Jak założyć firmę Złota Rączka

Dobrze radzisz sobie z rękami, jesteś w dobrej kondycji fizycznej i marzysz o byciu swoim własnym szefem?

Firma złota rączka może być przepustką do wolności i bezpieczeństwa finansowego.

Ten biznes ma stosunkowo niskie koszty ogólne i potencjał wysokich zysków.

Ale jak w przypadku każdego innego przedsiębiorstwa, ma swój zestaw wyzwań.

Dobrą wiadomością jest to, że możliwe jest stworzenie firmy złota rączka od podstaw przy minimalnych nakładach inwestycyjnych.

Zebrałem ten kompleksowy przewodnik, który przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć udany biznes złota rączka.

Łatwe Części założenia firmy Złota Rączka

Ogólnie rzecz biorąc, firma złota rączka ma niskie koszty uruchomienia. Typowy właściciel domu ma długą listę napraw domowych i ogólnych zadań konserwacyjnych, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Możesz zacząć od stosunkowo prostych zadań, takich jak przenoszenie mebli, montaż mebli, malowanie, drobne naprawy, rozmrażanie zamrażarek, organizowanie garaży i czyszczenie pieców. Następnie możesz rozszerzyć swoją listę usług, budując reputację i inwestując w sprzęt do bardziej złożonych i specjalistycznych zadań.

Kapitał wymagany do rozpoczęcia działalności nadal będzie stosunkowo niski, nawet jeśli zdecydujesz się na zakup narzędzi. Marketplace ‘ y takie jak eBay, Facebook Marketplace i Craigslist to świetne miejsca do kupowania tańszego, używanego sprzętu. Koszt uruchomienia jest jeszcze niższy, jeśli masz już pojazd, aby przejść do miejsc pracy i narzędzi transportowych. W zależności od punktu wejścia, może być w stanie rozpocząć działalność z zaledwie $1000.

Ponadto wiele zadań nie wymaga uzyskania licencji przez państwo. Jest ogromna lista prac, które nadal można podjąć bez licencji. Zadania te obejmują drobne naprawy suchej zgnilizny, budowanie bram, naprawianie ogrodzeń, malowanie farb, instalowanie wykończeń i mycie pokładów. Wielu kontrahentów nie lubi przyjmować takich zleceń. Ich koszty ogólne są zbyt wysokie, aby uzasadnić podjęcie ” małych prac.”Więc jest jeszcze dużo miejsca, aby zbudować udany biznes złota rączka bez licencji.

Wreszcie, narzędzia programowe, takie jak Jobber, znacznie ułatwiają zarządzanie aspektami administracyjnymi Twojej firmy. Niektóre istotne funkcje Jobber obejmują zarządzanie relacjami z klientami (CRM), fakturowanie i follow-upy, cytowanie i follow-upy, planowanie i wysyłanie oraz rezerwacja online. Ceny Jobber są tak niskie, jak $29 miesięcznie z planem podstawowym.

Trudne części założenia firmy Złota Rączka

Nie wszystko o zakładaniu firmy złota rączka jest płynne. Niektóre części podróży mogą utrudnić rozpoczęcie działalności. Ale nadal można pokonać te przeszkody i zbudować biznes swoich marzeń.

Chociaż nie wszystkie prace złota rączka tego wymagają, te, które płacą częściej, wymagają licencji. Na przykład większość stanów wymaga licencji generalnego wykonawcy dla specjalistycznych prac, takich jak prace hydrauliczne i elektryczne. Ponadto większość stanów ustala limit kwoty w dolarach dla zadań, które możesz podjąć bez zezwolenia. Na przykład, będziesz potrzebować licencji wykonawcy do wykonywania prac powyżej $1000 w Arizonie.

Przepisy i przepisy regulujące handypersones również mogą być mylące. Przepisy te różnią się w zależności od stanu. Co więcej, każde miasto może mieć swoje unikalne rozporządzenia, które musisz przestrzegać. W rezultacie często trudno jest owinąć głowę wokół usług, które możesz, a których prawnie nie możesz zaoferować.

Na przykład możesz oferować usługi, które wymagają określonej licencji handlowej w niektórych miastach, a nie w innych. Ale nie wolno Ci reklamować tych usług w tych miastach, dopóki nie zdobędziesz licencji. Strona zarządu lokalnego wykonawcy może zaoferować więcej informacji na temat ograniczeń prawnych w Twoim mieście lub stanie.

Wreszcie, bycie złotą rączką wymaga posiadania ogromnego zestawu umiejętności handlowych, jeśli chcesz dobrze zarabiać na życie. Z drugiej strony, będziesz potrzebować doświadczenia w pracy, aby zdobyć te umiejętności. Ten klasyczny catch-22 może sprawić, że zdobywanie klientów i budowanie reputacji stanie się wyzwaniem, zwłaszcza na początku. 

Na przykład może być konieczne naprawienie nieszczelnego kranu, uszczelnienie prysznica, naprawienie luźnej płytki i odblokowanie odpływu w trakcie jednego zadania. Dlatego posiadanie szerokiego repertuaru umiejętności handlowych pomoże poprawić zadowolenie klientów.

Oto jak rozpocząć swój biznes złota rączka, krok po kroku. 

Krok 1-Zaplanuj Swój Biznes

Wiele nowych firm upada z powodu braku odpowiedniego planowania. Stworzenie mapy drogowej dla Twojej firmy pomoże Ci zidentyfikować kluczowe kroki, które pozwolą Ci odnieść sukces.

Określ, jakie usługi będziesz oferować

Dobrą wiadomością jest to, że zawsze jest popyt na usługi złota rączka. Wraz ze wzrostem gospodarczym, mniej przydatną populacją i coraz bardziej złożonymi domami i biurami, prawdopodobnie będziesz rozpieszczany wyborem pod względem usług. Nadal będziesz musiał dokładnie rozważyć oferowane usługi.

Pierwszym krokiem jest ocena swoich umiejętności. Następnie zrób listę wszystkich rzeczy, które wiesz, jak to zrobić. Ta lista powinna zawierać wszystkie twoje umiejętności, niezależnie od tego, jak banalne lub oczywiste. Zdziwiłbyś się, ile osób jest skłonnych zapłacić za proste zadania, takie jak montaż mebli IKEA lub wiszące obrazy.

Następnie zapoznaj się z Zarządem wykonawcy swojego stanu. W szczególności sprawdź, czy istnieją specjalne wymagania licencyjne dla usług na liście. Na koniec utwórz listę rodzajów usług, które będziesz oferować, w oparciu o swoje umiejętności i wymagania licencyjne twojego stanu.

Zidentyfikuj Swój Rynek Docelowy

Identyfikacja rynku docelowego pomoże Ci określić, jak promować swoją firmę. Dodatkowo będziesz miał okazję specjalizować się i ustanowić siebie w niszy. Większość wysoko opłacanych majsterkowiczów ma ugruntowaną pozycję w swoich dziedzinach.

Potencjalnymi rynkami docelowymi mogą być osoby starsze, samotne kobiety, mieszkania i kompleksy, nowe budowle lub właściciele nieruchomości. Wymyśl listę grup osób, które mogą wymagać Twoich usług.

Stwórz biznes Plan

Nie potrzebujesz skomplikowanego, wielostronicowego biznesplanu, aby był skuteczny. Zamiast tego możesz myśleć o swoim biznesplanie jako o sposobie wyrażania swojej wizji dla swojej firmy. Chodzi o to, aby mieć jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć w swojej firmie.

Zacznij od zapisania, jak wygląda udany biznes złotej rączki za sześć miesięcy, rok i pięć lat. Zawierać jak najwięcej szczegółów, takich jak:

 • Pożądana liczba klientów
 • Lokalizacja Twojej firmy
 • Twój pożądany zysk
 • Liczba pracowników

Chodzi o to, aby stworzyć kamienie milowe dla Twojej firmy. Chociaż dobrze jest być optymistą, równie ważne jest, aby być realistycznym z oczekiwaniami. Na przykład zdobycie 100 klientów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy działalności będzie trudne. Posiadanie realistycznych kamieni milowych pomoże pokierować kierunkiem Twojej firmy.

Inne szczegóły, które należy rozważyć dodanie do biznesplanu to:

 • Nazwa Twojej firmy
 • Twój rynek docelowy
 • Rodzaje oferowanych usług
 • Twoi główni konkurenci
 • Analiza SWOT
 • Plan marketingowy

Krok 2-Pobierz Oprogramowanie Złota Rączka

Często ludzie są zaskoczeni, ile pracy administracyjnej wkłada się w prowadzenie firmy. To samo można powiedzieć o rozpoczęciu działalności złota rączka. Zadania te są również często żmudne, powtarzalne, a nawet nudne. Dobre oprogramowanie złota rączka może pomóc ułatwić rzeczy podczas uruchamiania i prowadzenia firmy.

Zarejestruj Się W Jobber

Jobber to wyjątkowe oprogramowanie z cennymi funkcjami, których potrzebujesz podczas zakładania firmy. Po pierwsze, będziesz w stanie uporządkować całą historię swojego klienta. Obejmuje To każdą fakturę, pracę, ofertę lub wizytę dla każdego klienta. Będziesz także mógł śledzić czas i wydatki, fakturować klientów i śledzić płatności, a nawet wysyłać wiadomości tekstowe w drodze do klientów.

Wybierz Swój Plan

Jobber oferuje trzy plany cenowe w zależności od liczby użytkowników i pożądanych funkcji. Opcje cenowe Jobber obejmują:

Plan Podstawowy – Koszty $29 miesięcznie, jeśli płacisz rocznie lub $49 miesięcznie rozliczane miesięcznie. Ten plan jest odpowiedni tylko dla jednego użytkownika.

Connect Plan – Koszty $ 99 miesięcznie z planem rocznym lub $139 jeśli płacisz miesięcznie. Możesz mieć do siedmiu użytkowników z tym planem.

Plan Grow – Koszty $199 miesięcznie z planem rocznym lub $279 miesięcznie, jeśli płacisz co miesiąc. Za pomocą tego planu możesz połączyć do 30 pracowników ze swoim kontem. Możesz dodać więcej użytkowników w cenie $19 miesięcznie za każdego dodatkowego użytkownika.

Krok 3-Stwórz Swój Biznes

Niekoniecznie musisz zarejestrować swoją firmę złota rączka w większości stanów. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie planujesz zatrudniać pracowników lub otwierać firmowego konta bankowego. Ale ta trasa pochodzi z wielu ograniczeń, które mogą ograniczyć swoje perspektywy i narażać na ryzyko. Na przykład, nie będziesz mieć żadnej ochrony osobistej w przypadku pozwu Twojej firmy.

Najlepszą strategią jest stworzenie podmiotu prawnego. W ten sposób możesz skalować swoją firmę, zatrudniając pracowników, kwalifikując się do ubezpieczenia i uzyskując dostęp do kredytów i finansowania.

Zarejestruj Swoją Firmę

Większość pracowników decyduje się na utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC). W ten sposób nie będziesz osobiście odpowiedzialny za długi i zobowiązania swojej firmy. Dodatkowo, nie ma ograniczeń co do liczby członków, jeśli zamierzasz przyciągnąć partnerów.

Niektóre z rzeczy, których potrzebujesz, aby utworzyć swoją LLC, obejmują:

 • Nazwa firmy
 • Zarejestrowany agent
 • Artykuły organizacji
 • Umowa Operacyjna
 • Formularze podatkowe

Możesz założyć własną LLC lub skorzystać z internetowej firmy tworzącej biznes, aby zająć się tym za Ciebie. 

Otwórz konto bankowe dla firm

Ważne jest, aby oddzielić finanse firmy od aktywów osobistych. Proces ten utrudnia prawnikom przebicie korporacyjnej zasłony, jeśli Twoja firma zostanie pozwana. Osobne konto bankowe pomoże Ci również zbudować swój wynik kredytowy, stać się kwalifikującym się do finansowania, uzyskać wyższe linie kredytowe i cieszyć się lepszymi stopami procentowymi.

Dowiedz się więcej o przepisach Państwa dotyczących Złota Rączka

Zapoznanie się z przepisami złota rączka chroni Ciebie i Twoich klientów. Przepisy te będą również informować o usługach, które możesz zaoferować. Dodatkowo możesz zdecydować, czy warto uzyskać licencję wykonawcy, w zależności od usług, które planujesz zaoferować. Strona internetowa zarządu wykonawcy twojego stanu jest doskonałym źródłem dla tego kroku.

Krok 4-Złóż niezbędne dokumenty

Musisz złożyć określone dokumenty w zależności od struktury firmy, usług, które planujesz zaoferować, oraz wymagań stanu lub miasta. Uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów w celu zapewnia, że nie dostać się w kłopoty prawne. Niektóre z tych dokumentów mogą również pomóc zwiększyć wiarygodność i uczynić Cię bardziej atrakcyjnym dla klientów.

Rejestr Podatkowy

Dowiedz się o podatkach złota rączka w Twoim stanie i zarejestruj się, aby uzyskać odpowiednie podatki. Dodatkowo, sposób opodatkowania zależy od struktury firmy.  Co najmniej być może będziesz musiał płacić podatki od samozatrudnienia od zysków netto. Na szczęście będziesz kwalifikować się do kilku odliczeń. Kilka standardowych dopuszczalnych odliczeń dla MAJSTERKOWICZÓW to:

 • Sprzęt, materiały i Meble, których używasz w swojej firmie
 • Opłaty licencyjne
 • Koszty szkolenia
 • Ubezpieczenia
 • Opłaty bankowe
 • Wykorzystanie pojazdu w celach biznesowych
 • Telefon i internet
 • Wydatki na biuro w domu

Jeśli planujesz zatrudniać ludzi, musisz również uzyskać numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) z urzędu skarbowego. Jobber ułatwia obsługę podatków dzięki solidnemu narzędziu do sprawozdawczości podatkowej. Będziesz także mógł uwzględnić stawkę podatku podczas cytowania lub fakturowania klientów.

Uzyskaj wymagane licencje

Ten krok może się różnić w zależności od stanu i miasta. Po pierwsze, dowiedz się, czy potrzebujesz licencji złota rączka, aby działać w Twojej lokalizacji. Możesz również potrzebować licencji wykonawcy, aby wykonywać większe i bardziej płatne zadania. Sprawdź strony internetowe władz państwowych i miejskich, aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań licencyjnych. Ponadto porozmawiaj z innymi wykonawcami w Twojej okolicy, aby uzyskać wskazówki dotyczące uzyskania licencji, jeśli to konieczne.

Zdobądź Ubezpieczenie

Ubezpieczenia dla małych firm to zawsze dobry pomysł. Rozważ uzyskanie ubezpieczenia, nawet jeśli nie jest wymagane na twoim poziomie. Wypadki się zdarzają, a ubezpieczenie pomoże chronić Cię przed roszczeniami w przypadku uszkodzenia mienia lub obrażeń. Właściciele domów będą również bardziej komfortowo pracować z tobą, jeśli jesteś ubezpieczony.

Przynajmniej ogólne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej pomoże Ci w pokryciu potrzebnego dla Twojej firmy. Jeśli planujesz zatrudnić pracowników, może być konieczne uzyskanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Krok 5-Wyposaż Swój Biznes

Jesteś prawie gotowy, aby zacząć oferować swoje usługi. Głównym pozostałym zadaniem jest wyposażenie firmy w sukces. Ten krok nie musi być zbyt drogi, jeśli zaczynasz od małych. Będzie dużo czasu, aby skalować swój biznes. Nie wysilaj się. Możesz zacząć z zaskakująco mało w branży złota rączka.

Zakup narzędzi i sprzętu

Nie musisz kupować każdego narzędzia, które możesz wymyślić. Zamiast tego zacznij od tego, co jest niezbędne do danej pracy. Usługi, które planujesz zaoferować, pomogą Ci w zakupie narzędzi. Niektóre standardowe narzędzia handyman na początek obejmują:

 • Podstawowy zestaw narzędzi (w tym uchwyty Imadła, Wkrętaki Philips i flathead, taśma klejąca, wyszukiwarka kołków, taśma elektryczna, poziomica, WD-40, klucz nasadowy, Taśma Miernicza, nóż narzędziowy i młotek pazurowy)
 • Szpachlówka i szpachlówka
 • Szlifierka (ręczna lub z napędem)
 • Drabina wysuwana
 • Wiertarka Akumulatorowa
 • Piła tłokowa
 • Piła ręczna
 • Szlifierka kątowa

Pamiętaj, aby porównać ceny przy zakupie narzędzi. Poszukaj również używanych narzędzi do droższych przedmiotów. Sklepy internetowe, takie jak Craigslist i eBay, są świetnymi miejscami do zakupów delikatnie używanych narzędzi.

Uzyskaj Niezawodny Transport

Nie musisz kupować pojazdu biznesowego, jeśli masz już ciężarówkę lub furgonetkę. Ale upewnij się, że masz niezawodny transport, aby dostać się do miejsc pracy. Twój pojazd może być również doskonałym narzędziem marketingowym. Na przykład możesz umieścić logo swojej firmy, listę usług i informacje kontaktowe na swoim pojeździe. Możesz również rozważyć wynajęcie pojazdu na początku, aby utrzymać niskie koszty uruchamiania.

Bezpieczni Dostawcy

Istnieją pewne materiały, które będą potrzebne w miejscach pracy. Należą do nich drewno, gwoździe, osprzęt i rury. Rozejrzyj się za niezawodnym i niedrogim dostawcą, zanim zaczniesz oferować swoje usługi. Alternatywnie, zidentyfikować niedrogie komercyjnych domu poprawy sklepu, kiedy będziesz zakupu materiałów eksploatacyjnych. Niektóre z tych sklepów zapewniają również rabaty dla kontrahentów i rabaty zbiorcze.

Sporządzanie umowy o świadczenie usług  

Umowa serwisowa sprawia, że wydajesz się bardziej profesjonalny i chroni wszystkie strony. Ponadto niniejsza Umowa pomaga zminimalizować ryzyko sporów prawnych. Wiele stanów i miast również prawnie wymaga podpisania umowy serwisowej przed wykonaniem napraw lub konserwacji.

Umowa powinna określać oczekiwania Klienta oraz warunki płatności. Pamiętaj, aby zawierać szczegółowy opis pracy w umowach serwisowych. Uwzględnij również ilość materiałów potrzebnych do wykonania zadania i szacunkowy koszt. Wreszcie, szczegółowo, w jaki sposób zostanie wypłacona, należna kwota i kiedy płatność jest należna.

Krok 6-Promuj i promuj swój biznes

Powinieneś być już gotowy na pierwszych klientów. Zbudowanie stałego rurociągu prac zajmie trochę czasu. Będziesz miał więc dużo czasu na promowanie i promowanie swojej firmy. Pamiętaj, aby zapoznać się z prawem miasta i stanu złota rączka. Mogą istnieć ograniczenia dotyczące sposobu i tego, co możesz reklamować.

Start Lokal

Pierwszym krokiem do reklamy firmy złota rączka jest, aby uzyskać na wszystkich lokalnych ofert. Należą do nich katalogi internetowe, takie jak Google Moja Firma i Yelp. Możesz także tworzyć konta na stronach takich jak HomeAdvisor. Tam, gdzie pozwala na to twój budżet, publikuj reklamy w lokalnych publikacjach i witrynach społecznościowych. Spróbuj skontaktować się z lokalnymi firmami zarządzającymi nieruchomościami w Twojej okolicy. Jest to niezwykle skuteczna trasa, gdy dopiero zaczynasz. Firmy zarządzające nieruchomościami zawsze szukają dodatkowych rąk do pracy dorywczej.

Możesz także połączyć swoje konto Jobber z reklamami usług lokalnych. Następnie będziesz mógł rezerwować nowe potencjalnych klientów z wyszukiwarki Google.

Zapewnij Doskonałą Obsługę Klienta

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami w Jobber może pomóc Ci stworzyć pozytywne doświadczenia klienta i oddzielić cię od konkurencji. Oprogramowanie client hub umożliwia wysyłanie ofert klientów do zatwierdzenia, zbieranie podpisów klientów i powiadamianie klientów po przybyciu na miejsce pracy. Klienci mogą również przeglądać bieżące i przeszłe faktury, płacić faktury i drukować faktury bezpośrednio z Centrum Klienta. Krótko mówiąc, Jobber jest doskonałym narzędziem do budowania zaufania z klientami i tworzenia profesjonalnego wizerunku.

Twórz stronę biznesową

Dzięki dzisiejszemu postępowi technologicznemu profesjonalna strona biznesowa jest w zasięgu każdego. Nie musisz nawet zatrudniać programisty lub projektanta stron internetowych, aby stworzyć swoją stronę. Systemy zarządzania treścią, takie jak WordPress i Wix, pozwalają stworzyć profesjonalną stronę internetową z zerowym doświadczeniem w kodowaniu. Te CMS są również bardzo przystępne cenowo i mają wiele szablonów, które pomogą Twojej witrynie wyróżnić się na tle innych w Twojej branży.

Strona biznesowa umożliwi Ci również przyjmowanie rezerwacji online. Na przykład funkcja rezerwacji online jobber gromadzi informacje o klientach, w tym imię i nazwisko, adres, preferowane daty i godziny oraz potrzebne usługi. Otrzymasz powiadomienie na swoim koncie Jobber, gdy tylko klienci zażądają Twoich usług w Twojej witrynie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts