Jak założyć firmę pralniczą

Rozpoczęcie działalności pralniczej jest stosunkowo łatwe—nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w branży.

Dlatego jest to również jedna z bardziej konkurencyjnych firm, w której zmierzysz się z wieloma konkurentami.

Aby odnieść sukces, potrzebujesz doskonałej lokalizacji, aby określić, co sprawia, że Twoje usługi pralnicze są lepsze niż konkurencja i oferują doskonałą wartość.

Ten przewodnik pomoże Ci rozpocząć działalność pralniczą i skieruje cię na szybką drogę do sukcesu.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności pralniczej

Jeśli szukasz bezpiecznego biznesu, jesteś we właściwym miejscu.

Przemysł pralniczy ma pięcioletni wskaźnik przetrwania i zwrot z inwestycji w wysokości 20-35%, co jest znacznie wyższe niż przeciętne startupy nowych firm. Ponadto nie musisz się martwić o zarządzanie zapasami i możesz łatwo obsługiwać pralnię na małą skalę.

Elastyczność w życiu zawodowym i łatwość zarządzania to inne istotne zalety.

Jako właściciel możesz ustawić własne godziny pracy, co pozwala cieszyć się preferowaną równowagą między pracą a życiem prywatnym. Ponadto wiele osiągnięć technologicznych w tej dziedzinie, takich jak systemy zarządzania pralniami, ułatwia zarządzanie nową firmą pralniczą.

Ponadto posiadanie firmy pralniczej jest doskonałym źródłem dodatkowego dochodu.

Możesz wprowadzić swoje przyszłe pokolenia w koncepcję własności małych firm i zbudować stabilny biznes, który przekażesz swoim dzieciom, gdy będziesz gotowy na emeryturę. Nie zapominajmy o nieograniczonym potencjale wzrostu. Możesz otworzyć swoje pralnie w wielu lokalizacjach, gdy tylko dostaniesz pieniądze.

LaundryPulse to cyfrowy system zarządzania pralnią, który zapewnia potężne dane w czasie rzeczywistym, aby ułatwić podejmowanie trafnych decyzji, wraz z wdrażaniem strategii jednym kliknięciem-zawsze i wszędzie. Ta elastyczność i szybkość ułatwiają wyprzedzenie konkurencji.

Dzięki usłudze LaundryPulse możesz łączyć się ze swoimi maszynami i dostosowywać ceny, oferować bezpłatne pranie, analizować zużycie maszyn i otrzymywać natychmiastowe powiadomienia, gdy maszyna potrzebuje uwagi. To narzędzie jest idealne dla właścicieli pralni samoobsługowych i posiada intuicyjną aplikację mobilną. 

LaundryPulse nie publikuje swoich cen online, ale możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, obejrzeć demo na ich stronie lub skontaktować się z ich zespołem, aby uzyskać więcej informacji.

Trudne części rozpoczęcia działalności pralniczej

Firmy pralnicze stawiają przed sobą wyzwania. Początkowe koszty rozpoczęcia działalności pralniczej mogą być znaczne.

Przede wszystkim musisz szukać najlepszych lokacji, które możesz wynająć lub kupić. Będziesz także musiał kupić maszyny, podgrzewacze wody, Materiały eksploatacyjne i inne akcesoria, które zsumują całkowite koszty uruchomienia. Dla kontekstu, jedno z badań oszacowało koszt uruchomienia firmy pralniczej na 200 000 USD i więcej, w zależności od wielkości i lokalizacji.

Kolejną wadą jest stosunkowo wysoka konkurencja.

W Twojej okolicy może być już kilka pralni. Powinieneś zbadać swoją lokalną konkurencję i znaleźć unikalny punkt sprzedaży, aby wyróżnić swoją firmę. Może to być jakość sprzętu, atmosfera i atmosfera, którą oferujesz w sklepie, lub inne dodatkowe udogodnienia.

Bądź przygotowany na nieprzewidywalne wymagania.

Musisz być elastyczny i reagować na sytuacje awaryjne, gdy klienci kontaktują się z Tobą, w dzień lub w nocy. Klienci od czasu do czasu będą również mieli skargi, które mogą być stresujące i trudne do zarządzania. Ale biorąc pod uwagę niskie bariery wejścia, wysoki wskaźnik sukcesu i przeżywalności oraz elastyczność bycia właścicielem w niepełnym wymiarze godzin lub zdalnym, warto podjąć wysiłek.

Omówiliśmy, co wiąże się z zakładaniem pralni. Teraz rzućmy okiem na to, jak założyć swoją firmę.

Krok 1: określ rodzaj działalności pralniczej, którą chcesz 

Musisz mieć dokładny pomysł, jaki rodzaj pralni chcesz otworzyć. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje mnóstwo opcji, które można zbadać.

Poznaj Różne Pomysły Na Biznes Pralniczy

Firmy pralnicze są niezwykle popularne w obszarach z dużą ilością budynków mieszkalnych lub gdzie ludzie albo nie mogą lub nie chcą kupić własne pralki. Na przykład niektóre budynki mieszkalne nie zezwalają na pralki w jednostce.

Możesz otworzyć firmę pralniczą, która pozwala klientom przyjść i zrobić pranie za pomocą twoich maszyn. Alternatywnie możesz zaoferować usługi prania i składania, w których klienci oddają pranie i odbierają je po zakończeniu.

Możesz również zaoferować kompleksowe doświadczenie, w którym oferujesz wszystkie te usługi swoim klientom.

Niezależnie od wybranego formatu, potrzebne są maszyny do prania i suszenia oraz dobra lokalizacja dla biznesu. To tylko kilka czynników, o których należy pamiętać, zanim zaczniesz się toczyć.

Możesz również rozważyć zakup franczyzy pralni samoobsługowych, jeśli pomysł budowy firmy od podstaw nie podoba ci się. Oczywiście są w tym plusy i minusy, ale jeśli jest to twoje pierwsze spotkanie z przedsiębiorczością, praca w ramach już istniejących (i udanych) RAM i rozpoznawalnej marki może ułatwić sprawę.

Nie spiesz się i zrób swoje badania przed przejściem do przodu z pomysłem. Zobacz, jakie inne rodzaje firm pralniczych działają już w Twojej okolicy i mieście. Możesz także badać lokalnych mieszkańców, aby określić, czego potrzebują.

Wykorzystaj wszystkie informacje i spostrzeżenia, aby sfinalizować format swojej działalności pralniczej.

Krok 2: Zaplanuj Swoją Działalność Pralniczą

Teraz, gdy masz pomysł na biznes, następnym krokiem jest zaplanowanie swojej firmy-wybór nazwy i struktury oraz opracowanie biznesplanu. Pomyśl o tym, jak o przedstawieniu swojego biznesu pralniczego.

Nazwij Swoją Firmę Pralniczą

Wybór nazwy dla Twojej firmy jest jedną z najbardziej zabawnych części procesu.

Spróbuj burzy mózgów coś sprytnego i chwytliwe. Jednocześnie chcesz mieć pewność, że nazwa jest odpowiednia dla Twojej firmy, zapadająca w pamięć i łatwa do wymówienia.

Po wybraniu kilku opcji sprawdź, czy nazwa Twojej firmy jest dostępna. Strona internetowa Sekretarza Stanu jest zazwyczaj najlepszym źródłem do sprawdzania dostępności i zapewnienia, że żadna inna firma nie działa pod tą nazwą. W przeciwnym razie możesz wpaść w kłopoty z prawem.

Jeśli nazwa jest dostępna, możesz posunąć się o krok dalej i zarezerwować ją na określony czas. Nie jest to obowiązkowe, ale biorąc pod uwagę znaczenie dobrej nazwy firmy i wysiłek, który podjąłeś, aby sfinalizować jedną, zapobieganie innym jej przyjęciu jest zdecydowanie mądre.

Wybierz strukturę firmy

Zdecydowanie zalecamy wybór podmiotu biznesowego, aby na początku tego procesu uporządkować swoją działalność. Twoja decyzja wpływa na sposób płacenia podatków, ryzyko, na które jesteś narażony, organizację firmy i tak dalej.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się utworzyć firmę pralniczą jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), twoje aktywa osobiste będą chronione przed wierzycielami firmy i innymi członkami LLC. Przeciwnie, jeśli zdecydujesz się na jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę jawną, będziesz odpowiedzialny za składki swojej firmy.

Wybór podmiotu gospodarczego ma wiele niuansów. Jednym ze sposobów, aby ułatwić sobie jest korzystanie z usługi tworzenia biznesu online, aby przejść przez cały proces. Możesz również skonsultować się z prawnikiem biznesowym lub specjalistą podatkowym, aby omówić proces i pomóc w podjęciu decyzji, która jest najlepsza dla ciebie.

Napisz Swój Biznes Plan

Po sfinalizowaniu pomysłu na biznes, nazwy firmy i decyzji o strukturze biznesowej możesz napisać swój biznes plan.

Biznes plany zapewniają Tobie-i Twoim współwłaścicielom, pracownikom i innym odpowiednim osobom—kompleksowy przegląd i praktyczny plan, aby skutecznie prowadzić działalność pralniczą.

Możesz użyć szablonu biznes planu lub napisać go od podstaw. Obie opcje są dobre, więc można wybrać między nimi w oparciu o to, co jest bardziej odpowiednie dla ciebie. Oto dogłębny przewodnik po pisaniu biznesplanu dla każdego startupu.

Twój biznes plan powinien również zawierać informacje finansowe. Musisz szczegółowo określić, gdzie planujesz uzyskać kapitał startowy, czy będziesz szukał dodatkowego finansowania, a także prognozy finansowe dotyczące tego, kiedy i jak planujesz zarabiać pieniądze dzięki nowemu przedsięwzięciu.

Krok 3: Skonfiguruj Swoją Firmę Pralniczą

W tym kroku musisz zrobić dwie rzeczy: znaleźć odpowiednią lokalizację i zdobyć niezbędny sprzęt.

Jak wspomniano, lokalizacja Twojej firmy pralniczej wpłynie na sukces Twojej firmy. Dlatego musisz być bardzo ostrożny przy znajdowaniu i finalizowaniu miejsca operacji. Będziesz również potrzebował odpowiedniego sprzętu, aby zakończyć konfigurację.

Znajdź lokalizację dla swojej firmy

Firmy pralnicze wymagają specyficznych przyłączy wodno-kanalizacyjnych, które wraz z niezbędnymi remontami będą kosztować. Podczas gdy całkowite wydatki będą się różnić w zależności od kilku czynników, zrozum, że uzyskanie przestrzeni fizycznej będzie prawdopodobnie znaczącą inwestycją.

Chcesz uzyskać odpowiednią przestrzeń we właściwym miejscu. 

Rozważ szukanie obszarów, w których studenci mieszkają poza kampusem lub gdzie wypożyczalnie nie mają wbudowanych pralek i suszarek. Spróbuj wybrać przestrzeń znajdującą się w pobliżu grupy docelowej. Im bliżej jesteś do swoich klientów, tym lepiej.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie! Firmy pralnicze są podatne na napady i inne rodzaje przestępstw, więc chcesz mieć miejsce w bezpiecznym miejscu.

Kup Swój Sprzęt Do Prania

Następnym punktem programu powinno być zakup sprzętu potrzebnego do uruchomienia pralni. W zależności od wielkości firmy, możesz potrzebować do 20 pralek i 20 suszarek. Oprócz tego potrzebne będą również następujące elementy:

  • Kamery bezpieczeństwa
  • Dozowniki mydła
  • Zmień maszyny
  • System płatności kartą kredytową
  • Wózki do prania
  • Automaty vendingowe
  • Siedzenia 
  • Toalety

Oprócz fizycznej przestrzeni, sprzęt do prania to twój kolejny największy wydatek. Średnio maszyny pralnicze mogą kosztować od $100,000 do $400,000 ogółem. Powinieneś mieć uczciwy pomysł na temat wydatków na sprzęt po przygotowaniu biznesplanu. Następnie nadszedł czas, aby wymyślić sposób na sfinansowanie go.

Szukaj Finansowania

Jako właściciel firmy pralniczej możesz szukać finansowania poprzez plany finansowania sprzętu. Weź swoją ofertę na maszyny bezpośrednio do pożyczkodawcy, a mam nadzieję, że będziesz miał niezbędne środki na zakup sprzętu.

Możesz również zabrać swój biznes plan do banku, aby zabezpieczyć pożyczkę dla małych firm. Lub możesz zdecydować się na poszukiwanie inwestorów zewnętrznych.

Podczas gdy jesteś przy tym, upewnij się, że masz również niezbędne oprogramowanie, które może uprościć twoje życie. Uwzględnij koszty oprogramowania jako część ogólnego planu finansowego.

Na przykład LaundryPulse pomaga śledzić Puls Biznesu. Oprogramowanie umożliwia uzyskiwanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym, godzinowych, dziennych i tygodniowych statystyk i Raportów oraz redukcję niepotrzebnych kosztów usług. Wszystkie wysiłki razem pomogą Ci zwiększyć zyski dzięki kontroli w czasie rzeczywistym i elastyczności strategii cenowej.

Krok 4: Spraw, Aby Twoja Firma Pralnicza Była Oficjalna

To jest krok, w którym załatwiasz sprawy oficjalnie.

Złożysz dokumenty niezbędne do zarejestrowania firmy i uzyskania EIN, a także uzyskasz wymagane zezwolenia i licencje do legalnego prowadzenia działalności pralniczej.

Zarejestruj Swoją Firmę Pralniczą

Jeśli zdecydujesz się na jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę jawną, na ogół nie musisz rejestrować swojej firmy w państwie. Ale upewnij się, aby skontaktować się z lokalnym miastem, hrabstwem i stanem, aby zobaczyć, co musisz zrobić, aby działać legalnie.

Większość stanów pozwala firmom rejestrować się online, gdzie można składać dokumenty za pośrednictwem strony internetowej Sekretarza Stanu lub Izby Handlowej. Ale niektóre stany wymagają, aby zarejestrować się osobiście z dokumentów papierowych.

Aby uniknąć pomyłek i błędów, możesz skorzystać z usługi tworzenia firmy. Potrzebny będzie również numer identyfikacyjny pracodawcy lub EIN po otrzymaniu dowodu rejestracyjnego.

Uzyskaj odpowiednie licencje i zezwolenia

Licencje i zezwolenia potrzebne do legalnego prowadzenia działalności pralniczej będą się różnić w zależności od stanu. Oprócz ogólnej licencji biznesowej możesz potrzebować konkretnych zezwoleń, takich jak pozwolenie na kontrolę zanieczyszczenia wody lub licencja Departamentu Zdrowia.

Co więcej, niektóre państwa i miasta mają szczególne przepisy dotyczące społeczeństw pralniczych i przedsiębiorstw świadczących usługi pralnicze. Na przykład, jeśli planujesz oferować usługi odbioru i dostawy, potrzebujesz dodatkowych licencji dotyczących Twojego pojazdu służbowego.

Możesz skonsultować się z lokalnym prawnikiem biznesowym, aby nadążyć za zasadami licencjonowania, które różnią się w dużej mierze w zależności od stanu, miasta i hrabstwa.

Kolejne Kroki

To wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć działalność pralniczą.

Jeśli okaże się, że proces zastrasza lub po prostu zbyt wiele kłopotów, zawsze możesz pracować z usługą tworzenia biznesu, aby przejąć proces tworzenia. Wiele niesamowitych usług tworzenia firm oferuje pomoc prawną, składanie dokumentów, EIN i inne kroki, aby uruchomić startup na dobrej drodze.

Po uruchomieniu nowej usługi pralniczej skoncentruj się na skutecznym marketingu firmy.

Marketing firmy wokół obszarów uczęszczanych przez klientów docelowych jest doskonałą taktyką, aby ludzie weszli przez twoje drzwi. Zacznij od stworzenia silnej reputacji cyfrowej dla Twojej firmy pralniczej, odpowiadając na opinie klientów na Yelp i Google Business oraz budując stronę zoptymalizowaną pod kątem SEO. Oto nasz przewodnik po najlepszych kreatorach stron internetowych, które pomogą Ci zacząć.

Wkrótce zobaczysz, że Twoje najnowsze przedsięwzięcie okaże się opłacalne, gdy tylko się o tym dowiesz.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts