Jak zarejestrować się w celu uzyskania licencji biznesowej

Rozpoczęcie nowego biznesu jest ekscytujące.

Ale w wielu przypadkach będziesz potrzebować licencji biznesowej lub zezwolenia na legalną działalność.

Wymagania licencyjne różnią się w zależności od stanu, miasta, powiatu, regionu, branży, rodzaju działalności i innych. 

To sprawia, że trudno jest firmom zrozumieć wymagania zgodności i ostatecznie uzyskać odpowiednie licencje.

Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik. Pod koniec tego postu dowiesz się, jakie licencje lub zezwolenia uzyskać i jak się dla nich zarejestrować. 

Łatwe Części rejestracji licencji biznesowej

Rejestracja licencji biznesowej może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, który nie przeszedł tego procesu wcześniej. 

Jakich rodzajów licencji potrzebujesz? Jak się zarejestrować? Zapomniałeś o czymś?

Zamiast robić to samemu, w Twoim najlepszym interesie jest współpraca ze specjalistą ds. licencji biznesowych. Zgodność z portami może zaspokoić Twoje potrzeby.

Zgodność z Harbor pozwoli Ci zaoszczędzić niezliczone godziny na badaniu wymagań licencyjnych, przygotowywaniu wniosków i składaniu wniosków w odpowiednich agencjach rządowych. Przygotują i złożą wszystkie dokumenty w Twoim imieniu. 

Skorzystasz również z proaktywnego zarządzania, aby zapewnić, że Twoje licencje pozostaną aktywne. Oferują również rozwiązania do śledzenia terminów i zarządzania odnowieniami. 

Największą zaletą zgodności z portami jest to, że oferują dwa oddzielne rozwiązania licencyjne dla firm. Oprócz wyżej wymienionych usług licencjonowania, mają one również narzędzie Business license manager wbudowane w ich oprogramowanie zgodności.

Niezależnie od tego, czy chcesz przekazać obowiązki licencyjne komuś innemu, zarządzać wszystkim na własną rękę, czy też połączyć oba te elementy, Harbor Compliance ma dla ciebie odpowiednie rozwiązanie. 

Trudne części rejestracji licencji na prowadzenie działalności gospodarczej

Zgodność z przepisami jest największym wyzwaniem przy rejestracji licencji biznesowej. To dlatego, że nie ma tylko jednej jurysdykcji licencyjnej, z którą będziesz miał do czynienia.

Oprócz licencji stanowych i federalnych istnieją również różne wymagania na poziomie miasta i powiatu. 

Jeśli Twoja firma rozwija się lub działa w wielu lokalizacjach, musisz uporządkować wymagania licencyjne w każdym obszarze. Teoretycznie jedna firma z lokalizacjami w trzech miastach w tym samym stanie może potrzebować różnych zezwoleń dla każdej lokalizacji. 

Niezarejestrowanie licencji lub aktualizowanie ich może prowadzić do dużych problemów dla Twojej firmy. Możesz zostać zmuszony do zamknięcia lub grozi ci poważna kara. W niektórych przypadkach możesz nie być w stanie ubiegać się o ochronę ubezpieczeniową bez odpowiedniej licencji. Co gorsza, twoje ubezpieczenie może nie pokryć roszczenia w przypadku wygaśnięcia licencji.

Więc Twoja praca nie kończy się po rejestracji. Jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zapewnić zgodność. 

Krok 1-Zarejestruj swoją firmę w państwie

Wielu przedsiębiorców po raz pierwszy popełnia błąd, próbując zarejestrować licencję zbyt wcześnie. Przed ubieganiem się o licencję biznesową musisz zarejestrować swoją firmę w państwie. 

Więc jeśli jeszcze oficjalnie nie utworzyłeś swojej firmy, wstrzymaj się z licencją, dopóki nie wykonasz tego kroku. Dla tych, którzy już przeszli proces tworzenia firmy, przejdź do kroku drugiego. Jeśli tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po najlepszych usługach tworzenia biznesu.

Wybierz strukturę podmiotu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić, jaką strukturę encji chcesz utworzyć. Opcje obejmują:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza
 • Partnerstwo
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC)
 • C corporation
 • S corporation
 • B corporation
 • Korporacja non-profit

Istnieją dodatkowe podkategorie w ramach niektórych z tych struktur, takich jak LLC serii lub ograniczone LLC. 

Jednoosobowi właściciele nie muszą rejestrować się w państwie. Ale to nie zwalnia ich z pewnych wymagań licencyjnych. Jeśli obecnie działasz jako jedyny właściciel, prawdopodobnie w Twoim najlepszym interesie jest utworzenie legalnej jednostki gospodarczej ze stanem. Może to ułatwić uzyskanie licencji i ograniczyć osobistą odpowiedzialność. 

Wyznacz zarejestrowanego agenta

Każde państwo wymaga od firm Nazwy zarejestrowanego agenta podczas procesu tworzenia. Zarejestrowani agenci są odpowiedzialni za przyjmowanie obsługi procesowej i formalnej korespondencji rządowej w imieniu Twojej firmy. 

Aby to zrobić, agent musi zachować fizyczny adres w stanie. Muszą być również dostępne w regularnych godzinach pracy, aby przyjąć osobiście dostarczenie dokumentu.

Zamiast robić to samodzielnie lub wyznaczać partnera biznesowego, znacznie łatwiej jest korzystać z usługi zarejestrowanego agenta, takiej jak te oferty zgodności z portami.

Usługa jest dostępna we wszystkich stanach 50, a koszt zaczyna się już od 89 USD rocznie. Jeśli planujesz użyć Harbor Compliance, aby pomóc ci w licencjonowaniu biznesowym, warto użyć ich również jako zarejestrowanego agenta. 

Złóż Dokumenty Formacyjne

Następnie musisz złożyć dokumenty formacyjne w biurze sekretarza stanu. Dokładne wymagane dokumenty będą się różnić w zależności od typu i stanu podmiotu. Przykłady obejmują:

 • Artykuły organizacji
 • Statut spółki
 • Świadectwo rejestracji
 • Formularze rezerwacji imion
 • Rejestracja DBA

Będziesz także musiał przygotować takie rzeczy, jak umowa operacyjna (Dla LLC) i regulaminy korporacyjne (dla korporacji), nawet jeśli te dokumenty zwykle nie będą składane w stanie. 

Może to potrwać od kilku dni do kilku tygodni, zanim Twoje zgłoszenie zostanie przetworzone, a stan formalnie rozpozna Twoją firmę. 

Pobierz EIN

Numer identyfikacyjny pracodawcy (ein) jest wymogiem dla niektórych rodzajów działalności i opcjonalny dla innych. Jeśli planujesz zatrudnić pracowników, musisz ich zatrudnić.

Będzie to oficjalny numer identyfikacji podatkowej używany przez urząd skarbowy i agencje państwowe do celów podatkowych. Istnieją jednak inne przypadki użycia EIN, takie jak otwarcie konta bankowego specyficznego dla firmy.

W przypadku niektórych licencji biznesowych musisz umieścić swój EIN w aplikacji. Jeśli nie masz EIN, będziesz zmuszony użyć numeru ubezpieczenia społecznego. 

Krok 2-Zbadaj Różne Jurysdykcje Licencjonowania

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, skąd będziesz otrzymywać potencjalne licencje. Istnieją dziesiątki tysięcy agencji licencyjnych w całym kraju. Można je jednak podzielić na trzy główne kategorie—stanową, lokalną i Federalną.

Dlatego tak pomocna jest współpraca z ekspertami od licencjonowania w Harbor Compliance. Zajmą się trudnymi częściami tego procesu w Twoim imieniu.

Poniżej znajduje się krótki przegląd tych trzech głównych jurysdykcji.

Państwowe Licencje Biznesowe

Każde państwo ma inne wymagania licencyjne. Podczas wstępnego procesu tworzenia możesz otrzymać informacje o tym, gdzie znaleźć i ubiegać się o każdą licencję. 

Wiele stanów wymaga licencji operacyjnej, która zasadniczo pozwala na prowadzenie firmy w państwie. 

W zależności od struktury firmy może być konieczne zarejestrowanie licencji w wielu stanach. Załóżmy, że masz tylko jedną lokalizację, ale masz pracowników pracujących w innych stanach, a znaczna część twoich dochodów pochodzi z innego stanu. Oba te rozwiązania byłyby przykładami, w których wymagana byłaby dodatkowa licencja.

Biuro sekretarza stanu lub biuro biznesowe może wyjaśnić wymagania państwowe dla Ciebie.

Lokalne Licencje Biznesowe

Chociaż nie musisz rejestrować się w urzędach miejskich lub powiatowych, aby utworzyć swoją firmę, prawdopodobnie będziesz musiał skontaktować się z nimi w celu uzyskania licencji i zezwoleń.

Rzeczy takie jak pozwolenia na zagospodarowanie przestrzenne, pozwolenia na zdrowie, pozwolenia na budowę i pozwolenia sprzedawcy powszechnie należą do tej kategorii. Może być również konieczne uzyskanie zezwolenia od lokalnego strażaka, jeśli masz fizyczną lokalizację. 

Inne lokalne biura, które wydają zezwolenia i licencje to:

 • Izba Gospodarcza
 • Departament Zdrowia Publicznego
 • Asesor lub poborca podatkowy
 • Dział zagospodarowania przestrzennego
 • Komisja małych przedsiębiorstw
 • Lokalne stowarzyszenia handlowe

Tak zrobić należytej staranności i skontaktować się z tych lokalnych biur, aby zapytać o licencje. 

Federalne Licencje Biznesowe

Rząd federalny zazwyczaj nie obsługuje wielu licencji. Ale musisz zarejestrować się w IRS dla celów podatkowych. 

Zdobycie EIN dla Twojej firmy byłoby głównym krokiem tutaj. Jeśli chcesz zarejestrować status zwolnienia z podatku dla swojej firmy, musisz to zrobić również z IRS. Na przykład, jeśli jesteś LLC lub korporacją, która chce być opodatkowana jako S corp, musisz złożyć formularz 2553 w IRS. 

Jeśli Twoja branża jest nadzorowana przez rząd federalny, może być konieczne zatwierdzenie licencji przez określoną agencję federalną-nawet jeśli ubiegasz się o coś na poziomie stanowym lub lokalnym. Przykłady obejmują Rolnictwo, Rybołówstwo, broń palną, lotnictwo, transport, Górnictwo i tytoń.  

Krok 3-Określ, jakich rodzajów licencji i zezwoleń potrzebujesz

Istnieją setki różnych licencji biznesowych. Ale oto krótki przegląd niektórych typowych typów licencji i kategorii zezwoleń:

Licencje Na Prowadzenie Działalności

Są to miejskie i Państwowe zezwolenia licencyjne, które dają Twojej firmie prawną zgodę na działanie. Ponieważ każda jurysdykcja ma unikalne wymagania, prawdopodobnie będziesz musiał ubiegać się o nie osobno zarówno na poziomie stanu, jak i miasta. 

Pozwolenia na planowanie i zagospodarowanie przestrzenne

Każda jurysdykcja ma różne zasady dotyczące tego, jakie rodzaje przedsiębiorstw mogą prowadzić działalność i gdzie mogą to robić. Są to przepisy, które uniemożliwiają sąsiadom przekształcenie ich domu w miejsce składowania odpadów przemysłowych. 

Musisz upewnić się, że Twoja lokalizacja jest zgodnie z prawem strefowa dla rodzaju działalności, którą chcesz prowadzić. Jeśli nie, musisz złożyć wniosek o zmianę strefy, aby udowodnić, że Twoja operacja nie zakłóci społeczności. 

Pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie domu

Pozwolenie na budowę gwarantuje, że struktura fizyczna, z której korzystasz, jest zgodna z przepisami. Dach się nie zawali, a instalacja elektryczna nie stanowi zagrożenia pożarowego. 

Home okupacja pozwolenia nie pozwalają niektóre firmy do pracy z domu mieszkalnego. Ale są one przyznawane tylko wtedy, gdy operacja nie tworzy dodatkowego ruchu ani nie zwiększa hałasu w okolicy. 

Licencje Środowiskowe

Niektóre branże i lokalizacje muszą uzyskać upoważnioną przez rząd licencję na ochronę środowiska. Zwykle obejmują one elementy ekologiczne, takie jak jakość wody i powietrza. 

Na przykład firma Myjnia samochodowa może potrzebować projektować odpływ wody, który może spowodować zanieczyszczenie lokalnych źródeł wody. Przedsiębiorstwa te musiałyby dostarczyć dodatkowe dokumenty we wniosku o wydanie licencji, aby zapewnić zgodność z przepisami. 

Zezwolenia Zdrowotne

Firmy z branży spożywczej zazwyczaj potrzebują licencji lub zezwolenia zdrowotnego. Lokalny Inspektor ocenia je, aby upewnić się, że operacja jest zgodna z normami kodeksu zdrowia. 

Twoja firma będzie również musiała przestrzegać dodatkowych przepisów bezpieczeństwa, takich jak te narzucone przez OSHA (Occupational Safety and Health Organization). 

Branżowe Licencje Biznesowe

Przykłady branż o unikalnych wymaganiach licencyjnych obejmują:

 • Tytoń
 • Opieka zdrowotna
 • Żywność i alkohol
 • Elektryczne
 • Budowa
 • Opieka nad dziećmi
 • Farmaceutyki
 • Hydraulika
 • Architektura krajobrazu
 • Zwalczanie szkodników
 • Budowa

Ponieważ wymagania te różnią się w zależności od lokalizacji, najlepiej jest współpracować ze specjalistą ds. licencji biznesowych, aby upewnić się, że wszystkie bazy zostały pokryte. 

Krok 4-Zarejestruj się, aby uzyskać wymagane licencje i zezwolenia

Po zawężeniu dokładnych licencji wymaganych dla Twojej firmy nadszedł czas, aby przejść przez oficjalny proces rejestracji. 

Skompiluj dokumenty dla aplikacji

Każda licencja będzie miała swoją unikalną aplikację. Więc zwróć szczególną uwagę na instrukcje dotyczące każdego z nich. Przykłady dokumentów, które mogą być wymagane w aplikacji licencyjnej obejmują:

 • Kopie dokumentów firmowych
 • Dokument potwierdzający stan lub lokalny status podatkowy 
 • Lista właścicieli i zarządców
 • Dowód ubezpieczenia
 • Obligacje poręczeniowe
 • Zbadany dowód sprawozdania finansowego
 • Opłaty za zgłoszenie

Większość aplikacji prawdopodobnie poprosi o Opis firmy i jej działalności, jak również. 

Zastosuj

Teraz, gdy Twoje dokumenty są zorganizowane, nadszedł czas, aby wypełnić wniosek i aplikować. Możesz to zrobić samodzielnie lub współpracować z profesjonalnym specjalistą ds. licencji w Harbor Compliance, aby przejść przez ten proces.

Specjaliści przygotują i złożą dla ciebie wnioski. Będą również komunikować się z odpowiednimi agencjami w Twoim imieniu. 

Po złożeniu wniosku jest to trochę czekająca gra. W zależności od rodzaju licencji i agencji, z którą złożyłeś wniosek, proces ten może trwać od dni do miesięcy. 

Niektóre branże mogą oczekiwać dłuższego czasu wydawania licencji. Firmy budowlane, restauracje, Rolnictwo i pralnie chemiczne to przykłady rodzajów firm, które podlegają nieco większej kontroli podczas procesu zatwierdzania aplikacji. 

Możesz przyspieszyć proces licencjonowania, płacąc dodatkową opłatę za aplikację. 

Krok 5 – Bądź Na Bieżąco Z Wymaganiami Odnowienia Licencji Biznesowej

Twoja praca nie jest wykonywana po zatwierdzeniu aplikacji i wydaniu licencji. Zdecydowana większość licencji biznesowych wymaga w pewnym momencie odnowienia. 

Ponieważ licencje są wydawane w różnych terminach, prawdopodobnie każda z nich będzie miała inne daty odnowienia. Tak więc nie można po prostu odnawiać wszystkich licencji o tej samej porze każdego roku. Musisz pamiętać, kiedy każdy z nich wygaśnie i ustawić przypomnienie, aby postępować zgodnie z odpowiednimi krokami odnowienia.

Oprogramowanie license manager firmy Harbor Compliance upraszcza ten krok. 

Oprogramowanie automatyzuje proces śledzenia odnowienia i zapewnia pełny przegląd każdej licencji dla Twojej firmy. Otrzymasz powiadomienie przed terminem odnowienia, aby upewnić się, że licencja nie wygaśnie. 

Możesz dostosować częstotliwość powiadomień i przypisać określone zadania licencyjne różnym członkom zespołu. Możesz zarządzać tym wszystkim z prostego Pulpitu nawigacyjnego. 

Narzędzie zapewnia również dostęp do wszystkich aktualnych wymagań z bazy danych Harbor Compliance reference database. Jeśli więc coś się zmieniło między pierwszym zastosowaniem a teraz, narzędzie zapewni Ci aktualizację. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts