Jak założyć LLC w Teksasie

Od tętniącej życiem sceny technologicznej w Austin do wydobywających pieniądze pól naftowych w Midland, Teksas ma ogromną gospodarkę, która oferuje mnóstwo możliwości-i konkurencji.

Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców postrzega to jako świetne miejsce do rozpoczęcia działalności LLC i założenia ich działalności.

Założenie LLC w Teksasie jest tak proste, jak tylko przychodzi. Musisz tylko spełnić unikalne wymagania Państwa.

Aby pomóc ci uniknąć błędów, oto nasz przewodnik krok po kroku, aby skutecznie utworzyć Texas LLC.

Łatwe Części rozpoczęcia LLC w Teksasie

LLC to prosty i niedrogi sposób na ochronę majątku osobistego i zaoszczędzenie pieniędzy. A kiedy założysz LLC w Teksasie, korzyści te zostaną wzmocnione.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których właściciele firm, tacy jak LLC, chronią ich przed osobistą odpowiedzialnością za długi firmy, w tym długi wynikające z procesów sądowych. Stoi to w sprzeczności z nieograniczoną odpowiedzialnością spoczywającą na jednoosobowych właścicielach i wspólnikach spółki jawnej.

Są też inne korzyści finansowe. Koszty rejestracji w Teksasie są dość tanie w $300. Właściciele są również zwolnieni z płacenia rocznej opłaty rejestracyjnej Texas LLC.

Dodatkowym atutem jest możliwość elastycznego płacenia podatków.

LLC ma wybór, w jaki sposób będzie opodatkowana. Firma z tylko jednym członkiem będzie opodatkowana jako jednoosobowa firma, chyba że zdecyduje się na opodatkowanie jako C-Corp lub S-Corp. dla LLC z dwoma lub więcej członkami będą opodatkowane jako spółka osobowa, chyba że zdecyduje się na opodatkowanie jako C-Corp lub S-Corp.

Istnieją również minimalne formalności wymagane przez prawo Teksasu. LLC nie muszą organizować corocznych spotkań ani przechowywać szczegółowych protokołów.

Ponieważ w Teksasie nie brakuje ducha przedsiębiorczości, istnieje wiele usług LLC oferujących pomoc w stanie. Incfile, na przykład, całkowicie przejmuje proces tworzenia i rejestracji, a także przypisuje zarejestrowanego agenta do Twojej LLC, aby spełnić wymagania państwowe. 

Trudne części założenia LLC w Teksasie

Teksas ma dwa rodzaje podatków biznesowych dla LLC: podatek od sprzedaży i podatek franczyzowy w Teksasie.

Podczas gdy wszystkie przedsiębiorstwa podlegają podatkowi od sprzedaży, firmy jednoosobowe i spółki jawne, w których wspólnikami są wszystkie osoby fizyczne, są zwolnione z płacenia podatku franczyzowego. Zwiększa to obciążenie finansowe właścicieli firm.

Możesz napotkać trudności z pozyskaniem kapitału.

W przeciwieństwie do korporacji LLC nie może emitować akcji w celu pozyskania kapitału. Każdy nowy inwestor będzie musiał zostać członkiem LLC, co jest skomplikowanym procesem. Co więcej, inwestorzy zewnętrzni faworyzują korporacje nad LLC, ponieważ uważają te ostatnie za ryzykowne.

Ponadto federalny podatek samozatrudnienia dla Texas LLC jest taki sam dla Llc w innym stanie. To samo dotyczy firm działających jako jednoosobowa firma, Spółka Jawna, LP, LLP lub S-Corp.chyba że LLC wybierze opodatkowanie jako C-Corp, wszystkie zyski firmy są przekazywane członkom, którzy będą musieli zapłacić podatek od samozatrudnienia od ich udziału w zyskach, nawet jeśli w rzeczywistości nie otrzymają udziału w zyskach.

Teraz przyjrzyjmy się szczegółowo, jak założyć LLC w Teksasie.

Krok 1: Nazwij swoją firmę Texas LLC

Przed całą papierkową robotą musisz podjąć fundamentalną decyzję: jak nazwać swoje ostatnie przedsięwzięcie?

Biorąc pod uwagę, że nazwa Twojej firmy jest tożsamością Twojej marki, powinieneś wybrać nazwę po dokładnym rozważeniu.

Postępuj Zgodnie Z Wymaganiami Dotyczącymi Nazewnictwa W Teksasie

Możesz zdecydować się na coś dowcipnego lub prostszego-cokolwiek chcesz-pod warunkiem, że jest zgodny z wymaganiami dotyczącymi nazewnictwa w Teksasie i jest łatwy do przeszukiwania przez potencjalnych klientów.

 • Nazwa LLC musi zawierać zwrot “Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” lub jej skróty (LLC, L. L. C., Ltd.)
 • Nazwa LLC nie powinna zawierać słów, które mogłyby pomylić opinię publiczną z agencją rządową (FBI, Departament Stanu, Skarb Państwa)
 • Musisz złożyć dodatkową dokumentację i mieć licencjonowaną osobę, taką jak lekarz lub prawnik, dołączyć do swojej LLC, jeśli używasz ograniczonych słów (Bank, Adwokat, Uniwersytet)
 • Postępuj zgodnie ze wszystkimi wytycznymi Texas Secretary of State

Wszystkie powyższe przepisy są kluczowe i muszą być przestrzegane, jeśli chcesz pozostać po właściwej stronie prawa.

Sprawdź Dostępność Nazwy

Używanie nazwy, która jest już zajęta przez inne firmy z Teksasu może cię ukarać. Dlatego musisz sprawdzić dostępność nazwy przed kontynuowaniem.

Wykonaj szybkie wyszukiwanie na stronie Texas Comptroller of Public Accounts. Jeśli nazwisko jest dostępne, możesz iść.

Sprawdź dostępność URL

Twoi klienci będą chcieli odwiedzić Twoją witrynę przed zakupem jakiegokolwiek produktu lub usługi.

Sprawdź, czy wybrana nazwa firmy jest dostępna jako domena internetowa. Zrób to, nawet jeśli nie chcesz od razu tworzyć witryny biznesowej. Jeśli jest dostępny, Gorąco polecam go kupić, aby uniemożliwić innym nabycie go.

Krok 2: wyznacz zarejestrowanego agenta w Teksasie

Jeśli jesteś nowy w świecie biznesu, możesz nie być świadomy terminu ” zarejestrowany agent.”Ale jeśli chcesz założyć LLC w Teksasie, musisz wyznaczyć zarejestrowanego agenta.

Zarejestrowany agent jest rezydentem stanu lub podmiotem gospodarczym, który otrzymuje oficjalną korespondencję i jest odpowiedzialny za składanie raportów z Sekretarzem Stanu Teksasu. Ty lub ktokolwiek inny w Twojej firmie może również służyć jako zarejestrowany agent Twojej LLC.

Zarejestrowany agent musi mieć adres w Teksasie. Jeśli mają siedzibę poza stanem, mogą mieć biuro w Teksasie.

Uzyskaj Pisemną Zgodę Zarejestrowanego Agenta

Wybrany zarejestrowany agent musi wyrazić zgodę na spotkanie w formie pisemnej lub elektronicznej. Oświadczenie o wyrażeniu zgody powinno zawierać następujące dane:

 • Nazwa Twojej LLC
 • Wyraźne oświadczenie potwierdzające wyznaczoną osobę wyrażającą zgodę na pełnienie funkcji zarejestrowanego agenta LLC
 • Imię i nazwisko osoby wyznaczonej jako zarejestrowany agent
 • Podpis zarejestrowanego agenta
 • Data wykonania

Nie musisz składać oświadczenia o zgodzie z sekretarzem stanu. Więcej informacji można znaleźć w formularzu akceptacji zgody 401-A.

Wynajmij zarejestrowanego agenta

Jako ktoś, kto uruchomił wiele LLC, Gorąco polecam korzystanie z usługi zarejestrowanego agenta.

Jeszcze lepiej, jeśli skorzystasz z usługi LLC, która może przejąć proces tworzenia i rejestracji LLC, a także zapewnić pomoc zarejestrowanemu agentowi. Co więcej, dostajesz dobry huk za swoją złotówkę, ponieważ większość usług LLC ma bardzo przystępne pakiety, a niektóre oferują nawet bezpłatne usługi zarejestrowanych agentów przez pierwszy rok.

Incfile i Rocket Lawyer to moje dwie najlepsze opcje, ale możesz sprawdzić nasz najlepszy przewodnik po usługach LLC, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje i podział cen.

Krok 3: Złóż certyfikat formacji

Certyfikat formacji jest najważniejszą formą w całym procesie. Jak tylko ten formularz zostanie przetworzony i zatwierdzony, twoja LLC stanie się oficjalna.

Jego celem jest dostarczenie sekretarzowi stanu Teksasu ważnych informacji dotyczących Twojej firmy, takich jak członkowie Twojej firmy, zarejestrowany agent i jej ogólny cel.

Przyjrzyjmy się, jak sporządzić i złożyć certyfikat formacji.

Przygotuj swój certyfikat formacji

Certyfikat formacji dla Twojej LLC powinien zawierać następujące informacje:

 • Nazwa LLC, w tym wybrane oznaczenie LLC
 • Nazwa i adres zarejestrowanego agenta LLC
 • Wymień, czy LLC będzie zarządzana przez członka, czy zarządzana przez menedżera
 • W zależności od tego, czy zarządzany przez członka, czy zarządzany przez menedżera, nazwa i adres każdego członka lub menedżera
 • Klauzula ogólnego przeznaczenia
 • Nazwa i adres Organizatora LLC
 • Data wejścia w życie świadectwa
 • Podpis organizatora

Zdecyduj, jak złożyć certyfikat

Możesz złożyć swój certyfikat formacji online, pocztą lub osobiście.

Aby zarejestrować Texas LLC online, musisz złożyć formularz 205-certyfikat formacji z Teksańskim Sekretarzem Stanu. Z drugiej strony, jeśli chcesz wysłać go pocztą, musisz pobrać formularz i wysłać go do Sekretarza Stanu na następujący adres:

Sekretarz Stanu

Box 13697

Austin, TX 78711-3697

Jeśli zdecydujesz się zgłosić osobiście, adres ulegnie zmianie. Zamiast tego musisz przesłać certyfikat tutaj:

Budynek Biurowy James Earl Rudder

1019 Brazos

Austin, TX 78701

Pamiętaj, że musisz zapłacić również opłatę za zgłoszenie w wysokości 300 USD. Chociaż musisz tylko raz złożyć certyfikat formacji w Teksasie, będziesz musiał zgłosić i zapłacić podatek franczyzowy w Teksasie (jeśli dotyczy) i złożyć raport o informacji publicznej co roku po. Upewnij się, że dowiesz się, czy podatek franczyzowy ma zastosowanie do Twojej firmy, a jeśli tak, ustaw przypomnienia, aby nie przegapić zgłoszenia.

Krok 4: Utwórz umowę operacyjną

Umowa operacyjna nie jest obowiązkowa w Teksasie, ale jest wysoce zalecana.

Jest to wewnętrzny dokument, który określa, w jaki sposób Twoja firma będzie prowadzona i zarządzana oraz prawa i obowiązki każdego członka i menedżera. Co więcej, może pomóc zachować ograniczoną odpowiedzialność, weryfikując, że Twoja LLC jest naprawdę oddzielną tożsamością biznesową.

W przypadku, gdy Twoja firma nie ma umowy operacyjnej, stanowe przepisy LLC będą regulować sposób jej działania. Dokument nie jest złożony w stanie.

Projekt Oświadczenia operacyjnego

Umowa operacyjna jest prostym dokumentem i powinna zawierać następujące informacje:

 • Produkty i usługi oferowane przez firmę
 • Nazwisko i adres każdego członka (a nawet menedżerów, jeśli taki istnieje)
 • Wkłady finansowe członków lub procentowe udziały w spółce
 • Prawa i obowiązki każdego członka
 • Uprawnienie każdego członka do głosowania
 • Sposób podziału zysków i strat
 • Zasady przeprowadzania posiedzeń i odbierania głosów
 • Procedura przyjmowania nowych członków
 • Przepisy dotyczące wykupu lub kupna-sprzedaży, które określają, co się dzieje, gdy członek chce sprzedać swoje udziały, umiera lub zostaje wyłączony
 • Procedura rozwiązania

Po sporządzeniu umowy operacyjnej przechowuj ją wraz z innymi ważnymi dokumentami biznesowymi. Jeśli zdecydujesz się wynająć usługę LLC, możesz skorzystać z jej pomocy w umowie operacyjnej. Większość z nich oferuje pakiety tworzenia firm, które zawierają konfigurowalną umowę operacyjną oprócz usług zarejestrowanych agentów.

Krok 5: Wypełnienie Innych Zobowiązań Prawnych

Po zarejestrowaniu LLC wszyscy członkowie powinni skupić swoją uwagę na spełnianiu obowiązujących wymogów prawnych przez okres istnienia firmy. Omówiłem je bardziej szczegółowo poniżej.

Uzyskaj numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN)

Po uruchomieniu LLC w Teksasie potrzebny jest numer identyfikacji podatkowej, znany również jako numer identyfikacyjny pracodawcy lub EIN z IRS.

Chociaż uzyskanie EIN nie jest obowiązkowe dla wszystkich firm, jest rozsądne dla większości nowych firm. EIN służy do identyfikacji podmiotu gospodarczego i śledzenia jego sprawozdawczości podatkowej.

Odwiedź oficjalną stronę IRS, aby ubiegać się o EIN.

Zarejestruj się w Texas Comptroller of Public Accounts

Wszystkie Texas Llc, w tym zagranicznych LLC, są zobowiązane do rejestracji w Texas Comptroller of Public Accounts w celu spełnienia różnych zobowiązań podatkowych państwa. W większości przypadków można zarejestrować się u kontrolera osobiście w urzędzie skarbowym, pocztą lub online.

Uzyskaj Wszystkie Wymagane Licencje Lokalne

Wymagania licencyjne różnią się w zależności od hrabstwa w Teksasie.

Skontaktuj się z urzędem hrabstwa, aby ustalić, czy potrzebujesz licencji lub zezwoleń w zależności od charakteru Twojej działalności. Na przykład, jeśli planujesz otworzyć restaurację, będziesz musiał ubiegać się o odpowiednie licencje w Departamencie Zdrowia.

Możesz również skontaktować się z Teksańskim Departamentem licencjonowania i regulacji, aby uzyskać więcej informacji.

Total
0
Shares
Related Posts