Jak założyć LLC w Wyoming

Wyoming oferuje mnóstwo korzyści i ma prawo przyjazne dla biznesu, aby przyciągnąć początkujących przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy chcą zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe.

Procedura uruchomienia LLC w Wyoming nie odbiega zbytnio od standardowego procesu stosowanego w innych stanach. Ale jest kilka kwestii, o których musisz pamiętać.

Ten szybki przewodnik po kiełkach przedstawi krok po kroku uruchomienie Wyoming LLC, aby pomóc ci w szybkim uruchomieniu firmy.

Łatwe Części założenia LLC w Wyoming

Zazwyczaj procesy rządowe są biurokratyczne i żmudne. Jednak stan Wyoming ułatwia właścicielom firm utworzenie LLC, oferując usługi tworzenia i rejestracji online. 

Co więcej, możesz jeszcze bardziej uprościć proces, rejestrując się w Incfile, który oferuje dobrze zaokrąglone usługi LLC w stanie. Bierze pełną odpowiedzialność za proces tworzenia i rejestracji, a także przypisuje zarejestrowanego agenta do Twojej LLC, aby spełnić wymagania państwowe. 

Wyoming ma również klimat podatkowy przyjazny dla biznesu. Oznacza to, że można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy podatkowych, które mogą być wykorzystane do innych przedsięwzięć biznesowych.

Państwo nie pobiera podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, podatków od zapasów, podatków franczyzowych, podatku od pracy ani podatku od wartości dodanej. Co więcej, Wyoming ma również minimalną i średnią lokalną stawkę podatku od sprzedaży w wysokości 5,34%, która jest znacznie niższa niż większość stanów USA.

Nie jesteś również odpowiedzialny za długi swojej LLC. 

Prawidłowo utworzona LLC z własnym EIN jest uznawana za oddzielny podmiot prawny w Wyoming. Wszyscy jej członkowie i menedżerowie mają zapewniony wysoki stopień ochrony przed procesami sądowymi. Ponadto, dzięki minimalnym obowiązkom raportowania i ujawniania oraz faktowi, że szczegóły własności LLC nie są przechowywane w rejestrach publicznych Wyoming, właściciele korzystają również z niezrównanego bezpieczeństwa i prywatności.

Inne korzyści to stosunkowo niskie opłaty za zgłoszenia i minimalne formalności korporacyjne.

Trudne części założenia LLC w Wyoming

Wyoming jest dobrym stanem zapewniającym prywatność, ponieważ stan nie wymaga listy właścicieli i menedżerów LLC. Jednak ta anonimowość jest niekompletna, ponieważ nowo uchwalone ustawy pozwalają Państwu żądać od zarejestrowanego agenta listy nazwisk i danych osobowych właścicieli i menedżerów LLC. 

Chociaż nie jest to jeszcze znaczący problem, może nie pasować do właścicieli, którzy chcą pełnej prywatności.

Wyoming ma również skomplikowaną politykę ochrony aktywów, jeśli chodzi o operacje zagraniczne. Osoby prowadzące LLC w Wyoming z innego stanu mogą napotkać sprzeczne prawa, które mogą nawet spowodować utratę ochrony aktywów.

Dodatkowo, jeśli nie zapłacisz rocznej opłaty w Wyoming przez dwa lata, nigdy nie możesz przywrócić swojej LLC. Będziesz musiał zacząć wszystko od nowa i złożyć nową LLC. Nie jest to problem w innych stanach, gdzie właściciele mogą ożywić firmę bez względu na to, jak długo była nieczynna.

Krok 1: Wybierz nazwę dla swojej LLC

Wybór nazwy firmy jest pierwszym krokiem do założenia firmy Wyoming LLC. 

Chociaż nie ma żadnych poważnych ograniczeń, Nazwa Twojej LLC musi być zgodna z wymaganiami nazewnictwa Wyoming i powinna być łatwa do przeszukiwania przez potencjalnych klientów. Oprócz następujących wymagań stanu, lepiej jest również sprawdzić dostępność adresu URL, jeśli planujesz uruchomić witrynę w dół linii.

Postępuj Zgodnie Z Wytycznymi Dotyczącymi Nazewnictwa

Oto lista czynników, o których należy pamiętać podczas wybierania nazwy LLC w Wyoming:

 • Nazwa LLC musi odróżniać się od innych Wyoming LLC, korporacji i partnerstw
 • Nazwa LLC musi zawierać zwrot “Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” lub jeden z jej skrótów (LLC lub L. L. C.)
 • Nazwa LLC nie może zawierać słów, które mogłyby potencjalnie pomylić Twoją firmę z agencją rządową (Skarb Państwa, FBI, Departament Stanu itp.)
 • Będziesz musiał złożyć dodatkową dokumentację i dołączyć licencjonowaną osobę, taką jak lekarz lub adwokat, jeśli nazwa LLC zawiera ograniczone słowa (Bank, Adwokat, Uniwersytet itp.)

Wszystkie powyższe przepisy są ważne do przestrzegania. Nieprzestrzeganie nawet jednej z powyższych wytycznych może spowodować kłopoty ze stanem.

Sprawdź dostępność nazwy i adresu URL

Wyoming, podobnie jak większość stanów, zabrania różnym firmom prowadzenia działalności pod tymi samymi nazwami. Więc jeśli użyjesz nazwy, która została już przejęta przez inną firmę z Wyoming, będziesz musiał zapłacić sporą grzywnę. 

Aby tego uniknąć, Sprawdź dostępność nazwisk za pomocą szybkiego wyszukiwania na stronie internetowej Wyoming Secretary of State. Kontynuuj z nazwą tylko wtedy, gdy masz pewność, że nazwa nie została przejęta przez inne firmy.

Podobnie, chcesz się upewnić, że nikt inny nie korzysta z domeny internetowej, którą chcesz-nie zostaniesz ukarany przez państwo, jeśli tak się stanie, ale stracisz cenną ekspozycję online. Sprawdź online, czy wybrana nazwa firmy jest dostępna jako adres URL. 

Zarezerwuj swoją nazwę LLC (Opcjonalnie)

Legalne zorganizowanie firmy w stanie zajmie trochę czasu. Możesz rozważyć rezerwację swojej nazwy LLC u Sekretarza Stanu, aby zapobiec używaniu jej przez inną jednostkę biznesową z Wyoming.

Złóż wniosek o rezerwację imienia i nazwiska z Sekretarzem Stanu Wyoming pocztą i zapłacić opłatę za zgłoszenie w wysokości $50. Zastrzega to Twoje imię i nazwisko na okres do 120 dni. 

Uwaga: Obecnie opcja składania online nie jest dostępna w przypadku rezerwacji imienia i nazwiska.

Krok 2: wyznacz zarejestrowanego agenta w Wyoming

Innym surowym wymogiem jest wyznaczenie zarejestrowanego agenta Wyoming dla Twojej LLC.

Zarejestrowany agent jest rezydentem stanu lub podmiotem gospodarczym z adresem w Wyoming odpowiedzialnym za otrzymywanie dokumentów prawnych i będzie punktem kontaktowym Twojej firmy ze stanem. W przypadku wyznaczonej osoby lub firmy ma siedzibę poza stanem, muszą mieć biuro Biznesowe w Wyoming.

Bycie własnym zarejestrowanym agentem jest również opcją, ale Gorąco polecam korzystanie z usługi zarejestrowanego agenta. 

Zarejestrowany agent musi być dostępny (osobiście) w normalnych godzinach pracy, co może nie zawsze być dla ciebie możliwe. Dlatego lepiej przypisać tę odpowiedzialność komuś innemu.

Uzyskaj Pisemną Zgodę Zarejestrowanego Agenta

Wybrany zarejestrowany agent musi wyrazić zgodę na spotkanie w formie pisemnej lub elektronicznej. Oświadczenie o wyrażeniu zgody powinno zawierać następujące dane:

 • Nazwa Twojej LLC
 • Wyraźne oświadczenie potwierdzające wyznaczoną osobę wyrażającą zgodę na pełnienie funkcji zarejestrowanego agenta LLC
 • Imię i nazwisko osoby wyznaczonej jako zarejestrowany agent
 • Podpis zarejestrowanego agenta
 • Data wykonania

Podczas składania artykułów organizacji w Kroku 3 potrzebna jest pisemna zgoda.

Wynajmij usługę LLC

Możesz nawet rozważyć skorzystanie z usługi LLC, aby działać jako zarejestrowany agent. Firmy te mogą znacznie ułatwić Ci życie, oferując szeroką gamę usług LLC, w tym tworzenie LLC, zarejestrowanych agentów i składanie podatków.

Poniżej znajdują się moje trzy najlepsze opcje usług LLC, które oferują niezawodne usługi zarejestrowanego agenta:

Incfile

Incfile jest ogólnopolskim zarejestrowanym dostawcą usług agenta, który może skutecznie zarządzać wszystkimi ważnymi dokumentami prawnymi i zapobiegać niepotrzebnym komplikacjom. Wysyła również powiadomienia e-mail i SMS za każdym razem, gdy otrzymują dokumenty dla Twojej firmy.

Usługa zarejestrowanego agenta Incfile jest bezpłatna przez pierwszy rok, po czym musisz płacić $119 rocznie.

ZenBusiness

ZenBusiness może obsługiwać całą korespondencję z sekretarzem stanu-lub inną agencją nadzorującą tworzenie biznesu w Wyoming-aby zapewnić właściwe zarządzanie i przekazywanie wszystkich dokumentów prawnych i podatkowych. Usługa nie tylko chroni dokumenty i zarządza nimi, ale także pomaga zapewnić zgodność z przepisami.

Usługa zarejestrowanego agenta jest dostępna tylko w ramach planów subskrypcji. W tej chwili możesz wybrać między dwoma planami w cenie odpowiednio 99 i 149 USD.

Rocket Lawyer

Rocket Lawyer oferuje usługi zarejestrowanego agenta w celu uproszczenia zgodności we wszystkich 50 stanach. Przechowuje wszystkie informacje prawne online i łatwo dostępne, a także skanuje i wysyła e-maile do wszystkich oficjalnych dokumentów, aby upewnić się, że nigdy nie przegapisz żadnych ważnych powiadomień prawnych.

Co więcej, agenci ci są doświadczonymi specjalistami, którzy służyli tysiącom rozwijających się firm.

Krok 3: Zgłoś swoje artykuły organizacji

Aby założyć LLC w Wyoming, musisz złożyć artykuły organizacji z Sekretarzem Stanu Wyoming. Możesz to zrobić online lub za pośrednictwem poczty, a także będziesz musiał przeprowadzić kilka innych procedur. Zobaczmy.

Przygotuj Artykuły dokumentu organizacji 

Twoje artykuły organizacji powinny zawierać kluczowe szczegóły, bez których nie będą ważne. Należą do nich następujące:

 • Nazwa Twojej firmy (pamiętaj, że musi to być zgodne z wymaganiami dotyczącymi nazewnictwa Wyoming LLC).
 • Nazwa firmy i adres.
 • Podpisana “zgoda na powołanie” przez wybranego zarejestrowanego agenta. Składając zgłoszenie online, pamiętaj, aby zaznaczyć pole, w którym musisz wysłać. W przypadku, gdy składasz dokumenty w formie papierowej, Dołącz podpisany dokument przez swojego agenta.
 • Adres e-mail dla przyszłych korespondencji
 • Nazwa i podpis organizatora LLC
 • Opłaty za zgłoszenie ($100 – $102)

Zgłoś Artykuły organizacji

Ostatnim krokiem, aby Twoja LLC była oficjalna w stanie Wyoming, jest złożenie artykułów organizacji za pośrednictwem Sekretarza Stanu. Możesz to zrobić online lub pocztą.

Aby złożyć dokument online, przejdź do strony internetowej Sekretarza Stanu Wyoming i zapłacić $ 102 opłata za zgłoszenie.

Aby przesłać dokument pocztą, musisz najpierw pobrać formularz, wypełnić go, a następnie wysłać go na ten adres:

Internal Revenue Service

Attn: ein Operation

Cincinnati, OH 45999

Jeśli prześlesz i zapłacisz za Artykuły organizacji online, Twoja formacja LLC będzie natychmiastowa. Jeśli jednak złożysz go pocztą, proces może potrwać 5-7 dni roboczych.

Krok 4: Przygotuj umowę operacyjną Wyoming LLC

Wyoming nie wprowadziło obowiązku posiadania umowy operacyjnej przez właścicieli LLC, ale jest to zalecana praktyka, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości.

Umowa operacyjna jest dokumentem prawnym określającym własność i procedury operacyjne Twojej LLC. Jest to kompleksowa umowa, która zapewnia, że wszyscy właściciele firm są na tej samej stronie w zakresie obsługi i zarządzania, zmniejszając ryzyko przyszłych konfliktów.

Utwórz umowę operacyjną LLC 

Umowa operacyjna powinna zawierać następujące informacje:

 • Produkty i usługi oferowane przez firmę
 • Nazwisko i adres każdego członka (a nawet menedżerów, jeśli taki istnieje)
 • Wkłady finansowe członków lub procentowe udziały w spółce
 • Prawa i obowiązki każdego członka
 • Uprawnienie każdego członka do głosowania
 • Sposób podziału zysków i strat
 • Zasady przeprowadzania posiedzeń i odbierania głosów
 • Procedura przyjmowania nowych członków
 • Przepisy dotyczące wykupu lub kupna-sprzedaży, które określają, co się dzieje, gdy członek chce sprzedać swoje udziały, umiera lub zostaje wyłączony
 • Procedura rozwiązania

Po sporządzeniu umowy przechowuj ją wewnętrznie i przechowuj do wglądu w przyszłości. Nie musisz składać umowy operacyjnej ze stanem.

Krok 5: wykonaj swoje obowiązki po utworzeniu LLC

Na tym etapie masz już oficjalną LLC, która jest rozpoznawana w Wyoming. Istnieje jednak kilka innych wymogów prawnych, które musisz spełnić, aby spełnić wszystkie obowiązujące przepisy federalne, stanowe i lokalne.

Uzyskanie numeru identyfikacyjnego pracodawcy 

Wszystkie nowo założone Llc w Stanach Zjednoczonych muszą posiadać numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) od Internal Revenue Service (IRS). To powiedziawszy, możesz pominąć ten krok, jeśli jesteś jednoosobową LLC.

EIN to dziewięciocyfrowy numer, który pomaga IRS zidentyfikować firmy do celów podatkowych. Pomyśl o tym jak o numerze ubezpieczenia społecznego dla Twojej firmy. Potrzebujesz EIN, aby otworzyć firmowe konto bankowe, złożyć i zarządzać podatkami federalnymi i stanowymi oraz zatrudnić pracowników.

Możesz dostać swój EIN za darmo. Przejdź na stronę IRS, aby złożyć wniosek.

Uzyskanie licencji i zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej

Wyoming LLC może być zmuszony do uzyskania jednej lub więcej państwowych lub lokalnych licencji biznesowych, zezwoleń lub certyfikatów w zależności od charakteru działalności i lokalizacji.

Aby dowiedzieć się, które licencje i zezwolenia mają zastosowanie do Twojej firmy, odwiedź Stronę licencjonowanie i zezwalanie na stronie internetowej Wyoming Business Council, aby uzyskać więcej informacji na temat licencji i zezwoleń państwowych. Skontaktuj się z urzędnikiem powiatowym lub miejskim w hrabstwie lub gminie, w której ma siedzibę twoja LLC, aby dowiedzieć się o lokalnych wymaganiach licencyjnych.

Zarejestruj się w Wyoming Department of Revenue

LLC prowadzące działalność w Wyoming musi zarejestrować się w Wyoming Department of Revenue w zależności od tego, czy firma ma pracowników, czy pobiera podatek od sprzedaży detalicznej towarów i usług. Możesz dowiedzieć się więcej o rejestracji DOR, a także złożyć niezbędne formularze online, na stronie internetowej Departamentu przychodów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts