Konkurs na pisanie na Twitterze: wygraj iPoda Nano za najlepszą historię 140 znaków

Konkurs na pisanie na Twitterze został zamknięty. Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zgłoszenie, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w piątek, 30 maja.

Czy potrafisz opowiedzieć historię w dokładnie 140 znakach?

Taki jest pomysł pierwszego w historii konkursu na pisanie na Twitterze @copyblogger.

To powinno być świetne ćwiczenie i dużo zabawy. Ograniczenie do dokładnie 140 znaków pobudzi Twoją kreatywność i zmusi do skupienia się na wyborze słów, strukturze zdań, a nawet interpunkcji.

Oto przykład, który zamieściłem na Twitterze w weekend:

Trzy muchy dręczą mnie na pokładzie. Zabijam dwóch, a oszczędzam trzeciego. – Idź i powiedz innym, że tak się dzieje-ostrzegam, gdy odrywa się od niego.

OK, więc to jest trochę głupie spoof na Keiser Soze z Zwykli Podejrzani. Ale to wciąż mini-opowieść, która pozwala wyobraźni czytelnika biegać z nim.

Czy polowałem na inne muchy razem z ich rodzinami i sąsiadami?

Czy muchy się odwetowały? Amityville Horror styl?

Widzisz, to is zabawa. Świetnie nadaje się również do doskonalenia umiejętności pisania.

Ale oczywiście nie zawsze motywuje nas to, co jest dla nas dobre. Dodajmy więc kolejną zachętę.

Kto napisze najlepszą historię na Twitterze (zgodnie z ustaleniami przeze mnie i kilku innych sędziów Twittera), wygra iPoda Nano 4 GB od Amazon w wybranym przez Ciebie kolorze. Dodatkowo będziesz miał prawo do przechwalania się jako zwycięzca pierwszego w historii konkursu pisania na Twitterze (przynajmniej o tym wiem).

Gotowy do gry?

Po prostu umieść link do swojego tweeta (jeden na osobę, proszę) w komentarzach do tego postu przed 5: 00 PM CST w ten piątek, 23 maja 2008. To wszystko, ale pamiętaj…

To nie 140 znaków lub mniej, to dokładnie. 140 znaków. Spoko?

P. S. Jeśli ktoś chce dołożyć dodatkowe nagrody dla zwycięzcy, lub za drugie i trzecie miejsce, napisz do mnie, a osłodzimy ciasto.

P. P. S. Z uczciwości, regularni współpracownicy Copyblogger nie kwalifikują się do wygranej, ale zachęcają do grania w jakikolwiek sposób.

Total
0
Shares
Related Posts