Początkujący Przewodnik po kosztach uruchomienia biznesu

Decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej jest ekscytująca. Ale może to być nieco przytłaczające dla nowych przedsiębiorców, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z kosztami uruchomienia. 

Brak gotówki jest jednym z głównych powodów, dla których startupy zawodzą. Dlatego tak ważne jest zrozumienie kosztów startowych od samego początku—co pozwala na odpowiednie budżetowanie.

Ten przewodnik nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o kosztach uruchomienia firmy. 

Jakie Są Koszty Uruchomienia Firmy?

Koszty uruchomienia firmy to wydatki poniesione podczas uruchamiania nowej firmy. Wszystko, od opłat rejestracyjnych po komputery, krzesła biurowe, ubezpieczenia i inne, należą do tej kategorii. 

Niektóre koszty uruchomienia firmy to opłaty jednorazowe, podczas gdy inne to opłaty cykliczne, które należy przeznaczyć na cały czas trwania działalności. 

Podstawy kosztów rozpoczęcia działalności gospodarczej

Oczywiście koszty uruchomienia będą się różnić w zależności od rodzaju działalności i branży. Ale poniższa sekcja obejmie najczęstsze rodzaje kosztów uruchamiania działalności dla większości firm. Po prostu pamiętaj, że nie wszystkie z nich będą koniecznie dotyczyć Ciebie.

Opłaty Za Prowadzenie Działalności Gospodarczej

Jeśli tworzysz legalną jednostkę gospodarczą, taką jak LLC lub korporacja, musisz uiścić różne opłaty, aby oficjalnie utworzyć swój startup. 

Dokładne koszty będą się różnić w zależności od stanu formacji.

W przypadku LLC spodziewaj się zapłacić początkową opłatę za zgłoszenie stanu między $50 a $ 300. Korporacje mogą być nieco droższe, ponieważ niektóre państwa pobierają w górę $700 za początkowe wypełnienia. 

Istnieje wiele dokumentów, które muszą być wypełnione poprawnie i złożone w odpowiednich agencjach, aby zapewnić stan rozpoznaje Twój biznes. Tak więc większość z was skorzysta z usługi tworzenia biznesu. 

Te usługi online znacznie ułatwiają rozpoczęcie działalności gospodarczej, ponieważ obsługują wszystkie formalności i zgłoszenia w Twoim imieniu. Jednak ta wygoda wiąże się z dodatkowymi kosztami, ponieważ musisz również uiścić opłatę za usługę formacji. 

W zależności od typu jednostki, dodatkowe rzeczy potrzebne podczas procesu tworzenia obejmują:

 • EIN (numer identyfikacyjny pracodawcy)
 • Umowa Operacyjna
 • Artykuły organizacji
 • Statut spółki
 • Protokół Z Posiedzenia
 • Regulamin Korporacyjny

Możesz uzyskać EIN za darmo bezpośrednio z urzędu skarbowego. Ale wiele startupów decyduje się na to z usługi tworzenia biznesu, która będzie ponosić dodatkową opłatę. 

Zarejestrowany Agent

O ile nie jesteś jedynym właścicielem działającym bez formalnego podmiotu gospodarczego, wszystkie stany 50 wymagają od firm wyznaczenia zarejestrowanego agenta. Technicznie rzecz biorąc, możesz być zarejestrowanym agentem, ale zdecydowanie odradzamy.

Zarejestrowany agent musi być fizycznie obecny w godzinach pracy pod podanym adresem, aby otrzymać obsługę procesu i ważną korespondencję rządową. 

Na przykład, jeśli zostaniesz pozwany, dokumentacja zostanie dostarczona do zarejestrowanego agenta i zaakceptowana w Twoim imieniu. 

Jeśli jesteś zarejestrowanym agentem dla własnej firmy, zawsze musisz być dostępny w normalnych godzinach pracy-co nie jest realistyczne dla wszystkich. Ponadto, może to być kłopotliwe, aby być doręczony z pozwem lub procesem prawnym przed pracownikami lub klientami. Tak wielu właścicieli firm woli, że dzieje się to gdzie indziej. 

Nawet jeśli nie masz biura, możesz uniknąć pukania do Twoich drzwi, korzystając z usługi zarejestrowanego agenta. Średnio będzie to kosztować około $100 lub $150 rocznie. 

Ubezpieczenia, licencje i zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej

Uruchomienie startupu bez ubezpieczenia jest przerażające. Jeśli coś się stanie, możesz być na haku za dużo pieniędzy – więc odpowiednie ubezpieczenie musi być na szczycie listy priorytetów. 

Typowe rodzaje ubezpieczeń biznesowych dla startupów obejmują:

 • Ogólne Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej
 • Ubezpieczenia Nieruchomości Komercyjnych 
 • Ubezpieczenie Odpowiedzialności Zawodowej
 • Ubezpieczenie Odszkodowań Dla Pracowników
 • Komercyjne Auto Ubezpieczenia
 • Ubezpieczenie Parasola Handlowego
 • Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Za Produkt
 • Ubezpieczenie Przerw W Działalności Gospodarczej

Koszty te będą się różnić w zależności od rodzaju działalności i innych czynników. Ale zazwyczaj można zaoszczędzić trochę pieniędzy, łącząc ubezpieczenia z tym samym dostawcą. 

Wielu z was będzie również potrzebować zezwoleń i licencji sprzedawcy do działania. Takie rzeczy jak pozwolenia na zdrowie, pozwolenia na zagospodarowanie przestrzenne, licencje na alkohol, pozwolenia na użytkowanie gruntów i licencje odsprzedawców należą do tej kategorii. Większość z nich będzie wymagać corocznych opłat za odnowienie. 

Koszty pracy i płac

Niezależnie od tego, czy zatrudniasz pracowników, współpracujesz z kontrahentami, czy też je łączysz, praca musi być brana pod uwagę podczas budżetowania wydatków na start. 

Oprócz wynagrodzeń i wynagrodzeń godzinowych wypłacanych pracownikom należy również wziąć pod uwagę koszty związane z pakietami świadczeń pracowniczych. Mam na myśli takie rzeczy jak ubezpieczenie zdrowotne, plany 401(k), ubezpieczenie na życie i inne potencjalne korzyści, które możesz zaoferować swoim pracownikom. 

Będziesz także musiał uiścić opłatę na rzecz swojego dostawcy usług płacowych. I nie zapomnij o podatkach od wynagrodzeń. 

Niektórzy z was mogą uciec z prowadzenia rzeczy na własną rękę na samym początku, co może pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy na pracy i płac. Ale większość firm wymaga pracowników do skalowania. 

Koszty Strony Internetowej

Każda firma w dzisiejszych czasach potrzebuje obecności cyfrowej. Wszystko zaczyna się od strony internetowej. 

Wspólne koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem strony internetowej obejmują:

 • Rejestracja nazwy domeny
 • Hosting www
 • Opłaty za projekt
 • Konserwacja
 • Certyfikat SSL
 • Content delivery network (CDN)
 • Bezpieczeństwo witryny

Możesz zaoszczędzić pieniądze, korzystając z narzędzia do tworzenia stron internetowych i połączyć wiele tych kosztów w jeden plan. Większość z was również nie potrzebuje projektanta stron internetowych, ponieważ można po prostu dostosować profesjonalnie wykonany szablon. 

Jest to również opłacalne, aby zablokować długoterminowe stawki na hostingu. Jest to stała opłata, którą będziesz musiał zapłacić za cały okres użytkowania swojej witryny. Ale wielu dostawców hostingu oferuje najniższe stawki dla nowych stron internetowych, jeśli wiele lat hostingu jest opłacanych z góry. 

Usługi prawne i profesjonalne

Wiele startupów wymaga pomocy od profesjonalnych usługodawców. To naprawdę zależy od rodzaju firmy i wiedzy.

Na przykład, inwestowanie w prawnika lub Usługi prawne online może pomóc zaoszczędzić pieniądze długoterminowo na potencjalnych kosztach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów. Księgowi mogą pomóc w ocenie zobowiązań podatkowych i dokumentacji finansowej. 

Niektórzy z was mogą nawet zdecydować się zatrudnić konsultanta zewnętrznego, który pomoże Ci w takich sprawach, jak marketing online lub coś w tym stylu.

Inne Różne Koszty Uruchomienia

Ponownie, koszty uruchomienia oczywiście różnią się w zależności od rodzaju działalności. Kawiarnie i restauracje będą ponosić inne koszty niż pralnie chemiczne lub kwiaciarnie. 

Ale oto kilka wspólnych kosztów, na które twój startup może być musiał się przygotować:

 • Powierzchnie biurowe i handlowe
 • Magazynowanie i magazyny
 • Inwentaryzacja
 • Wizytówki
 • Narzędzia
 • Serwis internetowy i telefoniczny
 • Komputery, tablety, telefony biurkowe, telefony komórkowe i inna Elektronika
 • Systemy punktów sprzedaży (POS)
 • Przetwarzanie kart kredytowych
 • Artykuły biurowe (długopisy, papier, drukarki itp.)
 • Meble biurowe (biurka, krzesła, kanapy itp.)
 • Wyposażenie
 • Oprogramowanie (Oprogramowanie CRM, Oprogramowanie do przechowywania w chmurze itp.)
 • Pojazdy
 • Marketing

Lista jest długa. Nawet jeśli nie potrzebujesz wszystkich tych rzeczy pierwszego dnia, prawdopodobnie w końcu ich potrzebujesz. 

Niektóre małe rzeczy szybko się sumują. Nie zapomnij o takich rzeczach jak papier toaletowy, mydło, Mopy, miotły i inne środki czystości. Możesz nawet potrzebować lodówki, kuchenki mikrofalowej i ekspresu do kawy w pokoju socjalnym dla pracowników. 

3 rozwiązania ułatwiające zarządzanie kosztami uruchomienia firmy

Uzyskanie karty kredytowej dla Twojej firmy powinno być na szczycie listy zadań. Ułatwi to znacznie zarządzanie kosztami uruchamiania. 

#1-Chase Ink Business Unlimited

Karta kredytowa Chase Ink Business Unlimited to doskonała opcja dla startupów. Nie ma opłaty rocznej, a karta pozwala zarobić nieograniczony 1,5% cash back na zakupy. Jeśli wydasz $7,500 na kwalifikowane zakupy w ciągu trzech miesięcy od otwarcia konta, otrzymasz $ 750 Cash back bonus. 

Chase oferuje również nowym członkom karty 0% APR przez pierwsze 12 miesięcy od otwarcia konta. Możesz więc zapłacić za koszty uruchomienia kredytu bez ponoszenia opłat za odsetki. 

#2-Capital One Spark Classic

Nie każdy przedsiębiorca ma wielką osobistą ocenę kredytową. Jeśli należysz do tej kategorii, możesz mieć trudności z zatwierdzeniem biznesowej karty kredytowej. Karta Capital One Spark Classic jest idealna do kredytu budowlanego i łatwo ją uzyskać. 

Bez opłaty rocznej nadal możesz zarobić nieograniczony 1% zwrotu gotówki na zakupach biznesowych. Skorzystasz również z bezpłatnych kart pracowniczych, ochrony przed oszustwami, alertów, elastyczności płatności i innych wspaniałych korzyści od Capital One. 

#3-American Express Blue Business Cash

Karta Kredytowa American Express Blue Business Cash pozwala zarobić 2% cash back na zakupach do $ 50,000 rocznie, a następnie 1% na wszystkich innych zakupach. Nagrody Cash back zostaną automatycznie dodane na wyciągu, więc nie ma potrzeby, aby ręcznie wymienić cokolwiek. 

Amex oferuje 0% intro APR na zakupy przez pierwsze 12 miesięcy od otwarcia konta. Kolejną ciekawą częścią tej karty jest rozszerzona siła nabywcza-dająca Ci swobodę wydawania pieniędzy poza limit kredytowy. Nie ma opłaty rocznej, a Amex oferuje kredyt na wyciągu w wysokości 500 USD po wydaniu 5000 USD w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od otwarcia konta.  

3 Sztuczki Dla Kosztów Uruchomienia Firmy

Zastosuj te trzy szybkie porady i wskazówki, aby utrzymać koszty uruchamiania na jak najniższym poziomie:

Sztuczka # 1: Stwórz budżet

Tak wielu przedsiębiorców po raz pierwszy popełnia błąd rozpoczynając działalność gospodarczą bez budżetu. 

Ale to może być śmiertelne, jeśli nie będziesz ostrożny. Jak widać po wszystkich różnych kosztach, które już pokryliśmy, koszty uruchomienia mogą szybko się sumować. Jeśli po prostu przesuwając kartę kredytową bez trzymania się budżetu, zabraknie Ci gotówki, zanim się zorientujesz. 

Aby był skuteczny, budżet musi obejmować okres wykraczający poza oficjalną datę rozpoczęcia. Będziesz chciał mieć również budżet na trzy miesiące, sześć miesięcy i jeden rok. 

Budżet zmusza cię do nieco bardziej zdecydowanego decydowania o tym, jak wydawane są Twoje pieniądze. Na przykład możesz ostatecznie zdecydować się na wstrzymanie się z zatrudnieniem konsultanta marketingowego lub zakupem skórzanej kanapy do biura. Takie rzeczy jak ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej i bezpieczeństwo strony internetowej są o wiele ważniejsze.

Należy pamiętać, że podczas uruchamiania pojawią się nieoczekiwane koszty. Więc miej trochę miejsca w swoim budżecie na nagłe sytuacje i nieplanowane wydatki. 

Sztuczka # 2: Bezpieczne Finansowanie Przed Wydatkami

Niezależnie od tego, czy zbierasz pieniądze od zewnętrznych inwestorów, otrzymujesz pożyczkę, czy otwierasz linię kredytową, w Twoim najlepszym interesie jest uporządkowanie finansowania, zanim zaczną się koszty początkowe.

W większości przypadków musisz utworzyć podmiot gospodarczy, zanim będziesz mógł oficjalnie ubiegać się o kartę kredytową lub otworzyć linię kredytową pod nazwą firmy. Więc niektóre z tych kosztów startowych muszą być opłacone z góry. 

Ale pełne zrozumienie swojej sytuacji finansowej od samego początku znacznie ułatwi Ci życie, gdy poruszasz się po wodach kosztów startowych. 

W niektórych przypadkach możesz uzyskać nieoprocentowane finansowanie przez pierwszy rok nowej linii kredytowej. Jest to zdecydowanie coś, z czego będziesz chciał skorzystać, zanim Twoja firma będzie miała pozytywne przepływy pieniężne. Po prostu upewnij się, że uwzględniasz stopy procentowe, gdy musisz zacząć dokonywać płatności. 

Trick # 3: poszukaj najszybszej drogi do gotówki

Twój startup nie będzie idealny pierwszego dnia. Im szybciej to zaakceptujesz, tym szybciej będziesz w stanie wygenerować pewne przychody. 

Na przykład, załóżmy, że twój startup jest całkowicie oparty na sieci web. Sprzedajesz towary, usługi, reklamy lub coś innego ze swojej witryny.

Spędzanie sześciu miesięcy na projektowaniu idealnej strony internetowej to strata czasu. Istnieją narzędzia, których możesz użyć do uruchomienia strony internetowej w mniej niż godzinę. Jeśli ta strona nie jest uruchomiona, po prostu kopiesz się w dziurę kosztów startowych bez generowania gotówki, aby za to zapłacić. 

Bez względu na branżę lub rodzaj działalności, poszukaj najszybszego sposobu na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy. Nie mówię, że powinieneś kroczyć na skróty, robić coś podejrzanego, lub wystawiać produkt podrzędny. Ale skupienie się na doskonałości zamiast gotówki może spowodować, że Twoja firma zbankrutuje, zanim będzie miała szansę na start. 

Co dalej

Teraz, gdy masz firmę uchwycić na koszty startupów biznesowych i co one pociągają za sobą, nadszedł czas, aby przejąć kontrolę nad swoimi wydatkami. 

Umieść koszty startowe na karcie kredytowej. Ułatwia to Zarządzanie budżetem, a także możesz zdobyć wspaniałe nagrody za swoje wydatki. Mamy kompletny przewodnik na temat najlepszych kart kredytowych dla startupów, które pomogą Ci znaleźć najlepszą opcję dla Twojego typu firmy. 

Oprócz używania karty kredytowej do codziennych wydatków i bieżących wydatków biznesowych, pożyczka lub linia kredytowa może pomóc w większych zakupach. Sprawdź nasz przewodnik na temat najlepszych pożyczek biznesowych, aby uzyskać więcej informacji. 

Total
0
Shares
Related Posts

Jak założyć korporację

Wybór struktury biznesowej dla nowego przedsięwzięcia jest ważnym przedsięwzięciem. Wielu przedsiębiorców tworzy korporację ze względu na ochronę odpowiedzialności…