The Beginner ‘ s Guide to LLC vs. C-Corp

Wybór podmiotu gospodarczego bezpośrednio wpływa na wyniki finansowe firmy. Dlatego właściciele firm chcą jasnej odpowiedzi na klasyczną debatę LLC vs. C-Corp.

W obu przypadkach jesteś chroniony przed odpowiedzialnością korporacyjną. Ale jest kilka istotnych różnic, które musisz zrozumieć. W tym przewodniku opiszę ich podobieństwa i różnice, aby pomóc Ci zdecydować o lepszej strukturze podmiotu dla Twojej firmy.

Zaczynajmy.

Czym są LLC i C-Corp?

Zobaczmy, co oznaczają LLC i C-Corp.

Co to jest LLC?

Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (LLC)to amerykańska struktura biznesowa utworzona zgodnie z statutem stanowym, która może być używana do posiadania i prowadzenia prawie każdego rodzaju działalności. Łączy w sobie atrybuty zerowej formalności i elastyczności jednoosobowej działalności gospodarczej lub partnerstwa, wraz z ograniczoną odpowiedzialnością zarezerwowaną dla korporacji.

Ponieważ właściciele nie mogą zostać pozwani za swoje aktywa osobiste, LLC są świetną opcją dla osób, które chcą, aby jednostka posiadała swoją nieruchomość lub inne cenne aktywa. Nawet inwestorzy i przedsiębiorcy wolą go ze względu na elastyczność podatkową i ochronę aktywów.

Ważne jest, aby pamiętać, że IRS nie rozpoznaje struktury biznesowej LLC dla podatków federalnych. Musisz zdecydować między domyślną metodą podatkową lub wybrać opodatkowanie jako odrębny podmiot rozpoznawany przez IRS.

Co To jest C-Corp?

Przeciwnie, C-Corp lub C Corporation jest legalnym i uznanym przez IRS podmiotem gospodarczym, który pozwala firmom zachować zyski w biznesie. Ma intrygujący efekt podwójnego opodatkowania, który jest również jedną z cech wyróżniających C-Corps.

W tym przypadku spółka (będąca odrębną osobą prawną) najpierw płaci podatek dochodowy na poziomie korporacyjnym, po czym akcjonariusze płacą podatek dochodowy od dywidend otrzymanych od korporacji.

Podobnie jak w przypadku LLC, struktura prawna korporacji C ogranicza zobowiązania finansowe wszystkich właścicieli.

C-Corps to świetna opcja dla firm sprzedających produkty lub mających witrynę sklepową lub pracowników. Jednak nie polecam go dla firm opartych na usługach ze względu na specyficzne przepisy podatkowe stosowane do Personal Service Corporation (PFC), które zwiększają należne podatki. Nawet przedsiębiorstwa posiadające aktywa doceniające powinny tego unikać ze względu na opodatkowanie sprzedaży aktywów.

Podstawy LLC vs. C-Corp

Czytaj dalej, gdy przełamuję kluczowe różnice i podobieństwa między LLC A C-Corp.

Własność

Własność LLC może być w posiadaniu jednej osoby lub grupy osób. Ale własność korporacji C jest podzielona wspólnie między wszystkich jej akcjonariuszy i akcjonariuszy, którzy mogą potencjalnie być setkami—a nawet tysiącami—w liczbie.

Większość korporacji domowych to C-Corps. Technicznie rzecz biorąc, każdy, kto posiada akcje w którejkolwiek z tych korporacji, jest wśród właścicieli firmy.

Formacja

Chociaż proces tworzenia zarówno dla LLC, jak i C-Corp jest w większości taki sam, dodatkowa dokumentacja jest inna.

Wstępne dokumenty rejestracyjne dla obu struktur korporacyjnych są podobne. Ale podczas gdy LLC musi mieć umowę operacyjną określającą finansowe i operacyjne procedury firmy, C-Corp musi opracować regulaminy korporacyjne wyszczególniające między innymi swoich członków, urzędników, komitety.

Ponadto tworzenie korporacji C zawiera dodatkowe postanowienia, które wykraczają poza formalności.

W przeciwieństwie do LLC, C-Corps musi wybrać Radę Dyrektorów, emitować akcje i udziały oraz organizować regularne posiedzenia zarządu i akcjonariuszy. Regulamin Firmy powinien określać wszystkie te obowiązki i określać, w jaki sposób planują je wypełniać.

Jeśli planujesz utworzyć LLC, sprawdź nasze najlepsze oferty dla usług LLC dostępnych już dziś.

Pozyskiwanie Kapitału

Jak wspomniano powyżej, każdy, kto kupuje akcje C Corporation technicznie posiada udział w firmie. Dlatego korporacje C mają o wiele łatwiej, jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy niż LLC.

Widzisz, własność akcji C-Corp zazwyczaj obejmuje perspektywę sprzedaży akcji po wyższych cenach, co z kolei stanowi zachętę do inwestowania w wyższe.

Z drugiej strony rozszerzenie własności LLC o udziałowców nie wchodzi w grę. Jeśli zarejestrujesz swoją LLC jako korporację C do celów podatkowych, nadal nie będziesz mógł emitować akcji w swojej firmie. Aby to zrobić, musisz utworzyć nową korporację.

To sprawia, że pozyskiwanie funduszy dla LLC jest jeszcze trudniejsze.

Co więcej, korporacje C mają łatwiej, jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestycji zagranicznych, jak również. Nie muszą zmieniać swojego regulaminu, aby uwzględnić inwestycje zagraniczne, ponieważ każdy może kupić akcje w swojej firmie. Jednak LLC będzie musiała zmienić swój statut organizacji, aby zabezpieczyć inwestycję podmiotu zagranicznego.

Co ciekawe, gdy zagraniczni inwestorzy kupują Amerykańskie nieruchomości, Zwykle rejestrują się jako LLC, aby uniknąć podatków od nieruchomości.

Podatki

C-Corp płaci zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych w wysokości 21%, po czym jego właściciele płacą podatki dochodowe od osób fizycznych, w tym podatki od dywidend, które otrzymują od korporacji. Jeśli więc rozważasz włączenie jako korporacji C, musisz być przygotowany na podwójne opodatkowanie.

Ponadto C-Corp ma najszerszy zakres odliczeń i wydatków spośród wszystkich podmiotów. Na przykład możesz skonfigurować świadczenia pracownicze, a następnie odliczyć koszty związane z uruchomieniem tych programów z podatków korporacyjnych. Warto również zauważyć, że tutaj płacisz początkową stawkę 15% od wszystkich zarobków po $50,000.

Z drugiej strony federalne obowiązki podatkowe dla LLC obejmują wybór klasyfikacji firmy jako C-Corp lub podmiotu przechodniego (jednoosobowa działalność gospodarcza, partnerstwo, S-Corp), aby uniknąć podwójnego opodatkowania. Wybór między podmiotem przelotowym a korporacją C zależy wyłącznie od Ciebie. Warto zauważyć, że żadna inna jednostka nie ma takiej elastyczności.

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem sklepu z partnerem biznesowym, z którym w równym stopniu dzielisz działalność, a sklep generuje zyski Biznesowe w wysokości 200 000 USD za określony rok.

Kiedy masz C-Corp, będziesz musiał zapłacić 21% podatku od zysków, tj. Następnie, jeśli weźmiesz $50,000 w dywidendach, będziesz musiał również zapłacić stawkę podatku od dywidendy (15%) od tej kwoty, która wyniesie $7,500. W związku z tym obciążenie podatkowe wyniesie $28,500 ($21,000 + $7,500) dla każdego partnera.

Z drugiej strony, jeśli miałeś LLC opodatkowaną jako podmiot przelotowy, ty i twój partner będziecie musieli płacić podatki od połowy dochodu z działalności—$100,000—na osobistym zeznaniu podatkowym. Ponieważ przedział podatku dochodowego dla tej kwoty wynosi 24%, Twój rachunek podatkowy wyniesie $ 24,000 każdy.

Ochrona Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Jak wspomniano wcześniej, zarówno C-Corp, jak i LLC zapewniają właścicielom ograniczoną ochronę przed odpowiedzialnością, gdzie aktywa ich właścicieli są chronione przed zajęciem w celu zapłaty za długi i zobowiązania korporacji.

W szerszym kontekście właściciele są odpowiedzialni tylko za kwotę, którą inwestują w firmę—nigdy za zobowiązania korporacji.

5 Narzędzia do poprawy LLC vs. C-Corp Incorporation

Narzędzia business formation service, jak sama nazwa wskazuje, mogą pomóc w ustaleniu podmiotu, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się utworzyć C-Corp, czy LLC. Poniżej znajduje się lista pięciu najlepszych usług inkorporacyjnych, które zapewnią ci sukces.

IncFile

Ponad 500 000 firm wykorzystało IncFile do rozpoczęcia działalności. Możesz więc wyobrazić sobie reputację i zaufanie, jakie cieszy się ta usługa na rynku, i szczerze mówiąc, łatwo zrozumieć, dlaczego.

IncFile to szybka i wygodna usługa rejestracji, która zapewnia najwyższej klasy oferty dla korporacji LLC i C. Jest to również bardzo przystępne cenowo, co pozwala na utworzenie firmy za darmo-musisz tylko zapłacić opłaty za zgłoszenie stanu.

Otrzymujesz dostęp do kilku niesamowitych funkcji, w tym weryfikacji dostępności nazwy firmy, przygotowania i składania artykułów, przetwarzania następnego dnia oraz sprawdzania statusu online i dostępu do dokumentów. Bezpłatne konsultacje podatkowe i dożywotnia Obsługa klienta to dodatkowe korzyści.

Rocket Lawyer

Rocket Prawnik sprawia, że Usługi prawne łatwo dostępne dla przeciętnego człowieka w przystępnej cenie.

Jego zespół składa się z doświadczonych prawników, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania prawne. Rocket Lawyer ma katalog prawników, w którym możesz skontaktować się z ekspertem, aby skonsultować się z określonym tematem prawnym w ciągu kilku minut. Co więcej, możesz również wybrać swój stan, aby połączyć się z kimś, kto ma wiedzę na temat twojego stanu i lokalnych przepisów.

Dodatkowo możesz skontaktować się z przydzielonym adwokatem w dowolnym momencie-przez telefon, pocztę lub czat—w celu uzyskania porady podczas procesu rejestracji firmy. Rocket Prawnik zajmie się wszystkim, od rozpoczęcia działalności gospodarczej do zarządzania nim po uruchomieniu.

ZenBusiness

Jeśli liczy się dla Ciebie wygoda i szybkość, usługi ZenBusiness LLC, Usługi inkorporacji i usługi zarejestrowanych agentów są właśnie tym, czego potrzebujesz.

Firma ZenBusiness, założona w 2015 roku, wspięła się na szczyt dzięki wysoce elastycznemu personelowi, sprawnej obsłudze i bezproblemowej gwarancji. Co więcej, wszystkie jego plany obejmują między innymi wyszukiwanie dostępności nazw, dostęp do dokumentów online, bezpłatne konto w konsultacji i zarejestrowane usługi agentów.

Chociaż usługa ma szeroką gamę ofert, Gorąco polecam ją dla usług LLC. Obsługuje wszystko za Ciebie, w tym zgłoszenia do certyfikatu formacji i artykułów organizacji, wybór zarejestrowanego agenta, ubieganie się o EIN i tak dalej.

BetterLegal

BetterLegal zapewnia klientom szybki czas realizacji, wstępne ceny oraz bezproblemową i bezbolesną obsługę.

Wypełnienie niezbędnych formularzy zajmuje prawie 10 minut, po czym usługa rozpocznie się i zakończy formację LLC w ciągu dwóch dni. Uzyskujesz również dostęp do dużego centrum zasobów, w którym możesz przeczytać i dowiedzieć się więcej o zarządzaniu biznesem.

BetterLegal nie oferuje darmowego zarejestrowanego agenta w pakietach, co jest nieco rozczarowujące. Ale nadal ma mnóstwo przydatnych funkcji, które pomogą Ci włączyć swoją firmę online.

Organ Inc

Oto szok: Inc Authority nie pobiera opłat za włączenie Twojej firmy. I nie, nie masz się czym martwić.

Proces konfiguracji podmiotu wiąże się z zerowymi kosztami, z wyjątkiem opłat wymaganych dla Twojego stanu. Możesz skorzystać z tej usługi bez konieczności zapisywania się na bezpłatny okres próbny lub płacenia za plan subskrypcji lub upsell.

Plany biznesowe Inc Authority obejmują ponadto korzystne funkcje, takie jak sprawdzanie nazwy firmy, przygotowanie i złożenie dokumentów tworzenia podmiotów, konsultacje w zakresie planowania podatkowego, przechowywanie dokumentów cyfrowych oraz przygotowanie i złożenie formularza 2553.

3 sztuczki decydujące o debacie LLC vs. C-Corp

Teraz, gdy omówiliśmy już podstawy LLC i C-Corps, przyjrzyjmy się kilku czynnikom, które pomogą Ci zdecydować między nimi.

Pomyśl O Własności

Możesz pomyśleć o założeniu LLC, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoją firmą. Pozwoli Ci to podejmować własne decyzje bez konieczności kompromisu lub rozważania cudzych wartości. Jednocześnie ponosisz wyłączną odpowiedzialność za losy swojej firmy i podejmowane ryzyko.

W przypadku C-Corp będziesz musiał odpowiedzieć przed zarządem—nawet jeśli jesteś jedynym właścicielem korporacji. Innym czynnikiem jest rozwiązywanie problemów akcjonariuszy.

Rozważ Swoją Sytuację Podatkową

Składanie podatków dla LLC jest bardzo proste-pod warunkiem, że zdecydujesz się na opodatkowanie jako jednostka jednoosobowa. Nie musisz oddzielać osobistych rejestrów podatkowych od rejestrów podatkowych firmy.

Ale jeśli nie masz nic przeciwko koncepcji podwójnego opodatkowania, C-Corp byłby lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę szeroki zakres odliczeń i wydatków, które możesz odliczyć od podatków korporacyjnych.

Pomyśl O Finansowaniu

C-Corps oferuje więcej sposobów na pozyskanie inwestorów (np.: akcje zwykłe, akcje preferowane). Jednak posiadanie zapasów stanowi również udział własnościowy i może prowadzić do sprzedaży przez właścicieli kontroli nad firmą w zamian za finansowanie.

Decydując się na włączenie jako LLC, będziesz w lepszej sytuacji, aby uzyskać pożyczkę. Członek LLC, taki jak właściciel-operator, może łatwo wykorzystać swoje domy lub nieruchomości jako zabezpieczenie pożyczki-coś, czego C-Corps nie może.

Co dalej

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci dokonać właściwego wyboru między LLC A C-Corp w oparciu o twoje wymagania.

Po podjęciu decyzji musisz popracować nad uruchomieniem swojej firmy i operacjami kickstartu. Skorzystaj z niezawodnej usługi inkorporacji, aby uruchomić swoją firmę, a następnie stwórz solidny biznesplan, aby opisać, jak postępować dalej.

Pamiętaj, że posiadanie planu jest zawsze lepsze niż tylko kręcenie go. Oto kilka artykułów QuickSprout, które poprowadzą cię we właściwym kierunku:

  • https://www.quicksprout.com/how-to-start-a-business/
  • https://www.quicksprout.com/best-business-formation-services/
  • https://www.quicksprout.com/best-online-legal-services/

/

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts