość, obrazy, bazy danych, serwery i listy mailingowe. Następnie upewnij się, że otrzymasz pełną listę tego, co znajduje się w Twoim pakiecie.

Sporządzanie umowy

Warto poświęcić czas i wysiłek, aby stworzyć umowę dla Ciebie i sprzedawcy do podpisania. Umowa pomoże wyjaśnić proces transferu i rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Umowa nie musi być skomplikowana. Ale powinien on obejmować krytyczne sprawy, takie jak zaangażowane strony, szczegółowy opis strony internetowej, cenę, plan płatności i szczegóły dotyczące przelewu.

W miarę możliwości należy rozważyć włączenie klauzuli o zakazie konkurencji. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz stronę od eksperta. Mogą po prostu wyjść i stworzyć identyczną stronę internetową, aby uzupełnić ją o Twoją.

Przenieś własność strony na siebie

Przeniesienie własności witryny jest dość prostym procesem. Ale sprawy mogą się skomplikować. Nie chcesz wyciągać tego procesu bardziej, niż jest to konieczne. Idealnie, przejście do posiadania witryny powinno być płynne. 

Typowy proces transferu strony internetowej obejmuje:

 • Uzyskiwanie dostępu do konta hostingowego
 • Przeniesienie własności domeny internetowej
 • Uzyskiwanie dostępu do wszystkich połączonych kont stron trzecich, takich jak Google Analytics
 • Otrzymywanie wszystkich plików związanych z witryną, w tym niestandardowych ikon i zasobów graficznych związanych z wyglądem witryny.

Flippa ma już standardową procedurę transferu witryny dla ciebie. Jest to kolejny powód, aby zdecydować się na platformę. Nie musisz się martwić, że podczas procesu transferu czegoś brakuje. 

Krok 4-Ulepsz stronę internetową

Teraz przychodzi “mięso” procesu. Ten krok może sprawić, że twój biznes się rozpadnie. Chcesz więc zwrócić szczególną uwagę na ten krok. Ulepszanie strony internetowej może być procesem satysfakcjonującym. Plus, to gwarantowane pieniądze w końcu, jeśli zrobisz to dobrze.

Przeprowadzić dokładny audyt

Audyt strony internetowej pomoże Ci zidentyfikować słabości, które musisz naprawić, aby strona była bardziej atrakcyjna. Heatmapy to świetny sposób, aby z pierwszej ręki zobaczyć, jak użytkownicy poruszają się po witrynie. Będziesz w stanie dowiedzieć się, gdzie tracisz odwiedzających i poprawić swoją strategię sprzedaży i marketingu.

Podobnie, audyt strony internetowej pomoże podkreślić utracone możliwości SEO i zidentyfikować typowe błędy SEO. Inne braki SEO, które audyt strony internetowej może pomóc zidentyfikować to uszkodzone linki, nieodpowiednie tagi i słabe budowanie linków.

Rozpocznij Tworzenie Treści

Pierwszym oczywistym krokiem do poprawy nowo nabytej witryny jest opublikowanie treści. Ten krok obejmuje ulepszanie i aktualizowanie starej zawartości. Ponadto musisz opublikować mnóstwo nowych treści, aby zwiększyć atrakcyjność swojej witryny w rankingach Google.

W szczególności skup się na treści zoptymalizowanej pod kątem wyszukiwarek (SEO). SEO pomoże zwiększyć ruch na twojej stronie i pomoże Ci w rankingu w Google.

Nie musisz być ekspertem. Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych zasobów, które można znaleźć w Internecie, aby pomóc Ci nauczyć się SEO.

Popraw Monetyzację

Będziesz potrzebować więcej niż Amazon i Google AdSense affiliate marketing, aby zwiększyć monetyzację witryny. Chociaż powszechne, metody te są jednymi z najtańszych metod zarabiania.

Z tego powodu rozważ rozszerzenie na inne metody zarabiania, takie jak wyświetlanie reklam, sprzedaż przestrzeni reklamowych sponsorowane posty, sprzedaż produktów cyfrowych, widżety zarabiania i reklamy w kanale RSS.

Popraw ruch na stronie

Poprawa ruchu w witrynie idzie w parze z poprawą monetyzacji. Zwiększenie ruchu na stronie zwiększy twoje źródła generowania przychodów. Większy ruch sprawia, że Twoja strona jest bardziej atrakcyjna, gdy nadszedł czas na sprzedaż.

Ponownie zbadaj różne opcje zwiększenia ruchu w witrynie. Standardowe metody obejmują używanie ukierunkowanych słów kluczowych, pisanie postów gości, zwiększanie obecności w mediach społecznościowych, wysyłanie biuletynów e-mailowych i wymianę linków zwrotnych.

Krok 5-sprzedaj stronę internetową

SEO zajmie trochę czasu, aby uzyskać wyniki. Tak, polecam poczekać chwilę przed sprzedażą witryny. Większość ludzi zostaje co najmniej osiem miesięcy przed sprzedażą. Ale to, jak długo będziesz czekać, zależy wyłącznie od Ciebie. Tymczasem możesz cieszyć się pasywnym dochodem generowanym przez witrynę.

Sprzedaj swoją stronę na Flippa

Ponownie, polecam sprzedaż witryny na Flippa. Jest to rynek peer-to-peer, co oznacza, że możesz komunikować się bezpośrednio z potencjalnymi nabywcami. Ten format pomaga wyeliminować wiele problemów związanych z pracą z brokerami. Alternatywnie, możesz pracować z brokerem rekomendowanym przez Flipper, jeśli nie chcesz brać podejścia hands-off.

Wyceń Swoją Stronę

Wiele czynników wpływa na dokładną wycenę witryny. Ale większość ludzi zgadza się, że strona internetowa jest warta od 24 do 36 razy więcej niż miesięczne przychody. Ponownie, możesz użyć narzędzia wyceny flippera, aby uzyskać przybliżoną liczbę wartości Twojej witryny.

Narzędzie wyceny daje również poczucie, co należy wziąć pod uwagę przy wycenie i wycenie witryny. W takim przypadku musisz przyjrzeć się takim czynnikom, jak wiek witryny, ruch internetowy, strumienie przychodów, wydatki i czas poświęcony na ulepszanie witryny.

Dodaj swoją stronę na Flippa

Zostaniesz poproszony o podanie podstawowych informacji o swojej witrynie, takich jak nazwa domeny, nazwa firmy i kraj.

Flippa oferuje również szczegółowe informacje, które pomogą Ci zdecydować, jaki rodzaj strony internetowej sprzedajesz. Na przykład Twoja witryna może należeć do kategorii takich jak reklama, SaaS, e-commerce, reklama lub usługi. Upewnij się, że dokładnie sprawdzasz te szczegóły, aby móc odpowiednio wyświetlić swoją witrynę.

Flippa również łatwo łączy się z QuickBooks, aby pomóc Ci szybko dostarczyć historię finansową swojej witryny. Możesz również przesłać te informacje ręcznie. Będziesz głównie musiał podać szczegóły, takie jak wydatki i przychody. Szczegóły twojej historii finansowej znacznie zwiększą atrakcyjność Twojej witryny dla kupujących.

Na koniec prześlij wysokiej jakości obraz swojej witryny. Teraz czekasz tylko na oferty i zapytania, aby zacząć przychodzić. Alternatywnie, możesz wystawić swoją stronę internetową aukcji Flippa i sprzedać ją temu, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Total
0
Shares
Related Posts