Steal This Copy: Finding Inspiration in the Work of Other Writers

Miałem przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu w Chicago kilka tygodni temu, do pracy. AEA jest organizowana przez wspaniałych ludzi na liście, która, jeśli tworzysz lub zarządzasz stronami internetowymi, powinna być niezbędna na twojej liście. To było wspaniałe doświadczenie i nie mogłem być szczęśliwszy z tego, jak dobrze przebiegła podróż. Chicago to niesamowite miasto, a prelegenci byli doskonali i godni swoich miejsc jako liderzy branży.

Jeden głośnik wyróżniał się dla mnie jako szczególnie wartościowy. Przemówienie końcowe Jima coudala było nie tylko histeryczne, ale także wzruszające. Jest jeden szczegół, którym chciałbym się zająć.:

Zdzieranie projektów. Musisz być swoim profesorem. Kiedy coś przerabiasz, w bardzo realny sposób rozmawiasz z osobą, która to zrobiła. Nagle masz kolejną umiejętność … My (w Coudal Partners) wartość smak ponad wszystko. Umiejętność spojrzenia na dwie rzeczy i Poznania, która z nich jest lepsza, jest najważniejsza.

Jim mówił tutaj o projektowaniu, ale wierzę, że można go łatwo powiązać z kopiowaniem. Należy pamiętać, że projekt i kopia są, na wiele sposobów, nieubłaganie połączone ze sobą.

Postaram się nieco bardziej urozmaicić ten pomysł, ponieważ mogę przewidzieć pewne luzy w postaci komentarzy, jeśli w tym momencie Go zostawię. Nie wydaje mi się, żeby Jim sugerował, żebyś publikował prace, które nie są Twoje. Myślę, że sugeruje, żebyś wykorzystywała pracę innych, by ulepszać swoją pracę. A to może być pomocne w pisaniu tak samo jak pomaga w projektowaniu.

Jeśli chodzi o design, często przeszukuję kilka różnych źródeł, aby znaleźć kolory, które lubię. Czasami znajdę te kolory w innych pracach projektowych, może w galeriach CSS, lub (jak zasugerował Dan Cederholm w AEA) nawet na zdjęciu z zewnątrz. Palety kolorów, projektanci powiedzą ci, mogą tworzyć lub łamać układ. Po prostu nie można tworzyć pięknych rzeczy bez odpowiednich kolorów.

W ten sam sposób nie można pisać dobrze bez przejścia. Szczerze mówiąc, przejście jest zabójczym składnikiem każdej literatury. Przypomina mi się telewizja Lost, twórcze arcydzieło J. J. Abramsa, i jak dobrze porządkuje przejścia między retrospekcjami a teraźniejszością. Każda z nich jest wyjątkowa i doskonale łączy obie historie, zachowując spójność przy użyciu tego samego whooshing dla każdego wejścia i wyjścia.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że możesz nauczyć się dobrze pisać, oglądając telewizję? Zadzwoń do mamy i powiedz jej, natychmiast.

Zacznij od zestawienia listy wielkich talentów pisarskich, do których możesz się odnieść, gdy jesteś kreatywnie suchy. CopyBlogger powinien być wysoko na liście, Plus świetne reklamy, a najwyraźniej nawet świetna telewizja sieciowa. Zachęcam również do wypróbowania niektórych pisarzy fantastyki, ponieważ różne style mogą naprawdę pomóc urozmaicić pisanie. Jednym z moich ulubionych i bardzo kreatywnych ludzi jest Chuck Palahniuk, autor Fight Club oraz Duszenie.

Wypróbuj porady Jima i ukradnij jakąś kopię (techniki). Znajdź to, co działa dla Ciebie i wykorzystaj to do cholery.

Total
0
Shares
Related Posts