Najlepsze aplikacje 14 do edycji zdjęć i filmów na Instagramie jak profesjonalista

Jestem pewien, że zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest Instagram dla Twojej firmy.

Każdego dnia publiczność zostaje bombardowana wieloma różnymi zdjęciami i filmami pojawiającymi się na ich osiach czasowych. Dlatego mówiłem ci w przeszłości, że musisz napisać podpisy, które napędzają zaangażowanie.

Ale nikt nie przeczyta Twoich podpisów, jeśli obraz nie przyciągnie ich uwagi. Będą po prostu bezmyślnie przewijać obok Twojego postu.

Widziałem, jak niektóre firmy zatrudniają ekspertów w dziedzinie fotografii, aby pomóc im publikować lepsze posty na Instagramie.

Chociaż mogę pochwalić wysiłek, myślę również, że to kompletna strata pieniędzy. Możesz rób własne zdjęcia bez zatrudniania profesjonalisty.

Teraz możesz wykorzystać tę dodatkową gotówkę i zastosować ją do innych aspektów swojej firmy, aby skupić się na najnowsze trendy marketingowe.

Instagram ma narzędzia umożliwiające edycję zdjęć i filmów bezpośrednio na swojej platformie. To może być w porządku dla przeciętnego człowieka, ale Twoja firma powinna ich unikać.

Dlaczego?

Chodzi o wyróżnienie się z tłumu.

Wszystkie 800 milionów aktywnych miesięcznie Użytkownicy Instagram mają dostęp do tych narzędzi do edycji. Jeśli też z nich korzystasz, Twoje posty będą wyglądać jak wszystkich innych.

Dostępne są inne aplikacje, które mogą pomóc wyróżnić Twoje zdjęcia. Ale są ich tysiące, więc trudno jest ustalić, które z nich są najbardziej przydatne.

Dlatego poświęciłem czas, aby podzielić się z wami najlepszymi aplikacjami 14 do edycji zdjęć i wideo. Pomogą Ci one przenieść posty na Instagram na wyższy poziom.

Przejrzę wszystkie moje ulubione i pokażę kilka kluczowych cech każdego z nich.

1. Afterlight 2

Jeśli szukasz unikalnych filtrów, Afterlight 2 ma ogromną kolekcję starych szkół i roczników. Są to zdecydowanie ulepszenia od filtrów standardowo wyposażonych w Instagram.

Mają też naprawdę fajne efekty i wzory, które pozwalają dodawać tekst i inną typografię do obrazów:

image11

Możesz nawet umieścić część tekstu za elementami zdjęcia. Ta funkcja jest idealna dla firm.

Teraz możesz przyciągnąć uwagę obserwujących, układając chwytliwy nagłówek bezpośrednio nad obrazem, a nie tylko pisząc podpis. Jest to świetna okazja, aby zrobić coś takiego:

 • Zareklamuj sprzedaż
 • Promuj nowy produkt
 • zbuduj szum na wydarzenie
 • Uruchom konkurs
 • zdobądź więcej obserwujących
 • zwróć uwagę na link w swoim bio

Możesz pobrać Afterlight 2 za $2.99, i to wszystko, co kiedykolwiek zapłacisz za tę aplikację. Nie mają żadnych innych aktualizacji w aplikacji ani dodatkowych opłat, aby uzyskać dostęp do ich najlepszych funkcji.

2. Snapseed

Snapseed przenosi efekty edycji na zupełnie nowy poziom. Efekty i filtry można stosować do określonych obszarów obrazu z dużą precyzją:

image2 12

Mają naprawdę fajną funkcję edycji zwaną narzędziem perspektywy. Pomaga to automatycznie dostosować lub skorygować wszelkie Przekrzywione linie na obrazach.

Spójrzmy prawdzie w oczy, zdjęcie zrobione ręcznie nie będzie w 100% idealne. Możesz myśleć, że Twój horyzont jest równy lub budynki są odpowiednio ustawione, ale rzadko tak się dzieje.

Wtedy narzędzie perspektywy może sprawić, że Twoje zdjęcia będą wyglądać profesjonalnie.

Co jest najlepsze w Snapseed? Jest za darmo. Zdecydowanie warto to sprawdzić, ponieważ nie ma ryzyka.

Uporządkuj swoje pomysły na Instagramie w jednym miejscu we wszystkich używanych aplikacjach do dokumentów.

3. Aviary Photo Editor

Aviary Photo Editor jest produktem firmy Adobe. Jeśli korzystałeś z oprogramowania Adobe i byłeś zadowolony z tego doświadczenia, powinieneś wypróbować ten edytor zdjęć:

image7 12

Narzędzia do edycji w wolierze pozwalają nasycić kolory w zdjęciach, a także zmiękczyć lub wyostrzyć obszary w celu uzyskania efektu.

Woliera ma również dużą kolekcję ramek, naklejek i innych nakładek do upiększania zdjęć. Możesz nawet ręcznie rysować napisy na zdjęciach.

Lubię używać woliery ze względu na funkcje, które pozwalają mi dostroić moje obrazy. Wystarczy kilka kliknięć, aby wyeliminować przebarwienia lub rozjaśnić cienie, aby obrazy były bardziej żywe.

Woliera zapisuje obrazy w chmurze. Jeśli masz identyfikator Adobe ID, możesz uzyskać dostęp do obrazów z dowolnego miejsca i edytować je z dowolnego urządzenia.

Ta funkcja jest przydatna, jeśli robisz i edytujesz zdjęcia jako zespół. Wszystko można przechowywać w jednym miejscu.

4. Vintagio

Dla tych z Was, którzy chcą dodać stylu vintage do swoich filmów, Vintagio ma to, czego potrzebujesz, jak sama nazwa wskazuje.

image5 12

Jeśli masz firmę modową lub sklep ecommerce, który sprzedaje odzież, ta aplikacja może być przydatna do promowania produktów z minionych epok.

Jeśli chcesz, aby Twój film wyglądał na pochodzący z określonego okresu, jego filtry wideo mogą pasować do stylu tego czasu. W ten sposób dla odbiorców jest jasne, że ustawienie wideo nie powinno być obecne.

Możesz również przycinać i łączyć różne klipy wideo za pomocą tej aplikacji.

Możesz zmienić jakość wideo klipów, jeśli chcesz stworzyć coś, co wygląda jak z lat 50.

Vintagio ma również świetne ścieżki dźwiękowe z różnych epok. Możesz dostosować prędkość i czas oraz dodać inne efekty do swoich klipów.

Połączenie wszystkich tych elementów razem pomoże Ci stworzyć unikalny film na Instagramie.

5. Average Camera Pro

Nazwa mówi wszystko. Average Camera Pro został stworzony, aby pomóc zwykłym ludziom edytować zdjęcia, takie jak profesjonaliści.

W przeciwieństwie do innych aplikacji, które tylko edytują zdjęcia, Average Camera Pro ma wbudowaną funkcję aparatu. Możesz go użyć do robienia wielu zdjęć w tym samym czasie lub ustawić timer dla zdjęć.

image1 12

Znajdziesz te narzędzia na wysokiej jakości i drogich aparatach. Ale możesz mieć je w telefonie za jedyne $0.99.

Ta funkcja aparatu działa najlepiej, jeśli chcesz robić zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia. Ponieważ zwiększasz czas ekspozycji, otrzymasz jaśniejsze zdjęcia, które normalnie wydawałyby się ciemne w zwykłym aparacie telefonicznym.

Czasami, gdy próbujesz rozjaśnić naprawdę ciemne zdjęcie, edycja wygląda na oczywisty w ostatecznym obrazie.

Ale nie będziesz musiał się o to martwić, jeśli zrobisz zdjęcia z Average Camera Pro.

6. TiltShift

TiltShift doskonale nadaje się do skupienia się na określonym obszarze sceny na świeżym powietrzu. Jeśli więc masz firmę z fizyczną witryną sklepową, możesz użyć tej aplikacji, aby ożywić swoją lokalizację.

image3 12

Efekt sprawia, że obraz wygląda jak Miniatura. Instagram ma funkcję tilt-shift wbudowaną w narzędzia do edycji, ale ta jest znacznie bardziej zaawansowana.

Jeśli robisz wiele krajobrazów lub innych zdjęć na świeżym powietrzu, Ta aplikacja jest warta uzyskania za jedyne $1.99.

7. Nakładać

Czy chcesz zmienić tło zdjęcia, które zrobiłeś? Instagram nie ma do tego żadnych narzędzi, więc musisz uzyskać Nakładanie aplikacji.

Nakładanie pozwala usunąć tło z obrazu.

Następnie możesz połączyć go z innym obrazem. To jest niesamowite z perspektywy reklamy.

Chcesz zrobić egzotyczne zdjęcie na plaży bez wychodzenia z biura?

Nie ma sprawy.

image6 12

Sprawdź te kreatywne zdjęcia powyżej. Nakładanie pozwala mieszać obrazy ze sobą lub nawet zmienić obraz w coś nierealnego, na przykład rybę z głową kurczaka.

Korzystanie z nakładki jako część arsenału narzędzi do edycji zdjęć sprawi, że Twoja marka będzie wyróżniać się na Instagramie. Możesz tworzyć obrazy, które są zabawne, ekscytujące i pomysłowe.

Dodatkowo ich oprogramowanie tworzy płynny produkt końcowy, który jest wiarygodny. Twoje zdjęcia nie będą miały tego nieprofesjonalnego efektu przycinania i wklejania.

To tylko $1.99 do pobrania. W mgnieniu oka będziesz przesyłać nowe zdjęcia na Instagram, dzięki którym Twoi obserwatorzy będą rozmawiać.

8. 8mm Vintage Camera

Na 8mm Vintage Camera świetnie nadaje się do fotografowania i edycji dłuższych filmów. Teraz, gdy Instagram pozwala przesyłać filmy o długości do minuty, ta aplikacja jest idealna dla ciebie.

Możesz uzyskać naprawdę fajne efekty wideo, takie jak:

 • lekkie wycieki
 • zadrapania
 • płomienie migoczące
 • pył

Wszystko to może sprawić, że Twoje filmy będą bardziej autentyczne.

image15

Aparat 8mm Vintage został nawet użyty w ekranizacji nominowanego do Oscara filmu.

Jeśli profesjonalny reżyser może użyć tej aplikacji, aby dostać się na czerwony dywan, z pewnością możesz go użyć do edycji filmów na Instagramie. Jest dostępny do pobrania za jedyne $1.99 z dodatkowymi motywami premium dostępnymi jako zakupy w aplikacji.

9. CrossProcess

Jeśli uwielbiasz dodawać filtry do swoich zdjęć, ale masz dość używania tych samych, nadszedł czas na aktualizację. CrossProcess posiada ponad 70 filtrów.

image4 12

Widziałem wiele firm na Instagramie, które w kółko używają tego samego jednego lub dwóch filtrów.

To nudne.

Twoi obserwatorzy szybko zorientują się, że nie jesteś zbyt oryginalny. Gdy tak się stanie, mogą zacząć ignorować Twoje posty. Albo, co gorsza, mogą przestać cię obserwować.

Jeśli nie śledzą cię, nie będziesz w stanie informować ich o innych promocyjnych informacjach, które napędzają zaangażowanie i powodują konwersje.

Możesz temu zapobiec, dodając zdjęcia nowymi filtrami dostępnymi w CrossProcess.

10. Instasize

Masz dość używania tych samych filtrów zdjęć i nakładek tekstowych na każdym zdjęciu?

Poznaj Instasize, narzędzie do edycji zdjęć freemium, któremu zaufało ponad 500 000 twórców z każdego zakątka świata.

Instasize features including filters, photo editing, and text layers

Od unikalnych filtrów i zaawansowanych narzędzi kosmetycznych (w planie premium) po kolaże zdjęć i nakładki tekstowe, Instasize oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć zdjęcia godne Insta za pomocą kilku dotknięć i przesunięć.

Najlepsza część?

Instasize łączy jedne z najfajniejszych funkcji innych narzędzi na tej liście w jedno intuicyjne oprogramowanie do edycji zdjęć dostępne dla Androida i iOS.

Ciesz się filtrami 10, wzorami 54, kolażami zdjęć i podstawowymi możliwościami edycji zdjęć/wideo na bezpłatnym planie.

Lub uaktualnij do wersji premium ($4,99 / miesiąc), aby cieszyć się pełnym pakietem funkcji, w tym:

 • Ponad 100 wysokiej jakości filtrów
 • Ponad 80 różnych obramowań i ponad 100 wzorów
 • Zaawansowane możliwości edycji zdjęć i filmów
 • Narzędzia kosmetyczne (usuwanie skazy, wybielacz zębów i red balance)
 • Ekskluzywne porady, wskazówki i najlepsze praktyki od ekspertów branżowych

Za mniej niż filiżankę kawy możesz mieć kompletny zestaw podstawowych narzędzi do edycji zdjęć, edycji wideo i projektowania graficznego na wyciągnięcie ręki.

11. Facetune 2

Jeśli większość zdjęć na Instagramie Zawiera ludzi, a nie tylko produkty lub krajobrazy, musisz wziąć pod uwagę Facetune 2.

Nikt nie jest doskonały. Czasami dostajemy wypryski, wypryski lub trądzik. Po długiej nocy rzucania i obracania, każdy dostaje worki pod oczami.

Ale te niedoskonałości nie powinny zniechęcać do pozowania do zdjęcia.

image9 10

Ta aplikacja może sprawić, że zdjęcia ludzi będą bardziej pochlebne. Czasami wystarczy niewielka regulacja oświetlenia.

Facetune 2 ma również specjalne filtry przeznaczone do autoportretów. Czasami przedni aparat w naszych telefonach nie robi najlepszych zdjęć, więc wystarczy zastosować jeden z filtrów, aby to nadrobić.

W kilku prostych krokach możesz łatwo:

 • wybielanie zębów
 • Zmień kolor oczu
 • usuń zmarszczki
 • eliminuje połysk na cerze tłustej
 • spraw, aby matowa skóra wyglądała na żywą

Facetune 2 aplikacja jest całkowicie darmowa, więc nie ma powodu, dlaczego nie powinieneś przynajmniej spróbować.

12. Tiny Planet Zdjęcia i wideo

Tiny Planet umożliwia robienie zdjęć i filmów z efektem rybie oko.

Efekt ten tworzy wygląd “maleńkiej planety” – stąd nazwa.

image12

Sprawdziłeś dziś Instagram? Ile zdjęć widziałeś do tej pory, które tak wyglądają?

Założę się, że żadnego nie widziałeś. Wiem, że nie.

Pobierz tę aplikację, jeśli chcesz tworzyć obrazy, które są zabawne. Okrągłe i wypaczone zdjęcia, które tworzy Ta aplikacja, mogą być również używane jako obrazy tła na telefonach, komputerach lub innych urządzeniach.

Możesz zasugerować To swoim obserwatorom.

13. Szybko.

Szybko. ma naprawdę fajne czcionki, które można dodać do zdjęć.

Uprościli proces edycji zdjęć za pomocą tej aplikacji. Quick reklamuje, że jest przeznaczony do użycia ” tylko kciukiem.”Nie musisz więc wchodzić na komputer ani robić niczego zbyt wymyślnego, aby uzyskać świetne zdjęcia.

image10 5

Edytowany obraz możesz wysłać bezpośrednio na Instagram lub inne platformy społecznościowe bezpośrednio z aplikacji.

Jak widać na powyższym przykładzie, ich funkcje nakładki tekstowej świetnie nadają się do podpisywania zdjęć lub podawania ceny za coś w sklepie ecommerce.

14. DXP FREE

Cały cel DXP FREE aplikacja służy do tworzenia wielu ekspozycji na jednym obrazie.

W rezultacie Twoje zdjęcia będą się wyróżniać. Sprawdź te przykłady:

image13

Instagram nie oferuje takich narzędzi.

Ta aplikacja wymaga trochę cierpliwości i precyzji. Musisz zrozumieć koncepcje mieszania, w przeciwnym razie możesz być nieco sfrustrowany, gdy próbujesz edytować.

Ale jak w przypadku wszystkiego innego, im więcej go używasz, tym łatwiej będzie. Tak jak sama nazwa mówi, jest do pobrania za darmo.

Wniosek

Aby urzekać swoją Obserwujący na Instagramie, musisz upewnić się, że Twoje zdjęcia i filmy są odpowiednio edytowane. To nie znaczy, że musisz zatrudnić profesjonalnego redaktora.

Istnieje wiele dostępnych aplikacji, które są naprawdę łatwe w użyciu. Wiele z nich jest bezpłatnych lub kosztuje tylko kilka dolarów, więc warto spróbować.

Każdy z kontem na Instagramie ma dostęp do tych samych filtrów i narzędzi do edycji.

Edycja zdjęć za pomocą innej aplikacji może oddzielić Twoje zdjęcia od tłumu. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć najlepsze aplikacje, skorzystaj z tej listy jako wskazówki.

Wszystkie te aplikacje są wyjątkowe i oferują różne funkcje w zależności od tego, czego szukasz, takie jak kolaże, nakładki tekstowe, poprawki twarzy lub motywy vintage.

Jakie rodzaje efektów aparatu lubisz używać podczas edycji zdjęć i filmów na Instagramie?

Total
0
Shares
Related Posts