Sztuka bycia ciekawym

“Bądź interesujący.”

To dobra rada, ale nic nowego. Prawdopodobnie wiesz od początku, że możliwość zainteresowania czytelników jest kluczową częścią rozwoju popularnego bloga.

To dość oczywiste, że nikt nie zostanie, chyba że uzna twój blog za interesujący.

Ale jak masz to zrobić? Jak możesz być interesujący ?”

Zbyt wiele z tego, co piszemy o uwadze i zainteresowaniu, jest abstrakcyjne. Mówimy o zróżnicowaniu, wartości i wyzwalaczach – wszystkich użytecznych pojęciach, ale nie można na nie wskazać.

Nie możecie wyciągnąć ręki i powiedzieć: “Dajcie mi jakieś rozróżnienie.”W rezultacie trudno jest ogarnąć umysł, co te rzeczy naprawdę oznaczają.

Chciałbym to zmienić. Natychmiast.

Zwracałem uwagę na rzeczy, które przyciągają uwagę, zarówno siebie, jak i innych, i zrobiłem listę 21 technik, które działają. Jestem pewien, że ta lista jest daleka od wszystkich, ale powinna wystarczyć, aby zacząć …

1. Be wrong

Świat jest pełen ludzi, którzy próbują robić właściwe rzeczy. Stało się tak powszechne, że wielu z nas się nim nudzi. Tęsknimy za kimś, kto jest gotów zrobić źle rzecz, powiedz coś złego, bądź czymś złym. Jeśli masz odwagę być tą osobą, znajdziesz wielu ludzi zwracających na ciebie uwagę.

2. Be right

Możesz również zyskać uwagę, mając rację … ale tylko wtedy, gdy masz większą rację niż wszyscy inni. Biegaj milę szybciej niż ktokolwiek inny, wyjaśnij swój temat wyraźniej niż ktokolwiek inny, bądź zabawniejszy niż wszyscy inni. Ucieleśnij doskonałość, a ludzie zwrócą na to uwagę.

3. Komunikować to, czego inni nie potrafią

Jako pisarze, bierzemy pomysły z naszych głów i umieszczamy je na stronie. Czasami zapominamy, jak trudne jest to dla niektórych ludzi i jak cenne jest to dla nas. Wiele osób oddałoby wszystko, by móc powiedzieć, co mają na myśli. Więc zwracają się do piosenek, książek i sztuki, które komunikują się dla nich. Bądź producentem tych rzeczy, a nigdy nie stracisz ich uwagi.

4. Zrób coś

Każdy online próbuje powiedzieć coś ważnego, ale bardzo niewielu próbuje zrobić coś ważnego. Jeśli chcesz uwagi, nie ośmielaj się po prostu udzielać porad innym, ale sam żyj tą radą. Następnie opublikuj go w otwartej sieci.

5. Zaskocz ludzi

Chip i Dan Heath, autorzy Made to Stick, twierdzą, że jednym z najlepszych sposobów, aby się wyróżnić, jest przełamanie ludzkich “zgadywanek”.”Przyjmij zaskakującą pozycję, tworząc dziwaczną analogię, lub w inny sposób zrób odwrotnie niż zwykle. Dopóki jest to nieoczekiwane, ludzie zatrzymują się i zwracają uwagę.

6. Rozśmieszaj ludzi

Blogerzy to far zbyt poważne. Jesteśmy tak zajęci nauczaniem, że czasami zapominamy o rozrywce. W rezultacie spora część naszych czytelników zasypia. A jaki jest najlepszy sposób na obudzenie ludzi? Humor. Publiczni mówcy używają go od wieków i tak długo, jak jest to odpowiednie dla odbiorców, humor może obudzić czytelników i sprawić, że ponownie zwrócą na siebie uwagę.

7. Zaproponuj im aspirynę.

Niektóre z najlepszych postów na blogu, jakie kiedykolwiek napisano, są proste jak aspiryna. Twój czytelnik ma ból głowy, masz lekarstwo, więc oferujesz im to lekarstwo w postaci posta na blogu. Zwracają uwagę … nie z powodu tego, jak ładny lub dobrze wykonany jest Twój post na blogu, ale dlatego, że leczy ich ból głowy. Wniosek: spróbuj zachowywać się jak farmaceuta, a nie bloger, a nigdy nie zabraknie Ci uwagi.

8. Pokaż (pół) nagą kobietę

Zauważyłeś kiedyś, że nieproporcjonalna liczba reklam przedstawia skąpo ubraną kobietę? Bo to działa. Przyciąga uwagę nie tylko mężczyzn (jak można się było spodziewać), ale także kobiet. Z jakiegokolwiek powodu prawie każdy zwraca na to uwagę. Oto dowód, że działa nawet z postami na blogu.

9. Powiedz im kim są

“Kim jestem?”to nie tylko pytanie; to uniwersalne poszukiwanie, które większość z nas podąża przez całe nasze życie, nieustannie definiując i redefiniując siebie, zawsze niepewnie, czy to, kim jesteśmy, jest naprawdę nami. Jako bloger możesz (i powinieneś) okiełznać tę niepewność. Zamień swój blog w coś, co definiuje Twoich czytelników.

10. Przepowiadaj przyszłość

Od czasu do czasu wykorzystaj swoją wiedzę, by wysnuć dziwaczne wnioski o przyszłość. Jeśli masz jakiekolwiek uprawnienia, ludzie zwrócą na to uwagę. Wyobraź sobie, że Brian lub Sonia napisali przekonujący, dobrze uzasadniony argument, że Kursy online są modelem biznesowym przyszłości. Czekaj … tak, i niektóre z największych nazwisk w marketingu online nadal o tym mówią.

11. Uwolnij swojego wewnętrznego palanta

Wiele postów na blogu jest jak miniaturowe podręczniki; są pouczające, dobrze zorganizowane i kładą spać z ich brakiem entuzjazmu. Jeśli chcesz stać się sławny w Internecie, przestań próbować brzmieć jak wszechwiedzący nauczyciel i uwolnij w sobie “wewnętrznego palanta” — tę część ciebie, która jest tak zakochana w Twoim temacie, że wszyscy inni uważają to za zabawne … ale i tak zwracają uwagę. Więcej o dorkyness tutaj.

12. Bądź odważny

Faktem jest, że prawie każdy czuł stopę przeciwności na szyi, ale bardzo niewielu z nas reaguje na to z odwagą i wdziękiem. Bądź jednym z tych ludzi, a świat będzie na Ciebie patrzył.

13. Bądź zaskakująco szczery

Od czasu do czasu mów prawdę. Bądź tak szczery, że boisz się kliknąć przycisk” Post”. Bądź tak szczery, że nikt nie wie, co powiedzieć w sekcji komentarzy. Bądź tak szczery, że twój prawnik każe ci przestać. Poczujesz się lepiej … i ludzie będą o Tobie mówić.

14. Bądź prześmiewczy

Chcesz poruszyć ludzi? Naśmiewajcie się z ich boga, polityki, rodziny — wszystkiego, co jest im drogie. Tak, będą obrażeni, ale wielu innych ludzi pomyśli, że to zabawne. Jeśli nie możesz znieść bycia znienawidzonym przez część świata i kochanym przez inną, nie zasługujesz na bloga.

15. Opowiedz dobrą historię

Ten był wwiercony w nas tak wiele razy, że prawie go nie uwzględniłem … z wyjątkiem jednej rzeczy: ludzie nadal tego nie rozumieją. Tak, historie wspierają twoje punkty, tworzą solidne Otwieracze i uczą ludzi, jednocześnie bawiąc ich, ale dobra historia może uczynić Cię legendą. Nie mówię o małych anegdotach, które pieprzą blogosferę. Mówię o historii, która nawiedza cię na łożu śmierci. Zapomnij o innych. Powiedz mi to.

16. Przerwij ważną wiadomość

Za każdym razem, gdy Google robi coś nowego, piszą o tym tysiące blogerów. To świetnie dla Google, ale gdzie jest prawdziwa korzyść dla blogerów? Tylko ten, kto pierwszy złamie tę historię, ma znaczenie. Dostaje cały ruch, linki i autorytet. Reszta to tylko echo.

17. Obalić sprawdzone

Przez długi czas wszyscy myśleli, że musisz być najlepszy, aby odnieść sukces. Wtedy pojawił się Chris Anderson i przewrócił świat do góry nogami z długim ogonem. Obalił to, co wielu ludzi uważało za prawdziwe, i to uczyniło go (jeszcze bardziej) sławnym. To prawda, ciężko jest stworzyć przełom, ale jeśli go natkniesz, ludzie będą o Tobie mówić przez lata.

18. Wybierz idealny obraz

Chcesz poprawić dobry post? Wybierz zdjęcie, które dokładnie wyraża to, co masz na myśli, i umieść je na górze swojego posta. Tak, to wymaga czasu, ale dodatkowy ruch jest więcej niż warto.

19. Opanuj metaforę

Metafory to ścieżki, które tworzymy, aby prowadzić naszych czytelników do naszych pomysłów. Stwórz wystarczająco silny, a stanie się on autostradą uwagi, prowadząc czytelników do Twojego bloga szybciej niż jakakolwiek inna technika tutaj (może z wyjątkiem ostatniej. Więcej o metaforach tutaj.

20. Stwórz dzieło sztuki

Wielu blogerów korbuje posty w sposób, w jaki rzeźnie korbują kurczaki. Są brzydkie, nadają się tylko do konsumpcji. Jeśli chcesz zaskoczyć ludzi, zatrzymaj się i wkładaj rzeczywisty wysiłek w swoje posty na blogu, tworząc dzieło sztuki. Będziesz zaskoczony, jak wiele osób pamięta go długo po tym, jak został zmieciony z pierwszej strony.

21. Umieść swoich czytelników na pierwszym miejscu

Tak, jesteś blogerem. Tak, to Ty masz talent. Tak, to ty pracujesz nad swoim ogonem. Ale to bez znaczenia. Jedyną konsekwencją jest Twój czytelnik. Możesz walczyć z tym faktem tak długo, jak chcesz, ale tak długo, jak chcesz, nigdy nie będziesz interesujący.

Total
0
Shares
Related Posts