Jak zrobić wyszukiwanie nazwy LLC

Tworzenie LLC jest ekscytujące. 

Ale nie można ominąć pierwszego etapu procesu formowania bez wyboru nazwy.

Jeśli wybierzesz nazwę, która została już przyjęta lub w inny sposób niekwalifikująca się, stracisz na bezzwrotnych opłatach za aplikację i będziesz musiał zacząć od początku. 

Ten scenariusz można łatwo uniknąć, jeśli uruchomisz wyszukiwanie nazwy LLC przed wypełnieniem dokumentacji formacyjnej firmy.

Postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem krok po kroku, jak wykonać wyszukiwanie nazwy LLC.

Łatwe Części wyszukiwania nazwy LLC

Wymyślenie nazwy dla Twojej LLC jest dość łatwe. Wielu z Was zapewne ma na myśli co najmniej kilka różnych pomysłów. 

Ale wielu przedsiębiorców jest zawieszonych, jeśli chodzi o weryfikację dostępności nazwy. Istnieje mnóstwo firm, więc istnieje szansa, że ktoś inny już używa nazwy, o której myślałeś. 

Zamiast ręcznie sortować różne bazy danych samodzielnie, możesz po prostu użyć usługi sprawdzania nazwy podmiotu, aby obsłużyć ją za Ciebie. LegalZoom to szybka i prosta opcja do rozważenia.

To bardzo proste. Wystarczy wprowadzić żądaną nazwę LLC, a LegalZoom przeprowadzi kompleksowe wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy jest dostępna. 

Co najlepsze, usługa jest w 100% darmowa-bez zobowiązań.

LegalZoom oferuje również usługi tworzenia LLC, które obejmują bezpłatne wyszukiwanie nazw LLC. Nie tylko zweryfikują dostępność twojego nazwiska, ale także wypełnią odpowiednie dokumenty i złożą dokumenty formacyjne w biurze sekretarza stanu. Usługi formacji LLC od LegalZoom zaczynają się od $79 plus opłaty za zgłoszenie stanu. 

Trudne części wyszukiwania nazwy LLC

Wyszukiwanie nazwy LLC sprawdza tylko dostępność nazwy w stanie, w którym chcesz utworzyć swoją firmę. Ale tylko dlatego, że nazwa jest dostępna w Twoim stanie, nie oznacza to, że nazwa jest dostępna gdzie indziej. 

Może to stanowić pewne wyzwania, jeśli planujesz rozwinąć swoją działalność w przyszłości. Jeśli skalujesz operacje do innego stanu, w którym nazwa nie jest dostępna, może być konieczne zarejestrowanie nazwy DBA lub nazwy handlowej, aby legalnie prowadzić działalność w tym stanie.

Musisz również upewnić się, że nie naruszasz cudzego znaku towarowego. Może to również utrudnić rozwój firmy, a także możesz otworzyć się na pewne zobowiązania prawne tutaj. 

Spodziewaj się więc wykonać kilka dodatkowych kroków po początkowym wyszukiwaniu nazwy, aby upewnić się, że żądana nazwa jest naprawdę dostępna. Aby przeprowadzić kompleksowe wyszukiwanie, musisz sprawdzić dostępność nazwy domeny, profile w mediach społecznościowych i inne. 

Nawet po wyczerpaniu wszystkich potencjalnych opcji i potwierdzeniu, że chcesz kontynuować tę nazwę, nadal musisz przejść przez proces tworzenia LLC. Praca jest daleka od końca po zweryfikowaniu dostępności nazwy. 

Krok 1 – nazwy burzy mózgów dla Twojej LLC

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wymyślić imię. Nawet jeśli masz już na myśli nazwę, powinieneś kontynuować burzę mózgów i wymyślić kilka opcji tworzenia kopii zapasowych. W ten sposób możesz uruchomić kolejną kontrolę nazwy jak najszybciej, jeśli twój pierwszy wybór jest niedostępny. 

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas burzy mózgów dla swojej LLC, a każdy z nich wyjaśnię bardziej szczegółowo poniżej:

Sprawdź swoje wytyczne Stanowe dla nazw LLC

Nie możesz nazwać swojej LLC, jak chcesz. Każde państwo ma unikalne wytyczne dotyczące zasad nazewnictwa LLC. Musisz więc sprawdzić te wymagania, aby upewnić się, że Twoje imię i nazwisko spełnia kryteria. 

Większość stanów ma wymagane identyfikatory, które musisz podać w nazwie. Zwykle oznacza to, że w nazwie znajdują się słowa takie jak “Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością” lub “Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością”. Większość stanów dopuszcza skróty takie jak ” LLC ” lub ” Limited Co.”w nazwie zamiast całej frazy. Wymagania te powinny być dość łatwe do znalezienia na stronie internetowej sekretarza stanu. 

Oprócz wymaganych identyfikatorów większość stanów ma również listę ograniczonych słów, których właściciele firm nie mogą używać w nazwie LLC. Na przykład prawdopodobnie nie możesz używać terminów takich jak “bank” lub” ubezpieczenie”, jeśli Twoja firma nie świadczy usług bankowych ani ubezpieczeniowych. Nie możesz mieć nazwy podobnej do organizacji federalnych, takich jak FDA, FBI, Skarb Państwa i podobne terminy.

Pomyśl o czymś niezapomnianym i wymarzonym

Pomijając wymagania prawne, powinieneś upewnić się, że Twoja nazwa LLC działa dobrze dla Twojego celu biznesowego. Nazwa powinna być łatwa do wymówienia, przeliterowania i zapamiętania dla potencjalnych klientów. 

Spójrz na światowych liderów, takich jak Apple, Nike, Google, Facebook i Gucci jako inspirację. Jako konsument automatycznie kojarzysz te nazwy z produktem lub usługą, gdy je usłyszysz. Chcesz, aby Twoja nazwa LLC miała podobną rozpoznawalność marki dla odbiorców docelowych. 

Jeśli tworzysz LLC jako spółkę holdingową lub coś, co nie będzie wykorzystywane do marketingu, nie jest to tak ważne. 

Upewnij się, że jest wyjątkowy i charakterystyczny

Większość stanów nie pozwoli Ci utworzyć LLC przy użyciu nazwy, która jest łudząco podobna do istniejącej firmy. 

Jeśli jedynym różnicą między żądaną nazwą a istniejącą nazwą jest słowo takie jak “the” lub “a”, nazwa prawdopodobnie zostanie odrzucona. Liczba mnoga słów obecnej nazwy firmy będą odrzucane, jak również.

Na przykład, załóżmy, że w Twoim stanie jest firma o nazwie “Thomas and Sons Landscaping LLC.”Prawdopodobnie nie mógłbyś nazwać swojej firmy” Thomas And Son Landscapers LLC.”W tym przypadku Twoje imię będzie uważane za myląco podobne. To samo dotyczy ” delikatesów narożnych “i” delikatesów narożnych”.”

Krok 2-Sprawdź dostępność nazwy

Gdy masz krótką listę kilku nazwisk, które masz burzę mózgów, to Uruchom wyszukiwanie nazw. 

Zacznij od pierwszego wyboru, a jeśli jest niedostępny, po prostu idź w dół listy. Ale jeśli pierwsza opcja jest dostępna, nie ma potrzeby sprawdzania nazwy opcji kopii zapasowej. 

Sprawdź Swoją Bazę Danych Stanu

Każde państwo posiada bazę danych istniejących przedsiębiorstw, które legalnie zarejestrowały się w tym państwie. W większości przypadków baza danych jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej sekretarza stanu.

Jeśli masz problem ze znalezieniem go, szybkie wyszukiwanie w Google dla “nazwa państwa + baza danych nazw firm” powinno załatwić sprawę. Jako przykład, oto baza danych wyszukiwania dla Nowego Jorku.

Ręczne sprawdzanie bazy danych państwa nie zawsze jest łatwe. Te narzędzia online nie są znane z tego, że są bardzo przyjazne dla użytkownika. W niektórych przypadkach wyszukiwanie nie zawsze daje wyniki dla podobnych nazw. Możesz więc pomyśleć, że nazwa jest dostępna, tylko po to, aby odkryć, że jest ona łudząco podobna do istniejącej firmy po złożeniu wniosku. 

Jeśli więc planujesz ręczne sprawdzanie bazy danych stanu, przygotuj się na przeprowadzenie wielu wyszukiwań przy użyciu części Twojego imienia i podobnych słów kluczowych. 

Uruchom wyszukiwanie nazwy LLC

Zamiast spędzać godziny na przeprowadzaniu dziesiątek kontroli w bazie danych stanu, możesz po prostu użyć kontrolera nazw jednostek, takiego jak LegalZoom. 

Co więcej, możesz skorzystać z usługi tworzenia biznesu LegalZoom, aby obsłużyć każdy etap procesu tworzenia LLC-w tym wyszukiwanie nazwy.

LegalZoom ‘ s entity checker on its own jest w 100% darmowy. Możesz również skorzystać z usługi formacji LLC, aby uzyskać wstępne sprawdzenie pożądanej nazwy LLC bez płacenia czegokolwiek i uzyskać natychmiastową odpowiedź. LegalZoom przeprowadzi bardziej kompleksową kontrolę nazwy później.

Jeśli planujesz skorzystać z usługi formacji LLC, aby rozpocząć działalność, nie ma powodu, aby samodzielnie sprawdzać stanową bazę danych. Niech LegalZoom, czy jakakolwiek formacja, z której zdecydujesz się skorzystać, zajmie się tym krokiem za Ciebie. 

Krok 3-Sprawdź, czy nazwa jest używana gdzie indziej

Tylko dlatego, że nazwa jest legalnie dostępna do rejestracji w Twoim stanie, nie oznacza to, że powinieneś jeszcze kontynuować tę nazwę. Początkowe wyszukiwanie nazwy LLC nie obejmie innych potencjalnych źródeł, w których nazwa jest używana. 

Dostępność Domeny

Większość nowych firm potrzebuje strony internetowej. Idealnie, nazwa domeny powinna pasować do nazwy Twojej LLC. 

Możesz nie chcieć umieszczać wymaganych wskaźników (“LLC”) w adresie internetowym, ale wszystko inne powinno być zgodne (przykład: quicksprout.com jest lepszy niż quicksproutllc.com).

Wyszukaj żądaną nazwę witryny za pomocą rejestratora domen. Gdy wiesz, że chcesz kontynuować tę nazwę, powinieneś zarezerwować domenę jak najszybciej, zanim ktoś inny ją przyjmie. 

Posiadanie domeny pasującej do nazwy Twojej firmy wiąże się z jednym z naszych wcześniejszych punktów podkreślania marki. Jeśli te dwa pasują, to jest łatwiejsze dla obecnych i potencjalnych klientów, aby znaleźć cię w Internecie bez nieporozumień. 

Social Media i wyszukiwanie w Internecie

Podobnie jak nazwa domeny, należy sprawdzić, czy uchwyty mediów społecznościowych związane z wybranymi nazwami LLC są dostępne. Jeśli są już używane, Może to stanowić poważny problem dla strategii brandingowej.

W przeciwieństwie do nazwy domeny, możesz zarejestrować się na kontach w mediach społecznościowych za darmo. Więc śmiało Zarejestruj się na Facebooku, Twitterze, YouTube i innych kanałach społecznościowych, z których będziesz korzystać w swojej firmie. 

Nawet jeśli nie planujesz teraz korzystać z tych kont, nadal w Twoim najlepszym interesie jest natychmiastowe utworzenie tych kont. 

Polecam również uruchomienie ogólnego wyszukiwania Google dla nazwy LLC, którą chcesz utworzyć. Załóżmy, że natkniesz się na nagłówki, takie jak ” prezes firmy oskarżony o oszustwa i malwersacje.”Prawdopodobnie będziesz chciał ponownie rozważyć swój wybór imienia .  

Nawet jeśli ten nagłówek nie ma nic wspólnego z Tobą i Twoją marką, ogólny konsument badający Twoją firmę prawdopodobnie nie będzie szukał różnicy ani wyjaśnienia. To samo może wystarczyć, aby zaszkodzić reputacji Twojej marki, zanim będziesz miał szansę na samodzielne ustanowienie.

Wyszukiwanie Znaków Towarowych

Większość nowych właścicieli firm nie myśli o znakach towarowych, dopóki nie mają ustalonej marki z czymś do ochrony. Ale polecam myśleć o procesie znaku towarowego od pierwszego dnia. Oto dlaczego.

Załóżmy, że dziś tworzysz spółkę LLC i zdecydujesz, że chcesz znak towarowy nazwy za dwa lub trzy lata. Ale odkrywasz, że znak towarowy jest już w użyciu. Co teraz?

Spędziłeś już lata budując swoją markę, a teraz nie możesz uzyskać znaku towarowego na nazwie. Należy więc sprawdzić dostępność znaku towarowego podczas wyszukiwania nazwy.

USPTO (Urząd patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) ma bazę danych, którą można przeszukać. Ale podobnie jak w przypadku baz danych nazw Stanów, narzędzie nie zawsze jest przyjazne dla użytkownika.

Na szczęście możesz użyć LegalZoom, aby przeprowadzić kompleksowe wyszukiwanie znaków towarowych.

Z tą usługą wiąże się opłata w wysokości 199 USD. Więc powinieneś być pewien, że nazwa sprawdza się wszędzie indziej, zanim zaczniesz. W przeciwnym razie opłaty mogą się szybko sumować, jeśli wyszukujesz znaki towarowe na wielu nazwach. 

Krok 4-zarezerwuj nazwę

Zakładając, że Twoje imię i nazwisko spełnia wszystkie kryteria w pierwszych trzech krokach, możesz zarezerwować je w swoim stanie, aby uniemożliwić innym korzystanie z niego. Ten krok jest idealny dla tych z Was, którzy nie są jeszcze gotowi do utworzenia LLC.

Zasady rezerwacji nazwisk różnią się w zależności od stanu. W zależności od lokalizacji można zazwyczaj utrzymywać nazwę przez 30 do 120 dni.

Znajdź odpowiedni formularz rezerwacji nazwy na swojej stronie internetowej sekretarza stanu lub skorzystaj z usługi rezerwacji nazwy podmiotu LegalZoom, aby obsłużyć ją za Ciebie.

Usługa zaczyna się od zaledwie $49 plus opłaty za zgłoszenie stanu. Jest to koszt krańcowy, biorąc pod uwagę, jak łatwo jest. Wszystko, co musisz zrobić, to podać LegalZoom swoje imię i nazwisko, a oni złożą wszystkie odpowiednie dokumenty w Twoim stanie.

Rezerwacja nazwy kupi ci trochę czasu, gdy zorganizujesz się i przygotujesz do utworzenia swojej LLC.

Krok 5-Zarejestruj swoją nazwę LLC

Po zakończeniu wyszukiwania nazwy LLC nadszedł czas, aby zarejestrować tę nazwę w swoim stanie. 

Nie można po prostu zarejestrować samego nazwiska. Aby zakończyć ten proces, musisz stworzyć swoją firmę. Jest to jedyny sposób, aby zabezpieczyć tę nazwę na dłuższą metę. 

Zgłoś Artykuły organizacji

Dokładne dokumenty formacji różnią się w zależności od stanu, ale w większości przypadków musisz złożyć artykuły organizacji, aby legalnie założyć firmę. W niektórych stanach dokumenty te nazywane są certyfikatem organizacji lub certyfikatem formacji. 

Każdy pakiet formacyjny LegalZoom LLC jest wyposażony w kompleksowe wyszukiwanie nazw i usługę zgłoszenia podmiotu. 

Możesz więc spać spokojnie wiedząc, że odpowiednie dokumenty są wysyłane do właściwej agencji rządowej w Twoim imieniu. 

Jest to najprostszy sposób utworzenia LLC i pomaga zabezpieczyć pożądaną nazwę.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts