Jak założyć firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych

Rozpoczęcie działalności w zakresie projektowania stron internetowych może być doskonałą okazją dla każdego przedsiębiorcy-nawet tych, którzy nie są szczególnie doświadczeni technologicznie lub artystycznie. 

Firmy każdej wielkości w każdej branży potrzebują strony internetowej, ale nie wszystkie z nich mają umiejętności lub zasoby, aby zaprojektować witrynę na własną rękę—to tam wkraczasz Ty.

Możesz łatwo rozpocząć projektowanie stron internetowych z domu przy minimalnych nakładach inwestycyjnych i bez formalnego szkolenia. 

Gdy już zaczniesz, możliwości wzrostu i przychodów są nieograniczone.

Ten przewodnik krok po kroku nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o rozpoczęciu działalności w zakresie projektowania stron internetowych. 

Łatwe Części rozpoczynania działalności w zakresie projektowania stron internetowych

Jedną z najłatwiejszych części rozpoczęcia działalności w zakresie projektowania stron internetowych jest posiadanie nigdy niekończącej się listy potencjalnych klientów. 

Każdy potrzebuje strony internetowej. Tysiące małych firm albo nie mają teraz strony internetowej, albo mają istniejącą stronę internetową, która wymaga całkowitego przeprojektowania. Z nowymi firmami są uruchamiane każdego dnia, twoja pula perspektyw stale rośnie. 

Projektowanie stron internetowych dzisiaj nie jest tym, czym było kiedyś. Nie potrzebujesz żadnych umiejętności projektowania graficznego, umiejętności kodowania ani wiedzy programistycznej, aby rozpocząć. Nie ma żadnych formalnych wymagań szkoleniowych ani certyfikatów, aby uzyskać. 

Wszystko czego potrzebujesz to bez kodu Kreator stron internetowych z profesjonalnie zaprojektowanymi szablonami. Następnie wystarczy wybrać odpowiedni szablon i dodać osobiste akcenty dla każdego klienta.

Z dziesiątkami narzędzi do projektowania stron internetowych do wyboru, Squarespace jest zdecydowanie najlepszą opcją dla każdego, kto chce rozpocząć działalność w zakresie projektowania stron internetowych. 

Squarespace oferuje światowej klasy szablony projektów, które są przystępne cenowo i łatwe do ponownego wykorzystania dla klientów. W rzeczywistości nie musisz niczego projektować samodzielnie. Wystarczy opanować sztukę dostosowywania szablonów. 

To skraca znaczną ilość czasu i wysiłku z operacji. Możesz więc zrobić wszystko samodzielnie, bez konieczności zatrudniania innych projektantów stron internetowych. 

Squarespace ma szablony do fotografii, restauracji, firm turystycznych, wesel, firm z branży nieruchomości, profesjonalnych usług, handlu detalicznego i wielu innych. Daje to możliwość kierowania tak wielu różnych firm, jak to możliwe. 

Kolejną zaletą Squarespace jest wbudowana funkcjonalność e-commerce. Możesz więc zaprojektować stronę internetową dla sklepów internetowych i od razu zacząć sprzedawać. 

Plany zaczynają się od zaledwie $12 miesięcznie. Wszystkie pakiety są dostarczane z bezpłatną domeną niestandardową i zabezpieczeniami SSL-zasadniczo wszystko, czego potrzebujesz, aby zaprojektować stronę internetową dla swoich klientów. 

Prawne aspekty rozpoczęcia działalności projektowanie stron internetowych są łatwe zbyt. Rzeczy takie jak wyszukiwanie nazwy firmy, uzyskanie EIN i zarejestrowanie firmy w swoim stanie można wykonać za pomocą usługi tworzenia biznesu online. 

Strony takie jak ZenBusiness, Incfile i LegalZoom to kilka przykładów najlepszych narzędzi w tej kategorii. Musisz tylko odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań dotyczących Twojej firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych, a usługa formacji zajmie się resztą—w tym złożeniem dokumentacji formacyjnej ze stanem w Twoim imieniu.  

Trudne części rozpoczęcia działalności w zakresie projektowania stron internetowych

Podczas gdy rzeczywisty aspekt projektowania firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych jest prosty, istnieje kilka wyzwań, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.

Wspomniałem już o tym, że istnieje niezliczona ilość firm poszukujących projektanta stron internetowych. Ale faktycznie zabezpieczenie tych perspektyw jako klientów jest o wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić. 

Kiedy zaczynasz po raz pierwszy, będziesz spędzać większość czasu na robieniu zimnych wiadomości e-mail i zimnych połączeń, aby wylądować na pierwszych klientach. Może to być nieco frustrujące, jeśli nie otrzymujesz od razu świetnej odpowiedzi.

Z czasem będziesz chciał stworzyć markę Do projektowania stron internetowych, w której potencjalni klienci mogą cię znaleźć. W idealnym świecie perspektywa wyszukuje w Google “najlepsze usługi projektowania stron internetowych” lub “najlepszy projektant stron internetowych”, znajdą Twoją stronę i skontaktują się z Tobą w celu uzyskania oferty. Ale konkurujesz z setkami, jeśli nie tysiącami innych projektantów stron internetowych, robiących dokładnie to samo. 

Wiele z tych firm projektujących strony internetowe ma przewagę nad Twoim startupem, ponieważ już działają. Mają już ruch w witrynie i mają portfolio witryn do zaprezentowania.

Aby wyróżnić się na zatłoczonym rynku, prawdopodobnie będziesz musiał zawęzić swoje usługi do określonej niszy. Wymaga to wielu badań, wraz z pewnymi próbami i błędami, aby uzyskać rację. 

Krok 1-Wyostrz Swoje Umiejętności Projektowania Stron Internetowych

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmoczyć nogi z projektowaniem stron internetowych. Nie możesz zacząć projektować stron internetowych dla klientów bez praktyki.

Udaj się więc do Squarespace, Zarejestruj konto i zacznij bawić się różnymi szablonami i narzędziami do projektowania. 

Uruchom stronę internetową

Najprostszym sposobem na wyostrzenie umiejętności projektowania stron internetowych jest stworzenie własnej strony internetowej. Jest to praktyczne, ponieważ ostatecznie potrzebujesz strony internetowej, aby przyciągnąć klientów i prowadzić firmę. 

Squarespace ma przytłaczającą liczbę szablonów do wyboru. Przejrzyj kategorię “Usługi profesjonalne” lub zrób szybki quiz z trzema pytaniami, aby Squarespace polecił ci szablony.

W tym przykładowym quizie wybrałem portfolio z moimi projektami, funkcję planowania, dzięki której klienci mogą zarezerwować ze mną połączenie, blog do udostępniania treści i możliwość zbierania płatności. 

Po tym, jak odpowiedziałem na kilka dodatkowych pytań dotyczących wyglądu i odczucia, które chcę, Squarespace polecił mi pięć szablonów na początek.

Teraz wystarczy wybrać szablon i dostosować go do swoich potrzeb. 

Zaprezentuj Swoje Portfolio

Każda świetna firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych ma swoje portfolio. Kiedy dopiero zaczynasz, budowanie tego może być wyzwaniem. Większość ludzi prawdopodobnie nie zatrudni cię, jeśli wygląda na to, że nigdy nie zaprojektowałeś strony internetowej w swoim życiu. 

Zamiast tego możesz użyć Squarespace do tworzenia różnych makiet stron internetowych do wykorzystania w portfolio.

Musisz zapłacić za każdy z nich, ale 12 USD miesięcznie za każdy jest marginalne w porównaniu do wartości, którą otrzymasz od posiadania profesjonalnego portfolio na swojej stronie. 

Każda strona nie musi być zbyt obszerna. Kilka stron dla każdego powinno wystarczyć, aby pokazać swoje umiejętności. Skup się mniej na treści i nadaj priorytet aspektom projektowym każdego z nich.

Gdy lista klientów rośnie i masz kilka prawdziwych stron internetowych do zaprezentowania w swoim portfolio, zawsze możesz anulować te pierwsze lub przekształcić je w witryny dla prawdziwych klientów. 

Krok 2-Formalnie Uruchom Swoją Firmę Projektującą Strony Internetowe

Następnie musisz zdecydować, jak legalnie będziesz prowadzić swoją firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych. Niektórzy z was mogą zdecydować się na utworzenie podmiotu prawnego, ponieważ zapewnia to pewną ochronę przed odpowiedzialnością i potencjalne korzyści podatkowe. Inni mogą po prostu działać jako freelancer lub jedyny właściciel, używając własnego nazwiska.

Przyjrzyjmy się bliżej zadaniom związanym z tym procesem.

Tworzy podmiot prawny

Legalny podmiot gospodarczy to świetna opcja, jeśli chcesz skalować, zatrudniać wykonawców i potencjalnie zatrudniać pracowników jednego dnia. Ale jeśli masz być jednoosobową operacją przez jakiś czas, prawdopodobnie możesz uciec bez tego.

Popularne opcje obejmują:

 • Jednoosobowa Działalność Gospodarcza
 • LLC
 • S-Corp
 • C-Corp

Większość z was prawdopodobnie wybierze między jednoosobową firmą a LLC. 

Jednoosobowi właściciele nie muszą składać żadnych dokumentów prawnych w państwie, aby rozpocząć—możesz po prostu działać przy użyciu własnego nazwiska. Alternatywnie możesz uzyskać nazwę DBA (doing business as), aby Twoja firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych wydawała się bardziej profesjonalna.

Jeśli zamierzasz utworzyć LLC dla korporacji, po prostu skorzystaj z usługi tworzenia biznesu. ZenBusiness, LegalZoom i Incfile wykonują swoją pracę.

Nadaj Nazwę Swojej Firmie Zajmującej Się Projektowaniem Stron Internetowych

Nazywanie firmy projektującej strony internetowe jest ważnym krokiem w ogólnej strategii brandingowej. Chcesz wybrać nazwę, która jest wyjątkowa i niezapomniana, nie ograniczając się do rozwoju. 

Na przykład włączenie “projektowania stron internetowych” do nazwy firmy może wydawać się oczywistą decyzją. Ale co, jeśli w końcu chcesz rozszerzyć swoją ofertę usług o tworzenie treści, marketing i doradztwo? W tym przypadku posiadanie “Web design” w Twoim imieniu może faktycznie utrudnić Twój sukces. 

Skonfiguruj się, aby otrzymywać płatności

Zanim zaczniesz zdobywać klientów, musisz znaleźć sposób na zarabianie. Pisanie czeków nie jest wygodne dla większości firm. Dodatkowo, jest to powolny proces, który jest trudny do zarządzania. 

Zamiast tego skonfiguruj się, aby otrzymywać płatności online. Utwórz konto firmowe PayPal i skorzystaj z procesorów płatności online, takich jak Stripe.

Jeśli nie tworzysz legalnego podmiotu gospodarczego, nadal powinieneś uzyskać ein (numer identyfikacyjny pracodawcy) z urzędu skarbowego. Niektórzy klienci będą prosić o numer identyfikacji podatkowej podczas procesu fakturowania, a bez numeru EIN będziesz zmuszony do korzystania z numeru ubezpieczenia społecznego. 

Pakiety biznesowe Squarespace są skonfigurowane do płatności online. Możesz także zintegrować swoją witrynę Squarespace z narzędziami płatniczymi innych firm, takimi jak PayPal, Stripe, Apple Pay i inne.

To kolejny powód, dla którego Squarespace jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie działalności w zakresie projektowania stron internetowych.

Krok 3-zdecyduj, jakie usługi projektowania stron internetowych będziesz oferować

Następnie musisz dowiedzieć się dokładnie, co zamierzasz zaoferować potencjalnym klientom. Projektowanie stron internetowych to dość szeroka kategoria, z mnóstwem potencjalnych ofert do rozważenia. 

Usługi Projektowania Stron Internetowych

Przykładowe usługi, które możesz zaoferować to:

 • Projektowanie stron WWW na zamówienie
 • Treść i copywriting
 • Usługi SEO
 • Reklamy PPC
 • Sesje strategii strony internetowej
 • Badania rynku
 • Analiza konkurencji
 • Usługi redesign strony internetowej
 • Projektowanie UX i UI
 • Wireframes strony internetowej
 • Projekty Logo

Jak widać, niektóre z nich należą bardziej do kategorii “design” niż inne. Ale wszystkie z nich idą w parze z projektowaniem stron internetowych i rozwiązują potrzeby potencjalnych klientów. 

Squarespace ma wbudowane narzędzia SEO, więc naprawdę łatwo jest oferować tego typu Usługi dodatkowe swoim klientom.

Model Cenowy

Na podstawie Twoich ofert musisz dowiedzieć się, ile zamierzasz pobierać za usługi i jak zamierzasz wszystko spakować. 

Czy pobierasz jednorazową opłatę za zaprojektowanie strony internetowej? A może będziesz szukał cyklicznych przychodów z utrzymania witryny po uruchomieniu?

Możesz korzystać z innych usług jako upsells lub tworzyć opakowania pakietowe z wyższymi punktami cenowymi. Na przykład pakiet premium może obejmować sesję strategiczną, analizę konkurencji i niestandardowy projekt strony internetowej. Następnie część cyklicznych przychodów tego pakietu może obejmować usługi SEO i reklamy PPC. 

Krok 4-Wybierz niszę do projektowania stron internetowych

Jak wspomniano wcześniej, trudno wyróżnić się w tłumie tysięcy innych projektantów stron internetowych. Musisz więc znaleźć nisko wiszące owoce i szukać klientów w mniej konkurencyjnej przestrzeni.

Na przykład możesz kierować reklamy na małe firmy, takie jak:

 • Pralnie chemiczne
 • Tatuażyści
 • Butikowe sklepy z kapeluszami
 • Kościoły i organizacje religijne
 • Instruktorzy Fitness
 • Lodziarnie
 • Kancelarie prawne
 • Pośrednicy nieruchomości
 • Food trucks
 • Organizacje non-profit
 • Lekarze i stomatolodzy

Tego typu kategorie będą nieco mniej zatłoczone niż e-commerce lub restauracje. Aby uzyskać inspirację, możesz nawet przejrzeć szablony Squarespace, aby zobaczyć wyjątkowe pomysły.

Jeśli znajdziesz wiele fajnych szablonów w danej kategorii, o wiele łatwiej będzie Ci zaprojektować tego typu strony internetowe. 

Krok 5-Znajdź Swoich Klientów

Gdy wszystko jest na miejscu i jesteś gotowy do prowadzenia biznesu, nadszedł czas, aby wyjść i rozpocząć lądowanie klientów. 

Squarespace Circle

Squarespace Circle jest jednym z najlepszych zasobów online dla projektantów stron internetowych. Nie tylko zapewnia narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesu w tej branży, ale także daje możliwość pozyskania większej liczby klientów. 

Jako członek Circle możesz uzyskać bezpośredni dostęp do klientów za pośrednictwem Squarespace Marketplace. Więc kiedy ktoś przegląda rynek w poszukiwaniu profesjonalnej pomocy, możesz być jedną z tych opcji. 

Squarespace Circle ma również bogatą bibliotekę przewodników i materiałów marketingowych, których możesz użyć do uruchomienia swojej firmy. 

Będziesz mieć również dostęp do ekskluzywnych korzyści, takich jak zniżki 20% i sześciomiesięczne bezpłatne okresy próbne. Dzięki temu możesz bezstresowo projektować strony klientów, nawet jeśli jeszcze nie pobrałeś od nich płatności. 

Jedną z moich ulubionych części Squarespace Circle jest społeczność. Możesz skontaktować się z innymi projektantami stron internetowych, aby uzyskać porady, wskazówki, najlepsze praktyki i możliwości nawiązywania kontaktów. 

Aby kwalifikować się do członkostwa w Squarespace Circle, musisz mieć co najmniej trzy witryny Squarespace. Twoja własna strona liczy się jako jedna, więc potrzebujesz jeszcze dwóch, zanim będziesz mógł złożyć wniosek.

Opanuj Swój Słuch

Cold email outreach to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozyskanie nowych klientów jako projektant stron internetowych. 

Połowa bitwy polega na znalezieniu odpowiedniej osoby do wiadomości e-mail, co może być trudne, jeśli firma nie ma strony internetowej. Ale jeśli trochę kopać w Internecie i wykonać kilka telefonów, powinno być dość łatwo znaleźć decydenta. 

Oto sekret opanowania skoku-zidentyfikuj największy problem klienta i zaoferuj mu rozwiązanie. To wszystko. 

Na przykład fryzjer lub salon fryzjerski może mieć problemy z rezerwacjami. Możesz zaoferować im profesjonalny projekt strony internetowej, który zawiera funkcję planowania.

Niezależnie od tego, czy piszesz na zimno, czy dzwonisz na zimno, nie oferuj swoich usług na pierwszym boisku. Większość ludzi nie kupi czegoś podczas pierwszego kontaktu. Więc mówienie o cenie i tym podobnych rzeczach jest błędem.

Zamiast tego skup się na wezwaniu ich do odkrycia. Jeśli zgodzą się z tobą rozmawiać, to wielka wygrana. Następnie możesz dowiedzieć się więcej o ich konkretnych potrzebach, zanim zaproponujesz swoją usługę i zaczniesz projektować dla nich stronę internetową. 

Total
0
Shares
Related Posts