Jak założyć firmę bez pieniędzy

Jest rok 2021, a założenie firmy, gdy nie masz pieniędzy, jest naprawdę możliwe.

Przejście od pomysłu do startupu jest dziś niezwykle tanie i wygodne, a Ty możesz zbudować coś wartościowego i łatwo dotrzeć do dużej grupy potencjalnych klientów.

Ale zanim pomyślicie, że droga przedsiębiorczości jest usłana różami, pozwólcie, że wyjaśnię jedną rzecz: nie jest.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej bez pieniędzy to nie to samo, co rozpoczęcie działalności bez zasobów. W rzeczywistości, im lepsze zasoby masz, tym mniej pieniędzy trzeba będzie stać się przedsiębiorcą.

Właśnie dlatego musisz nauczyć się najlepszych sposobów na wykorzystanie swoich zasobów-inteligencji, wyobraźni, doświadczenia, kręgu społecznego, czasu i determinacji—aby rozwijać swój biznes.

Łatwe Części założenia firmy bez pieniędzy

Najlepszą rzeczą w zakładaniu firmy bez pieniędzy jest to, że nie jest to fantazja!

Znajdziesz tysiące firm oferujących darmowe usługi i podstawowe usługi dla wszelkiego rodzaju rzeczy, od tworzenia biznesu przez tworzenie stron internetowych po Szablony biznesowe. Dostęp do tych wszystkich zaawansowanych narzędzi i oprogramowania to kolejna rzecz, za którą powinniśmy być wdzięczni.

Weźmy na przykład usługę tworzenia biznesu. Firmy te wykonują każdy aspekt rejestracji I rozpoczęcia działalności gospodarczej, taki jak oferowanie porad prawnych, wypełnianie dokumentów i przechowywanie dokumentów. Możesz spać spokojnie wiedząc, że eksperci zajmują się Twoją pracą—w realnym tempie.

Możesz nie mieć pieniędzy od razu, ale to nie znaczy, że musisz tak zostać.

Istnieje mnóstwo inwestorów, platform crowdfundingowych i banków, które mogą zapewnić Ci niezbędne finansowanie. Oczywiście będziesz potrzebował dochodowego pomysłu na biznes i udowodnij im, ale fakt, że istnieje taka możliwość, jest zdecydowanie dobrą wiadomością.

Internet jest pełen szmat do bogactwa historie właścicieli firm, którzy zaczęli od niczego. Z dużą ilością (praktycznych) inspiracji i strategii łatwo dostępnych,nie będziesz musiał blaze szlaku, aby znak-Robienie dokładnych badań i poświęcenie, aby zobaczyć to przez często więcej niż wystarczające.

Trudne części założenia firmy bez pieniędzy

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to wyzwanie, a próba zrobienia tego bez pieniędzy tylko sprawia, że jest to jeszcze trudniejsze. Znajdziesz się wielokrotnie burzy mózgów sposobów, aby pokonać przeszkody i iść do przodu.

Jednak najtrudniejszą częścią tej gehenny jest generowanie bankowych pomysłów biznesowych.

Twój pomysł na biznes musi być lepszy i / lub tańszy niż to, co jest już tam i bardziej innowacyjne. Jednocześnie powinno być na to zapotrzebowanie w obecnym krajobrazie. Co zrozumiałe, wymyślenie genialnego pomysłu, który pasuje do tych kryteriów, nie jest łatwe.

Ponadto, podczas gdy możesz zbierać fundusze z różnych źródeł dla swojej firmy, musisz być lepszy lub w jakiś sposób inny od swoich rywali. Podobnie jak ty, są tysiące innych przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć fundusze na swoje przedsięwzięcia, więc powiedzieć, że konkurencja jest trudna, delikatnie mówiąc.

Wreszcie, inną kwestią związaną z rozpoczęciem działalności gospodarczej jest niepewność.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć rynku. Możesz mieć fantastyczny pomysł, solidny biznesplan, inwestorów i dążenie do sukcesu Twojej firmy, ale nadal może pójść na południe.

Jednak wzloty i upadki są częścią biznesu, więc nawet jeśli upadniesz, pamiętaj, aby wstać i iść dalej.

Krok 1: Wygeneruj i udoskonal swój pomysł na biznes

Wymyślanie pomysłu na biznes jest łatwe—to wymyślanie realnego pomysłu na biznes, który jest trudny.

Trzeba myśleć o wielkich pomysłów biznesowych, a następnie badać je dokładnie, aby określić, czy mogą one przekształcić się w udany i dochodowy biznes. Wiedza o tym, co robią Twoi obecni rywale biznesowi i zastanawianie się, jak zrobić to lepiej, to kolejne zadanie.

Jasno określ “dlaczego”

Wiedza o tym, dlaczego rozpoczynasz swoją działalność, pomaga nakreślić swoje cele osobiste i biznesowe.

Ważne jest, aby odróżnić, czy twój pomysł na biznes służy osobistemu “dlaczego”lub marketplace” dlaczego.”Na przykład, gdy Twoja firma koncentruje się na zaspokajaniu potrzeb na rynku, zakres działalności zawsze będzie bardziej rozległy niż ten, który koncentruje się na zaspokajaniu osobistych potrzeb.

Sprawdź Swój Pomysł Na Biznes

Umieść wszystkie swoje pomysły biznesowe na papierze i burz mózgów, aby je zarabiać.

Zastanów się, jaki produkt lub usługę możesz stworzyć i jak na nich zarobisz. Następnie zastanów się, gdzie możesz sprzedać swój produkt lub usługę za niewielkie lub żadne pieniądze z góry.

Zbadaj Swój Rynek Docelowy

Przeprowadź dokładną analizę swojego idealnego rynku docelowego, aby zmapować konkurencję i zrozumieć problemy klientów.

Czy twój pomysł na biznes jest już obecny na rynku? Czy ma lojalnych zwolenników? Czy Twoja firma może z nimi konkurować? Jakie zasoby—wewnątrz i wokół ciebie-możesz wykorzystać dla swojej firmy? Czym konkretnie różni się twój pomysł od tych, które już istnieją?

Znajdź odpowiedzi na wszelkiego rodzaju pytania, aby poprawić swój pomysł. Oprócz rozwoju pomysłów, przygotuje Cię również na inwestorów, którzy będą zadawać te same pytania w przyszłości.

Powinieneś mieć jasny obraz swojej potencjalnej bazy klientów, w tym danych demograficznych i wzorców zachowań.

Głównym celem jest sprawdzenie, czy twój model biznesowy będzie działał, biorąc pod uwagę obecny krajobraz rynku. Jeśli nie, powinieneś rozważyć inne pomysły.

Bądź szczery, szukając odpowiedzi na te pytania i badając rynek. Możesz myśleć, że masz niesamowity pomysł, ale nie utkniesz tak na jednym pomyśle, że nie chcesz zobaczyć, czy jest to po prostu niewykonalne, ma zbyt dużą konkurencję lub nie jest praktyczne.

Krok 2: Przetestuj wody biznesowe

Masz listę dokładnie zbadanych pomysłów biznesowych. Czas je zatwierdzić.

Dowiedz się, jak dobrze przesłanka proponowanego pomysłu na biznes działa w realnym świecie, ma kluczowe znaczenie. Pozwoli to zaoszczędzić ci na ściganiu przedsięwzięć bez przyszłości i pomoże zbadać różne drogi do marketingu twojego pomysłu.

Ustaw Parametry Wydajności

Nie można ocenić sukcesu lub porażki pomysłu bez wypracowania sposobu pomiaru wydajności. Oto lista kilku parametrów, które możesz wziąć pod uwagę:

 • Ile produktów możesz wysłać? Lub ilu klientów możesz zarezerwować
 • Ile zarobisz?
 • Jak duże zainteresowanie klientów można wygenerować?
 • Jaki rodzaj świadomości prasowej jest możliwy?

Odpowiedz na powyższe pytania, a następnie wykorzystaj je jako standardy podczas testowania swoich pomysłów.

Wdrożenie metody testowania

Chociaż znajdziesz różnorodne metody testowania swojego pomysłu na biznes, powinieneś wdrożyć tylko najszybszą, najbardziej niezawodną i najtańszą alternatywę.

Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych metod testowania, które są niedrogie i skuteczne. Niezależnie od wybranej metody, pomoże Ci to lepiej zrozumieć, czy Twoja firma odniesie sukces.

E-Mail Marketing
E-mail marketing jest jednym z najpopularniejszych i najszybszych sposobów przeprowadzania testów. Oto, co musisz zrobić:

 1. Skonfiguruj szybką jednostronicową stronę internetową (zwaną Stroną docelową)
 2. Wymień swoją usługę / produkt
 3. Dodaj swój kontaktowy adres e-mail
 4. Źródło e-maile idealnych potencjalnych klientów i skontaktować się z nimi w sprawie swojej firmy

Po nawiązaniu pierwszego kontaktu, komunikuj się z potencjalnymi klientami, aby ocenić ich zainteresowanie. Jeśli wydają się niezainteresowani, spróbuj znaleźć powód.

Pitch przez telefon
Uważam, że LinkedIn jest jedną z najlepszych rzeczy, które przydarzyły się światu biznesu. Możesz go używać do tworzenia sieci, prezentowania swoich usług / produktów i ustanawiania autorytetów.

Tutaj możesz skorzystać z platformy, aby znaleźć idealnych klientów, śledzić ich numery telefonów i zadzwonić/wysłać je, aby zebrać opinie i, najlepiej, jak najwięcej zamówień w przedsprzedaży.

Skonfiguruj fizyczne Stoisko
Możesz przetestować swoją firmę, zwłaszcza jeśli jest oparta na produktach, tworząc stoisko rynkowe i oferując potencjalnym klientom. Musisz stworzyć początkowe wersje produktu i zarezerwować miejsce na lokalnym rynku lub festiwalu.

Pomoże Ci to ocenić opinie klientów i uzyskać cenne informacje, aby udoskonalić założenia swojego pomysłu, aby odnieść sukces, jeśli się nie powiedzie. Nie zapominajmy, jak niewinne Smoothies początkowo testowały swoje produkty na Festiwalu, zanim później zostały przejęte przez Coke za setki milionów.

Krok 3: Utwórz biznesplan

Więc w końcu wyzerowałeś na rynkowy pomysł na biznes. Świetnie!

Następnie musisz przygotować swój pomysł i wypracować niuanse, takie jak cel biznesowy, cele końcowe, Finanse i tak dalej—na wszystkie z nich można odpowiedzieć w dobrze napisanym biznesplanie.

Istnieje wiele usług biznesplanowych, które są niedrogie i niezawodne. Lubimy LivePlan. LivePlan oferuje dwa poziomy, Plan Standardowy w cenie 15 USD miesięcznie, aby uzyskać pomoc w zakresie profesjonalnych planów biznesowych,przykładowych szablonów planów, prognozowania finansowego i innych. Plan Premium wynosi $ 30 miesięcznie i jest przeznaczony dla firm, które potrzebują czegoś więcej niż tylko planu, chcą również narzędzi finansowych, wskaźników KPI, pulpitów nawigacyjnych, integracji z QuickBooks i Xero i innych. Oba plany są objęte 60-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Zarys głównych elementów

Mówiąc prościej, biznesplan to szereg intencji, które wyjaśniają, co próbujesz osiągnąć i jak. To pozwala zaprezentować swój pomysł na biznes w sposób zorganizowany dla siebie i stron zewnętrznych, takich jak inwestorzy i partnerzy.

Biznes plan ma kilka kluczowych elementów, w tym:

 • Streszczenie
 • Model biznesowy i produkt / usługa
 • Badania rynku
 • Marketing i sprzedaż
 • Finanse i prognozy
 • Informacje o firmie / Informacje o zespole
 • Podsumowanie biznes planu

Musisz szczegółowo opisać każdy element, aby twój biznes plan był tak prosty, jak to możliwe.

Na przykład w sekcji “Badania Rynku” możesz przeprowadzać ankiety, badać SEO i dane publiczne i/lub utrzymywać grupy fokusowe—zasadniczo wszystko, co pomaga zrozumieć potrzeby klientów, preferencje i zachowania oraz branżę i konkurencję.

Chociaż może to nie wyglądać, tworzenie biznesplanu nie jest tak zastraszające—pod warunkiem, że wiesz, jak postępować. Możesz sprawdzić mój post Jak napisać biznesplan, aby uzyskać szczegółowe wskazówki, jak stworzyć go dla swojego startupu.

Rozważ Realne Strategie Wyjścia

Zastanawiałeś się, dlaczego stewardesy pokazują Ci wyjścia awaryjne? Albo dlaczego kiedy idziesz do kina, zawsze wskazują wyjścia?

To dlatego, że posiadanie strategii wyjścia może pomóc ci odejść bez komplikacji. Nie poczujesz się jak w zasadzce.

Możesz użyć biznesplanu, aby dowiedzieć się, dokąd zmierza Twoja firma, w jaki sposób pokonasz potencjalne trudności i czego potrzebujesz, aby je utrzymać. Dobre biznes plany obejmują również strategie wyjścia i plany. Każdy aspekt Twojej firmy jest nakreślony w biznes planie.

Krok 4: Zarejestruj Swoją Firmę

Przed zarejestrowaniem firmy musisz określić strukturę prawną swojej działalności. Rodzaj podmiotu, który wybierzesz, wpłynie na wszystko, od zakresu osobistej odpowiedzialności po sposób składania podatków.

Możesz wybierać spośród różnych rodzajów prawnych struktur biznesowych podczas zakładania firmy. Czytaj dalej, jak je szczegółowo:

Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

Jako jednoosobowa firma będziesz mieć pełną własność swojej firmy i będziesz odpowiedzialny za wszystkie swoje długi i zobowiązania. Pamiętaj, że skorzystanie z tej trasy wpłynie bezpośrednio na twój osobisty kredyt.

Partnerstwo

Partnerstwo biznesowe obejmuje więcej niż jednego właściciela firmy, z których każdy jest osobiście odpowiedzialny za długi i zobowiązania firmy. Zdecyduj się na tę strukturę biznesową tylko wtedy, gdy masz kogoś o uzupełniających się umiejętnościach i podzielającego Twoją wizję.

Ponadto spółki osobowe mogą być różnego rodzaju, od spółki jawnej do Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wybierz taki, który najlepiej spełnia Twoje wymagania.

Korporacja

Jako korporacja nie będziesz osobiście odpowiedzialny za odpowiedzialność swojej firmy. Twoja firma będzie oddzielnym podmiotem od Ciebie i innych właścicieli, gdzie może być właścicielem nieruchomości, przejąć odpowiedzialność, wprowadzić kontakty, płacić podatki i zostać pozwanym.

Możesz wybrać pomiędzy byciem S Corp, C Corp lub B Corp, z których każdy ma inne wytyczne.

LLC (spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością)

LLC jest najczęstszą strukturą dla małych firm. Jest to hybryda, która oferuje ochronę prawną korporacji, zapewniając jednocześnie korzyści podatkowe wynikające z partnerstwa.

Decyzja o tym, który podmiot jest najlepszy dla Twoich obecnych potrzeb i przyszłych celów biznesowych, zależy wyłącznie od Ciebie. Gdy to jest posortowane, możesz użyć niezawodnych usług tworzenia biznesu, aby zarejestrować i uruchomić swoją firmę, gdzie strona trzecia zajmie się wszystkimi dokumentami, opłatami i wymaganiami.

Ponownie znajdziesz wiele usług oprogramowania oferujących bezpłatną konfigurację biznesową, takich jak Urząd Inc, z wyłączeniem opłat państwowych.

Krok 5: pozyskaj kapitał i skonfiguruj swoje finanse

Rozpoczęcie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z pewnymi pieniędzmi.

Ponieważ nie masz znaczących funduszy, musisz skupić się na minimalizacji kosztów i opracowaniu skutecznych sposobów pozyskiwania wystarczającego kapitału. Dokładnie dlatego musisz wiedzieć, ile pieniędzy potrzebujesz, aby wyrównać rachunki, rozważyć opcje finansowania, a na koniec utworzyć konto bankowe.

Wykonaj analizę progu rentowności

Przeprowadzając analizę progu rentowności, dowiesz się, ile pieniędzy potrzebujesz, co z kolei pomoże Ci lepiej zaplanować swoje finanse.

Możesz go użyć, aby dowiedzieć się, kiedy Twoja firma stanie się rentowna, koszty produktu/usługi i strategie cenowe konkurencji. Co ważniejsze, możesz dowiedzieć się, jak obniżyć koszty stałe i koszty zmienne, a także taktyki, aby poprawić sprzedaż, aby stała się opłacalna.

Oto wzór:

Próg Rentowności = Koszty Stałe / (Cena Średnia – Koszty Zmienne)

Analiza progu rentowności informuje również o minimalnej wydajności, jaką musi osiągnąć Twoja firma, aby uniknąć poniesienia straty. Ponadto wiesz dokładnie, skąd pochodzą Twoje produkty, więc możesz odpowiednio zdecydować o produkcji.

Bezpieczne Finansowanie Kapitału

Możesz wykorzystać inne źródła do pozyskania kapitału dla swojej firmy. Należy pamiętać, że pozyskanie finansowania zależy od kilku czynników, w tym od potrzebnej kwoty, zdolności kredytowej i dostępności.

Inwestorzy
Jeśli Twoja firma wymaga znacznych funduszy z góry, współpraca z inwestorami może być najlepszym rozwiązaniem.

Może to być doskonałe źródło do zebrania dziesiątek lub setek tysięcy, a nawet milionów dolarów. Jednak przyciągnięcie inwestorów może spowodować, że będą domagać się bardziej praktycznej roli w prowadzeniu firmy i dzieleniu się kapitałem.

Kredyty Dla Firm
Chociaż trudno jest zabezpieczyć, uzyskanie kredytu komercyjnego z banku jest doskonałym sposobem na uzyskanie odpowiedniej pomocy finansowej. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać kredytu bankowego-z jakiegokolwiek powodu – możesz ubiegać się o niego za pośrednictwem US Small Business Administration lub SBA.

Dotacje Dla Firm
Dotacje dla firm i kredyty dla firm są w większości podobne, z wyjątkiem tego, że nie musisz zwracać dotacji. Dlatego dotacje biznesowe są tak konkurencyjne i mają ścisłe specyfikacje, które musisz spełnić, aby zostały uwzględnione.

Poszukaj opcji unikalnych dla twojej sytuacji, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dotacji biznesowej. Na przykład, istnieją pewne dotacje biznesowe specjalnie dla kobiet przedsiębiorców lub przedsiębiorstw mniejszościowych.

Crowdfunding

Crowdfunding polega na uruchomieniu kampanii crowdfundingu kapitałowego w celu pozyskania mniejszych kwot pieniędzy z wielu źródeł.

Zdziwiłbyś się, jak pomocna była ta opcja dla wielu firm w ostatnich latach. Co więcej, kilka niezawodnych platform crowdfundingowych zostało zaprojektowanych dla różnych typów firm, co dodatkowo zwiększa szanse na pozyskanie kapitału.

Otwórz konto bankowe dla firm

Wybierając bank dla swojej firmy, zastanów się nad następującymi pytaniami:

 • Jakie czynniki są dla Ciebie ważne?
 • Czy jesteś gotów zbudować bliskie relacje z bankiem, jeśli są gotowi Ci pomóc?
 • Czy nie masz nic przeciwko byciu tylko kolejnym kontem bankowym, które prawdopodobnie będzie postrzegane przez duże banki?

Musisz znać swoje potrzeby i zawęzić koncentrację, aby zrozumieć, czego powinieneś szukać w banku biznesowym. Zaplanuj spotkania z różnymi bankami i zadaj wszystkie pytania, które musisz znaleźć odpowiednie dopasowanie.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę swoje wymogi księgowe i podatkowe, aby zapewnić zgodność i pozostać po właściwej stronie prawa.

Krok 6: Stwórz obecność Online dla swojej firmy

Nadszedł wreszcie czas, aby stworzyć tożsamość publiczną dla Twojej firmy!

Tutaj będziesz musiał stworzyć swoją markę, założyć stronę internetową i stworzyć biznesowy adres e-mail, aby zapewnić Ci sukces, mimo że kosztuje niewiele lub nie ma pieniędzy w zależności od twoich wyborów.

Rozwijaj profesjonalną markę

Potrzebujesz profesjonalnej marki, aby wyróżnić się na tle konkurencji, i nie, to nie pozwoli Ci rozbić bank.

Po pierwsze, potrzebujesz logo i sloganu dla swojej firmy. Możesz zatrudnić projektantów i copywriterów z platform freelance, takich jak Fiverr i Upwork za jedyne $15. Po drugie, musisz stworzyć schemat kolorów do wykorzystania we wszystkich aktywach promocyjnych i firmowych.

Po trzecie, chociaż opcjonalne, możesz rozważyć utworzenie mniejszego symbolu lub awatara, jeśli nie chcesz używać pełnego logo za każdym razem.

Twórz stronę biznesową

Musisz mieć stronę internetową – bez względu na to, jak podstawowy-aby zarabiać pieniądze z pomysłu na biznes. Klienci tego oczekują, podobnie jak twoi kredytodawcy i inwestorzy. Pamiętaj, aby dodać następujące dane do swojej witryny:

 • Dane twojej firmy, takie jak adres, numer telefonu, imię i nazwisko oraz logo
 • Krótki opis firmy – co to jest i co robi
 • Informacje o Twoim produkcie / usłudze
 • Informacje kontaktowe

Budowanie strony internetowej jest zaskakująco łatwe dzięki kreatorom stron internetowych, takim jak Wix, Shopify i Weebly. Możesz użyć każdego z tych bezpłatnych narzędzi, aby skonfigurować i uruchomić je w mniej niż godzinę! Nie żartuj.

To powiedziawszy, musisz kupić domenę i hosting witryny. To nic wielkiego, ponieważ oba są niesamowicie tanie.

To jest to! To wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć działalność z absolutną minimalną ilością pieniędzy. Po uporządkowaniu tego wszystkiego możesz skupić się na tworzeniu skutecznych strategii sprzedaży i marketingu, aby zdobywać klientów i budować zespół, aby rozwijać swój biznes.

Zaufaj procesowi i pozostań oddany. Dobre rzeczy przyjdą!

Total
0
Shares
Related Posts