Jak Znak Towarowy Logo

Znak towarowy znakowanie logo przez Urząd patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) jest długim i złożonym procesem. 

USPTO jest bardzo rygorystyczne w odniesieniu do zgłoszeń znaków towarowych, które są zbyt podobne do istniejącego znaku towarowego. Musisz również perfekcyjnie wypełnić dokumenty i dołączyć odpowiednie dokumenty i wzory na poparcie swojego roszczenia. 

Ale to nie musi być tak skomplikowany i przytłaczający proces, zwłaszcza gdy masz LegalZoom po swojej stronie. 

Trzymaj się z nami, ponieważ wyjaśniamy wszystkie ważne kroki w znakowaniu logo i na co musisz zwrócić uwagę, aby Twoja aplikacja została zatwierdzona po raz pierwszy. 

Chociaż znak towarowy logo może być złożony, istnieje wiele korzyści, które można uzyskać z tego procesu. 

Federalna Rejestracja znaków towarowych jest cennym atutem dla Twojej firmy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz sprzedaż swojej firmy, ponieważ daje Ci coś namacalnego do sprzedaży. Jeśli Twoja marka nie jest znakiem towarowym, nic nie powstrzymuje kupującego przed naśladowaniem Twoich produktów. 

Znak towarowy pozwala również chronić swoją markę i wszystko, na co ciężko pracowałeś, ponieważ będziesz mieć ochronę, aby podjąć działania prawne przeciwko domniemanym naruszeniom znaków towarowych.

Jeśli chcesz, aby cały proces znaku towarowego był o wiele płynniejszy, powinieneś skorzystać z pomocy LegalZoom. 

LegalZoom to internetowa Firma prawna, która może pomóc ci z dokumentami prawnymi bez zatrudniania prawnika. Oferuje mnóstwo usług zaprojektowanych, aby pomóc ci rozpocząć działalność, w tym zgłoszenie znaku towarowego. Zrób to sam ze wskazówkami lub pozwól prawnikowi prowadzić. Tak czy inaczej, z LegalZoom za tobą, dasz swoją aplikację znaku towarowego najlepszą szansę na sukces. 

Niestety, są trudniejsze części znaku towarowego niż łatwe, ale to nie znaczy, że nie warto. 

Po pierwsze, proces zajmuje dużo czasu. Należy spodziewać się czekać około 6-12 miesięcy na znak towarowy do zatwierdzenia po złożeniu. Przy założeniu, że poprawnie wypełniłeś wniosek! Jest to rygorystyczny proces i nietrudno jest popełnić błędy w aplikacji, co skutkuje odrzuceniem, co spowoduje, że wrócisz do deski kreślarskiej. 

Po drugie, przed rozpoczęciem procesu musisz przejść poważne dogłębne badania, aby upewnić się, że Twoje logo jest wyjątkowe. Jeśli jest zbyt ogólne lub podobne do istniejącego logo, zostanie odrzucone. 

Wreszcie, po zatwierdzeniu wniosku o znak towarowy, praca nie jest skończona. Musisz zachować swoje prawa do znaku towarowego, używając swojego logo w handlu i przesyłając określone dokumenty w wymaganych odstępach czasu, aby zachować prawa do swojego znaku towarowego. 

Nie martw się jednak, dzięki naszej pomocy krok po kroku i pomocy LegalZoom, będziesz na dobrej drodze do złożenia pomyślnego wniosku o znak towarowy w krótkim czasie. 

Krok 1: Przygotowanie Znaku Towarowego

Gdy już zdecydujesz, że jesteś gotowy na znak towarowy swojego logo, przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji należy podjąć kilka ważnych kwestii.  

Ustal, czy potrzebujesz Federalnego znaku towarowego 

W Stanach Zjednoczonych istnieją trzy poziomy ochrony znaków towarowych. Poziomy te obejmują lokalne znaki towarowe, państwowe i federalne znaki towarowe.

Mówiąc prościej, jeśli planujesz sprzedawać produkty lub prowadzić działalność wyłącznie w swojej okolicy lub państwie macierzystym, przekonasz się, że znak towarowy logo w tym obszarze wystarczy. W takich przypadkach koszt jest znacznie mniejszy, a proces znacznie prostszy. Ograniczy to jednak ochronę prawną do tego obszaru geograficznego, a zakres ochrony jest różny.

Jeśli jesteś małą firmą lub ograniczasz się do działania lokalnie z jakiegokolwiek powodu, prawdopodobnie możesz poradzić sobie bez federalnego znaku towarowego, zwłaszcza na początku.

Alternatywnie, jeśli chcesz użyć swojego logo w całym kraju i pozwolić sobie na znacznie większą ochronę, federalny znak towarowy jest drogą do zrobienia. Ogólnie rzecz biorąc, im większa Firma i większy zasięg, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować tych zabezpieczeń.

Upewnij się, że Twoje Logo jest dostępne

Po ustaleniu, że federalny znak towarowy jest dostosowany do Twoich potrzeb biznesowych, nadszedł czas, aby rozpocząć badania. 

Jednym z najważniejszych kroków na początku tego procesu jest zapewnienie, że Twoje logo jest dostępne i że nie jest zbyt podobne do innych firm istniejących znaków towarowych. Możesz to zrobić używając bazy znaków towarowych USPTO, TESS.

Najważniejsze rzeczy, których szukasz w tym wyszukiwaniu, to to, czy Zarejestrowany lub zgłoszony znak towarowy jest podobny do twojego, używany w powiązanych produktach lub Usługach lub aktywny. Jeśli twoje logo spełnia wszystkie trzy z nich, twój znak towarowy zostanie odrzucony na podstawie ” prawdopodobieństwa wprowadzenia w błąd.” 

Upewnij się, że Twoje Logo spełnia wytyczne USPTO

Podczas gdy jesteś w trakcie sprawdzania, czy twój znak towarowy jest dostępny, dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że Twoje logo spełnia wszystkie wytyczne USPTO. 

Na przykład, jeśli twoje logo nie odzwierciedla dokładnie usług lub produktów, które dostarczasz, USPTO uzna je za wprowadzające w błąd i odrzuci Twoją aplikację. Co więcej, dla większości może się to wydawać oczywiste, ale USPTO z natury odrzuci znak towarowy, który jest obraźliwy w jakikolwiek sposób. 

Poświęcenie czasu na należytą staranność jest kluczowym krokiem w znakowaniu logo. Drobne niedogodności związane z przeprojektowaniem lub dostosowaniem logo do kryteriów USPTO będą znacznie łatwiejsze do zrobienia w tym momencie niż gdy logo jest już w trakcie przetwarzania do zatwierdzenia znaku towarowego. 

Krok 2: skorzystaj z pomocy LegalZoom

Posiadanie wszystkich kaczek z rzędu, zanim skorzystasz z pomocy LegalZoom, pomoże trochę przyspieszyć proces. Ale jeśli nie masz absolutnie pojęcia, od czego zacząć lub czujesz się przytłoczony procesem, skontaktuj się z LegalZoom, aby uzyskać pomoc od samego początku. 

Zrób to sam

Wykonałeś wszystkie badania, ale skorzystanie z pomocy specjalisty, aby raz nadać aplikacji, zapewni Ci spokój ducha, którego potrzebujesz, aby twój znak towarowy został zatwierdzony. Jeśli to Ty, Pakiet LegalZoom Do It Yourself jest dla Ciebie.

Powiesz LegalZoom o swoim znaku towarowym i sam przejdziesz przez proces składania wniosku. Kiedy uznasz, że jest kompletny, przekażesz lejce Legalzoomowi, aby wypełnić, dwukrotnie sprawdzić i złożyć wniosek w USPTO. 

Cały proces spowoduje powrót $249 plus federalne opłaty za zgłoszenie. 

Pozwól prawnikowi przejąć prowadzenie

Alternatywnie, jeśli cały proces po prostu cię stresuje, lub nie masz czasu na to, aby zrobić to wszystko samemu, pozwól prawnikowi LegalZoom to zrobić. 

Dzięki temu pakietowi LegalZoom dołoży należytej staranności. Twój adwokat zbada twój znak i złoży wniosek w Twoim imieniu. Będziesz mieć pewność, że twój znak towarowy jest w profesjonalnych rękach. 

W ten sposób pobiera się wyższą opłatę w wysokości $599 plus federalne opłaty za zgłoszenie. 

Ale jeśli LegalZoom znajdzie jakiekolwiek problemy z pierwszym wyborem znaku towarowego, otrzymasz wyszukiwanie na drugim za darmo. A jeśli twoja pierwsza aplikacja zostanie odrzucona, LegalZoom pokryje opłatę w wysokości 599 USD za rejestrację innego znaku towarowego. 

Podsumowując, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić to sam, czy też prawnik przejmie inicjatywę, pozyskanie LegalZoom do nadzorowania aplikacji znaku towarowego da ci większą szansę na zatwierdzenie aplikacji znaku towarowego bez komplikacji. 

Krok 3: Przygotuj i prześlij swoją aplikację do USPTO

Ten krok zakłada, że skorzystasz z pomocy LegalZoom, aby złożyć wniosek i wybrać ścieżkę zrób to sam. Jeśli korzystasz z adwokata, aby ci pomóc, nadal będziesz musiał przejść przez proces przekazywania swojego logo i dokumentów, ale będzie to wyglądać nieco inaczej.

Przygotuj Dokumenty 

Tutaj musisz przedstawić i zebrać wszystkie dokumenty wymagane przez USPTO do obsługi Twojego wniosku. Najpierw musisz zidentyfikować i skategoryzować towary lub usługi, które symbolizuje twoje logo. Liczba klas towarów lub usług zawartych w aplikacji będzie określać, ile będzie kosztować aplikacja. 

Ważne jest, aby pamiętać, że użycie odpowiednich słów do opisania i identyfikacji produktów ma kluczowe znaczenie. W przypadku, gdy produkt nie został odpowiednio skategoryzowany, USPTO odrzuci Twoją aplikację. 

Musisz również przesłać “próbkę” dla każdego rodzaju towaru lub usługi, którą reprezentuje twoje logo, pokazując, w jaki sposób jest ono wykorzystywane.

Na przykład, jeśli sprzedajesz fizyczny produkt, taki jak butelki z napojami, na butelce z napojem umieścisz zdjęcia swojego logo. Możesz również dołączyć przykłady logo używanego na opakowaniu lub produktów na fizycznym wyświetlaczu w sklepie.

Jeśli świadczysz usługę, wystarczy wzór materiałów wykorzystywanych do promocji Twojej firmy i jej usług. Kluczową rzeczą jest pokazanie “bezpośredniego powiązania” między Twoim logo a usługami, które reprezentuje.

Ważne jest, abyś dobrze wypełnił dokumenty. Nawet najbardziej drobny błąd może spowodować odrzucenie aplikacji przez USPTO. Co jest tym bardziej powodem do pracy z kimś takim jak LegalZoom, aby upewnić się, że przybijesz go za pierwszym razem. 

Zgłoś się do LegalZoom do zgłoszenia

Po wypełnieniu dokumentów nadszedł czas, aby przesłać je do LegalZoom. 

W tym momencie LegalZoom załatwi wszelkie sprawy związane z papierami i zweryfikuje wszystkie dokumenty, aby upewnić się, że spełniają kryteria. Nie zapominaj, że jeśli wybierzesz opcję “Zrób to sam”, LegalZoom spodziewa się, że wykonałeś należytą staranność i po prostu przeczyta twój wniosek, aby upewnić się, że ma on dużą szansę na zatwierdzenie. 

Gdy adwokat z LegalZoom będzie zadowolony z twojego wniosku, złoży go w USPTO i rozpocznie się oczekiwanie. 

Krok 4: Aplikacja w toku

Jeśli chodzi o aplikacje znaków towarowych, gra oczekiwania może być długa. Należy się spodziewać, że proces potrwa od 3 do 12 miesięcy. W tym czasie, oto niektóre z rzeczy, które można zrobić. 

Śledź Swoją Aplikację

Po złożeniu wniosku o znak towarowy otrzymasz od USPTO potwierdzenie z numerem seryjnym. Możesz użyć tego numeru seryjnego, aby śledzić postęp swojego znaku towarowego za pomocą platformy Status znaku towarowego i odzyskiwanie dokumentów.

Oto kroki, przez które przejdzie Twoja aplikacja: 

  • Twoja aplikacja zostanie sprawdzona, aby upewnić się, że spełniłeś podstawowe wymagania dotyczące składania.
  • USPTO przekaże twój wniosek do adwokata. Można spodziewać się czekać kilka miesięcy, zanim dotrze do ich biurka.
  • Adwokat rozpatrzy wniosek z drobnym grzebieniem zębów. W tym miejscu ustalą, czy twój znak towarowy jest zbyt podobny do istniejącego logo, czy odpowiednio skategoryzowałeś swój produkt i czy uwzględniłeś odpowiednie wzory. 

Za każdym razem, gdy aplikacja przechodzi przez te kroki, status aplikacji zostanie zaktualizowany w celu łatwego śledzenia.

Popraw Błędy Aplikacji

Miejmy nadzieję, że nie będzie tak w przypadku twojego wniosku, zwłaszcza jeśli zdecydowałeś się skorzystać z pomocy LegalZoom. Ale przy tak trudnym procesie mogą pojawić się błędy aplikacji. 

Jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona z powodu błędu administracyjnego lub regulacyjnego, który możesz łatwo rozwiązać, możesz to zrobić. 

Ale jeśli okaże się, że Twoje logo jest zbyt podobne do istniejącego znaku towarowego, Twoja aplikacja zostanie odrzucona i będziesz zmuszony rozpocząć cały proces od zera. Będziesz także musiał ponownie zapłacić opłaty za zgłoszenie. 

Krok 5: Zachowaj prawa do swojego znaku towarowego

Mam nadzieję, że na tym etapie twój wniosek o znak towarowy został zatwierdzony. Teraz, gdy posiadasz zarejestrowany znak towarowy, oto rozważania przy przechodzeniu do przodu.

Użyj Swojego Znaku Towarowego

Brzmi głupio po tym wszystkim, co przeszłaś, żeby zarejestrować swój znak towarowy. Ale gdy znak towarowy został przyznany, musisz go używać w handlu. Dzieje się tak dlatego, że tylko firmy, które aktywnie używają swojego logo, mają prawo do posiadania praw do znaku towarowego. 

Jedyną sytuacją, w której tak nie jest, jest sytuacja, w której COVID-19 bezpośrednio wpłynął na Ciebie lub twoją firmę, dzięki czemu tymczasowo nie możesz z niego korzystać.

Złóż wymagane dokumenty

Oprócz używania znaku towarowego w handlu, musisz przesłać określone dokumenty w określonych odstępach czasu, aby udowodnić, że nadal używasz istniejącego znaku towarowego. Oto dokumenty i terminy, których potrzebujesz, aby Twoja rejestracja była ważna:

  • Plik a Deklaracja użytkowania i / lub usprawiedliwionego niestosowania zgodnie z sekcją 8 między 5 a 6 rokiem życia po dacie rejestracji.
  • Plik pierwszy Deklaracja użytkowania i / lub usprawiedliwionego nieużywania oraz Wniosek o odnowienie zgodnie z sekcjami 8 i 9 między dziewięcioma a dziesięcioma latami po dacie rejestracji, a następnie co dziesięć lat później.

USPTO wyśle e-maile z przypomnieniami, gdy będziesz mieć zbliżający się termin konserwacji, ale powinieneś też nad tym czuwać. Jeśli nie złożysz tych dokumentów na czas, twoje logo zostanie uznane za porzucone, a stracisz wszelkie zabezpieczenia prawne. 

Krok 6: Egzekwuj Zabezpieczenia Przed Naruszeniami

Ten krok nie jest konieczny dla wszystkich firm. Im większa i bardziej znana jest firma, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał mieć oko na każdego, kto narusza Twoje prawa do znaków towarowych. 

W skrócie, najlepszym sposobem na egzekwowanie ochrony przed naruszeniami jest wynajęcie firmy prawnej lub wyspecjalizowanej organizacji do monitorowania znaków towarowych. Jeśli natkną się na logo podobne do twojego i prawdopodobnie wprowadzą w błąd, wyślą listy do sprawcy naruszenia. Jeśli będzie to konieczne, wezmą również udział w sporach sądowych w Twoim imieniu, aby chronić twoją własność intelektualną. 

Jeśli podobała ci się współpraca z LegalZoom podczas całego procesu składania wniosku o znak towarowy, dlaczego nie zatrudnić ich, aby zaangażowali się w Zegarek dla Ciebie? Jest to szybki, trzystopniowy proces, który będzie monitorował twój znak towarowy za 175 USD rocznie. 

Total
0
Shares
Related Posts