Jak założyć firmę sprzątającą

Dla kogoś, kto chce założyć małą firmę, pralnia chemiczna jest popularnym wyborem.

Czasami wymaga to znacznej części finansowania startupów, ale udana pralnia chemiczna zapewni stały dochód.

Utrzymanie strumienia powracających klientów jest łatwiejsze w przypadku pralni chemicznej niż w przypadku niektórych innych modeli biznesowych, o ile Obsługa klienta jest na najwyższym poziomie.

Pralnia chemiczna zazwyczaj wymaga odrobiny wiedzy na temat biznesu i procesu prania, aby od samego początku osiągnąć najwyższy poziom sukcesu.

Podobnie jak w przypadku każdej małej firmy, rozpoczęcie działalności pralni chemicznej jest wyzwaniem, ale może to być opłacalna Okazja biznesowa we właściwej lokalizacji.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności pralni chemicznej

Firma pralnia chemiczna może brzmieć jak prosta okazja dla nowego właściciela małej firmy i ma pewne łatwe do naśladowania aspekty. Niektóre z nich obejmują:

Możliwości Franczyzy

Zakup lokalu franczyzowego jest opcją dla osoby, która po prostu chce rozpocząć działalność i skupić się na czyszczeniu na sucho. Jako franczyzobiorca właściciel firmy kupi lokalny oddział większej firmy zajmującej się czyszczeniem na sucho.

Dzięki franczyzie firma macierzysta obsługuje większość prac wstępnych, w tym marketing. Lokalny właściciel korzysta ze znanej marki, która pomaga w niektórych podstawowych wyzwaniach związanych z wprowadzaniem nowego biznesu do klientów. Właściciel może po prostu skupić się na prowadzeniu firmy.

To biznes zorientowany na ludzi

Dla właścicieli firm, którzy uwielbiają poznawać nowych ludzi i pomagać klientom w rozwiązywaniu problemów, pralnia chemiczna to świetny biznes. Dla tych, którzy uważają, że łączenie się z ludźmi jest łatwe, ta umiejętność sprawi, że firma będzie działać płynnie.

Zazwyczaj jest to biznes typu walk-in, więc właściciel stale spotyka się z klientami twarzą w twarz. Problemy są łatwiejsze do rozwiązania dzięki regularnemu kontaktowi osobistemu. Jest to również zazwyczaj powtarzający się rodzaj działalności klienta, dzięki czemu właściciel może poznać klientów i zastosować swoje silne umiejętności obsługi klienta.

Ograniczone bariery wejścia

Nowy właściciel firmy może rozpocząć działalność pralni chemicznej bez specjalnego szkolenia lub wielu pracowników wymagane. Chociaż warto mieć pewne doświadczenie w pracy w branży czyszczenia na sucho przed rozpoczęciem tej działalności, nie jest to konieczne. Niedoświadczony właściciel musiałby po prostu zatrudnić menedżera operacyjnego, który ma doświadczenie. 

Największym problemem, który większość ludzi znajduje podczas próby rozpoczęcia działalności pralni chemicznej, są potencjalnie wysokie koszty początkowe. Jeśli jednak zdecydujesz się na dzierżawę sprzętu i lokalizacji firmy, możliwe jest rozłożenie tych kosztów rozruchu na dłuższy czas w porównaniu z zakupem sprzętu i budynku bezpośrednio na początku.

Ograniczone Obszary Skierowane Do Klientów

W przypadku pralni chemicznej większość rzeczywistych prac sprzątających odbywa się z tyłu budynku, z dala od oczu klientów. Oznacza to, że obszar firmy, w którym klienci będą wchodzić w interakcje z właścicielem i pracownikami, jest niewielki. Łatwiej jest utrzymać ten obszar świetnie wyglądający, aby zaimponować klientom niż większy sklep lub restauracja. 

Będziesz również wydawać mniej pieniędzy na wystrój i prace projektowe w pralni chemicznej niż w innych typach firm.

Marketing

Podczas gdy niektórzy uważają marketing za wyzwanie biznesowe, możesz znacznie ułatwić sobie korzystanie z narzędzia marketingowego w mediach społecznościowych, takiego jak Hootsuite.

Hootsuite to wszechstronne narzędzie do marketingu i zarządzania mediami społecznościowymi, które pozwala planować, planować, publikować i angażować klientów na dowolnej platformie. Ponadto raportowanie i analityka są wyjątkowe. 

Hootsuite oferuje ograniczony bezpłatny plan dla jednego użytkownika, dwóch kont w mediach społecznościowych i pięciu wiadomości przy pierwszym uruchomieniu. Po wypróbowaniu tego lub bezpłatnej wersji próbnej 30, plany premium zaczynają się od $ 49 miesięcznie dla kont społecznościowych 10, nieograniczonej liczby postów, wstępnych postów i skrzynki odbiorczej all-in-one, aby odpowiedzieć na wszystkie wiadomości z różnych platform.

Trudne części rozpoczęcia działalności pralni chemicznej

Jak w przypadku każdej małej firmy, uruchomienie działalności pralni chemicznej ma kilka wyzwań. Trzy z nich to:

Złożoność Cen

Firmy zajmujące się czyszczeniem chemicznym mogą mieć sporo zawiłości w strukturze cenowej dla klientów. Pracownikom może być trudno śledzić różne ceny prania koszul, bluzek, garniturów, spodni, sukienek i pościeli. 

Jeśli firma zdecyduje się oferować usługi specjalne, ceny stają się jeszcze bardziej złożone. Na przykład, gdy wykonujemy usługi szybkiego zwrotu, ceny zwykle są nieco wyższe niż w przypadku standardowej usługi. A może zdecydujesz się zaoferować renowację odzieży, Usługi Krawieckie lub konserwację odzieży. 

Dokładne śledzenie marż zysku może być trudne, gdy stale mamy do czynienia ze zmiennymi cenami.

Odzież Do Śledzenia 

W branży pralni chemicznej dokładne śledzenie odzieży jest ogromnym wyzwaniem. Klienci oczekują, że Sprzątacz zawsze znajdzie odpowiednią odzież. Jeden błąd w tej dziedzinie może doprowadzić klienta do konkurenta.

Pracownicy muszą być w stanie prawidłowo oznaczyć każdy element odzieży, gdy przychodzi. Następnie pracownicy muszą nadal dokładnie go śledzić, gdy ubrania biegną przez maszyny i idą do stojaka na wyświetlacz w celu odbioru. 

Opracowanie dokładnego systemu śledzenia, a następnie nauczenie pracowników, jak ważne jest prawidłowe używanie go za każdym razem, jest niezwykle ważne dla każdej startupowej firmy zajmującej się czyszczeniem na sucho.

Dotrzymywanie Terminów

Podczas prowadzenia działalności pralni chemicznej właściciele muszą upewnić się, że odzież jest czysta i gotowa do odbioru dla klientów w obiecanym czasie. Dotrzymywanie obiecanych terminów jest niezwykle ważne dla pralni chemicznej, w przeciwnym razie firma straci klientów.

Harmonogramy mogą być napięte dla firmy pralni chemicznej, ponieważ klienci często mogą chcieć podrzucić lub odebrać ubrania przed lub po normalnych godzinach pracy. Oznacza to, że właściciel firmy musi mieć dobre umiejętności planowania i poczucie, jak długo zajmie wykonanie każdego zadania, więc wszystko jest gotowe na czas. Właściciele mogą wymagać przygotowania do dłuższej pracy, aby sprostać wymaganiom klientów.

Krok 1: zbadaj koszty początkowe i bieżące

Firmy zajmujące się czyszczeniem chemicznym mają szeroki zakres kosztów rozruchu. Niektóre z tych kosztów są jednorazowymi wydatkami, podczas gdy inne będą w toku na wynajem sprzętu i powierzchni. Zrozumienie kosztów związanych z rozpoczęciem działalności pralni chemicznej pomoże określić natychmiastową kwotę potrzebną na pieniądze zalążkowe.

Koszty Najmu Budynku

Pralnie chemiczne potrzebują miejsca do przechowywania odzieży i maszyn. Spodziewaj się, że na początek potrzebujesz 1000 do 1500 stóp kwadratowych przestrzeni. Wynajem powierzchni handlowej w ruchliwej okolicy może kosztować $5 do $10 za metr kwadratowy powierzchni miesięcznie. W ramach tego modelu bieżący koszt wynajętej powierzchni handlowej może wynosić od 5 000 USD do 15 000 USD miesięcznie.

Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie modelu franczyzowego dla branży pralni chemicznych, firma może mieć szczególne wymagania dotyczące układu powierzchni, w tym ilości powierzchni do wynajęcia. Weź to pod uwagę, gdy myślisz o rozpoczęciu działalności od zera lub dołączeniu do franczyzy.

Aby zaoszczędzić na kosztach leasingu, niektóre firmy zajmujące się czyszczeniem na sucho otworzą bardzo małe witryny sklepowe w ruchliwych lokalizacjach jako punkty zbiórki. Kierowca odbierał ubrania z każdej lokalizacji satelitarnej i zabierał je do głównej pralni chemicznej. Dzięki umieszczeniu pralni chemicznej na obszarze o niższych kosztach wynajmu i leasingu firma może potencjalnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. 

Zaletą tego jest możliwość obsługi wielu dzielnic i lokalizacji. Ale minusem jest to, że dokładność systemu musi być dokładna, a ty nie będziesz w stanie być obecny, aby samodzielnie zarządzać każdą lokalizacją satelitarną. Zatrudnianie odpowiednich ludzi i Świetne szkolenie staje się konieczne.

Koszty Wyposażenia

Pralnie chemiczne potrzebują sporo sprzętu do pracy. Maszyny te kosztują około $50,000, a niektóre maszyny z bardziej ekologicznych technologii może kosztować aż $ 150,000. Istnieje również możliwość dzierżawy maszyn za bieżące koszty.

Gdy nowa firma kupuje maszyny od razu, od czasu do czasu będzie ponosić koszty konserwacji i napraw. W przypadku leasingu / wynajmu maszyn prawdopodobnie będziesz mieć umowę serwisową z agentem leasingowym.

Koszty Dostawy

Firmy zajmujące się czyszczeniem chemicznym będą ponosić bieżące koszty różnych przedmiotów związanych z firmą. Materiały te będą wymagały regularnej wymiany. 

Przeciętny startup pralnia chemiczna może mieć około kilku tysięcy dolarów miesięcznie w kosztach zaopatrzenia. Koszty zależą od ilości pracy wykonywanej przez firmę. 

Niektóre wymagane materiały obejmują wieszaki na ubrania i ubrania, Stojaki na ubrania, plastikowe torby, metki i chemikalia do czyszczenia.

Krok 2: zbadaj Rynek

W niektórych obszarach istnieje już kilka firm zajmujących się czyszczeniem na sucho. Inni mogą nie mieć tego typu działalności, co oznacza, że nowa pralnia chemiczna będzie mile widzianym dodatkiem.

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest istotną częścią sukcesu przy rozpoczynaniu działalności pralni chemicznej. Jest to rodzaj działalności, w której kluczowi są stali klienci. Jest to również rodzaj działalności, w której większość klientów mieszka lub pracuje w pobliżu lokalizacji detalicznej, którą odwiedzają. 

Zamiast umieszczać pralnię chemiczną w obszarze z wieloma rezydencjami w pobliżu, niektórzy właściciele mogą chcieć umieścić firmę w pobliżu budynków biurowych. Ta lokalizacja może służyć ludziom, którzy pracują w biurze, w którym pracownicy noszą formalne stroje biznesowe. Mogą chcieć podrzucić ubrania w drodze do pracy i odebrać je w drodze do domu.

Biorąc udział w konkursie

Jeśli obszar, w którym firma pralnia chemiczna będzie miała silną obecność konkurentów, rozważ stworzenie niszy, która będzie rezonować z klientami. 

  • Usługi odbioru i dowozu: Jeśli nikt inny nie robi dostawy w domu lub w biurze, Nowa pralnia chemiczna oferująca tę usługę może wyrobić sobie markę. Klienci docenią wygodę tego typu usług. Jest to jednak kosztowna usługa do zaoferowania.
  • Usługi przyjazne środowisku: Potencjalnym klientom mogą nie spodobać się ostre chemikalia, których używają niektóre pralnie chemiczne. Nowa firma czyszczenia na sucho może wyróżnić się za pomocą przyjaznych dla środowiska środków czyszczących, gdy konkurenci tego nie robią.
  • Unikanie alergenów: Kilku klientów może mieć reakcje alergiczne na typowe chemikalia do czyszczenia na sucho. Nowa firma może być w stanie zaoferować specjalną usługę, która pozwala uniknąć stosowania tych chemikaliów na konkretne zamówienia, eliminując reakcje alergiczne. Na przykład możesz używać bezzapachowych środków czyszczących.
  • Wygodniejsze godziny: Jeśli istniejące pralnie chemiczne w okolicy nie otwierają się wcześnie lub pozostają otwarte do późna, nowa firma może stworzyć niszę, świadcząc usługi w nietypowych godzinach lub w weekendy.

Przed otwarciem firmy w danym obszarze, zapoznaj się z aktualnymi firmami pralni chemicznych tam. Pomyśl o sposobach, aby odróżnić nową działalność pralni chemicznej od tego, co oferują znane firmy.

Krok 3: Utwórz podmiot prawny i nazwę 

Każda nowa firma pralnicza musi mieć nazwę, którą klienci zapamiętają i rozpoznają. Jednocześnie zastanów się, jaki rodzaj struktury biznesowej jest najlepszym rozwiązaniem.

Znalezienie właściwej nazwy

Wybierając nazwę firmy, ważne jest, aby przestrzegać wszelkich zasad, które może mieć Państwo. Uważaj na nazwiska już zarejestrowane w stanie. Wybierz nazwę, która nie zawiera konfliktów znaków towarowych.

Przed sfinalizowaniem nazwy określ, czy nazwa domeny internetowej i uchwyty mediów społecznościowych są dla niej dostępne. Jest to kluczowy aspekt tworzenia spójnej marki na wszystkich platformach, z których klienci mogą korzystać w interakcji z firmą.

Jeśli chodzi o franczyzową pralnię chemiczną, firma będzie już miała nazwę. Możliwość korzystania z ugruntowanej nazwy marki jest istotną zaletą korzystania ze struktury franczyzy.

Znalezienie najlepszej struktury biznesowej

Zastanów się, jaki rodzaj struktury biznesowej będzie działał najlepiej dla firmy. Dostępnych jest wiele opcji. Należą do nich:

  • LLC: LLC lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardzo popularną opcją struktury biznesowej dla małych firm. LLC oddzielają i chronią własność osobistą i majątek właściciela firmy od aktywów biznesowych. W porównaniu do niektórych innych opcji, utworzenie tej struktury biznesowej jest niedrogie i następuje szybko. Sekretarze urzędów stanu w każdym stanie zazwyczaj nadzorują proces tworzenia LLC.
  • Jednoosobowa działalność gospodarcza: Jednoosobowa działalność gospodarcza działa z małymi firmami, które zwykle mają jednego właściciela. Jednak firmy te nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony aktywów osobistych właściciela, jak LLC, ponieważ splata się Firma i aktywa osobiste.
  • Korporacja: Korporacja jest strukturą biznesową, która zazwyczaj działa dobrze dla dużych firm. Pozwala to wielu akcjonariuszom na posiadanie firmy. Jest to bardzo złożona struktura, ale zapewnia ochronę przed odpowiedzialnością dla majątku osobistego właścicieli. Struktura ta działa najlepiej dla tych, którzy szukają inwestorów, aby pomóc im rozpocząć działalność pralni chemicznej i którzy planują szybko się rozwijać.

W przypadku prowadzenia franczyzy właściciel firmy pralniczej może nadal potrzebować działalności w ramach struktury biznesowej, takiej jak LLC, w celu zarządzania lokalizacjami franczyzowymi. Lokalny właściciel franczyzy nie stanie się częścią dużej korporacji, która jest właścicielem marki.

Uzyskaj ein podatku

Aby otrzymać oficjalne uznanie firmy od rządu federalnego, nowa firma zajmująca się czyszczeniem na sucho będzie musiała poprosić IRS o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN). 

EIN działa jak numer ubezpieczenia społecznego dla firm. Identyfikuje firmę dla celów podatkowych.

Będziesz potrzebować EIN, aby zatrudnić pracowników lub otworzyć konto bankowe dla firm. Dodatkowo posiadanie EIN stawia kolejną barierę między aktywami i finansami firmy a aktywami osobistymi.

Krok 4: Wykonaj ostatnie zadania przed otwarciem

Zanim nowa firma będzie mogła się otworzyć, właściciel będzie musiał wykonać kilka ostatecznych zadań.

Uzyskaj Licencje

W zależności od lokalizacji nowej firmy, może ona potrzebować kilku różnych rodzajów licencji i zezwoleń. Niektóre stany wymagają licencji biznesowych, podobnie jak niektóre lokalne miasta lub powiaty.

W związku z zastosowanymi w firmie chemikaliami i procesami, w zależności od lokalnych przepisów, firma sprzątająca może potrzebować specjalnych zezwoleń na legalne działanie.

Wreszcie, firma może potrzebować certyfikatu obłożenia (co). Ten rodzaj licencji zazwyczaj pokazuje, że budynek biznesowy jest bezpieczny dla pracowników i klientów. Firma musi spełniać przepisy o zagospodarowaniu przestrzennym i przepisy budowlane, aby otrzymać CO. Oznacza to, że lokalni inspektorzy dają budynkowi i biznesowi Zielone światło do otwarcia.

Wszystko to wymaga czasu, więc zbadaj, jakich licencji i zezwoleń potrzebujesz z dużą ilością czasu, zanim zamierzasz otworzyć drzwi.

Uzyskaj Ubezpieczenie

Jako nowa firma zajmująca się czyszczeniem na sucho, posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest niezwykle ważne. Jeśli klient spróbuje pozwać firmę po jakichś stratach finansowych, to ubezpieczenie chroni aktywa firmy. 

Ponadto firma zajmująca się czyszczeniem na sucho prawie na pewno będzie musiała nosić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pracowników, zgodnie z prawem stanowym (jeśli masz pracowników). Sprawdź zasady obowiązujące w państwie, w którym działa firma, aby ustalić, kiedy i jak kupić ubezpieczenie pracownicze. 

Przy wszystkich maszynach i chemikaliach używanych w pralni chemicznej ubezpieczenie pracownicze zapewnia ochronę, jeśli pracownik odniósł obrażenia, niezależnie od przyczyny. Jest to miła siatka bezpieczeństwa zarówno dla pracowników, jak i właściciela firmy.

Start Marketing i reklama

Marketing może być wyzwaniem dla nowego właściciela małej firmy. Niektórzy właściciele będą chcieli wynająć agencję, która pomoże w tym, podczas gdy inni spróbują sami poradzić sobie z tym procesem.

Marketing za pośrednictwem mediów społecznościowych i obecności w Internecie jest ważne, aby połączyć się z klientami osobiście. Sprawdź nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak skutecznie promować swoją małą firmę w mediach społecznościowych, aby uzyskać świetne pomysły.

I użyj Hootsuite, aby skonfigurować kalendarz PF nieograniczone posty w mediach społecznościowych na wielu platformach i obsługiwać cały marketing w mediach społecznościowych z jednego miejsca.

Dla właściciela firmy, który zdecyduje się stać częścią franczyzy pralni chemicznej, marka macierzysta może obsługiwać niektóre procesy marketingowe i reklamowe. Może to być pomocne, ponieważ właściciel może po prostu skupić się na prowadzeniu firmy i łączeniu się z klientami. 

W pierwszych dniach działalności pralni chemicznej właściciel może być zmuszony do zaoferowania obniżonych cen lub ofert specjalnych, aby przyciągnąć klientów po raz pierwszy. Następnie, miejmy nadzieję, będą chcieli wrócić ze względu na doskonałą obsługę klienta.

Total
0
Shares
Related Posts