Przewodnik dla początkujących do LLC Vs. partnerstwo

Struktura Twojej firmy wpływa na podatki, możliwości finansowania kapitału, formalności i osobistą odpowiedzialność. Pośpiech do decyzji może mieć konsekwencje-te poważne-więc najlepiej uważnie przejrzeć swoje opcje.

Wielu właścicieli firm zastanawia się nad strukturami biznesowymi LLC kontra partnerstwa. Ponieważ każdy wybór ma swój udział w zaletach i wadach, musisz rozważyć, który z nich najlepiej pasuje do Twoich krótko-i długoterminowych celów biznesowych.

Czytaj dalej, omawiając szczegółowo różnice i podobieństwa między LLC i partnerstwami, aby pomóc Ci wybrać odpowiednią strukturę dla Twojej firmy.

Czym są LLC i partnerstwa?

Zanim zagłębimy się w te korporacyjne struktury, zdefiniujmy je.

Co to jest LLC?

LLC, która jest akronimem spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością,jest podmiotem prawnym, który łączy działalność Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością korporacyjną.

LLC może mieć jednego lub więcej właścicieli zwanych członkami. Każdy członek ma procent kapitału własnego lub własności firmy i jest odpowiedzialny za prowadzenie firmy po zawarciu umowy operacyjnej.

LLC jest również uważana za podmiot przelotowy. Dzięki temu członkowie mogą ubiegać się o zyski lub straty firmy na indywidualnych zeznaniach podatkowych, co z kolei pomaga im uniknąć efektu podwójnego opodatkowania.

To dzięki tym korzyściom LLC stają się coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców.

Co To jest partnerstwo?

Partnerstwo to porozumienie pomiędzy więcej niż jedną stroną-inaczej zwanymi partnerami-którzy zgadzają się na wspólne prowadzenie działalności gospodarczej. Istnieją cztery różne warianty partnerstwa: Spółka Jawna, spółki komandytowe, Spółka komandytowa i spółki komandytowo-akcyjne.

Jednym z istotnych czynników odróżniających LLC od partnerstwa jest to, że ta ostatnia musi być utworzona przez więcej niż jednego współwłaściciela. Partnerstwo nie może być tworzone przez jednego przedsiębiorcę i potrzebuje co najmniej dwóch partnerów.

Partnerzy muszą stworzyć umowę partnerską, aby określić swój udział w kapitale własnym. Udział ten może być różny, ale musi wynosić łącznie 100%. Na przykład partnerstwo trójkowe może mieć stawki 30, 25 i 45.

Podobnie jak LLC, partnerstwo jest również podmiotem przelotowym. Ale podczas gdy struktura partnerstwa jest uważana przez IRS za podmiot podatkowy, LLC nie jest.

Podstawy LLC kontra partnerstwa

W tej sekcji przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób różne struktury biznesowe LLC kontra partnerstwa wypadają przeciwko sobie.

Tworzenie Biznesu

Rozpoczęcie partnerstwa lub LLC jest dość podobne, ale istnieje kilka różnic.

Istnieje duża elastyczność w tym, kto może utworzyć LLC-osoby prywatne, korporacje, inne LLC i grupy mogą utworzyć LLC. Ponadto LLC może mieć dowolnych członków, zakładając, że nie zdecydujesz się na opodatkowanie jako S-Corp.jeśli to zrobisz, będziesz musiał ograniczyć własność do członków 100.

W przypadku partnerstwa, musisz wziąć pod uwagę różne rodzaje partnerów, których potrzebujesz przed wyborem struktury biznesowej partnerstwa.

Na przykład spółka jawna może być własnością dwóch lub więcej wspólników, niezależnie od tego, kim są. Ale aby utworzyć spółkę komandytową, potrzebujesz co najmniej jednego ” komplementariusza “i jednego” wspólnika komandytowego.”

Podobnie jak w przypadku LLC, partnerstwa nie mają żadnego limitu liczby partnerów. Ich udział w Spółce i zyski dla każdego wspólnika powinny być wskazane w umowie spółki.

Co więcej, spółka osobowa może zakończyć się, jeśli wspólnik umrze lub zdecyduje się sprzedać swój udział własnościowy. Ale jeśli LLC nie ma określonej daty rozwiązania wymienionej w artykułach organizacji, będzie miała nieograniczone życie.

Ochrona Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Jest to najważniejsza różnica w debacie o partnerstwie LLC vs.

Załóżmy, że nie możesz spłacić długu wobec właścicieli firm z jakiegokolwiek powodu. Czy nie byłoby miło wiedzieć, że wybrana struktura biznesowa chroni Twoje aktywa osobiste przed wierzycielami biznesowymi? LLC zapewnia Ci tę ochronę, ograniczając Twoją odpowiedzialność.

To powiedziawszy, są chwile, kiedy członkowie LLC mogą być osobiście odpowiedzialni za dług. Może to obejmować źle zarządzane sprawy biznesowe, angażowanie się w nielegalne działania, osobiste zagwarantowanie pożyczki i tak dalej.

Spółki osobowe na ogół nie oferują ochrony z ograniczoną odpowiedzialnością, z wyjątkiem spółek komandytowych.

Komplementariusz ponosi nieograniczoną odpowiedzialność za długi i zobowiązania spółki komandytowej, ale komandytariusz nie ponosi osobistej odpowiedzialności za swoje zobowiązania partnerskie. Aby jednak korzystać z tej korzyści, ograniczeni partnerzy muszą zrezygnować z prawa do uczestniczenia w bieżącym zarządzaniu firmą.

Podatki

Mówiąc prościej, nie ma różnicy między LLC a partnerstwami, jeśli chodzi o podatki.

Obie struktury biznesowe są uważane za “podmioty przechodnie” dla celów podatkowych, powodując przepływ wszystkich dochodów i strat z firm przez deklaracje podatkowe właściciela firmy. Innymi słowy, sama firma nie płaci podatku dochodowego. Ponadto całkowity uzyskany zysk podlega opodatkowaniu podatkiem od pracy i podatkiem dochodowym.

Nawet w przypadku spółek komandytowych zyski i straty przechodzą na swoich wspólników, którzy następnie zgłaszają je na swoich indywidualnych zeznaniach podatkowych i płacą podatki od ich udziału w zyskach. Należy pamiętać, że ograniczeni partnerzy zwykle nie płacą podatków od samozatrudnienia od ich udziału w zyskach tylko dlatego, że nie jest to uważane za “zarobiony dochód” zgodnie z prawem.

Interesujące jest tutaj traktowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

LLP jest uważany za podmiot zlekceważony zgodnie z prawem. Jej zyski i straty są rozdzielane pomiędzy partnerów spółki. Partnerzy LLP muszą zgłosić swoją część zysków firmy na zeznaniach podatkowych od osób fizycznych, a następnie zapłacić podatek dochodowy i podatki od samozatrudnienia.

5 narzędzi do poprawy LLC i tworzenia partnerstwa

Czytaj dalej, jak przedstawiamy pięć najlepszych usług oprogramowania online, które oferują również doskonałe rozwiązania LLC i partnerskie. Możesz wybrać dowolną usługę, która pomoże Ci rozpocząć działalność.

IncFile

Dzięki niskim opłatom abonamentowym oraz szybkim i łatwym usługom inkorporacji, IncFile to kolejna opcja, którą możesz rozważyć, aby rozpocząć działalność.

IncFile to jedyna usługa rejestracji online, która nie pobiera opłat od użytkowników za rejestrację ich firm. Jednocześnie oferuje plany premium, które zawierają dodatkowe funkcje, takie jak numer identyfikacyjny pracownika (EIN), szablony umów biznesowych i Przyspieszone wypełnianie dokumentów biznesowych.

Serwis posiada obszerną bazę zasobów edukacyjnych, która może być pomocna nawet dla najmniejszych firm. Po zarejestrowaniu się jako klient możesz sprawdzić status zamówienia bezpośrednio z Pulpitu nawigacyjnego, dzięki czemu wszystko jest wygodne i łatwe do śledzenia.

LegalZoom

LegalZoom to renomowana internetowa firma prawnicza, która stara się pomagać klientom w szerokim zakresie usług prawnych.

Od 2001 ta usługa inkorporacji pomogła ponad 4 milionom firm i klientów rozwiązać ich problemy prawne, z których większość nie wymaga zatrudniania prawnika lub firmy prawniczej. Daje użytkownikom dostęp do dużej społeczności prawników przy zaskakująco niskich kosztach zarówno w sprawach biznesowych, jak i osobistych.

Możesz spodziewać się dokładnych porad podatkowych, przeglądu dokumentów prawnych od prawników, tworzenia biznesu i wypełniania dokumentów, rejestracji leczenia i więcej od LegalZoom.

Northwest Zarejestrowany Agent

Jak sama nazwa wskazuje, NorthWest Registered Agent początkowo specjalizował się tylko w usłudze zarejestrowanego agenta. Ale z czasem zaczęli oferować Fantastyczne usługi tworzenia biznesu, w tym inkorporację.

Oprócz tego, że usługa ta jest łatwa w użyciu, ma bardzo przejrzysty proces. Możesz przejrzeć proces i dowiedzieć się, jakie dokumenty będą potrzebne w zależności od stanu i jakie kroki zostały pozostawione. Nic dziwnego, że usługi zarejestrowanych agentów Northwest są jednymi z najbardziej kompleksowych na rynku.

Ten agent będzie odpowiedzialny za odnawianie Twojej firmy co roku ze stanem i będzie twoim głównym kontaktem w sprawie wszystkich dokumentów prawnych. Ponadto Northwest oferuje również adres wirtualnego biura, niestandardową umowę operacyjną i niestandardowe regulaminy korporacyjne.

BetterLegal

BetterLegal to propozycja dla przedsiębiorców poszukujących rzetelnego procesu zakładania działalności gospodarczej i pomocy prawnej.

Ma tylko jeden pakiet formacyjny w ofercie, aby wykonać zadanie od razu. Bez mylących planów subskrypcji, bez upsellów i bez ukrytych kosztów.

Zgodnie z usługą business incorporation, Twoja firma zostanie ustalona w ciągu dwóch dni roboczych i otrzymasz dokumenty trzeciego dnia.

Uzyskujesz również dostęp do dużej sieci prawników i prawników. Technicznie rzecz biorąc, firma nie ma prawników w swoim zespole-zamiast tego odsyłają Cię do wiarygodnego, korzystając z ich powiązań.

ZenBusiness

ZenBusiness jest uważany za jedną z najlepszych usług inkorporacji online na rynku.

Oferuje doskonałe połączenie przystępnych cen i najwyższej klasy usług. W rzeczywistości ogromna większość opinii klientów popiera to stanowisko, zachwycając się tym, jak ZenBusiness zapewnia dużą wartość swoim klientom.

Co więcej, platforma jest przyjazna dla użytkownika i ma intuicyjny układ strony internetowej, który ułatwia nawigację. Elastyczny i wydajny zespół obsługi klienta to wisienka na torcie.

3 sztuczki, które pomogą Ci wybrać odpowiednią strukturę biznesową

Teraz wiesz, jak ważny jest wybór odpowiedniej struktury korporacyjnej dla Twojej firmy. Aby pomóc ci podjąć właściwą decyzję, oto trzy niesamowite wskazówki:

Rozważ Swoją Odpowiedzialność Prawną

Zastanów się, czy jesteś gotów ponieść odpowiedzialność za długi i zobowiązania Twojej firmy.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki osobowe chronią Twoje aktywa osobiste przed wierzycielami, jeśli kiedykolwiek nie możesz ich spłacić. Nie będziesz miał tej ochrony, jeśli zdecydujesz się na spółkę jawną. Jeśli jednak można sobie pozwolić na ryzyko tej odpowiedzialności, utworzenie spółki jawnej może być dobrym rozwiązaniem.

Rozważ Swoje Konsekwencje Podatkowe

Pomyśl o swoich celach biznesowych. Następnie dowiedzieć się, która struktura biznesowa dałaby mi maksymalne możliwości zminimalizowania opodatkowania.

Podczas gdy korporacje mają więcej opcji podatkowych w porównaniu do spółek osobowych i własności, musisz również radzić sobie z podwójnym opodatkowaniem. Dobrą alternatywą jest założenie LLC i wybór opodatkowania jako korporacja S. Pomoże to uniknąć problemu podwójnego opodatkowania bez utraty ochrony ograniczonej odpowiedzialności.

Rozważ Swoje Przyszłe Cele

Chcesz jak najszybciej rozpocząć swoją działalność. Właśnie dlatego łatwo dać się porwać chwili. Jeśli jednak chcesz przetrwać na dłuższą metę, musisz zmienić swój punkt widzenia i przyjąć myślenie długoterminowe.

Jak będzie wyglądał twój biznes za trzy czy pięć lat? Co stanie się z biznesem po twojej śmierci? Czy kiedykolwiek planujesz sprzedać swoją firmę lub udział w firmie? Co chcesz zrobić, gdy nie jesteś już w pobliżu, aby prowadzić biznes?

Nie ma gwarancji, że wybór struktury biznesowej spełni Twoje wymagania w nadchodzących latach, ale przekształcanie firm w przyszłości jest procesem bardzo czasochłonnym. Najlepiej porozmawiać z ekspertem, aby upewnić się, że dokonasz właściwego wyboru.

Co dalej

Nie tylko partnerstwo i LLC, ale przed wyborem należy porównać wszystkie dostępne struktury biznesowe. W końcu jednostka, którą tworzysz, wpłynie na Twój sukces biznesowy zarówno zawodowo, jak i osobiście.

Po podjęciu decyzji skoncentruj swoją energię na wprowadzaniu rzeczy w ruch w odniesieniu do formacji. Możesz użyć powyższych narzędzi do tego celu-po prostu zarejestruj się w usłudze, a oni wezmą rzeczy stamtąd.

Chcesz więcej? Oto kilka artykułów QuickSprout, które pomogą Ci z powodzeniem prowadzić firmę:

  • Jak założyć firmę
  • Jak napisać biznesplan dla startupu
  • 5 Kroków Do Sprzedaży Firmy W Najlepszej Cenie (2021)
  • Najlepsze Usługi Tworzenia Biznesu-Przegląd 2021
Total
0
Shares
Related Posts

LegalNature Review

LegalNature to międzynarodowy internetowy serwis prawny. Od momentu uruchomienia w 2010 roku firma rozszerzyła swój zespół specjalistów z…