Przewodnik dla początkujących do obsługi pomysłów biznesowych

Jeśli myślisz o rozpoczęciu działalności usługowej, masz wiele opcji. Trudno jest zawęzić, co zrobić dla siebie.

Chcesz założyć firmę, która oferuje coś wyjątkowego i przyciąga do ciebie ludzi. Pomożemy Ci pracować z Twoimi pomysłami na usługi, aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do Ciebie i kogo chcesz obsługiwać.

Czym jest działalność usługowa?

Firma usługowa to firma stworzona w celu sprzedaży usługi, a nie fizycznego produktu. Innymi słowy, wykonujesz zadanie zgodnie ze swoimi umiejętnościami dla klienta lub klienta.

Mogą one obejmować wiele różnych usług, takich jak:

 • Transport
 • Informatyka
 • Sprzątanie domu
 • Usługi księgowe i inne usługi finansowe
 • Usługi zdrowotne i wellness
 • Inżynieria
 • Usługi prawne
 • Treść i copywriting
 • Tworzenie i tworzenie stron internetowych

Ze względu na szeroki zakres możliwych firm usługowych, każda z nich działa inaczej i nie ma uniwersalnego modelu biznesowego dla wszystkich z nich.

Podstawy opracowywania pomysłów biznesowych na usługi

Tworzenie biznesu usługowego to coś więcej niż wymyślanie pomysłu. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób możesz urzeczywistnić swoje pomysły biznesowe.

Generowanie Pomysłów Biznesowych Na Usługi

Kiedy po raz pierwszy zdecydujesz, że chcesz stworzyć firmę usługową, musisz wymyślić odpowiedni pomysł. W każdym rodzaju branży usługowej istnieje wiele opcji.

Żadna firma nie może spełnić każdej części szerokiej usługi lub branży. Na przykład specjaliści IT nie mogą obsługiwać każdego rodzaju technologii. Niektóre oferują usługi tworzenia stron internetowych, podczas gdy inne pracują specjalnie w dziedzinie zdrowia IT.

Jak myślisz o pomysłach biznesowych usług, rozważ swoje umiejętności. Znajomość konkretnych talentów pomoże Ci zawęzić niszę usług.

Generując pomysły, nie bój się zapisywać tych, które przychodzą na myśl. Nie ma ryzyka, jeśli chodzi o pomysły, i możesz myśleć o czymś, czego nie rozważyłbyś, nie pozwalając sobie na swobodę twórczą w tym momencie procesu.

Zrozumieć Potrzeby Branży

Generując pomysły, zastanów się, czego potrzebuje Twoja branża.

Wiele branż usługowych jest nasyconych ludźmi oferującymi podobne usługi. Chcesz, aby Twój był na tyle wyjątkowy, aby wyróżnić się wśród konkurencji.

W tym miejscu należy wziąć pod uwagę punkty bólu grupy docelowej. Dowiedz się, jakie usługi są poszukiwane.

Będziesz chciał zbadać zapotrzebowanie na usługi w swojej okolicy, nawet jeśli zamierzasz rozwinąć je później.

Na przykład, jeśli chcesz założyć firmę zajmującą się projektowaniem krajobrazu, musisz znać rodzaje usług, których ludzie w Twojej okolicy potrzebują w swoich domach lub firmach. Na podstawie tych informacji możesz zacząć sprawdzać, czy są to usługi, które możesz i chcesz świadczyć długoterminowo.

Zastanów się, czy Twoje pomysły są zrównoważone w Twojej branży. Jeśli nie, wróć do deski kreślarskiej i zastanów się nad czymś innym.

Uzyskaj opinię na temat swojego pomysłu

Bez względu na wszystko, coś przegapisz, wymyślając pomysły na usługi biznesowe. Dlatego musisz odrzucić swoje pomysły od innych, aby uzyskać opinię.

Możesz zapytać potencjalnych klientów, ludzi, którzy wcześniej korzystali z podobnych usług i ludzi, którzy już pracują w pożądanej branży.

Ci ludzie będą mieli cenny wgląd w to, jak możesz stworzyć najlepszy możliwy biznes. Mogą również powiedzieć, czy ich zdaniem twój biznes jest dobrym pomysłem.

W tym momencie bądź otwarty na krytykę. Nie możesz zadowolić wszystkich, ale warto zastanowić się, kiedy ktoś wywinie wadę w Twoim pomyśle.

Zastanów się, w jaki sposób możesz rozwiązać problemy, na które zwracają twoją uwagę.

Znajdź mentora w swojej branży

Możesz chcieć skontaktować się z kimś, kto pomoże Ci rozwinąć twój biznes i przekazać Ci informacje i opinie na bieżąco. Zasadniczo szukasz mentora, który wie o budowaniu firmy takiej jak twoja.

Nie musi to być ktoś, kto prowadzi działalność w Twojej branży. Może to być ekspert branżowy, były nauczyciel, rodzic lub każdy, kto ma wiedzę potrzebną do ulepszenia firmy.

Chcesz kogoś, kto wspiera Ciebie i twoją wizję. Powinni również być w stanie pomóc ci w nawiązaniu kontaktów i rozpowszechnieniu Twoich pomysłów w świecie.

Muszą również być w stanie dać Ci szczegółową opinię. 

Stwórz Swój Biznes Plan

Każda firma potrzebuje biznes planu. W nim powinieneś uwzględnić wszystko, co zamierzasz zrobić ze swoją firmą. Obejmuje to stworzenie planu pięcioletniego, a nawet dziesięcioletniego.

W swoim biznesplanie Zapisz finanse firmy, koncepcję, strategię i wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja firma działała. Należy również uwzględnić:

 • Koszty wyposażenia
 • Budżet marketingowy
 • Transport
 • Płace pracownicze
 • Plany rozwoju w czasie
 • Budżet

Uwzględnienie tego wszystkiego z wyprzedzeniem oznacza obniżenie ryzyka nieprzyjemnych niespodzianek.

Biznes plan lepiej przygotowuje Cię na przyszłość, abyś mógł podejmować lepsze decyzje. To daje plan, aby odnieść się do jak rozpocząć działalność i oferuje solidne podstawy.

Sieć w Twojej branży

Networking pozwala poznać innych w Twojej branży i pomaga uczyć się i nadążać za trendami w branży. W rezultacie zapewniasz większe korzyści swoim klientom.

Networking przybiera wiele form.

Możesz to zrobić osobiście, spotykając się z innymi w Twojej okolicy, chodząc na targi i spotkania oraz dołączając do grup branżowych.

Możesz także uczestniczyć w webinariach, grupach online i mediach społecznościowych, aby łączyć się z innymi właścicielami firm lokalnie i międzynarodowo.

Dzięki sieci możesz ulepszyć swoje usługi. To również sprawia, że czujesz się komfortowo rozmawiając o tym, co robisz i sprzedając swoje usługi.

Stwórz solidny zespół

Możesz planować prowadzenie firmy jako jedyny właściciel. Jednak wiele firm usługowych ma zespoły, które świadczą określone usługi.

Chcesz stworzyć zespół, który rozumie Twoje cele biznesowe i pomoże Ci w ich osiągnięciu. Wiedz, jak dotrzeć do osób, które chcesz w swoim zespole. Wraz ze zmianami na rynku pracy, należy również zmienić, aby dostosować się do niego.

Oznacza to zmianę procesu rekrutacji i wyszukiwania kandydatów. Dowiedz się, jak wykorzystać te procesy, aby rozwijać swoją firmę i przyciągać kandydatów, którzy podzielają twoje wartości biznesowe.

Posiadanie solidnego zespołu oznacza posiadanie ludzi, którzy mogą wykonywać pracę i uczyć się, gdy jest to konieczne. Pomagają oferować lepsze usługi i dostarczać nowe pomysły, które pomagają rozwijać firmę. Możesz również delegować pewne zadania do swojego zespołu, dając Ci więcej czasu na poświęcenie innych zadań.

Jako właściciel firmy musisz spędzać czas w biurze na marketingu. Gdy masz zaufany zespół, możesz pozostawić zadania usługi do nich, jednocześnie zajmując się administracją, marketingiem, budżetowaniem i innymi obowiązkami.

Zareklamuj Swój Biznes

Marketing ma kluczowe znaczenie dla pozyskania klientów, zarówno nowych, jak i powracających. To dostaje słowo o swojej firmie i pomaga pozostać na bieżąco z klientami i klientami. Bez niego będziesz miał trudności z rozwojem swojej firmy.

Marketing przybiera wiele form. Możesz sprzedawać online za pośrednictwem swojej witryny, korzystając z reklam i mediów społecznościowych, kampanii e-mailowych i osobiście, rozmawiając o swojej firmie z większą liczbą osób. Nawet w dobie Internetu, word of mouth jest jednym z najpotężniejszych sposobów na sprzedaż swojej firmy.

Promując swoją firmę, zachowaj spójność na różnych platformach. Oznacza to zachowanie tego samego tonu, wartości, usług i projektu.

Klienci lubią spójność. Pokazuje im, że jesteś zorganizowany i wiesz, jak przyciągnąć uwagę odbiorców i spełnić obietnice składane przez marketing.

3 narzędzia do ulepszania pomysłów biznesowych na usługi

Narzędzia te mogą pomóc w wymyślaniu pomysłów biznesowych i pracy nad ich wdrożeniem.

LivePlan

LivePlan pomaga na wczesnych etapach planowania firmy, zwłaszcza podczas pisania biznesplanu. Daje Ci przykładowe plany biznesowe, dzięki czemu wiesz, co uwzględnić we własnych, a także szablony do pracy.

Zawiera instrukcje dotyczące planowania biznesowego i zadaje wszystkie ważne pytania, które będą potrzebne do rozpoczęcia działalności usługowej. Upraszcza skomplikowane elementy planowania biznesowego, w tym Finanse i budżetowanie. Może nawet pomóc w uzyskaniu finansowania dzięki szczegółowemu biznesplanowi i prognozom.

Dzięki bardziej zaawansowanym funkcjom LivePlan możesz zobaczyć kluczowe wskaźniki wydajności, tworzyć kamienie milowe dla swojej firmy, wyświetlać scenariusze prognoz finansowych i nie tylko. Zapewnia również dane porównawcze branży, aby przygotować i nadążyć za najlepszymi w branży.

LivePlan posiada dwa pakiety:

 • Standard: $15 miesięcznie, rozliczane rocznie
 • Premium: $ 30 miesięcznie, rozliczane rocznie

Jeśli chcesz poświęcić trochę więcej czasu na naukę platformy, LivePlan może dać ci narzędzia potrzebne do zbudowania firmy od podstaw.

GoSmallBiz

GoSmallBiz poprowadzi Cię przez tworzenie podmiotu gospodarczego, opracowywanie regulaminów, budowanie strony internetowej i tworzenie biznesplanu. Platforma daje dostęp do ekspertów, którzy pomogą Ci rozwijać swój biznes Po uruchomieniu go. Zapewnia również zgodność z prawem biznesowym w Twojej okolicy.

GoSmallBiz daje Ci miejsce do rozwijania swojej firmy poprzez marketing, w tym poprzez kampanie e-mailowe. Dzięki niemu możesz zwiększyć swój ranking Google i śledzić swoje wyniki online.

GoSmallBiz ma kilka pakietów, które możesz spakować, aby przynieść korzyści swojej firmie według własnego uznania. Ich trzy najpopularniejsze to:

 • Rosną: $39 miesięcznie
 • Przewodnik: $ 49 miesięcznie
 • Idź: $ 199 miesięcznie

Enloop

Enloop pomaga głównie w pisaniu biznesplanu i prognozowaniu finansowym. Może nawet pomóc w wygenerowaniu tekstu do biznesplanu na podstawie informacji umieszczonych na platformie.

Następnie możesz wyświetlić prognozę finansową,aby zobaczyć, gdzie potrzebujesz więcej środków i poprawić różne obszary swojej działalności. Możesz nawet porównać te prognozy z konkurencją. Możesz zobaczyć wszystkie dane biznesowe na kolorowych wykresach, które pomagają tworzyć lepsze plany, które służą rozwojowi Twojej firmy.

Enloop jest dostępny w trzech pakietach:

 • Szczegółowy: $19.95 miesięcznie
 • Wydajność: $39.95 miesięcznie

Enloop oferuje bezpłatny siedmiodniowy okres próbny, aby wypróbować jego funkcje.

4 sztuczki na rozpoczęcie działalności usługowej

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby od razu uaktualnić swoją działalność usługową. Mamy kilka propozycji.

Poprawa Obsługi Klienta

Poprawa obsługi klienta pokazuje, że poważnie myślisz o zapewnieniu klientom najlepszej obsługi. Zachęca klientów do rozmowy o Twojej firmie i polecania Cię innym.

Uzyskaj opinie od swoich klientów i bądź otwarty na wprowadzanie zmian, które przyniosą im korzyści.

Czasami poprawa obsługi klienta oznacza wdrożenie lepszego planowania, pozytywne zaangażowanie klientów lub szybkie reagowanie na pytania i opinie. Dzięki temu Twoja działalność usługowa będzie się rozwijać.

Sieć lokalna i nie tylko

Podczas gdy jesteś nadal będzie na pomysły biznesowe usługi, należy rozpocząć networking. Może dać Ci lepsze wyobrażenie o swojej branży i pomóc w rozpoczęciu działalności na właściwej stopie.

Networking wykracza poza Wydarzenia związane z Twoją branżą. Rozważ każdą przestrzeń społeczną jako potencjalne miejsce do nawiązywania kontaktów. Nigdy nie wiesz, kto będzie potrzebował Twoich usług lub kto pomoże Ci zbudować twój biznes.

Szukaj ludzi w swojej branży online i angażuj się z nimi na początku. Niezależnie od tego, czy oznacza to udzielanie porad i publikowanie w grupach, czy angażowanie się w posty innych osób w branży, media społecznościowe mogą pomóc ci uzyskać uznanie.

Inwestuj w Marketing

Twoja firma będzie musiała rozpocząć marketing jeszcze przed jego uruchomieniem. Marketing pomaga zdobyć klientów na wczesnym etapie i pozwala ludziom wiedzieć o Tobie, zanim będziesz gotowy.

Musisz zachować marketing tak długo, jak chcesz kontynuować prowadzenie firmy. Wymaga to pewnych prób i błędów, a inwestycja powinna obejmować zarówno czas, jak i pieniądze. Znajdź platformy, z których korzystają Twoi klienci i które wprowadzają na rynek.

Podczas gdy marketing to długa gra, możesz wprowadzić natychmiastowe zmiany, które przyniosą ci korzyści w przyszłości. Dowiedz się, jakie reklamy przyciągają uwagę odbiorców i skorzystaj z oprogramowania do planowania biznesowego, aby zobaczyć, które z nich mają najlepsze wyniki.

Zbadaj konkurencję

Badanie konkurencji może przynieść szybkie wyniki, jeśli zrobisz to dobrze. Powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, co Twoi konkurenci robią ze swoimi firmami, abyś mógł odpowiednio poprawić swoją.

Zobaczysz, czego brakuje Twojej firmie, a także to, co robi lepiej niż konkurencja. W rezultacie możesz wzmocnić swoje słabe punkty i wypełnić dziury w swojej firmie, zanim spowodują problemy.

Możesz również uzyskać pomysły na inne usługi do zaoferowania. Możesz również zobaczyć, co Twoi konkurenci robią źle, abyś mógł wykorzystać to lepiej. Wiele z tych poprawek zajmuje minimalny czas i może być tak proste, jak lepsza obsługa klienta, szybsza obsługa lub zwiększenie unikalnej lub specjalistycznej usługi.

Co dalej

Gdy już rozpoczniesz działalność, będziesz potrzebować czegoś więcej niż biznesplanu. Powinieneś mieć solidne pojęcie o tym, czego potrzebują Twoi klienci i jak to zapewnić. Oznacza to zrozumienie i dostosowanie marketingu, dostarczanie świetnych treści i koncentrowanie się na korzyściach dla klientów, tak samo jak dla własnej firmy.

Podczas gdy media społecznościowe są ważną częścią marketingu, musisz również upewnić się, że stworzysz stronę internetową. Twoja strona zawiera statyczne treści o Twojej firmie i zapewnia profesjonalną obecność w Internecie.

Będziesz potrzebował ludzi w swoim zespole, którzy mogą zaoferować rzeczy, których nie możesz. powinieneś skontaktować się z mentorami, aby odnieść sukces zawodowy. Będziesz także chciał wiedzieć, jak sprzedawać i współpracować z kimś, komu możesz zaufać, aby uchwycić ton swojej firmy i długoterminowo wprowadzić ją na świat.

Total
0
Shares
Related Posts