Jak założyć firmę zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami na wynajem

Według badań ekspertów oczekuje się, że rynek zarządzania nieruchomościami przyćmi 22 mld USD do 2023 r., przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) 8.8%. 

Ten rodzaj wzrostu sprawia, że naprawdę atrakcyjne dla przedsiębiorców, aby rozpocząć działalność zarządzania wynajem nieruchomości.

Ale zarządzanie nieruchomościami na dużą skalę nie jest łatwe—radzenie sobie z najemcami, właścicielami, konserwacją, wynajmem, wakatami i pozornie niekończącą się listą zadań to ogromny projekt do podjęcia. 

Rozpoczęcie działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami na wynajem we właściwy sposób zaprowadzi Cię na ścieżkę sukcesu i rozwoju.

Z pomocą tego przewodnika możesz w końcu dojść do punktu, w którym Twoje właściwości zarządzają się na autopilocie, a Ty możesz usiąść i policzyć swoje zyski. 

Łatwe Części rozpoczęcia działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami na wynajem

Najłatwiejszą częścią rozpoczęcia działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami na wynajem jest rzeczywisty proces tworzenia biznesu. Wielu nowych zarządców nieruchomości jest zastraszonych tym krokiem, ponieważ wiąże się to z długimi dokumentami i składaniem wniosków w biurze sekretarza stanu.

Ale możesz po prostu użyć usługi tworzenia biznesu online, aby obsłużyć wszystko za Ciebie, eliminując czas i bóle głowy związane z tworzeniem podmiotu prawnego dla Twojej firmy zarządzającej.

Istnieje również duże zapotrzebowanie na zarządców nieruchomości w całym kraju. Większość inwestorów i właścicieli nieruchomości nie chce praktycznego zarządzania swoimi nieruchomościami, zwłaszcza jeśli są właścicielami wielu jednostek. To tam wkraczasz i ułatwiasz im życie.

Obecnie istnieją możliwości dla zarządców nieruchomości w zakresie wynajmu powierzchni mieszkaniowych, powierzchni nieruchomości komercyjnych, stowarzyszeń społecznych i innych. 

Chociaż może się wydawać zastraszające, aby wziąć na tak wiele różnych typów nieruchomości, najemców i klientów, oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami upraszcza wszystko. 

Dzięki takim narzędziom, jak Buildium, możesz w mgnieniu oka rozpocząć działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami na wynajem i z łatwością ją skalować.

Buildium ma wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania nieruchomościami od podstaw. Oprogramowanie zawiera rozwiązania dotyczące Leasingu elektronicznego, podpisów elektronicznych, kontroli najemców, akceptacji płatności online, kontroli nieruchomości i innych.

Oprogramowanie umożliwia udostępnianie w czasie rzeczywistym informacji finansowych właścicielom nieruchomości za pośrednictwem dedykowanego portalu dla właścicieli. 

W przypadku firm zarządzających nieruchomościami Buildium ułatwia komunikację z najemcami, właścicielami i sprzedawcami za pośrednictwem jednego źródła prawdy. Buildium ma to wszystko, od zleceń obsługi najemców po prezentowanie ofert pracy i branding Twojej firmy za pomocą profesjonalnej strony internetowej.

Plany zaczynają się od zaledwie 50 USD miesięcznie, a możesz wypróbować je za darmo w 14-dniowym okresie próbnym. 

Trudne części rozpoczęcia działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami na wynajem

Chociaż rozpoczęcie pracy jest dość proste, firmy zarządzające nieruchomościami stoją przed różnymi wyzwaniami, ponieważ działają. Jeśli wcześniej pracowałeś w branży nieruchomości, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z ciągłych niespodzianek i unikalnych scenariuszy, które otrzymasz.

Dla tych z Was, którzy są nowi w branży, przygotuj się na wyboistą jazdę.

Większość problemów będzie związana z najemcami. Podczas gdy zdecydowana większość najemców będzie cicha i łatwa w utrzymaniu, garstka z nich naprawdę sprawi, że zarobisz na utrzymanie.

Niektórzy najemcy uwielbiają zawracać głowy zarządcom nieruchomości na pozór codziennie drobnymi rzeczami, takimi jak zepsute żarówki lub szczekające psy po drugiej stronie ulicy. Inni najemcy przestają płacić czynsz, śmieci lub stale przeszkadzają innym najemcom imprezami i głośną muzyką.

W niektórych przypadkach będziesz musiał radzić sobie z rzeczywistymi problemami związanymi z nieruchomościami, którymi zarządzasz, takimi jak rozmowy telefoniczne w środku nocy o zepsutych rurach lub zepsutych podgrzewaczach ciepłej wody.

Powinieneś być również przygotowany do radzenia sobie z właścicielami nieruchomości o wysokich wymaganiach. Niektórzy właściciele oczekują, że wakaty zostaną wypełnione w ciągu dnia lub dwóch i naprawdę będą cię niepokoić, jeśli nie pozyskujesz nowych najemców na umowę najmu. 

Istnieje tak wiele różnych praw związanych z zarządzaniem nieruchomościami, jak również. Większość z tych zasad i przepisów faworyzuje najemcę. Dlatego naprawdę musisz nadążać za tymi przepisami i być na bieżąco, aby upewnić się, że Twoja firma zarządzająca jest zgodna z przepisami. 

Krok 1-Skonfiguruj Swoją Działalność W Zakresie Zarządzania Nieruchomościami Na Wynajem

Zanim zaczniesz podawać ręce właścicielom nieruchomości i pozyskiwać nowych najemców do podpisywania umów najmu, musisz skupić się na prawnych aspektach założenia firmy zarządzającej nieruchomościami.

Te początkowe zadania administracyjne są bezwzględną koniecznością, jeśli chcesz zachować zgodność, zmniejszyć odpowiedzialność i zapewnić dobrą pozycję w państwie.

Prawnie tworzą podmiot gospodarczy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to legalnie utworzyć swoją firmę. Przeprowadź wyszukiwanie nazwy firmy w bazie danych swojego stanu i złóż odpowiednie dokumenty w biurze sekretarza stanu. Dokładna dokumentacja, którą musisz złożyć, zależy od jednostki, którą tworzysz i wymagań Twojego stanu.

W przeważającej części będziesz decydować między LLC a korporacją. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, takie jak opodatkowanie i skalowalność. 

Jeśli utrzymujesz operację na mniejszym poziomie, LLC powinna być wystarczająca. Ale jeśli zaczynasz działalność z wieloma partnerami lub inwestorami zewnętrznymi i planujesz upublicznić firmę pewnego dnia, korporacja będzie lepszym rozwiązaniem. 

Polecam korzystanie z usługi tworzenia biznesu online do konfiguracji. 

Platformy takie jak LegalZoom, Incfile, ZenBusiness I Inc Authority są świetnymi opcjami. Służby te wypełnią odpowiednie formularze i złożą dokumentację w odpowiednich agencjach Państwowych w Twoim imieniu-upraszczając proces tworzenia.  

Uzyskaj licencje i certyfikaty

Większość stanów wymaga pewnego rodzaju licencji do prowadzenia działalności zarządzania nieruchomościami. Musisz więc zbadać swoje wytyczne państwowe i upewnić się, że w pełni rozumiesz wymagania dotyczące legalnej praktyki w Twojej lokalizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, licencje te można podzielić na dwie kategorie:

 • Licencja Pośrednika W Obrocie Nieruchomościami – Aby zostać licencjonowanym brokerem nieruchomości, musisz wziąć udział w kursach i zdać egzamin. Oprócz tematów związanych z prawem majątkowym, podatkami, ubezpieczeniami i umowami, egzamin obejmuje również zarządzanie nieruchomościami. 
 • Licencja Zarządcy Nieruchomości -To nie jest tak dogłębne jak Licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ale ukończenie zajęć i zdanie egzaminu jest nadal wymagane, aby uzyskać certyfikat. 

Chociaż niektóre licencje i certyfikaty mogą nie być wymogiem państwowym, nadal dobrym pomysłem jest ich uzyskanie. Właściciele nieruchomości będą czuli się bardziej komfortowo, logując się do zarządzania swoimi nieruchomościami, jeśli masz certyfikat.

Następujące Stowarzyszenia są doskonałym miejscem, aby rozpocząć edukację i uzyskać licencje:

 • Krajowe Stowarzyszenie zarządców nieruchomości mieszkaniowych (NARPM)
 • Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w obrocie nieruchomościami (NAR)
 • National Apartment Association (NAA)
 • Instytut Zarządzania Nieruchomościami (IREM)

Nawet po uzyskaniu minimalnych wymagań licencyjnych, nadal możesz korzystać z tych stowarzyszeń do dalszej edukacji i certyfikatów.

Uruchom Swoją Stronę

Twoja strona internetowa będzie podstawą twojego biznesu. Jest to świetny sposób, aby sprzedać się właścicielom nieruchomości, i ostatecznie można go użyć do listy dostępnych jednostek i komunikować się z potencjalnymi najemcami.

Ważne jest, aby ta strona była na miejscu od samego początku. W przeciwnym razie właściciele nieruchomości mogą wahać się, czy korzystać z nowo utworzonej firmy.

Dzięki Buildium możesz bezpłatnie stworzyć stronę internetową do zarządzania nieruchomościami. Jest to idealny scenariusz dla każdej nowej firmy zarządzającej nieruchomościami. 

Strona ma już wszystkie narzędzia i funkcje potrzebne do osiągnięcia sukcesu w tej przestrzeni. Teraz to tylko kwestia dostosowania go do nazwy firmy i materiałów brandingowych. 

Krok 2-Zorganizuj Swoje Finanse

Nie można po prostu ślepo zacząć podpisywać umów z zarządcami nieruchomości i brać na siebie nowe obowiązki. Po pierwsze, musisz mieć jasny obraz swoich finansów.

Podczas gdy uzyskanie nowego biznesu jest oczywiście świetne, nie chcesz zbyt szybko skalować się do punktu, w którym kończą ci się pieniądze. 

Tak więc mocne zrozumienie twojego krajobrazu finansowego ułatwi Ci zrozumienie dokładnie tego, z czym możesz sobie poradzić. 

Skonfiguruj Swój System Księgowy

Porzuć arkusze kalkulacyjne i ręcznie pisane książki. Sukces tutaj wszystko zaczyna się od właściwego systemu księgowego. Wszystkie plany Buildium mają wbudowane narzędzia księgowe.

Największą zaletą korzystania z Buildium dla księgowości jest to, że jest to w pełni zintegrowane rozwiązanie. Nie musisz się więc martwić o eksport czegokolwiek do zewnętrznego narzędzia księgowego—wszystko można zarządzać w jednym miejscu.

Na początku możesz korzystać z oprogramowania do wyznaczania celów, prognozowania przychodów i przygotowywania wydatków. 

Musisz uwzględnić koszty ogólne, opłaty za płace, opłaty od dostawców, składki członkowskie, ubezpieczenie i inne. Jeśli zakładasz lokal stacjonarny, musisz również pomyśleć o czynszu, usługach komunalnych, wyposażeniu biura itp. 

Po rozpoczęciu podpisywania umów z właścicielami nieruchomości i faktycznym zarządzaniu nieruchomościami oprogramowanie księgowe Buildium znacznie ułatwi Ci życie.

Oprogramowanie posiada narzędzia do zarządzania rachunkami płatnymi. Możesz zamieniać zlecenia pracy w rachunki, konfigurować cykliczne płatności, a nawet automatycznie uzgadniać konta bankowe. 

Krok 3-Zbierz Zespół Zarządzania Nieruchomościami

Kiedy zaczynasz, możesz zdecydować się na samodzielne zarządzanie wszystkimi obowiązkami związanymi z zarządzaniem nieruchomościami. Ale to nie jest rozsądne do zrobienia w skali.

Jeśli planujesz zarządzać dziesiątkami lub setkami jednostek, na pewno będziesz potrzebować pomocy.

Wprowadzenie niektórych z tych ról od pierwszego dnia zwiększy twoje koszty, ale pozwoli Ci szybciej przejmować dodatkowe jednostki.

Znajdź odpowiednich pracowników, kontrahentów i dostawców

Określ swoje potrzeby i zdecyduj, kogo chcesz zatrudnić. Role te mogą być pracownikami pełnoetatowymi, pracownikami w niepełnym wymiarze godzin lub niezależnymi kontrahentami. Możesz nawet tworzyć relacje z zewnętrznymi dostawcami w przypadku takich rzeczy, jak żądania konserwacji.

Stanowiska i obowiązki, o których musisz pomyśleć, obejmują:

 • Zarządcy nieruchomości
 • Recepcjoniści i pracownicy administracyjni
 • Pracownicy utrzymania ruchu (sprzątanie, naprawy itp.)
 • Kadry płacowe
 • Agenci Leasingowi
 • Nieruchomości pokazujące koordynatorów
 • Koordynatorzy przeprowadzek i przeprowadzek
 • Wykonawcy malowania, hydrauliki, pokryć dachowych, krajobrazu, elektryki, HVAC itp.

Należy również rozważyć profesjonalne usługi dla księgowych i prawników nieruchomości.

Krok 4-Nawiązanie Relacji Z Właścicielami Nieruchomości

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć wyszukiwanie właściwości do zarządzania. Oprócz strony internetowej, istnieją inne sposoby, aby Twoja działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami na wynajem była bardziej atrakcyjna dla właścicieli nieruchomości.

Buildium ma dodatkową funkcję, aby powiększyć Twoje portfolio. To największa internetowa sieć łącząca zarządców nieruchomości z właścicielami. 

Jest to rozwiązanie pay-per-lead zasilane przez wszystkie Zarządzanie Nieruchomościami. Skorzystasz z ukierunkowanych reklam w określonych kodach pocztowych w oparciu o typy nieruchomości, którymi chcesz zarządzać. 

Te przewody zostaną dostarczone bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

Plan Premium Buildium zawiera również dedykowanego konsultanta ds. rozwoju dla nowych klientów. Ten pakiet zaczyna się od $ 460 miesięcznie.

Ustalenie struktury cenowej i stworzenie umowy o zarządzanie

Zrób trochę badań w swojej okolicy, aby zobaczyć, jak konkurenci pobierają opłaty od właścicieli nieruchomości. Będzie to podstawa do ustalania opłat. 

Większość zarządców nieruchomości pobiera opłatę procentową lub opłatę ryczałtową za usługi zarządzania. Opłaty procentowe zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 8% do 12% czynszu za jednostkę. 

Podstawowy pakiet usług zazwyczaj obejmuje komunikację najemcy, akceptację czynszu, inspekcje i inne podstawowe obowiązki. Można też doładować za takie rzeczy jak:

 • Opłaty za wstępną konfigurację
 • Nowe opłaty leasingowe
 • Opłaty za odnowienie leasingu
 • Opłaty za eksmisję

Alternatywnie możesz zwiększyć stawkę procentową, aby uwzględnić wszystko w pakiecie podstawowym. Wszystkie ceny powinny być jasno określone w umowach z właścicielami nieruchomości. 

Dzięki Buildium właściciele mogą płacić bezpośrednio za pośrednictwem platformy, co ułatwia wszystkim zainteresowanym.

Krok 5-skoncentruj się na obsłudze najemcy

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to skonfigurować system zarządzania rezydentami. Wystarczy podać im numer telefonu i powiedzieć, aby zadzwonili do ciebie, jeśli czegoś potrzebują, nie jest to sposób, w jaki załatwia się sprawy we współczesnej erze zarządzania nieruchomościami.

Wszystko stało się Cyfrowe – od leasingu po płatności, a nawet komunikację z rezydentami. Musisz więc użyć oprogramowania do zarządzania nieruchomościami, które oferuje te funkcje.  

Leasing

Buildium jest świetne, ponieważ ma wbudowane usługi, które umożliwiają kontrolę najemców. Więc kiedy potencjalni najemcy ubiegają się, możesz pozbyć się tych, którzy nie kwalifikują się przed wysłaniem im umowy najmu. 

Rozwiązanie jest również dostarczane z oprogramowaniem do zarządzania najmem. 

Możesz łatwo skonfigurować nową dzierżawę, tworząc szablony, aby zaoszczędzić czas przy każdej nowej dzierżawie i odnowieniu. Buildium będzie automatycznie wypełniać dane w każdym szablonie, więc nie musisz ręcznie tworzyć każdej nowej dzierżawy od zera. 

Oprogramowanie umożliwia również dodanie marki Twojej firmy do każdej strony w nagłówku lub stopce.

Co najważniejsze, Buildium wspiera leasing elektroniczny i E-znak. Więc nie będziesz musiał spotykać się osobiście z najemcami, aby zbierać podpisy i oficjalnie działać. 

Portale Rezydentów

Po podpisaniu umowy najmu możesz skonfigurować każdego najemcę za pomocą internetowego portalu dla rezydentów. Oprogramowanie Buildium obsługuje takie funkcje jak:

 • Płatności online za wynajem (w tym płatności cykliczne)
 • Możliwość sprawdzania historii płatności przez najemców
 • Nowe wnioski konserwacyjne
 • Zapytania ogólne
 • Aktualizacje tekstowe i e-mailowe ogłoszeń
 • Tablice informacyjne do komunikacji najemców
 • Udostępnianie dokumentów

Jeśli zarządzasz Stowarzyszeniem społecznościowym, takim jak HOA, możesz nawet korzystać z portalu rezydenta, aby udostępniać takie rzeczy, jak finanse społeczności i aktualizacje od członków zarządu. 

Nie tylko ułatwia to pracę najemcom, ale także upraszcza wszystko dla Ciebie i Twojego personelu zarządzającego. 

Total
0
Shares
Related Posts