Jak założyć firmę Fitness

Rozpoczęcie działalności fitness wydaje się naturalnym krokiem do podjęcia dla kogoś, kto lubi aktywność fizyczną, a nawet już pracuje jako profesjonalista fitness.

To bardzo kuszące mieć możliwość bycia szefem i pracy w dogodnych dla ciebie momentach.

Jednak rozpoczęcie działalności fitness jest trudnym procesem, który wymaga sporo planowania i przygotowania.

Aby mieć największe szanse na sukces, próbując dowiedzieć się, jak rozpocząć działalność fitness, unikanie typowych pułapek jest krokiem we właściwym kierunku.

Nie ma żadnych gwarancji, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale dokładne przygotowanie zwiększy szanse na spełnienie marzeń.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności Fitness

Rozpoczęcie nowej działalności fitness będzie miało sporo wyzwań, ale może być również całkiem zabawne. Nie będzie łatwo przez cały czas, ale są pewne obszary, w których rzeczy powinny być stosunkowo łatwe.

Dopasowanie Do Twojej Osobowości

Jeśli w przeszłości pracowałeś dla kogoś innego jako trener fitness, być może nie byłeś w stanie pozwolić, aby Twoja pełna osobowość świeciła. Być może musiałeś przestrzegać zasad szefa.

Po uruchomieniu własnej działalności fitness, można ustawić zasady tak, aby pasowały do twojej osobowości. Ważne jest, aby pozwolić swojemu osobistemu stylowi przejść przez biznes fitness. Twoi klienci muszą być w stanie Ci zaufać, a jest to łatwiejsze, gdy czujesz się komfortowo ze sposobem interakcji z klientami.

Może się okazać, że Twój styl i osobowość pasują do idealnej niszy na rynku, której nie mogą dorównać twoi konkurenci. 

Robienie Czegoś, Co Kochasz

O wiele łatwiej jest wzbudzić emocje związane z pójściem do pracy i biznesem, gdy robisz coś, co kochasz. 

Jeśli doceniasz zdolność do pomagania ludziom w osiągnięciu ich celów fitness lub lubisz fizyczne wyzwanie prowadzenia klasy fitness, pokochasz pracę, która przechodzi do prowadzenia firmy fitness.

Wykorzystaj Swoje Mocne Strony

Istnieją dosłownie dziesiątki różnych sposobów nauczania fitness. Uwielbiasz grupowe zajęcia fitness, takie jak zumba czy pilates? Lubisz Crossfit i inne treningi o wysokiej intensywności? Jesteś fanatykiem jogi? A może uwielbiasz fitness na świeżym powietrzu, jak wędrówki, wspinaczka, a nawet parkour? W branży fitness możesz oferować szkolenia, coaching i/lub zajęcia w rodzaju fitness, w którym jesteś już naprawdę dobry. 

Podobnie, możesz uczyć lub trenować w sposób, w jaki najbardziej Ci odpowiada. Lubisz pracować sam na sam z ludźmi osobiście? Uczenie tłumów? Praca z małymi grupami online? Nauczanie wcześnie rano czy później wieczorem? Dzięki własnej firmie fitness możesz dostosować sposób i czas nauczania lub treningu do czasów i metod, które najlepiej dla Ciebie działają. 

Trudne części rozpoczęcia działalności Fitness

To nie jest najświeższa wiadomość, ale rozpoczęcie jakiegokolwiek biznesu jest trudne. Rozpoczęcie działalności fitness ma kilka konkretnych trudności, które należy zrozumieć, jednak.

Noszenie Wielu Kapeluszy

Jeśli chcesz rozpocząć działalność fitness, ponieważ kochasz być trenerem fitness, to dobry początek. Jednak większość właścicieli małych firm w świecie fitness musi obsługiwać wiele innych części prowadzenia firmy, w tym:

  • Zakup, Konserwacja i naprawa sprzętu
  • Księgowość
  • Reklama i marketing
  • Kształcenie ustawiczne i budowanie nowych umiejętności
  • Obsługa klienta

Masz możliwość zatrudniania innych do obsługi niektórych aspektów prowadzenia małej firmy fitness. Ale kiedy finanse są napięte na początku, być może będziesz musiał spróbować poradzić sobie z tymi przedmiotami na własną rękę.

Ostra Konkurencja

Istnieją tysiące sportowców, profesjonalistów fitness i ogólnie aktywnych ludzi, którzy próbują zarabiać na swoich hobby fitness. Firmy takie jak Zumba i Crossfit co miesiąc certyfikują dziesiątki nowych trenerów. A fitness jest rynkiem kupującego–jest znacznie mniej siłowni, które chcą wynająć trenerów i trenerów, niż trenerów i trenerów do wynajęcia. Ta rozbieżność prowadzi do obniżenia wynagrodzenia dla samych trenerów fitness, zbyt. 

Posiadanie własnej siłowni również przynosi ciężką konkurencję. Obecnie w większości dużych miast istnieje 24-godzinna Siłownia co kilka bloków, nie wspominając o wielu studiach jogi, Dojo do sztuk walki i skrzyniach Crossfit. Z pewnością można wyróżnić się wśród dziesiątek innych siłowni w Twoim mieście, ale nie będzie to bułka z masłem. 

Długie Godziny 

Każdy chce sukcesu w swojej nowej branży fitness. Aby osiągnąć ten sukces i utrzymać go, choć, prawie na pewno trzeba będzie pracować długie godziny. 

Jednym z powodów, dla których możesz chcieć rozpocząć działalność fitness, jest uzyskanie elastyczności w zakresie godzin pracy. Może się jednak okazać, że Twoje godziny pracy wymkną się spod kontroli. 

Możesz zbyt szybko przyjmować zbyt wielu klientów lub koncerty, co prowadzi do długich godzin pracy. Może się okazać, że spędzasz dużo czasu na zadaniach administracyjnych lub marketingowych. Możesz mieć trudności ze znalezieniem regularnych zajęć lub klientów, pozostawiając Ci wiele bieżących działań marketingowych do zrobienia, aby uzupełnić niedobór.

Nie zapomnij też o czasie potrzebnym na przygotowanie zajęć lub schematów treningowych z wyprzedzeniem, czasie jazdy między różnymi terminami oraz czasie potrzebnym na naładowanie i regenerację ciała i umysłu między zajęciami a sesjami treningowymi. Te godziny są łatwe do przeoczenia, ale jeśli zostawisz je poza harmonogramem, zapłacisz za to. 

Bycie bardziej zajętym niż się spodziewałeś może być dobre, jeśli firma zarabia sporo pieniędzy. Ale jeśli walczysz o zysk w tym samym czasie, w którym pracujesz wiele dodatkowych godzin, może to być przygnębiające i frustrujące.

Krok 1: Upewnij się, że masz odpowiedni trening

Dla każdego, kto chce odnieść sukces w określonej pracy lub otoczeniu biznesowym, szkolenie jest niezbędne. Ktoś, kto niewiele wie o hydraulice, wieszaniu płyt gipsowo-kartonowych lub sprzedaży nieruchomości, nie może skoczyć do tych zawodów bez szkolenia, przynajmniej nie z powodzeniem.

Oczywiście, można spróbować dowiedzieć się, jak stać się instruktorem fitness i trenerem podczas pracy, ale to rzadko działa dobrze. Ważne jest szkolenie z wyprzedzeniem.

Zrozumieć konkurencję

Poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, jakie rodzaje formalnych szkoleń mają inni trenerzy fitness. Jeśli zawodnicy działający w Twojej okolicy mają wysoki poziom wyszkolenia, musisz dopasować ich do rywalizacji. 

Jeśli twoi konkurenci mają minimalne szkolenie, możesz wyróżnić się dodatkowym treningiem. Możesz też zacząć od lekkiego szkolenia, aby dopasować go do tego, co obecnie obsługuje rynek. Następnie możesz dodać więcej szkoleń w przyszłości po rozpoczęciu działalności, dzięki czemu możesz określić dokładny rodzaj szkolenia, który przyniesie największe korzyści Twojej firmie.

Dowiedz Się, Jakich Danych Uwierzytelniających Potrzebujesz

Niektóre lokalne lub państwowe podmioty wymagają, aby trenerzy fitness posiadali określone licencje lub poświadczenia. Innym razem możesz uzyskać referencje od zarządów krajowych, aby dać potencjalnym klientom pewność co do twojego poziomu szkolenia. Nigdy nie zaszkodzi mieć jakieś oprawione poświadczenia na ścianie za ladą serwisową.

Dowiedz Się, Czy Naprawdę Ci Się Podoba

Dzięki procesowi treningowemu będziesz miał okazję zanurzyć się w świecie fitness. Prawdopodobnie dowiesz się, że naprawdę kochasz ten rodzaj pracy. Z drugiej strony, może się okazać, że instruktaż fitness i trening nie są tak przyjemne, jak sobie wyobrażałeś. Lepiej odkryć to teraz, niż po otwarciu firmy.

Krok 2: zbadaj konkurencję

Gdy masz dobre wyczucie, czy będziesz cieszyć się treningiem fitness, następnym krokiem w kierunku rozpoczęcia własnej działalności fitness jest badanie konkurencji. 

Patrząc na lokalizację

Przeszukaj niektóre fizyczne lokalizacje dla swojego potencjalnego biznesu fitness. Nie skupiaj się jednak na konkretnych budynkach lub dostępnych nieruchomościach. 

Zamiast tego zwróć uwagę na to, jakie rodzaje siłowni już istnieją w obszarach, które rozważasz. Na przykład, jeśli obszar ma już cztery centra jogi i działa, prawdopodobnie nie chcesz być piątym. Lub jeśli planujesz być osobistym trenerem, który koncentruje się na trójboju siłowym, upewnij się, że w najbliższej okolicy znajdują się co najmniej dwa lub trzy aktywne siłownie ze sztangą, w których możesz zaoferować swoje usługi szkoleniowe.

Pozostań elastyczny w tej fazie procesu. Znajdź wiele potencjalnych opcji lokalizacji, ponieważ możesz dowiedzieć się, że preferowana lokalizacja nie działa dla ciebie lub potrzebujesz dostępu do wielu lokalizacji. 

Koncentracja na swoich mocnych stronach

Możesz wejść w ten proces z pewnym rodzajem centrum fitness lub biznesu już na uwadze. Być może interesuje Cię tylko założenie studia jogi lub centrum treningowego cardio. Nie ma nic złego w posiadaniu określonego obszaru zainteresowania i skupienia od samego początku.

Jeśli jednak jesteś otwarty na rozpoczęcie prawie każdego rodzaju działalności fitness, będziesz miał więcej opcji konkurowania. Wracając do obszaru z czterema istniejącymi studiami Jogi, zamiast otwierać piąte Studio jogi, możesz spróbować otworzyć pierwsze centrum treningu siłowego w tym samym obszarze. Może to stanowić znaczną przewagę nad istniejącymi konkurentami. Podobnie, jeśli siłownia w Twojej okolicy oferuje już wiele zajęć fitness opartych na tańcu, spróbuj zaoferować nauczanie treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT) i zajęć siłowych, aby je zrównoważyć. 

Krok 3: Bądź Szczery Ze Sobą Na Temat Swojej Wiedzy Biznesowej

Ten krok będzie miał zastosowanie do rozpoczęcia działalności fitness, ale tak naprawdę może dotyczyć prawie każdego rodzaju startupów małych firm. Pomyśl o tym, co wiesz o zakładaniu firmy i, co ważniejsze, o tym, czego nie wiesz.

Brak Wiedzy Biznesowej

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w prowadzeniu małej firmy lub nawet pracy w zarządzaniu w większej firmie, będziesz chciał uzyskać pomoc. 

  • Rząd: Wiele zasobów jest dostępnych ze źródeł lokalnych i federalnych, takich jak Small Business Association. Podmioty te są bezpłatnymi zasobami do prowadzenia badań i odpowiadania na podstawowe pytania dotyczące rozpoczęcia wszelkiego rodzaju działalności gospodarczej.
  • Źródła lokalne: Twoje lokalne biuro Better Business może być w stanie połączyć cię z niektórymi lokalnymi zasobami. Możesz znaleźć porady od mentorów małych firm lub konsultantów zainteresowanych pomaganiem firmom w wykonywaniu wymaganych prac startupowych. Zrozum, że większość z tych Usług będzie zawierała opłatę.
  • Instytucja kredytowa: Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt na rozpoczęcie działalności fitness, często można znaleźć pomocne źródła informacji i porad od podmiotu pożyczającego. Twój pożyczkodawca może nawet być w stanie skierować cię ku możliwościom związanym z nieruchomościami.

Doświadczenie Biznesowe W Przeszłości

Jeśli próbowałeś założyć lub posiadać firmę w przeszłości, masz pewne zrozumienie tego, co dzieje się w tym procesie. Możesz zrozumieć obszary rozpoczęcia działalności gospodarczej, w których masz mocne strony. Co równie ważne, możesz zrozumieć swoje słabości, więc wiesz, gdzie szukać pomocy.

Skoncentruj się na obszarach, w których wiesz, że potrzebujesz pomocy, i znajdź mentorów lub konsultantów, którzy mogą pomóc w tych obszarach. 

Nie ignoruj Naysayers

Prawdopodobnie już to wiesz, ale niektórzy ludzie powiedzą ci, że rozpoczęcie działalności fitness to szalony pomysł, podczas gdy inni będą bardzo pomocni. 

Nie słuchaj tylko rad, które chcesz usłyszeć. Zawsze możesz się czegoś nauczyć od ludzi, którzy się z tobą nie zgadzają. 

Niektórzy ludzie z pewnością mają po prostu negatywne nastawienie i prawdopodobnie nie udzielą Ci wielu przydatnych rad. Ale niektórzy ludzie zapewnią konstruktywną krytykę na temat twojego planu rozpoczęcia działalności fitness, co może być dla ciebie pomocne. Przeciwnik może nawet wskazać wyzwanie w prowadzeniu firmy, o którym wcześniej nie myślałeś.

Ostatecznie Ukończenie silnego biznesplanu i przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań może pomóc ci czuć się komfortowo w swoich wyborach, gdy niektórzy ludzie wątpią w ciebie.

Krok 4: Utwórz biznesplan

Teraz jesteś gotowy, aby rozpocząć swój biznes plan. Proces ten jest ciężką pracą, ale jest absolutnie konieczny. Pomoże Ci umieścić swoje pomysły w konkretnym planie. Możesz dzielić się swoją wizją i marzeniami z innymi w sposób, który mogą zrozumieć. 

Będziesz potrzebował biznesplanu w miejscu, aby uzyskać finansowanie. Niektóre władze państwowe i lokalne wymagają planu, zanim można uzyskać licencje, jak również. Small Business Administration ma wiele zasobów do pomocy w tworzeniu biznesplanu. Lokalni konsultanci małych firm lub instytucje pożyczkowe mogą również mieć dla ciebie porady dotyczące biznesplanu.

Marketing i konkurencja

Możesz rozpocząć działalność fitness, ponieważ kochasz pomysł pomagania ludziom stać się zdrowymi. Może spodoba ci się pomysł bycia własnym szefem.

Niezależnie od tego, jaki pomysł skierował cię w tym kierunku, twoja mała firma centrum fitness musi być w stanie przyciągnąć klientów. Bardzo ważną częścią biznes planu jest opracowanie planu marketingowego i obliczenie, jakie będą twoje koszty marketingowe i cele sprzedażowe. 

W ramach tej sekcji ważne jest, aby dokładnie zbadać konkurencję. Dowiedz się, jakie obszary rynku mają nasycenie i jakie obszary skorzystają na Twojej firmie. Następnie dołącz pomysły na to, jak będziesz sprzedawać swoją firmę, aby skorzystać z tych obszarów. 

Oczekiwania Finansowe

Plan biznesowy musi zawierać szacunkowe koszty uruchomienia. Nie tylko powinieneś mieć oszacowanie kosztów wynajmu nieruchomości, ale powinieneś również oszacować koszty przekształcenia powierzchni w celu zaspokojenia Twoich potrzeb.

Ogólne centrum fitness będzie wymagało sprzętu treningowego i dużych przestrzeni na zajęcia, co spowoduje potencjalnie wysokie koszty rozruchu. Centrum jogi może nie mieć wysokich kosztów sprzętu, ale może skończyć się wydaniem sporo na wystrój i design, aby przestrzeń była relaksująca i zachęcająca. Osobisty trening lub Fitness Coaching biznes prawdopodobnie nie będzie miał kosztów wynajmu lub lokalizacji, ale może nadal wymagać niektórych urządzeń do kupienia z góry. I nie zapomnij o płaceniu za certyfikaty i kształcenie ustawiczne!

Następnie musisz wymyślić oszacowanie tego, co uważasz, że możesz zarobić w branży w ciągu pierwszych kilku lat i kilku lat w przyszłości. To wyzwanie. Jest to obszar, w którym większość właścicieli firm startupowych będzie potrzebować rozległej pomocy. Nie wyciągaj numerów z powietrza dla tej sekcji, bo żadna instytucja kredytowa nie potraktuje twojego planu poważnie.

Załącz szacunkową liczbę pracowników, których możesz potrzebować, aby zatrudnić. Praca często jest największym bieżącym wydatkiem dla centrów fitness i siłowni, więc jeśli jest to trasa, którą wybierasz, Nie opuszczaj tego kosztu.

Struktura biznesowa i licencje

Dołącz do biznes planu informacje o rodzaju wybranej struktury biznesowej. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) są łatwe do założenia i stosunkowo niedrogie w obsłudze na przykład dla małych firm. 

Ostatecznie chcesz struktury, która chroni Twoje finanse osobiste i zobowiązania prawne przed finansami i zobowiązaniami prawnymi firmy. Innymi słowy, dzięki tej ochronie, jeśli Twoja firma cierpi na niedotrzymanie pożyczki lub otrzyma pozew, twoje osobiste zasoby pozostają chronione.

Zamieść w biznes planie informacje o tym, w jaki sposób stworzysz tę strukturę i jakiego rodzaju poradę prawną będziesz mieć. Plany ubezpieczeniowe są tu również ważne. Dodatkowo, zawierać informacje o tym, jakie rodzaje lokalnych licencji i zezwoleń trzeba będzie uzyskać, wraz z kosztorysem.

Krok 5: uzyskaj finansowanie i rozpocznij

Z biznesplanu w miejscu, następnie można rozpocząć poszukiwania finansowania. Jeśli możesz sobie pozwolić na pełne finansowanie działalności za pomocą własnych środków, jest to dobry pomysł. Jednak bycie w pełni samofinansującym się nie jest realne dla wielu osób, które chcą rozpocząć działalność związaną z fitness.

Opcje Finansowania

Możesz być w stanie uzyskać kredyt od lokalnej instytucji finansowej, ale wiele banków oczekuje od ciebie, aby umieścić niektóre z własnych pieniędzy w procesie. Innymi słowy, Bank rzadko finansuje 100% kosztów.

Pożyczki wspierane przez Small Business Administration są możliwe dla niektórych firm rozpoczynających działalność. Linie kredytowe są również dostępne, ale być może będziesz musiał zabezpieczyć je swoimi osobistymi zasobami.

Przyjaciele i rodzina mogą chcieć zainwestować w twój biznes, ale może to być trudny proces. Jeśli pójdziesz tą drogą, umieść warunki na piśmie, aby każdy znał oczekiwania dotyczące zwrotu pieniędzy. Traktuj to źródło finansowania jak każdy inny oficjalny kredyt, którego szukasz.

Jeśli rozpoczynasz grupowe nauczanie fitness lub osobisty biznes szkoleniowy jako zgiełk poboczny, możesz nie potrzebować kapitału zewnętrznego, zakładając, że Twoja dzienna praca może pokryć te koszty. Ale wszelkie dodatkowe pieniądze pomogą, więc możesz chcieć spojrzeć na finansowanie niezależnie.

SBA ma wiele zasobów, które pomogą Ci określić najlepszy sposób finansowania.

Zachowaj rezerwę

Kiedy nadszedł czas, aby otworzyć firmę, zawsze staraj się powstrzymać trochę funduszy w rezerwie. Dziwne wydatki i nieoczekiwane koszty będą się zdarzać dla nowego centrum fitness. Żaden nowy właściciel firmy nie może przewidzieć każdej sytuacji, która pojawi się w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Miło jest mieć trochę spokoju, że możesz od razu pokryć te nieoczekiwane koszty, nie narażając się na gigantyczną dziurę finansową, zanim będziesz miał szansę się ugruntować.

Total
0
Shares
Related Posts