Przewodnik dla początkujących do partnerstwa biznesowego

Marzeniem wielu przedsiębiorców jest rozpoczęcie działalności gospodarczej z przyjacielem, członkiem rodziny lub kolegą. Ale to, że znasz kogoś osobiście, nie zawsze oznacza, że relacje biznesowe pójdą gładko.

Tworzenie partnerstwa biznesowego może sformalizować relacje i zapewnić jasność, w jaki sposób partnerzy będą działać. 

Wiele osób ma błędne wyobrażenia na temat partnerstwa i sposobu ich działania, dlatego stworzyliśmy ten przewodnik. Jeśli zakładasz firmę z jednym lub więcej partnerów, formalne partnerstwo biznesowe może pomóc zaoszczędzić od wielu kłopotów i bólów głowy w dół drogi. 

Co to jest partnerstwo biznesowe?

Partnerstwo biznesowe to stosunki prawne między dwiema lub więcej osobami. Partnerzy zarówno inwestują pieniądze w firmę, jak i dzielą się zyskami i stratami. 

Same partnerstwa nie zawsze są postrzegane jako odrębne podmioty od właścicieli firm. Spółki handlowe są podobne do jednoosobowych właścicieli w tym sensie, że spółka nie jest opodatkowana oddzielnie od właścicieli, a spółka nie zawsze jest chroniona zabezpieczeniami odpowiedzialności. 

Podstawy partnerstwa biznesowego

Przyjrzyjmy się bliżej partnerstwom biznesowym na wyższym poziomie. Poniżej przyjrzymy się bliżej rodzajom partnerstwa, kwalifikacjom, podatkom i nie tylko.

Rodzaje partnerstw biznesowych

Istnieją cztery główne rodzaje spółek handlowych-spółki jawne, spółki komandytowe,spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Oto podstawowy przegląd działania każdego z nich:

Spółka Jawna (GP)

Spółki jawne są najbardziej podstawową formą partnerstwa biznesowego. Nie wymaga to żadnych formalnych podmiotów gospodarczych ani rejestracji w państwie. 

Zazwyczaj dwóch lub więcej partnerów może sformalizować tę relację po prostu przez sporządzenie umowy partnerskiej. 

Wspólnicy często dzielą zyski i własność równomiernie, chociaż niektóre spółki mogą zgodzić się na różne warunki w zależności od ich początkowego wkładu. 

Każdy z partnerów ma niezależne uprawnienia do podpisywania umów i zaciągania pożyczek w imieniu partnerstwa. Każdy członek spółki również ponosi pełną odpowiedzialność, co oznacza, że każdy jest odpowiedzialny za zobowiązania prawne i długi. 

Na przykład, załóżmy, że jesteś częścią ogólnego partnerstwa z trzema innymi osobami. Jeśli jeden partner bierze pożyczkę w imieniu firmy i nie możesz jej spłacić pożyczkodawcy, wszyscy partnerzy są osobiście odpowiedzialni za dług. 

GPs są łatwe do formowania i łatwe do rozpuszczenia, jak również. W wielu przypadkach partnerstwo automatycznie się rozwiązuje, jeśli partner zbankrutuje lub odejdzie. 

Spółka Komandytowa (LP)

Spółki komandytowe są bardziej formalne niż GP. Są to podmioty prawne, które zostały upoważnione przez stan działania. 

LPs ma co najmniej jednego partnera Generalnego, który jest odpowiedzialny za działalność. Mają również ograniczonych partnerów, którzy zapewniają finansowanie, ale nie są aktywnie zaangażowani w działalność firmy. Limited partners mogą inwestować w firmę dla zysków finansowych, ale nie są na haku dla zobowiązań i długów. 

Limited partners lub silent partners nie mogą stracić więcej niż zainwestowali w biznes. Ale jeśli zaczną uczestniczyć w aktywnym zarządzaniu spółką, mogą stracić status komandytariusza i zostać obciążeni długami i zobowiązaniami. 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP)

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP) działają podobnie jak Spółka Jawna. Wszyscy partnerzy mogą aktywnie zarządzać firmą, ale odpowiedzialność jest ograniczona za działania każdego partnera. 

Każdy partner jest nadal odpowiedzialny za zobowiązania prawne i długi biznesowe, ale nie ponosi odpowiedzialności za błędy i pominięcia innych partnerów. 

Nie każdy stan pozwala na tworzenie LLP. W wielu przypadkach ten rodzaj partnerstwa jest ograniczony do konkretnych zawodów, takich jak prawnicy, lekarze i księgowi. 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa (LLLP)

Lllp są nieco nowe i nie są dostępne w każdym stanie. 

Ten rodzaj partnerstwa działa podobnie jak LP w tym sensie, że za zarządzanie działalnością firmy odpowiedzialny jest co najmniej jeden komplementariusz. Ale w przeciwieństwie do LP, komplementariusz ma również ochronę odpowiedzialności, zapewniając wszystkim partnerom ochronę odpowiedzialności. 

Ponieważ Lllp nie są rozpoznawane w różnych stanach, najlepiej tego uniknąć, jeśli partnerstwo będzie prowadzić działalność w wielu stanach. Warto również zauważyć, że ponieważ ten rodzaj partnerstwa jest nowy, zabezpieczenia odpowiedzialności nie zostały w pełni przetestowane w systemach sądowych – więc postępuj ostrożnie.  

Rodzaje partnerów

Partnerzy w partnerstwie biznesowym mogą być osoby fizyczne, firmy, grupy ludzi, korporacje, organizacje non-profit, rządy i inne. 

W zależności od rodzaju utworzonego partnerstwa partnerzy mogą mieć różne role i obowiązki. W większości przypadków typy partnerów można podzielić na następujące kategorie:

 • Partnerzy Generalni – Wspólnicy Generalni zarządzają działalnością i są odpowiedzialni za długi i zobowiązania spółki. 
 • Limited Partners – Ograniczeni partnerzy inwestują w biznes, ale nie mają żadnej kontroli nad operacjami ani zarządzaniem. LPs może stracić tylko do kwoty, którą zainwestowali, ale nic więcej. W większości przypadków LPs nie ponosi odpowiedzialności za długi lub zobowiązania. 

Niektóre partnerstwa mają różne poziomy w ramach tych kategorii. Na przykład kancelaria prawna może mieć młodszych partnerów i starszych partnerów. Partnerzy starsi mogą mieć większy poziom wkładu i poziomu inwestycji niż partnerzy młodsi. 

Podatki Od Partnerstwa Biznesowego

Spółki partnerskie nie płacą podatków dochodowych. Podobnie jak w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki osobowe są podmiotami przejściowymi, w których poszczególni partnerzy są odpowiedzialni za płacenie podatków od swoich osobistych zwrotów w oparciu o ich udział w dochodach ze spółki osobowej. 

Wszystkie dochody, zyski, kredyty, odliczenia i straty z partnerstwa muszą być zgłoszone do IRS na formularzu 1065.

Partnerzy nie są pracownikami i nie powinni mieć W-2. Zamiast tego, Dokumenty harmonogram K-1 są składane dla każdego partnera.

IRS ma wiele zasobów poświęconych informacji podatkowych dla spółek. Możesz sprawdzić tę stronę, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat formularzy, podatków od samozatrudnienia i innych. 

Umowy Partnerskie

Aby być zdrowym, partnerstwa biznesowe muszą być sporządzane na piśmie. Zwykle odbywa się to w formie umowy partnerskiej. 

Chociaż te umowy nie muszą być wymogiem prawnym, mogą pomóc chronić Twoje osobiste interesy przez czas trwania umowy. Każda spółka partnerska jest inna, ale następujące elementy są zwykle zawarte w umowie partnerskiej:

 • Role partnerskie
 • Autoryzacje partnerów
 • Obowiązki i odpowiedzialność każdego partnera
 • Wkłady kapitałowe każdego partnera
 • Prawa do zysków, wypłat i odszkodowań
 • Jak będą rozwiązywane straty
 • Wymagania dotyczące głosowania
 • Warunki rozwiązania
 • Strategia wyjścia
 • Postanowienia kupna-sprzedaży lub umowy kupna-sprzedaży
 • Przepisy dotyczące wydalenia
 • Przepisy niekonkurencyjne

Wiele umów o partnerstwie zawiera również różne postanowienia. Wszystko zależy od rodzaju firmy, którą tworzysz i jaki jest cel partnerstwa.

3 narzędzia do poprawy partnerstwa biznesowego

Poniższe rozwiązania pomogą sformalizować partnerstwo biznesowe:

#1-LegalNature

LegalNature jest jednym z najlepszych zasobów biznesowych dla dokumentów prawnych online. Platforma pozwala na stworzenie umowy partnerskiej, odpowiadając na kilka prostych pytań. Istnieje wersja podstawowa i wersja kompleksowa dokumentu-obie są prawnie wiążącymi umowami.

Zaczniesz od podania informacji o partnerach i celach biznesowych. Następnie zdefiniujesz głosowanie, zarządzanie, spotkania, operacje, Finanse i inne przepisy administracyjne. Dokumenty prawne od LegalNature zaczynają się od $34.95 za dokument. Alternatywnie możesz zapisać się za $38.95 miesięcznie lub $ 84 rocznie, aby uzyskać dostęp do wszystkich dokumentów. Wypróbuj za darmo przez siedem dni.

# 2-LegalZoom

LegalZoom jest liderem w branży usług prawnych online i przestrzeni tworzenia biznesu. Mają szeroką gamę rozwiązań dla przedsiębiorców, właścicieli małych firm, osobistych usług prawnych i innych. 

Nawet jeśli nie tworzysz legalnego podmiotu gospodarczego, usługi doradztwa biznesowego LegalZoom mogą pomóc ci w procesie partnerstwa. Ta usługa zaczyna się od zaledwie $31.25 miesięcznie. LegalZoom może również pomóc w uzyskaniu licencji biznesowych, baz danych, Federalnego identyfikatora podatkowego i ochrony odpowiedzialności za partnerstwo. 

# 3-Rocket Lawyer

Rocket Lawyer to kolejny szybki i bezproblemowy sposób na zawarcie umowy partnerskiej. Możesz korzystać z platformy do innych ważnych dokumentów, takich jak umowa Komandytowa, umowa joint venture, cicha umowa spółki, umowa rozwiązania spółki i inne.

Wszystkie te dodane dokumenty mogą pomóc legalnie sformalizować relacje między tobą a twoimi partnerami. Utrzymuje wszystkich na tej samej stronie i zapewnia przejrzystość dla wszystkich. Rocket Lawyer pobiera 39,99 $za dokument, ale Członkowie premium mają dostęp do dokumentów prawnych za darmo. Członkostwo kosztuje tylko $ 39.99 miesięcznie i zawiera dodatkowe korzyści, takie jak bezpłatne usługi adwokackie. 

5 Wskazówki Dla Udanych Partnerstw Biznesowych

Jak wcześniej wspomniano, partnerstwa biznesowe mogą być trudne. Ale poniższe wskazówki mogą ułatwić Ci szybką ocenę kompatybilności z potencjalnym partnerem. 

Wskazówka # 1: Upewnij się, że Twoi partnerzy mają te same podstawowe cele i wartości

Zanim zaczniesz sporządzać umowę partnerską lub pisać biznesplan, musisz upewnić się, że twoi partnerzy mają te same wartości, co Ty. Jeśli prowadzisz biznes z kimś, kto ma inne cele niż ty, może to spowodować wiele wyzwań w przyszłości.

Powiedzmy, że Twoim marzeniem jest zostać następnym McDonald ‘ s, ale twój partner chce tylko robić catering na pół etatu w weekendy. Taki scenariusz stanowiłby problem.

Partnerzy powinni mieć tę samą etykę pracy, aspiracje i wartości, aby odnieść sukces. Jeśli jeden partner chce spędzić jak najwięcej czasu ze swoją rodziną, ale drugi chce pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy, partnerstwo prawdopodobnie zawiedzie.

Wskazówka # 2: Znajdź Partnerów Z Uzupełniającymi Zestawami Umiejętności

Najlepsze partnerstwa biznesowe tworzą ludzie, którzy mogą wnieść różne umiejętności do stołu. 

Może twoje mocne strony to Księgowość i finanse. Możesz dobrze współpracować z partnerem, który ma doskonałe doświadczenie w sprzedaży. Następnie możesz również szukać partnerów z wiedzą techniczną, kreatywnymi umiejętnościami lub wiedzą marketingową. 

Jeśli tworzysz partnerstwo czterech osób i wszyscy masz doświadczenie marketingowe, Finanse partnerstwa prawdopodobnie będą walczyć. 

Ale połączenie uzupełniających się umiejętności pozwala każdemu skupić się na tym, co robi najlepiej, pozwalając innym partnerom zabłysnąć we własnych dziedzinach wiedzy. 

Tip # 3: Szukaj partnerów z udokumentowaną historią

Nie każde partnerstwo wymaga wcześniejszego doświadczenia biznesowego ze sobą. Ale powinieneś pracować z kimś, kto przeszedł podobne wyzwania jak ty i poradził sobie z nimi z powodzeniem. 

Na przykład, być może ty i bliski przyjaciel poradziliście sobie z trudnymi czasami lub przeciwnościami losu razem. Jeśli przeciwności w twoim życiu osobistym nie rozerwały Cię na strzępy, może to być dobry znak, że możesz pracować razem. 

A może ty i kolega osiągnęliście wspólne cele w pracy. Wiesz, że ta osoba potrafi sobie poradzić pod presją, a oni widzieli, że ty też potrafisz sobie poradzić. 

Są to rodzaje doświadczeń, które mogą tworzyć wspaniałe partnerstwa. 

Wskazówka # 4: jasno określić role, obowiązki i obowiązki partnerów

Role partnerów muszą być jasno określone od samego początku. Chociaż możesz myśleć, że możesz uciec od nieformalnej struktury teraz, to nie jest możliwe, aby skalować długoterminowo bez umieszczania rzeczy na piśmie. 

Ogranicza to również potencjalne problemy i konflikty. 

Załóżmy na przykład, że jeden partner zdecydował się przejąć zarządzanie codziennymi operacjami firmy. Ale pewnego dnia po prostu postanawiają, że chcą zrobić krok wstecz i przestać to robić. 

Bez umowy partnerskiej działanie to mogłoby potencjalnie zniszczyć partnerstwo. Nikt nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje obowiązki i działania, które mogą spowodować, że jednostki przekroczą granice lub potencjalnie osłabną. 

Tip # 5: priorytet uczciwości i Komunikacji

Ostatecznie partnerstwo biznesowe to wciąż biznes. Musisz zrobić krok wstecz od swojego związku i zrozumieć, że wszelkie słowa, działania lub decyzje dla firmy nie są osobiste. 

Jeśli nie możesz komunikować się i być uczciwym ze swoimi partnerami, Twoje partnerstwo prawdopodobnie nie powiedzie się. Zamiatanie uczuć pod dywan zwykle prowadzi do urazy i goryczy w dół drogi, co jest przepisem na katastrofę. 

Nawet jeśli niektóre dyskusje są trochę niewygodne, otwarcie pomaga utrzymać wszystkich partnerów na tej samej stronie—nawet jeśli nie zawsze widzisz oko w oko. 

Co dalej

Teraz, gdy rozumiesz, jak działają partnerstwa, nadszedł czas, aby przenieść tę relację na wyższy poziom. Sprawdź nasz przewodnik na temat najlepszych usług tworzenia biznesu, aby utworzyć podmiot prawny dla partnerstwa. Zapewni to również ochronę przed odpowiedzialnością, która nie jest oferowana w spółce jawnej. 

Powinieneś również przygotować formalny biznesplan dla Twojego partnerstwa. Nasza lista najlepszych programów do biznes planu pomoże Ci zacząć tutaj. Narzędzia te zawierają szablony biznesplanów i prognozy finansowe, które są naprawdę łatwe do naśladowania.

Total
0
Shares
Related Posts