Jak założyć LLC w Montanie

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Montanie oferuje korzyści podatkowe i ochronę przed odpowiedzialnością właścicielom firm. 

Ale zanim będziesz mógł uzyskać te korzyści, musisz postępować zgodnie ze ścisłą procedurą, aby legalnie utworzyć swoją LLC w stanie Montana.

Wielu nowych przedsiębiorców zastrasza Papierkowa robota, zgłoszenia, podatki, zgodność z przepisami i proces rejestracji.

Na szczęście założenie LLC w Montanie jest łatwe.

Ten przewodnik nauczy Cię, jak tworzyć swoje Montana LLC w zaledwie pięciu prostych krokach.

Łatwe Części założenia LLC w Montanie

Aby legalnie utworzyć spółkę LLC w Montanie, musisz złożyć dokumenty formacyjne w biurze sekretarza stanu. Jednak wszelkie błędy w tych dokumentach mogą opóźnić proces i potencjalnie spowodować utratę bezzwrotnych opłat za aplikację.

Zamiast przechodzić przez ten proces samodzielnie, korzystanie z usługi tworzenia Online LLC ułatwia wszystko. 

LegalZoom został wykorzystany do utworzenia ponad dwóch milionów firm w całym kraju. To zdecydowanie najprostszy sposób na założenie LLC w Montanie.

Wystarczy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań o sobie i biznesie-LegalZoom zajmie się wszystkim innym. Stworzą Twoje artykuły o organizacji i złożą wszystkie odpowiednie dokumenty w Sekretariacie Stanu Montana. 

Poza podstawowymi opcjami formacji, LegalZoom oferuje również wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć LLC w Montanie. Mam na myśli takie rzeczy jak usługi zarejestrowanych agentów, zastrzeżenia nazwy firmy, nazwy DBA, umowy operacyjne, ein, licencje biznesowe, zezwolenia i inne. 

Możesz spełnić wszystkie swoje potrzeby pod jednym dachem, co pomoże Ci rozpocząć pracę tak szybko, jak to możliwe, bez konieczności martwienia się o pracę administracyjną.

Plany formacji Montana LLC od LegalZoom zaczynają się od $79 plus opłaty za zgłoszenie stanu.

Trudne części założenia LLC w Montanie

Chociaż sam proces formowania jest stosunkowo łatwy, nie oczekuj, że wszystko będzie płynne.

Prowadzenie biznesu jest trudne. Jest to prawdą, niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą po raz pierwszy, czy doświadczonym właścicielem firmy. Niezależnie od rodzaju działalności lub branży, począwszy od zera jest naprawdę onieśmielające. 

Niektórzy z was mogą być winni kredytodawcom pieniądze na pokrycie kosztów uruchomienia. Między spłatą odsetek od pożyczek, zatrudnianiem i zarządzaniem pracownikami, przyciąganiem nowych klientów i pozostaniem zgodnym ze stanem, będzie wiele na głowie. 

Nie mówię tego, żeby cię zniechęcić. Chcę, żebyś była realistką i przygotowała się na trudne chwile. Potrzeba kilku firm lat, aby stać się dodatni przepływ środków pieniężnych. Ale efekt końcowy jest tego wart, jeśli możesz trzymać się swojego biznesplanu i skali.

Będziesz również musiał pozostać w dobrej pozycji ze stanem podczas operacji. Takie rzeczy jak uzyskiwanie i odnawianie zezwoleń, składanie rocznych sprawozdań i wypełnianie zobowiązań podatkowych należą do tej kategorii.

Krok 1-Nazwij swoją firmę Montana LLC

Założenie LLC w Montanie wszystko zaczyna się od wyboru nazwy. Nazwisko będzie na wszystkich Twoich oficjalnych dokumentach formacji, więc nie możesz bez niego kontynuować.

Niektórzy z was mogą już mieć na myśli imię. Ale nadal musisz wykonać poniższe kroki, aby upewnić się, że możesz legalnie zarejestrować tę nazwę w stanie.

Wymagania dotyczące nazwy Montana LLC

Zgodnie z prawem stanu Montana wszystkie LLC muszą zawierać jedno z następujących słów lub skrótów w nazwie:

 • Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
 • Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
 • LLC
 • LLC.
 • L. L. C.
 • LC

Nazwy muszą być jednoznacznie odróżnialne od innych podmiotów gospodarczych, które zostały zarejestrowane w Sekretariacie Stanu Montana. 

Istnieją również pewne ograniczone słowa i zwroty, których nie można użyć. Na przykład nazwa Montana LLC nie może sugerować związku z agencją rządową, taką jak Urząd skarbu, FBI, Departament Stanu itp.

Niektóre słowa, takie jak” bank “lub” adwokat ” mogą wymagać dodatkowej dokumentacji. Nazwy te są zwykle używane dla licencjonowanych profesjonalistów i nie mogą być zawarte w nazwie każdej firmy.

Sprawdź dostępność nazwy

Po wylądowaniu na nazwie, która spełnia powyższe wymagania, musisz upewnić się, że nie jest już w aktach stanu. 

Możesz to zrobić ręcznie na stronie sekretarza stanu Montana. Ale to nie jest najbardziej przyjazna dla użytkownika baza danych w Internecie. 

Jeśli używasz LegalZoom do utworzenia swojej LLC w Montana, zweryfikują dostępność nazwy dla ciebie. 

Oprócz sprawdzania dostępności twojego nazwiska w bazie danych sekretarza stanu, istnieje kilka innych zasobów, które powinieneś sprawdzić:

 • Federalne znaki towarowe
 • Dostępność nazwy domeny
 • Uchwyty do mediów społecznościowych
 • Szukaj w sieci

Udawajmy, że imię, które chcesz, jest dostępne do rejestracji w stanie. 

Ta nazwa może nie być idealna, jeśli nie możesz zabezpieczyć domeny lub profili w mediach społecznościowych. Jeśli ktoś inny ma federalny znak towarowy na tej nazwie, może to naprawdę zaszkodzić twoim możliwościom ekspansji. Uruchomienie wyszukiwarki internetowej może pomóc zidentyfikować potencjalne konflikty lub złą reklamę z nazwą. Więc zawsze dołożyć należytej staranności przed złożeniem jakichkolwiek oficjalnych dokumentów.

Zarezerwuj swoje nazwisko z sekretarzem stanu Montana

Jeśli Twoje imię i nazwisko spełnia wszystkie kryteria wymienione powyżej, będziesz chciał je zabezpieczyć jak najszybciej. Najszybszym sposobem na zabezpieczenie jest zgłoszenie artykułów organizacji (wkrótce przejdziemy do tego kroku).

Ale jeśli nie jesteś gotowy do utworzenia firmy dzisiaj, możesz zarezerwować nazwę, składając formularz rezerwacji nazwy w stanie. Jest opłata za zgłoszenie w wysokości 10 USD i możesz to zrobić w Internecie dość szybko. 

Ten formularz rezerwacji nazwy może uniemożliwić innej firmie w stanie złożenie tej nazwy przez okres do 120 dni. Więc będziesz miał trochę czasu, aby złożyć swoje artykuły organizacji.

Jeśli jeszcze go nie posiadasz, musisz utworzyć konto ePass Montana, aby wypełnić i wypełnić formularz online. 

Zarejestruj przybraną nazwę firmy

Jest to kolejny opcjonalny krok, jeśli chodzi o nazwanie swojej Montana LLC. Wystarczy udać się na stronę sekretarza stanu Montana i kliknąć Formularz rejestracji zakładanej nazwy firmy (ABN / DBA). 

Podczas gdy nazwa prawna Twojej firmy na artykułach organizacji będzie używana do identyfikacji Twojej firmy ze stanem, nazwa dba (“doing business as”) może być używana w prawdziwym świecie do celów biznesowych. 

Na przykład nazwa prawna Twojej LLC może być “Matthew Mechanical Limited Liability Company”, ale przybrana nazwa może być “Matt’ s Auto Shop.”

Tytuł 30 Rozdział 13 Kodeksu prawnego Montany obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o rejestracji przybranego nazwiska w Montanie. 

Krok 2-wyznacz zarejestrowanego agenta

Wszyscy Llc w Montanie muszą wyznaczyć zarejestrowanego agenta podczas procesu tworzenia. Zarejestrowany agent będzie odpowiedzialny za otrzymywanie Korespondencji rządowej i obsługę procesu w imieniu Twojej firmy.

Technicznie, możesz być zarejestrowanym agentem w Montanie. Ale odradzam. 

Jeśli używasz LegalZoom do utworzenia swojej Montana LLC, będziesz miał możliwość wyznaczenia ich jako zarejestrowanego agenta podczas konfigurowania konta.

Usługa zaczyna się od $249 rocznie i odnawia się automatycznie. Ta stawka jest w rzeczywistości nieco wysoka w porównaniu do innych zarejestrowanych usług agentów na rynku, ale nie pozwól, aby zniechęciło cię to do korzystania z niego. 

LegalZoom powiadomi Cię za każdym razem, gdy otrzyma ważne dokumenty w Twoim imieniu. Otrzymasz również komunikaty o terminach podatkowych i innych terminach związanych z przestrzeganiem przepisów, które musisz obsłużyć. 

Montana Registered Agent Wymagania

LegalZoom spełnia wymagania zarejestrowanego agenta w Montanie. Ale jeśli planujesz użyć innej opcji, po prostu upewnij się, że spełnia następujące wytyczne:

 • Musi być dostępny osobiście, aby zaakceptować obsługę procesu w imieniu firmy.
 • Musi mieć fizyczny adres biura w państwie (nie są dozwolone skrytki pocztowe).
 • Musi być rezydentem Montany lub być firmą uprawnioną do świadczenia usług zarejestrowanych agentów w stanie. 

Ponownie, samo mianowanie Legalzooma jako zarejestrowanego agenta podczas procesu formowania ułatwi Ci życie. Nie musisz się o to martwić.

Krok 3-Złóż dokumenty formacji LLC

Teraz, gdy masz wszystko ustawione, możesz przystąpić do papierkowej roboty wymaganej do utworzenia Twojej LLC w Montanie. 

Artykuły organizacji

Artykuły organizacji jest podstawowym dokumentem używanym do rejestracji firmy w Sekretariacie Stanu. Informacje wymagane w tym dokumencie obejmują:

 • Nazwa LLC
 • Typ LLC (zwykły, profesjonalny, szeregowy)
 • Nazwa i adres zarejestrowanego agenta
 • Adres głównego biura LLC
 • Wieczyste lub utworzone na określony okres czasu
 • CEL Sp. z o. o.
 • Czy to plemienna sprawa, czy nie
 • Niezależnie od tego, czy jest zarządzany przez członka, czy zarządzany przez menedżera
 • Nazwiska i adresy członków i kierowników
 • Lista zobowiązanych członków wraz z długami i zobowiązaniami wraz z pisemnymi zgódami każdego z nich

Dokument musi być podpisany przez wnioskodawcę i można go złożyć online w Sekretariacie Stanu. 

Zamiast wypełniać te informacje i wypełniać je samodzielnie, LegalZoom może to zrobić w Twoim imieniu. Ta usługa jest dołączona do każdego planu formacji LLC.

Certyfikat organu zagranicznej spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością (tylko zagraniczne LLC)

LLC utworzone poza Montaną, które chcą robić interesy w stanie, muszą zarejestrować się jako zagraniczna LLC u sekretarza stanu. Jeśli nazwa firmy w innym stanie nie jest dostępna w Montanie, będziesz musiał zarejestrować przybraną nazwę.

Dokumenty wymagane dla tego typu LLC są nieco inne. Musisz złożyć Organ zagranicznej korporacji z Ograniczoną Odpowiedzialnością wraz z certyfikatem dobrej kondycji lub certyfikatem istnienia w pierwotnym stanie formacji.

Krok 4-przygotowanie umowy operacyjnej

Umowa operacyjna nie zostanie złożona do Państwa. Jest to jednak ważny dokument do stworzenia podczas procesu formowania. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zakładasz multi-member LLC.

Określa zasady zarządzania firmą. Dokument zawiera prawa głosu członków, zasady dodawania nowych członków i wyjaśnia, w jaki sposób można zarządzać konfliktami w organizacji.

Możesz dodać umowę operacyjną do pakietu LegalZoom za jedyne $99.

To zdecydowanie w Twoim najlepszym interesie, aby umieścić wszystkie te zasady na piśmie jak najszybciej. Więc nie odkładaj tego na później. Zajmij się nim natychmiast po złożeniu dokumentów formacyjnych w stanie.

Krok 5-Wypełnianie Zobowiązań Prawnych Dla Montana LLC

Gdy już oficjalnie zarejestrujesz swoją LLC w Montanie, nadal musisz wykonać kilka dodatkowych zadań. Te dodatkowe kroki zapewnią zgodność z przepisami i prawo do prowadzenia działalności w stanie Montana. 

Uzyskaj EIN

Numer identyfikacyjny pracodawcy, lepiej znany jako EIN, jest wymagany do celów podatkowych na poziomie federalnym i stanowym. Możesz uzyskać to bezpośrednio z IRS lub po prostu poprosić LegalZoom, aby uzyskać jeden dla Ciebie podczas procesu formowania.

Możesz połączyć go z umową operacyjną i licencjami biznesowymi, aby uzyskać najlepszą możliwą wartość. 

Niezastosowanie się do EIN tak szybko, jak to możliwe, może uniemożliwić Twojej firmie posuwanie się naprzód. Na przykład prawdopodobnie nie będziesz w stanie otworzyć firmowego konta bankowego za pomocą EIN.

Zarejestruj się w Montana Department of Revenue

LLC w Montanie muszą również zarejestrować się w departamencie przychodów Montany. 

W ten sposób będziesz wypełniał różne zobowiązania podatkowe z Państwem. Na przykład, istnieją zasady, których należy przestrzegać, jeśli masz pracowników, a niektóre towary detaliczne podlegają podatkowi od sprzedaży. 

Udaj się do portalu transakcyjnego Montana, aby zarejestrować się online i uzyskać zgodność z przepisami podatkowymi.

Składanie Raportów Rocznych

Montana LLC musi złożyć roczny raport do 15 kwietnia każdego roku. Pomaga to zapewnić dobrą pozycję ze stanem.

Jest opłata za zgłoszenie w wysokości 20$, a spóźnione zgłoszenia podlegają grzywnie w wysokości 35$.

Niezłożenie pliku może skutkować poważnymi konsekwencjami. Jeśli twoja LLC została utworzona w Montanie i nie złożysz wniosku do 1 grudnia, LLC zostanie rozwiązana. Zagraniczne LLC, które nie złożą zgłoszenia do 1 listopada, nie będą mogły robić interesów w państwie. 

Uzyskaj licencje i zezwolenia Montana Business

Wreszcie, ale na pewno nie najmniej ważne, musisz nabyć wszelkie obowiązujące licencje państwowe, zezwolenia lub certyfikaty.

Dokładne wymagane zezwolenia zależą od rodzaju działalności, branży i lokalizacji. Na przykład może być konieczne uzyskanie zezwolenia w niektórych miastach i powiatach, ale nie w innych. 

Biuro Rozwoju Gospodarczego Montana Governor ‘ s Office of Economic Development posiada listę kontrolną firmy, której możesz użyć, aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniach i licencjach wymaganych w określonej lokalizacji. Możesz również użyć LegalZoom, aby pomóc ci w tym procesie.

Total
0
Shares
Related Posts