Jak znak firmowy firmy

Znak towarowy chroni tożsamość Twojej marki przed naśladowcami. Jeśli masz unikalną i wpływową nazwę, slogan lub projekt, musisz upewnić się, że żadna inna firma nie może skorzystać z twojej nieruchomości.

Kradzież własności intelektualnej kosztuje amerykańskie firmy od 225 do 600 miliardów dolarów rocznie. Posiadanie znaku towarowego pomoże zapobiec utracie firmy.

Zgłoszenie znaku towarowego jest złożonym procesem prawnym. Ale na pewno warto. 

W tym przewodniku krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces.

Łatwe części znaku towarowego firmy

Aplikuj Online

Nie musisz zajmować się papierkową robotą, która może zgubić się w poście. Możesz ubiegać się o swój znak towarowy online za pośrednictwem Urzędu patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), dzięki czemu proces ten jest wygodny.

Aplikacja bogata w informacje

Ludzie w USPTO muszą wiedzieć, jak trudne i skomplikowane jest ich zastosowanie. Z tego powodu istnieje wiele informacji i wskazówek bezpośrednio w aplikacji, które pomogą Ci po drodze. Co więcej, jego strona internetowa zawiera szczegółowe wskazówki, takie jak samouczki.

Mimo, że proces może być złożony, starają się jak najlepiej, aby to ułatwić.

Trudne części znaku towarowego firmy

Długi Proces

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że przygotowanie do złożenia wniosku o znak towarowy zajmuje mnóstwo czasu. Sprawdzenie, czy inne znaki nie są podobne do Twoich, pochłonie większość czasu. 

Powodem jest to, że nie ma miejsca na błędy. Nie chcesz ryzykować odrzucenia wniosku lub walki prawnej w późniejszym terminie.

Następnie, po złożeniu wniosku, USPTO musi przeprowadzić własną kontrolę i przekazać wniosek do adwokata badającego. Cały ten proces może również potrwać kilka miesięcy.

A irytujące jest to, że nie ma gwarancji, że dostaniesz nawet znak towarowy.

Możesz Popełniać Błędy

Istnieje wiele kluczowych informacji na temat Twojej firmy i znaku towarowego, który musisz umieścić w swoim wniosku. Naprawdę musisz upewnić się, że masz kropki i i przekroczył swoje T. ponieważ jeśli aplikacja zostanie odrzucona, nie otrzymasz zwrotu opłaty za aplikację.

Dlatego warto zatrudnić profesjonalistę, aby złożył dla ciebie wniosek o znak towarowy. Dzięki temu skomplikowany proces będzie przebiegał płynniej i prawdopodobnie szybciej. 

Możesz porozmawiać z radcą prawnym lub znaleźć usługę tworzenia biznesu, która oferuje usługi zgłaszania znaków towarowych. 

MyCorporation, na przykład, zapewnia tę usługę i obejmuje szerokie wyszukiwanie odprawy.

Krok 1: Dowiedz się, jakiego rodzaju aplikacji potrzebujesz

Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że znasz dostępne opcje. Jeśli złożysz niewłaściwy rodzaj aplikacji, możesz mieć dłuższy i droższy proces.

Znak towarowy a Patent a Prawo Autorskie

Każdy z tych terminów jest formą własności intelektualnej. Musisz znać różnicę między nimi, aby zapewnić sobie właściwą ochronę prawną.

Mówiąc prościej, znak towarowy obejmuje Twoje imię i logo. Ale może również chronić każdy slogan, projekt, słowo, symbol lub podobne, które są unikalne dla Twojej firmy.

Patent chroni prawa wynalazcy. A jeśli oglądałeś Shark Tank, będziesz wiedział, że możesz ubiegać się o patent na narzędzie i/lub projekt.

Prawa autorskie obejmują oryginalne dzieło, np. oprogramowanie, literaturę lub obrazy.

Rodzaje znaków towarowych

Musisz dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju znaku towarowego potrzebujesz przed rejestracją. Cztery różne typy to:

  1. Znak towarowy-dla firm sprzedających towary.
  2. Znak serwisowy-dla firm oferujących usługi.
  3. Znak zbiorczy – oddzielenie towarów i usług sprzedawanych przez członków danej grupy od osób niebędących członkami.
  4. Znak certyfikacji-dowód na to, że firma spełnia określone normy i przepisy.

Herbaty Standard vs. herbaty Plus

Możesz również złożyć dwa rodzaje zgłoszeń znaków towarowych w USPTO, TEAS Standard i TEAS Plus.

Jeśli możesz złożyć kompletny wniosek od razu, możesz użyć opcji teas Plus filing. Jest to tańsza opcja w $250 i zwykle jest szybsza. 

Ale jeśli nie masz wszystkich informacji potrzebnych do wypełnienia formularza, będziesz musiał wybrać herbatę standard, która kosztuje $350.

Krok 2: przeprowadzić wyszukiwanie odprawy

Musisz upewnić się, że żadna inna firma nie ma podobnej nazwy i/lub projektu do Twojej. 

USPTO samodzielnie wyszukuje każdą aplikację, a jeśli znajdzie coś podobnego, Twoja aplikacja zostanie odrzucona. Co więcej, jeśli twój znak towarowy zbyt mocno przypomina inny, możesz stanąć przed sądem. Dlatego musisz tu dołożyć należytej staranności.

Dokładnie wiedzieć, co chcesz znak towarowy

To może wydawać się oczywiste. Ale naprawdę nie możesz się w to mieszać.

Musisz wyraźnie zdefiniować, co chcesz znak towarowy. Czy to tylko słowa, takie jak nazwa firmy? Czy to stylizowane słowa i / lub projekt, np. logo?

Musisz również zdefiniować towary lub usługi, które będzie reprezentował znak towarowy.

Przeszukaj bazę USPTO

Użyj znaku towarowego Electronic Search System (TESS), aby sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek istniejące lub oczekujące znaki towarowe łudząco podobne do Twoich. 

Jeśli tego nie zrobisz, istnieje duża szansa, że Twoja aplikacja zostanie odrzucona. 

Kiedy odwiedzisz TESS, zobaczysz, że ma trzy różne opcje wyszukiwania:

Podstawowe Wyszukiwanie Znaków Słownych

Użyj tego, aby wyszukać słowa w nazwie firmy, sloganie lub cokolwiek to jest, masz nadzieję, że znak towarowy. 

Wpisz swoje słowa w Szukana Fraza bar i hit Wyślij Zapytanie. Następnie otrzymasz listę znaków słownych związanych z Twoim zapytaniem, w ten sposób:

Wyszukiwanie znaków słownych i / lub projektowych (strukturyzowane)

Możesz użyć tego formularza, jeśli jesteś nowy w TESS. Jednak proces ten jest nadal dość złożony. Ponownie, dlatego warto przyjrzeć się uzyskiwaniu pomocy z usługi tworzenia firm.

Najpierw wybierz pole z rozwijanego menu, aby zdecydować, w której kategorii chcesz wyszukać. 

Na przykład, można wybrać Towary I Usługi aby wyszukać firmy o podobnej ofercie do Twojej.

Jeśli chcesz wyszukać podobne elementy projektu do swojego logo, musisz wprowadzić kod projektu w polu wyszukiwania i wybrać Kod Projektu z menu pola. 

Użyj podręcznika USPTO Design Search Code, aby znaleźć odpowiednie kody projektowe.

Aby korzystać z wyszukiwania, użyj operatorów wyszukiwania. Na przykład możesz chcieć wyszukać znaki towarowe z nazwą Oraz projekt podobny do twojego.

Na przykład, załóżmy, że masz piekarnię o nazwie Cute Cakes z babeczką w logo. 

Musisz wybrać Indeks Podstawowy od Pole sekcja i wpisz “Cute”, aby znaleźć inne firmy z terminem” cute ” w tytule.

Wybierz Oraz od Operator menu.

Następnie wybierz Kod Projektu od następnego Pole menu. Wpisz kod dla cupcakes, który znajdziesz w instrukcji projektowania kodu. I skończysz z czymś takim:

Okazuje się, że istnieje kilka podobnych znaków towarowych:

Wyszukiwanie słów i / lub znaków projektowych (formularz bezpłatny)

Ten rodzaj wyszukiwania jest najbardziej wydajny, ale wymaga specjalistycznej wiedzy na temat korzystania z platformy TESS.

Zdecyduj, czy warto iść do przodu

Podczas tego procesu należy wyszukać zarówno znaki, które są dokładnie takie same jak twoje, jak i podobne znaki. Na przykład może istnieć inna firma o tej samej nazwie, ale ma nieco inną pisownię.

Takie rzeczy mogą prowadzić do problemów prawnych. Poza tym, to nie jest dobry pomysł biznesowy. W końcu chcesz marki, która wyróżnia się z tłumu.

Jeśli po kompleksowym przeszukaniu uważasz, że twój znak jest zbyt podobny do innego, możesz wrócić do deski kreślarskiej.

Krok 3: Złóż Wniosek O Znak Towarowy

Teraz możesz złożyć wniosek w USPTO. Przejdź przez aplikację ostrożnie i upewnij się, że jesteś dokładny.

Tworzenie obrazu JPG

Musisz dołączyć obraz JPG tego, co chcesz znak towarowy, jeśli twój znak zawiera stylizowane sformułowanie i / lub projekt. 

Jeśli już użyłeś znaku, symbolu lub logo w transakcji handlowej, musisz również przesłać jego wzór w akcji—na przykład etykietę lub etykietę dołączoną do towarów.

Nie musisz od razu dołączać Próbki, jeśli składasz standardową aplikację herbaty, ale jest to konieczne w przypadku TEAS Plus. Jest to dobry przykład na to, jak te dwie rzeczy się różnią.

Złóż Wniosek Online

Aby ubiegać się o znak towarowy online, Musisz najpierw utworzyć konto za pomocą USPTO.gov. następnie wybierz rodzaj aplikacji, dla której chcesz złożyć wniosek, np.

Wypełnij wszystkie obowiązkowe pola i wszelkie dodatkowe pola, których możesz potrzebować.

Informacje, które musisz wypełnić, obejmują podstawowe informacje o kandydacie, takie jak właściciel znaku, oraz dane osobowe, takie jak adres firmy.

Musisz również wybrać typ znaku, o który chcesz się ubiegać, Znak standardowy (tylko słowa) lub Specjalna forma (stylizowane słowa i design)

W przypadku pierwszego po prostu wpisujesz swoje słowa. Aby uzyskać specjalny znak formularza, załącz swój obraz JPG.

Inną ważną stroną jest strona towary i usługi. Tutaj opisz towary i usługi, które chcesz znak towarowy.

Skorzystaj z podręcznika USPTO ID, aby znaleźć odpowiednie terminy opisujące Twoje towary lub usługi.

Sztuka polega na tym, aby być jak najbardziej szczegółowym. Jak widać tutaj, w niektórych przypadkach termin “Koszulki” może nie wystarczyć:

Następnie jest sekcja podstawy zgłoszenia, która odnosi się do tego, dlaczego składasz wniosek o znak towarowy. 

Większość kandydatów wybiera albo Aktualnie używam znaku w handlu lub Nie używa się jeszcze znaku, zamierzając używać. Innymi słowy, czy sprzedajesz teraz rzeczy ze swoim logo? A może zamierzasz to zrobić w najbliższej przyszłości?

Jeśli teraz używasz znaku, tutaj musisz przesłać plik JPG.

Po wypełnieniu wszystkich informacji sprawdź dokładnie wszystko na stronie weryfikacji. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, to opóźnić już długi proces lub nawet zostać odrzuconym z powodu głupich błędów.

Krok 4: kontynuacja aplikacji

Po złożeniu wniosku Twoja podróż nie kończy się na tym. Będziesz chciał monitorować postęp swojej aplikacji i podejmować szybkie działania, jeśli coś pójdzie nie tak.

Monitoruj postęp swojej aplikacji

To do ciebie, aby mieć oko na status zgłoszenia znaku towarowego. Możesz to zrobić, odwiedzając System statusu znaku towarowego i odzyskiwania dokumentów (TSDR).

Aby sprawdzić status aplikacji, musisz wprowadzić numer seryjny, numer rejestracyjny lub numer referencyjny.

Najpierw musisz potwierdzić, że Twoja aplikacja została odebrana w ciągu trzech tygodni. Następnie należy sprawdzać jego status co najmniej co sześć miesięcy. W ten sposób, jeśli wystąpi problem z Twoją aplikacją, możesz działać szybko, aby znaleźć rozwiązanie.

Odpowiedź na działanie Urzędu

Otrzymasz list od USPTO (Office action), jeśli zdecydują się nie zarejestrować Twojego znaku towarowego. W piśmie zostanie wyszczególnione “merytoryczne powody” odrzucenia, w tym wszelkie błędy popełnione podczas wypełniania wniosku.

Istnieje kilka różnych “merytorycznych powodów”, dla których możesz zostać odrzucony. Na przykład łudząco podobny znak:

Alternatywnie, mogą być pewne drobne poprawki, które możesz wprowadzić, aby przywrócić aplikację na właściwe tory.

Musisz odpowiedzieć na akcję urzędu w ciągu sześciu miesięcy, w przeciwnym razie Twoja aplikacja zostanie porzucona. Otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o wysłaniu listu. E-mail zawiera link do formularza, którego musisz użyć, aby odpowiedzieć na działanie urzędu.

Po udzieleniu odpowiedzi otrzymasz powiadomienie, że Twoje zgłoszenie zostało przyjęte lub ostateczne powiadomienie od USPTO, że twój znak nie zostanie zarejestrowany.

Total
0
Shares
Related Posts