Business Formation Study: Jak zorganizowane są firmy w USA?

Istnieje około 100 miliardów decyzji, które musisz podjąć, rozpoczynając działalność.

Ok, może to mała przesada – ale wiesz, jak wiele krytycznych wyborów wymaga twojej uwagi jako właściciela firmy.

Jedną z najwcześniejszych i najważniejszych decyzji, które podejmiesz, jest rodzaj działalności, którą chcesz stworzyć. Nie mówię o faworyzowaniu sklepów internetowych w porównaniu z fizycznymi lub sprzedaży produktów w porównaniu z usługami; chodzi o rodzaj formy prawnej, którą powinna przyjąć Twoja firma.

Określa to, w jaki sposób jesteś opodatkowany, twoją osobistą odpowiedzialność, sposób zbierania pieniędzy i co dzieje się z Twoją firmą, jeśli coś ci się stanie, aby wymienić kilka czynników.

Właśnie dlatego chcieliśmy dziś zanurkować na temat formacji biznesowych. Chcemy przyjrzeć się strukturze firm w Stanach Zjednoczonych i co dokładnie może to oznaczać dla ciebie, gdy rozpoczniesz działalność.

Wskakujmy.

Disclaimer: Badanie to opiera się na amerykańskich formacjach biznesowych. Przepraszamy naszych międzynarodowych czytelników! Uważamy jednak, że informacje te są pomocne, zwłaszcza jeśli prowadzisz interesy z klientem, partnerem lub dostawcą z siedzibą w USA.

5 najczęstszych rodzajów struktur biznesowych w USA

Istnieje wiele różnych rodzajów struktur biznesowych tam. Chcemy jednak przyjrzeć się pięciu najczęstszym typom i temu, co może to dla ciebie oznaczać.

Są to:

 • Jednoosobowe
 • Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC)
 • Spółki Jawne
 • C Korporacje
 • S Korporacje

Podamy Ci plusy i minusy konstrukcji. Damy Ci również znać, dla kogo ta konkretna struktura może być dobra.

Jednoosobowe

Jednoosobowe firmy to firmy, które są własnością i są prowadzone przez jedną osobę. W jednoosobowej działalności gospodarczej nie ma prawnej różnicy między samą firmą a jej właścicielem.

Jest to najczęstszy sposób organizowania i formowania firmy, ponieważ jest niezwykle łatwy do założenia i nie musi kosztować żadnych pieniędzy, aby to zrobić. Freelancerzy, kontrahenci i “solopreneurs” często organizują swój biznes w ten sposób.

Dla celów podatkowych wszystkie dochody, straty i wydatki, które robisz ze swojej firmy, są częścią twojego zeznania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych. Musisz to wszystko zgłosić do urzędu skarbowego zgodnie z harmonogramem C przesłanym za pośrednictwem formularza 1040.

Skarbówka opodatkowuje wszystkie zyski z działalności gospodarczej. Oczywiście możesz odpisać wiele wydatków, w tym niezbędne zakupy (np. artykuły biurowe), szkolenia (np. warsztaty, kursy) i koszty podróży (np. loty, hotele i konwencje).

Nie musisz składać wielu dokumentów. W zależności od tego, jaką usługę będziesz wykonywać, może być konieczne uzyskanie licencji państwowej lub miejskiej. A jeśli chcesz pracować pod fikcyjnym nazwiskiem, musisz zarejestrować je w swoim stanie, hrabstwie lub mieście, w którym prowadzisz działalność (wymagania różnią się w zależności od tego, gdzie się znajdujesz). Poza tym, będziesz czysty.

Warto również zauważyć, że jednoosobowe firmy nie ograniczają się do posiadania tylko jednego pracownika. Ale może wymagać, aby korzystać tylko z niezależnych wykonawców i freelancerów.

Plusy

 • Łatwy w tworzeniu. Z innymi formacjami biznesowymi będzie więcej papierkowej roboty, opłat i bólów głowy. Jednak w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie będziesz musiał składać żadnych dokumentów rządowi.
 • Podatki są prostsze. Rodzaje formacji biznesowych, takie jak korporacje C, wymagają złożenia dwóch oddzielnych form podatków: jednej dla Twojej firmy, a drugiej dla podatku dochodowego od osób fizycznych. Jednoosobowe firmy wymagają tylko, aby właściciel firmy złożył zeznanie podatkowe. Mniej pracy dla Ciebie i Twojego księgowego-co zawsze jest miłe.
 • Tanio. Jest to z łatwością najtańsza formacja biznesowa na liście, ponieważ nie musisz składać żadnych dokumentów, chyba że pracujesz pod fikcyjną nazwą. W takim przypadku musisz zarejestrować Doing Business as (DBA) w swoim lokalnym rządzie. Jest to uważane za ” nazwę handlową.”

Wady

 • Odpowiedzialność. Jako jedyny właściciel, będziesz osobiście odpowiedzialny za całą swoją działalność. Obejmuje to szereg potencjalnie negatywnych rzeczy, takich jak długi lub problemy prawne napotkasz podczas prowadzenia działalności. Jeśli zostaniesz pozwany i przegrasz, tylko Ty jesteś odpowiedzialny za szkody. Gdybyśmy mieli wskazać największy minus bycia jedynym właścicielem, to byłoby to.
 • Ciągłość działalności. Ponieważ będziesz własną firmą jako jednoosobowy właściciel, oznacza to również, że Twoja firma kończy się, jeśli coś ci się stanie (np. śmierć, obrażenia ciała, ubezwłasnowolnienie).
 • Żadnych zewnętrznych inwestorów. Wyłączni właściciele nie mogą przyjmować kapitału i finansowania od inwestorów zewnętrznych. To mniej pieniędzy, które można wykorzystać na zatrudnianie pracowników, tworzenie produktów i usług oraz ogólnie rozwój firmy.
 • Nie może emitować kapitału. Niektóre firmy są w stanie emitować opcje na akcje dla interesariuszy i pracowników. Jednoosobowe firmy nie mogą.

Dla kogo to jest dobre?

Jednoosobowe firmy są świetne dla freelancerów, konsultantów i innych jednoosobowych operacji. Pozwala szybko i przy niewielkich kosztach rozpocząć działalność.

Jeśli jednak szukasz finansowania, nie byłby to dobry wybór.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC)

LLC są bardzo powszechnym rodzajem działalności w Stanach Zjednoczonych i nie bez powodu. W przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej LLC są oddzielnymi osobami prawnymi od właścicieli firm. Oznacza to, że indywidualni właściciele nie będą ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek długi i problemy prawne, które mogą pojawić się podczas prowadzenia działalności.

Na przykład, jeśli Twoja firma zostanie pozwana o miliony dolarów, a ty przegrasz, nie będziesz musiał się martwić o swoje aktywa osobiste, takie jak dom, samochód i konto oszczędnościowe.

Oznacza to również, że firma może mieć kilku właścicieli (zwanych również “członkami”). IRS ma zasady dotyczące rodzaju działalności, którą możesz prowadzić, ponieważ firmy takie jak banki i firmy ubezpieczeniowe nie mogą być LLC.

Nie ma maksymalnej liczby właścicieli, które LLC może mieć. Jednak wiele państw oferuje coś o nazwie “single-member LLC” (SMLLC) dla LLC z tylko jednym członkiem. Oferuje więc więcej ochrony przed odpowiedzialnością niż jednoosobowa działalność gospodarcza, ale nadal masz tylko jednego właściciela.

Sposób opodatkowania LLC zależy od tego, czy właściciele chcą wejść w spółkę, spółkę lub korporację. Partnerstwa muszą złożyć zeznanie podatkowe, a korporacje muszą złożyć jako korporacje C lub S (przejdziemy do tego później).

Plusy

 • Ograniczona odpowiedzialność. Otrzymujesz ograniczoną ochronę przed problemami prawnymi lub długami, które może ponieść Twoja firma. Uwaga: to ograniczona ochrona. Nie obejmuje wszystkiego (jak przejdziemy w minusach).
 • Elastyczność podatkowa. Jako LLC będziesz mógł wybrać, czy jesteś opodatkowany jako własność, partnerstwo lub korporacja. Wszystkie mają swoje zalety i wady, ale elastyczność jest bardzo pomocna przy podejmowaniu decyzji.
 • Nieograniczony udziałowiec. Możesz oferować opcje na akcje jako LLC pracownikom, inwestorom lub interesariuszom.

Wady

 • Ograniczona odpowiedzialność jest … ograniczona. Jeśli nie całkowicie oddzielisz swoje wydatki osobiste i biznesowe, masz szansę napotkać problemy prawne. Na przykład sędzia może orzec, że Twoja LLC nie chroni w pełni pewnych aktywów, jeśli nie upewnisz się, że wyraźnie oddzielisz dwa światy. Niezastosowanie się do tego może cię kosztować … cóż, wszystko.
 • Opłaty, opłaty i inne opłaty. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej istnieje kilka opłat, jeśli w ogóle. Jednak w przypadku LLC początkowe opłaty za zgłoszenie mogą się różnić od $45 do $500 w zależności od stanu. Plus są roczne opłaty za zgłoszenia. Jednym z haczyków jest jednak to, że możesz utworzyć LLC w stanie, w którym nie mieszkasz (np. stan z niższymi opłatami).
 • Podatki. Właściciele i spółki osobowe są zobowiązane do płacenia podatków od samozatrudnienia w wysokości do 7,5% od ich udziału w zyskach. Korporacje S I C nie muszą tego robić, ale muszą płacić podatki do 7,5% od swoich pensji.

Dla kogo to jest dobre?

LLC są dobre dla małych firm, które przewidują pewien stopień odpowiedzialności i wielu właścicieli i / lub pracowników. Jest to dość łatwy proces konfiguracji LLC. Ponadto korzyści, jakie masz, jeśli chodzi o elastyczność podatkową i opcje na akcje, sprawiają, że jest to bardzo lukratywne.

Ostatecznie jest to doskonały wybór dla każdego rozwijającego się właściciela małej firmy, który chce założyć firmę, która pozostanie stosunkowo zamknięta – ale oferuje poważny potencjał wzrostu.

Spółki Jawne

Spółki osobowe (lub spółki jawne) to podmioty gospodarcze z co najmniej dwiema osobami fizycznymi.którzy są właścicielami firmy. Podobnie jak jednoosobowa działalność gospodarcza, jest bardzo łatwa do skonfigurowania—jednak wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością, ponieważ jest więcej właścicieli.

Członkowie dzielą się wszystkimi zyskami, długami i zobowiązaniami poniesionymi przez firmę. To może być miecz obosieczny. Rosnąca fala podnosi wszystkie statki – więc jeśli twój partner wypadnie dobrze, ty i Twoja firma skorzystacie na tym. Jeśli jednak twój partner nie, Twoja firma ucierpi.

Jest też więcej odpowiedzialności. Każdy w spółce jawnej ponosi nieograniczoną odpowiedzialność za długi i kwestie prawne przedsiębiorstwa. Jeśli jeden partner zostanie pozwany przez niezadowolonego klienta i straci, wszystkie osobiste aktywa drugiego partnera, takie jak Dom i oszczędności, są zagrożone przepadkiem. Z tego powodu zaufanie jest absolutnie najważniejsze, jeśli chodzi o tworzenie partnerstwa. Jeśli ci się uda, twój partner odniesie sukces i vice versa. Jeśli jednak Ty lub twój partner zawiedziecie, oboje zawiedziecie.

Należy zauważyć, że podkategorią spółek jawnych są spółki komandytowe. Zazwyczaj składają się one z inwestorów i innych interesariuszy, którzy nie mają prawie takiej odpowiedzialności jak partnerzy Generalni.

Istnieją również spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością, które chronią partnerów przed potencjalnym niewłaściwym zachowaniem. Są one świetne dla firm, które mają wielu specjalistów działających jako jeden podmiot (np. kancelarie prawne).

Plusy

 • Żadnego podwójnego opodatkowania. Spółki jawne oferują bardzo lukratywne transakcje w zakresie podatków. W końcu nie musisz płacić podatków od zysków firmy. Poszczególni partnerzy muszą płacić podatki za swoje dochody osobiste z działalności gospodarczej. Ale sama spółka jawna nie jest opodatkowana.
 • Łatwy do uruchomienia. Ogólne partnerstwa są niezwykle łatwe do utworzenia. W rzeczywistości można je utworzyć za pomocą ustnej umowy między partnerami. Zalecamy jednak sporządzenie pisemnej umowy w celach prawnych. Skontaktuj się z prawnikiem, aby utworzyć umowę partnerską w tym celu.
 • Mniej opłat i papierkowej roboty. Przy tworzeniu spółki jawnej nie ma żadnych opłat. Jest też mniej papierkowej roboty, jeśli chodzi o tę formację. Jak już wspomnieliśmy, można go dosłownie utworzyć poprzez umowę uścisku dłoni (chociaż zalecamy, aby uzyskać go na papierze).

Wady

 • Więcej odpowiedzialności. W spółce jawnej jesteś nie tylko podatny na problemy prawne, które pojawiają się u ciebie, ale także u twoich partnerów. W zależności od tego, ilu masz partnerów, szanse na to, że wpadniesz w kłopoty tylko rosną. To może narazić Twoje osobiste aktywa na ryzyko.
 • Nie ma odroczenia. Jeśli jeden ze wspólników umrze lub zostanie ubezwłasnowolniony, wówczas Spółka zostaje rozwiązana—a wraz z nią sama firma. Dzieje się tak również w przypadku, gdy jeden ze wspólników zdecyduje się wycofać ze swojego partnerstwa. Jeśli tak się stanie, całe partnerstwo zostanie rozwiązane.
 • Dzielenie się długiem. Jeśli jeden z partnerów zabezpieczy kredyt dla firmy, reszta partnerów podzieli się tym długiem. Może to stworzyć dla niektórych bardzo lepkich sytuacji, zwłaszcza jeśli jeden z Twoich partnerów dostaje kredyt bez Twojej wiedzy.

Dla kogo to jest dobre?

Jest to opcja dla małych firm z kilkoma lub bez pracowników, ale ma dwie lub więcej osób, które chcą założyć małą firmę. Szczerze mówiąc, nie jest to najlepsza struktura organizacyjna i zalecamy skorzystanie z innej opcji, takiej jak utworzenie korporacji, LLP lub LLC, jeśli możesz.

C Korporacje

Korporacje C lub “korpusy C” są oddzielnymi osobami prawnymi od właściciela firmy. C odnosi się do sposobu, w jaki jednostka jest opodatkowana, w podrozdziale C w amerykańskim Kodeksie przychodów wewnętrznych.

Ten podrozdział pomaga zapewnić, że korpus C ma podwójne opodatkowanie. Oznacza to, że sama korporacja będzie opodatkowana od zysków, a następnie akcjonariusze będą opodatkowani od ich dywidend.

Zaletą jest jednak to, że oferują wysoki stopień ochrony przed odpowiedzialnością dla swoich właścicieli. W końcu są odrębnym podmiotem prawnym. Oznacza to, że jeśli niezadowolony klient pozywa Twoją C corp, twoje osobiste aktywa prawdopodobnie nie zostaną zajęte.

Wspominaliśmy już wcześniej, że akcjonariusze są opodatkowani od dywidend. Wynika to z faktu, że C corps może emitować akcje (a zatem opcje na akcje) akcjonariuszom.

Wszystkie te korzyści pochodzą z niektórych połowów jednak. Po pierwsze, korpusy C muszą mieć Zarząd. Są to wyznaczeni oficerowie, którzy zarządzają biznesem. Rada Dyrektorów jest również zobowiązana do corocznego zebrania, na którym wybierają swoich urzędników. Jeśli jesteś założycielem C corp, musisz przekazać kontrolę i władzę decyzyjną zarządowi. Jeśli jest to dla ciebie ważny element, zdecydowanie weź to pod uwagę.

Plusy

 • Mała odpowiedzialność. Największym dobrodziejstwem korporacji C jest fakt, że będziesz chroniony przed osobistą odpowiedzialnością, ponieważ jest to oddzielny podmiot prawny. W rzeczywistości akcjonariusze są zazwyczaj odpowiedzialni tylko za wszelkie długi, które mogą powstać w trakcie działalności.
 • Zdobywanie kapitału. Jeśli chcesz pozyskać fundusze od inwestorów zewnętrznych, korporacje C są na to sposobem. W rzeczywistości kapitaliści venture zazwyczaj finansują tylko korporacje C. Dlaczego? Szczerze mówiąc, to dlatego, że Twoja firma będzie miała “korporację” jako część swojej nazwy. Poważnie. VC są dziwne.
 • Odroczenie. Jeśli coś strasznego stanie się Tobie lub założycielowi Twojej firmy, korporacja C żyje dalej i praca będzie kontynuowana. Oznacza to, że każdy, kto opiera się na dochodach wniesionych przez firmę, może nadal na nim polegać.

Wady

 • Podwójne opodatkowanie. Korpusy C są opodatkowane dwukrotnie. Raz na zysk, a raz na dywidendę akcjonariusza.
 • Opłaty, opłaty i inne opłaty. Będziesz musiał płacić opłaty za zgłoszenia każdego roku, aby utrzymać zarejestrowaną korporację. Będziesz musiał również dokupić jednorazową opłatę rejestracyjną.
 • Dużo formalności. Korporacje C są zobowiązane do wykonywania kilku małych (i, szczerze mówiąc, irytujących) formalności, takich jak tworzenie rady dyrektorów, organizowanie corocznych spotkań, przyjmowanie regulaminów i wiele innych. Może to odciągnąć uwagę od zadań, którym chcesz poświęcić większość swojego czasu i energii.

Dla kogo to jest dobre?

Jeśli planujesz wejść na giełdę, C corp to świetny sposób na formalną strukturę Twojej firmy. Pomaga również, że masz o wiele większą ochronę przed odpowiedzialnością, ponieważ Twoja firma będzie oddzielnym podmiotem prawnym od Ciebie.

Jest to również dobra opcja, jeśli szukasz finansowania od inwestorów venture capital. Mają tendencję do faworyzowania korporacji bardziej niż innych podmiotów ze względu na to, jak legalnie to brzmi(Jestem całkowicie poważny; VC to dziwni ludzie).

S korporacje

S korporacje to kolejny rodzaj korporacji (a także woda jest mokra!). Podobnie jak poprzednia Kategoria, S odnosi się do podrozdziału S w kodeksie podatkowym IRS.

Korporacje S są uważane za ” podmioty przechodnie.”Oznacza to, że nie podlegają podwójnemu opodatkowaniu, ponieważ akcjonariusze zgłaszają wszystkie dochody, straty i zadłużenie w swoich indywidualnych zeznaniach podatkowych.

S corps są również godne uwagi, ponieważ nie ma “właścicieli” firm. Zamiast tego są tacy, którzy posiadają akcje w biznesie. Możesz mieć większy wpływ na firmę, jeśli posiadasz więcej akcji. Jednak akcjonariusze zazwyczaj nie są tymi, którzy prowadzą firmę. Raczej to zależy od Rady Dyrektorów (pamiętacie ich z korporacji C?).

Podobnie jak korpus C, korpus S jest również zobowiązany do posiadania rady dyrektorów wybieranych przez coroczne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Ci, którzy zostaną wybrani do zarządu, będą prowadzić bieżącą działalność.

Dyrektorzy w zarządzie wybierają również urzędników (prezesa, wiceprezesa, skarbnika i sekretarza).

Plusy

 • Byt przelotowy. Jako S corp będziesz w stanie ustanowić swoją firmę jako podmiot przechodni, co oznacza, że nie doświadczysz podwójnego opodatkowania. Wszystkie zyski i straty płyną przez spółkę i do akcjonariuszy. Jest to szczególnie lukratywne, jeśli założyciele firmy zainwestowali pieniądze w firmę, ponieważ straty można odpisać w zeznaniach podatkowych.
 • Mniejsza odpowiedzialność. Jest to kolejny aspekt s Corps akcji z ich rodzeństwa C corp. Ponieważ firma jest własną osobą prawną, akcjonariusze są chronieni przed odpowiedzialnością osobistą. W związku z tym, istnieje bariera, że ich majątek zostanie przejęty w przypadku złej sprawy sądowej.
 • Odroczenie. Przeniesienie własności dla S corp jest dość proste. Więc nie musisz się martwić o to, że firma zostanie rozwiązana lub zdezorganizowana w przypadku lub wycofania.

Wady

 • Surowsze zasady. Istnieje wiele zasad, które wiążą się z tworzeniem s corp. po pierwsze, jesteś ograniczony ilością akcjonariuszy-możesz nie więcej niż 100. Musisz również być obywatelem/rezydentem USA lub być posiadaczem majątku lub konkretnym kwalifikowanym zaufaniem, aby być akcjonariuszem s corp.
 • Dużo formalności. Podobnie jak C corps, oczekuje się od Ciebie wielu formalności, takich jak doroczne zebranie akcjonariuszy i rady dyrektorów, a także przyjęcie regulaminu.
  Jedna klasa towaru. Jako S corp, będziesz mógł mieć tylko jedną klasę zapasów. Nie możesz mieć zarówno wspólnego, jak i preferowanego towaru. Jeśli to zrobisz, możesz unieważnić swój status s corp.
 • Opłaty, opłaty i inne opłaty. Podobnie jak C corps, będziesz musiał zapłacić sztywną opłatę za zgłoszenie od $300 do $900, a także różne opłaty prawne i księgowe. To nie wchodzi nawet w roczną opłatę za utrzymanie, którą będziesz musiał zapłacić.

Dla kogo to jest dobre?

Większe firmy, które chcą być chronione przed osobistą odpowiedzialnością i podwójnym opodatkowaniem. Ponadto jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm, które oczekują lub oczekują stałego dochodu. Te zgłoszenia i opłaty sądowe nie zapłacą za siebie.

Jak zorganizowane są firmy w USA? Statystyki i fakty do poznania

Są to pięć najczęstszych typów formacji biznesowych i struktur, które można zobaczyć w Stanach Zjednoczonych.

Zanurkujmy teraz trochę głębiej pod powierzchnią, aby zobaczyć, jak wyglądają liczby za nimi. Poniżej znajduje się kilka statystyk i faktów, które powinieneś wiedzieć, rozważając rodzaj struktury biznesowej, którą chcesz utworzyć:

Fakt #1: najpopularniejszym miejscem założenia korporacji jest…

Pop quiz: w jakim stanie znajdują się takie firmy jak Citigroup, JPMorgan Chase, Morgan Stanley i Goldman Sachs?

Nie, to nie Wall Street. Nie ma go nawet w Nowym Jorku. Wszystkie mają siedzibę w Delaware-przynajmniej na papierze.

W rzeczywistości wszystkie mają jeden adres: 1209 North Orange Street. To siedziba korporacji Trust Center w Wilmington, Delaware. Oto jak to wygląda.

Źródło: Wikimedia
Nie, poważnie. To prawda. Ten budynek, który wygląda jak gabinet dentystyczny, jest legalnym domem najbogatszych korporacji na świecie. Na miejscu zarejestrowanych jest około 300 000 firm. Inne firmy “mieszczące” tam to Apple, General Motors, Google i American Airlines.

Cały stan Delaware jest domem dla ponad 1,5 miliona podmiotów gospodarczych. To więcej niż jedna sprawa dla każdego mieszkańca, który mieszka w pierwszym stanie (pop. 950,000). Tylko w 2019 roku powstało tam ponad 226 000 firm. Najbardziej popularne z tych struktur biznesowych były LLC:

Źródło: DelawareInc
Powodem, dla którego Delaware jest tak popularny, jest zestaw systemów podatkowych i przepisów, które uczyniły go niezwykle przyjaznym dla biznesu (w sposób legalny!) od końca XVIII wieku. Na przykład sąd w Delaware Chancery ma dosłowne wieki precedensu prawnego w rozstrzyganiu korporacyjnych pozwów prawnych. Pozwalają również firmom rozstrzygać spory prawne tylko z sędzią, a nie ławą przysięgłych.

Istnieje również “luka w Delaware”, która pozwala firmom deklarować swoje dochody w Delaware, a nie w stanie, w którym faktycznie prowadzą działalność. Oznacza to, że unikają podatków państwowych. Należy również wspomnieć, że Delaware Nie opodatkowuje wielu różnych rzeczy, takich jak dochód korporacyjny.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli naprawdę chcesz zmaksymalizować swoje korzyści podatkowe i dołączyć do klubu złożonego z najpotężniejszych korporacji na świecie, Delaware jest twoim miejscem.

Fakt #2: jednoosobowe firmy są najpopularniejszym rodzajem tworzenia biznesu (z dużym marginesem)

Mimo że LLC są najpopularniejszym rodzajem formacji biznesowych w najpopularniejszym stanie dla dużych firm, jednoosobowi właściciele są prawdziwą większością w Stanach Zjednoczonych.

Od 2016 roku w samym kraju jest blisko 26 milionów jednoosobowych właścicieli, według IRS. Dla porównania, w 2010 r.było tylko 23 miliony jednoosobowych właścicieli. A liczba ta wzrosła o tonę w latach poprzedzających (patrz wykres poniżej).

Źródło: Fundacja Podatkowa
Czy to oznacza, że powinieneś rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą? Niekoniecznie. Ale to wskazuje, że istnieją pewne wyraźne zalety posiadania jednoosobowej działalności gospodarczej w stosunku do S corp, C corp lub partnerstwa. Na przykład uruchomienie jest niezwykle łatwe. Prawdopodobnie w przyszłości będzie ich więcej wraz z rozwojem gospodarki gig (np. Lyft, Uber, Postmates)

Fakt # 3: korpusy C są z roku na rok coraz mniej popularne

Możesz również zobaczyć na powyższym wykresie, że s Corps i partnerstwa są na drugim miejscu, podczas gdy korporacje C spadają na trzecim miejscu. W rzeczywistości liczba korpusów C wydaje się zmniejszać o około 60 000 korpusów C każdego roku.

Źródło: Fundacja Podatkowa
Nie trzeba też ekonomisty, żeby dowiedzieć się dlaczego. Byty przelotowe. S korporacje, spółki osobowe i jednoosobowe firmy nie są podwójnie opodatkowane. Dlatego są postrzegane jako znacznie bardziej lukratywne możliwości dla właścicieli firm, aby zmaksymalizować swoje zyski.

Jest to również wskaźnik szerszego zakresu problemów ekonomicznych, z którymi w ostatnich latach borykali się właściciele firm. W końcu od 2009 roku obserwujemy dwie różne recesje gospodarcze i katastrofy, które absolutnie hamują zdolność przedsiębiorców do zarabiania pieniędzy. To tylko ma sens, że będą dążyć do bardziej lukratywnych opcji.

Fakt # 4 :2020 to rok boomu dla aplikacji biznesowych

Czy myślałeś, że globalna pandemia niszcząca świat powstrzyma ludzi przed ubieganiem się o biznes?

Ja chyba też. Ale najwyraźniej tak nie jest! W rzeczywistości, więcej firm są stosowane do niż kiedykolwiek w Stanach Zjednoczonych. Rok 2020 to absolutny boom dla aplikacji biznesowych – od początku roku ubiegało się o niego prawie 160 000 firm.

Źródło: Spis Powszechny USA
To ogromny wzrost o 38,5% w porównaniu do 2019 roku.

Źródło: Spis Powszechny USA
Teraz wzrost można przypisać kilku czynnikom. Po pierwsze, ustawy o bodźcach uchwalone przez rząd USA mogły zachęcić i zachęcić wielu ludzi, którzy w przeciwnym razie nie zaczęliby tego robić.

Pomyśl o tym. Po zwolnieniu z pracy z powodu konsekwencji pandemii, a rząd wręczy ci czek w wysokości 1200 dolarów, możesz poczuć potrzebę wykorzystania nowego czasu i pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, aby uzyskać pewne dochody. Niezależnie od przyczyn, wzrost nowych przedsiębiorstw oznacza, że boom gospodarczy po pandemii czeka.

Wniosek

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednak najbardziej popularnym sposobem są łatwo jednoosobowe firmy. Nie tylko łatwo jest rozpocząć, ale nie napotykasz bólów głowy związanych z zakładaniem korporacji—takich jak opłaty prawne i zgłoszenia-a także niedogodności podatkowe.

Niezależnie od tego, co ostatecznie wybierzesz, sprawdź Quick Sprout, aby uzyskać więcej wskazówek i informacji na temat rozpoczęcia działalności.

Total
0
Shares
Related Posts