Jak założyć LLC w Illinois

Prairie State to doskonałe miejsce na założenie spółki z o. o. 

Illinois ma duże miasta, takie jak Chicago, obszary przemysłowe, zasoby naturalne, grunty pod produktywność rolniczą i pozornie nieskończone możliwości.

Struktura podmiotu LLC jest popularnym wyborem dla nowych firm w Illinois. 

Ale jeśli jesteś przedsiębiorcą po raz pierwszy i nigdy nie założyłeś nowej firmy, proces tworzenia LLC w Illinois może być nieco onieśmielający.

Na szczęście uprościliśmy cały proces w zaledwie pięciu prostych krokach. 

Łatwe Części założenia LLC w Illinois

Utworzenie LLC w Illinois pomaga oddzielić twoje aktywa osobiste od firmy. Ogranicza to twoje zobowiązania i długi, jeśli firma zostanie pozwana lub jest dłużna pożyczkodawcom. 

W porównaniu do jednoosobowej działalności gospodarczej LLC mają również pewne potencjalne korzyści podatkowe. Możesz przyjąć domyślne opodatkowanie pass-through Dla LLC lub wybrać opodatkowanie jako S corp.

Jeśli decydujesz między LLC a korporacją w Illinois, Twoja Illinois LLC będzie miała mniej wymagań dotyczących zgodności niż C corp. w przeciwieństwie do korporacji, zarobki LLC nie podlegają podwójnemu opodatkowaniu. Warto również zauważyć, że Llc w Illinois płacą niższy podatek od wymiany majątku osobistego w porównaniu z ich odpowiednikami korporacyjnymi. 

Wielu przedsiębiorców zostaje zawieszonych w procesie tworzenia LLC. Są zastraszeni przez papierkową robotę, wypełnianie dokumentów i wymagania. Chociaż może się to wydawać dużo do zrozumienia, jest to w rzeczywistości dość proste—zwłaszcza jeśli korzystasz z usługi formacji LLC w Illinois.  

Usługi tworzenia biznesu Online, takie jak ZenBusiness, ułatwiają każdemu rozpoczęcie działalności LLC w Illinois.

Oto jak to działa. Zacznij od odpowiedzi na kilka pytań o siebie i firmę. Stamtąd ZenBusiness weźmie Twoje informacje i wypełni odpowiednie dokumenty dotyczące formacji LLC w Twoim imieniu.

Następnie złożą te formularze bezpośrednio w Sekretariacie Stanu Illinois.

ZenBusiness oferuje również usługi zarejestrowanych agentów, szablony umów operacyjnych, EINs, serwis raportów rocznych i bezproblemową zgodność z przepisami-wszystko to wspierane przez gwarancję 100% dokładności.

Z planami zaczynającymi się od $49 plus opłaty za zgłoszenie stanu Illinois, jest to wyjątkowa wartość dla formacji LLC. 

Trudne części założenia LLC w Illinois

Założenie LLC w Illinois wiąże się z kilkoma wyzwaniami.

W porównaniu do Llc w innych stanach, początkowa opłata za zgłoszenie w wysokości 150 znajduje się na wyższym końcu spektrum. Istnieje również 75 roczna opłata za odnowienie do rozważenia. Ale są one dość marginalne w wielkim schemacie rzeczy, więc nie pozwól, aby te małe koszty Cię zniechęciły.

Podobnie jak w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, Llc w Illinois podlegają domyślnie podatkom na samozatrudnienie. Musisz zmienić swój status podatkowy na s-wybory, aby zmodyfikować tę strukturę. 

Oprócz wymogów podatkowych, będziesz również musiał przestrzegać wszystkich wytycznych dla Llc w Illinois, aby pozostać w dobrej kondycji ze stanem. Mam na myśli takie rzeczy jak składanie raportów rocznych, raportowanie pracowników, Ubezpieczenie pracownicze, licencje biznesowe, odnowienia i inne. Łatwo jest zgubić te wymagania, gdy prowadzisz firmę.

Podczas gdy tworzenie LLC w Illinois jest łatwe, nadal masz przed sobą wiele ciężkiej pracy.

Będzie to oczywiście różnić się w zależności od rodzaju działalności i branży. Ale większość LLC musi znaleźć przestrzeń biurową, kupić sprzęt, zatrudnić pracowników i zacząć przyciągać klientów. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. 

Krok 1-Nazwij swoją Illinois LLC

Założenie LLC w Illinois wszystko zaczyna się od znalezienia właściwej nazwy. 

Nie możesz tak po prostu wyciągnąć tego nazwiska z powietrza. Oprócz wymagań dotyczących nazwy dla LLC w Illinois, będziesz chciał również upewnić się, że nazwa jest oznaczalna i działa dobrze dla Twojego typu firmy. 

Postępuj zgodnie z wytycznymi stanu Illinois dotyczącymi nazw LLC

Każde państwo ma swoje unikalne zasady i przepisy dotyczące LLC. Prawo Illinois zawiera szczegółowe wytyczne, których muszą przestrzegać wszyscy LLC przy wyborze nazwy. 

Pełne wytyczne można znaleźć w publikacji C334-Guide for Organizing National Limited Liability Companies in Illinois. Ale oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń:

 • Nazwy muszą zawierać słowa Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (może być skrócona do LLC lub L. L. C.).
 • Nazwy nie mogą zawierać słów Corporation, Corp, Incorporated, Inc., Ltd., Co., Spółka Komandytowa lub LP.
 • Nazwy muszą być odróżniane od innych w bazie danych sekretarza stanu.
 • Słowa, które oznaczają ubezpieczenie, ubezpieczenie lub bankowość, są zabronione, chyba że zezwala na to Sekretarz regulacji finansowej i zawodowej.
 • LLC musi zawierać słowo “trust”, jeśli cel jest używany do przyjmowania i wykonywania trustów.

Upewnij się, że udzieliłeś publikacji dogłębnej recenzji, zanim trafisz na nazwę swojej Illinois LLC.

Uruchom wyszukiwanie nazwy firmy

Następnie musisz upewnić się, że inna firma w Illinois nie używa nazwy, którą chcesz zarejestrować. Istnieje kilka różnych sposobów podejścia do tego kroku.

Możesz uruchomić wyszukiwanie nazw za pomocą bazy danych Corporation/LLC/Certificate of Good Standing na stronie internetowej Sekretarza Stanu Illinois. 

Chociaż może to być trochę wyzwanie, ponieważ Illinois wymaga, aby Twoje nazwisko było wyraźnie odróżnialne od innej nazwy firmy. Jeśli więc Twoje imię jest wyłączone tylko literą lub dwiema, możesz nie znaleźć trafienia w tym zasobie.

Jeśli korzystasz z usługi formacji LLC, takiej jak ZenBusiness, automatycznie sprawdzą dostępność nazwy w bazie danych stanu Illinois.

ZenBusiness oferuje również usługę rezerwacji nazwy firmy za jedyne $50. Jest to idealne rozwiązanie dla tych z Was, którzy mają imię, które wam się podoba, ale nie jesteście jeszcze gotowi do kontynuowania reszty procesu tworzenia LLC.

Możesz również zarezerwować nazwę LLC w Illinois na własną rękę, korzystając z formularza BCA 4.10. Nazwy firm można zarezerwować na okres do 90 dni w Illinois. 

Sprawdź dostępność nazwy w innych celach

Zakładając, że Twoja firma spełnia wytyczne stanu Illinois i jest dostępna do rejestracji w stanowej bazie danych, istnieje kilka innych miejsc, które powinieneś sprawdzić przed oficjalnym ogłoszeniem sprawy.

Większość nowych firm w Illinois będzie również potrzebować strony internetowej. Powinieneś więc sprawdzić, czy żądana nazwa domeny jest dostępna, zakładając, że chcesz, aby domena pasowała do Twojej nazwy LLC. 

Jeśli nazwa jest już zarejestrowana i nie można jej kupić za rozsądną cenę, prawdopodobnie powinieneś zrobić burzę mózgów pod inną nazwą. Nazwy są dziesięciocentowe, więc nie inwestuj tony pieniędzy w zakup domeny, jeśli możesz tego uniknąć.

Polecam również sprawdzenie bazy danych USPTO pod kątem federalnych znaków towarowych. Jeśli inna firma ma znak towarowy, upewnij się, że nie naruszasz ich znaku towarowego. Jest to również ważny krok dla długoterminowej skalowalności Twojej firmy, jeśli ostatecznie planujesz zarejestrować znak towarowy na nazwie.

Nie zapomnij sprawdzić i sprawdzić, czy dostępne są uchwyty mediów społecznościowych i profile powiązane z nazwą LLC. Może to stanowić problem dla celów marketingowych i brandingowych, jeśli ktoś inny używa tej nazwy.

Uruchomienie szybkiego wyszukiwania Google na proponowanej nazwie LLC jest zawsze dobrym pomysłem. Unikaj nazwisk, które mają słabą historię i niekorzystną uwagę mediów, nawet jeśli te historie nie mają nic wspólnego z Twoją firmą. 

Krok 2-wyznacz zarejestrowanego agenta Illinois

Zgodnie z prawem stanowym Illinois, każda krajowa i zagraniczna LLC musi utrzymywać zarejestrowanego agenta przez cały czas. Pośrednikiem może być osoba fizyczna mająca miejsce zamieszkania w państwie. Może to być również podmiot prawny posiadający licencję na prowadzenie działalności w stanie Illinois.

Biuro zarejestrowanego agenta musi być fizycznym adresem-sama Skrytka pocztowa jest niedopuszczalna. 

Dzieje się tak dlatego, że zarejestrowany agent Illinois musi być w stanie zaakceptować obsługę procesu i oficjalną korespondencję rządową w imieniu Twojej LLC. Agent musi być dostępny osobiście w normalnych godzinach pracy dla tego rodzaju korespondencji. 

Bycie własnym zarejestrowanym agentem w Illinois

Technicznie, możesz być własnym zarejestrowanym agentem w Illinois, o ile jesteś rezydentem stanu. Ale zazwyczaj odradzam to.

Przede wszystkim wymagałoby to, abyś był dostępny osobiście we wszystkich normalnych godzinach pracy. Podczas gdy nikt nie będzie sprawdzał tego dnia, możesz wpaść w pewne problemy z zgodnością, jeśli korespondencja rządowa nie może być dostarczona ręcznie. 

Jest to również bardzo kłopotliwe dla właścicieli firm, jeśli są one obsługiwane z pozwem przed pracownikami i klientami. 

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą z domu, adres ten stanie się częścią rejestrów publicznych stanu Illinois, jeśli będziesz działał jako zarejestrowany agent. Większość ludzi woli tego unikać.

Korzystanie z usługi zarejestrowanego agenta w Illinois

O wiele łatwiej jest wyznaczyć osobę trzecią jako zarejestrowanego agenta w Illinois. Jeśli używasz ZenBusiness do tworzenia Illinois LLC, warto używać ich również jako zarejestrowanego agenta.

Usługa zarejestrowanego agenta zaczyna się od $99 rocznie. Obejmuje to standardowe obowiązki zarejestrowanych agentów, dostęp do dokumentów online i wsparcie ekspertów. ZenBusiness oferuje również bezproblemową zgodność z usługą zarejestrowanego agenta, jeśli zdecydujesz się na pełny pakiet ubezpieczeniowy—od $149 rocznie. 

Krok 3-Przygotuj i złóż dokumenty dotyczące formacji LLC

Teraz nadszedł czas, aby oficjalnie utworzyć Twoją LLC w Illinois. Ten krok sprawi, że wszystko będzie oficjalne.

Wszystkie dokumenty możesz złożyć samodzielnie bezpośrednio w Sekretariacie Stanu. Ale korzystanie z usługi formacji LLC znacznie ułatwi Ci życie. ZenBusiness zapewni dokładność dokumentów i złoży wszystko bezpośrednio do Sekretarza Stanu Illinois w Twoim imieniu.

Artykuły organizacji

Aby zarejestrować Illinois LLC, musisz wypełnić i złożyć formularz LLC-5.5 – Artykuły organizacji. Z tym zgłoszeniem wiąże się opłata w wysokości 150 USD, którą musisz zapłacić, niezależnie od tego, czy składasz wniosek samodzielnie, czy korzystasz z usługi formacyjnej. 

Artykuły organizacji w Illinois muszą zawierać:

 • Nazwa LLC
 • Główne miejsce prowadzenia działalności
 • Data wejścia w życie (musi być w ciągu 60 dni od zgłoszenia)
 • Nazwa i adres zarejestrowanego agenta w Illinois
 • Cel działalności
 • Data rozwiązania (jeśli dotyczy)
 • Nazwa i adres menedżera lub menedżerów LLC (jeśli jest to zarządzana przez menedżera LLC)
 • Imię i nazwisko oraz adres urzędnika wypełniającego formularz

Zwykle zajmuje to od siedmiu do dziesięciu dni roboczych, aby przetworzyć papierkową robotę w Illinois. Jeśli korzystasz z ZenBusiness, mogą pomóc w przyspieszeniu zgłoszenia za dodatkową opłatą. Usługa ta jest zawarta w pakietach formacji wyższego poziomu. 

Umowa Operacyjna

Illinois nie wymaga, aby LLC złożyło kopię umowy operacyjnej ze stanem. Zaleca się jednak utworzenie jednego z tych dokumentów, zwłaszcza jeśli pracujesz z wieloma członkami i menedżerami.

Twoja umowa operacyjna jest prawnie wiążącym dokumentem, który określa strukturę zarządzania i zasady regulujące Twoją LLC.

Szablon umowy operacyjnej jest standardowo dostarczany ze wszystkimi pakietami Formacyjnymi ZenBusiness LLC.

Krok 4-Otwórz Nowe Konta Biznesowe

Następnie musisz postawić się w stanie działać jako podmiot gospodarczy w Illinois. Istnieje kilka różnych kont, które musisz otworzyć od razu, aby było to możliwe.

Pobierz EIN

Technicznie rzecz biorąc, EIN nie jest kontem. Ale ten numer będzie potrzebny do otwarcia innych kont, i jest wymagany do celów podatkowych federalnych i podatków stanowych w Illinois.

Ein oznacza numer identyfikacyjny pracodawcy. Jest również znany jako NIP (numer identyfikacji podatkowej) lub po prostu NIP. Będziesz miał możliwość uzyskania EIN od ZenBusiness podczas procesu tworzenia.

Jest to bezpłatne w przypadku planów formacji Pro i Premium. Alternatywnie można uzyskać EIN bezpośrednio z urzędu skarbowego.

Bankowość Biznesowa

Gdy masz EIN, powinieneś otworzyć konto czekowe firmy. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie otworzyć konta bez swojego EIN.

Jeśli planujesz akceptować karty kredytowe, musisz również sprawdzić dostawcę konta sprzedawcy.

Ten dostawca może pomóc w terminalach kart kredytowych, wirtualnych terminali, przetwarzaniu płatności online i wszystkim innym, czego potrzebujesz, aby akceptować karty kredytowe i debetowe. W niektórych przypadkach możesz uzyskać usługi bankowości biznesowej i konta handlowca pod jednym dachem od jednego dostawcy. 

Krok 5 – Przygotuj się na podatki, zgodność z przepisami i obowiązki pracodawcy w Illinois

Teraz, gdy oficjalnie założyłeś spółkę z o. o. w Illinois, musisz przygotować się na przyszłość. Upewnij się, że pozostajesz w dobrej kondycji ze stanem, przestrzegając wszystkich przepisów podatkowych, zasad licencjonowania i obowiązków pracodawcy.

Dokładne wymagania różnią się w zależności od rodzaju działalności i branży. Oto kilka przykładów kroków, które mogą być konieczne.

 • Zarejestruj się w departamencie przychodów Illinois
 • Sprawdź, czy nie potrzebujesz licencji biznesowych Illinois
 • Zakup ubezpieczenia pracowniczego od zaraz po zatrudnieniu pierwszego pracownika
 • Zgłoś nowych pracowników do Departamentu Bezpieczeństwa zatrudnienia Illinois w ciągu 20 dni od zatrudnienia
 • Oblicz i zapłać podatek od bezrobocia
 • Złóż raport roczny

Najwyższej klasy usługa zarejestrowanego agenta firmy ZenBusiness zapewnia bezproblemową zgodność. Pomogą Ci w corocznych raportach i zgodności ze stanem, aby zapewnić Ci dobrą reputację sekretarza stanu Illinois.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Najlepsze usługi LLC

LLC tworzy separację między osobą fizyczną a ich przedsiębiorstwami z punktu widzenia odpowiedzialności. Właściciele spółki z ograniczoną odpowiedzialnością…