Rozmowy z papugami i niebezpieczeństwa pliku Swipe

Próbowałeś rozmawiać z papugą?

Wygląda na to, że za każdym razem, gdy ktoś natknie się na papugę, próbuje nawiązać rozmowę, aby sprawdzić, czy ptak odpowie. I to może być całkiem zabawne, kiedy to robią.

Przez chwilę.

Problem z rozmową z papugą polega na tym, że ptak nie ma pojęcia, co tak naprawdę mówi, ani dlaczego to mówi. Papugi nie mają pojęcia o kontekście, a zatem powodują złą rozmowę. Prawda jest taka, że nikt naprawdę. chce rozmawiać z papugą.

Ale wiedziałeś o tym.

Co to ma wspólnego z copywritingiem?

Wielu znanych ekspertów copywritingu zaleca zachowanie pliku ” swipe.”

Plik swipe to po prostu folder, prawdziwy lub elektroniczny, zawierający przykłady dobrej kopii. Możesz zapisać kolekcję zabójczych nagłówków, kilka przykładów potężnych otworów, zabawny zwrot frazy, potężne wezwanie do działania i tak dalej.

Później, gdy utkniesz, możesz przejść do pliku machnięcia, aby uzyskać inspirację.

Brzmi dobrze?

Przesuń pliki are dobrze. Doskonale. Nauka tego, co działa od mistrzów w twojej dziedzinie, jest mądrą rzeczą do zrobienia. Ludzie sukcesu od Isaaca Newtona do Tigera Woodsa zgodziliby się.

Dlaczego więc umieściłem “niebezpieczeństwa” w nagłówku tego postu?

Istnieje prawdziwa różnica między sukcesem modelowania a próbą bezmyślnego kopiowania podejść, które wcześniej działały. “Monkey see, monkey do” ma ograniczoną wartość zarówno dla papug, jak i copywriterów.

Tak, absolutnie czerpać inspirację z pliku swipe. Zdecydowanie powinieneś nauczyć się i zrozumieć, dlaczego coś działało w przeszłości, biorąc pod uwagę kontekst, w którym działało. Ten kontekst określi, ile oryginalnej kopii będzie można przenieść do twojej sytuacji.

Należy jednak pamiętać, że każdy udany nagłówek, kampania e-mailowa i list sprzedażowy miały za sobą ogromną ilość myśli i strategii. Autor zrozumie potrzeby i potrzeby grupy docelowej. Będą pisali zgodnie z tym, w jaki sposób należy podejść do ich perspektyw.

Jeśli motywacje Twoich czytelników nie pasują, nawet najbardziej genialna praca z kopiowaniem i wklejaniem jej nie pokroi. Zrób sobie przysługę i użyj pliku machnięcia, aby lepiej zrozumieć sztukę copywritingu.

Ale pamiętaj … nikt naprawdę. chce rozmawiać z papugą.

Subskrybuj Blog Chrisa Garretta, aby uzyskać więcej blogów, copywritingu i porad marketingowych oraz bezpłatny ebook na temat tworzenia flagowych treści.

Total
0
Shares
Related Posts

Copyblogger

Dużo mówimy o strategiach, które pomogą Ci rozwinąć karierę pisarską, ponieważ chcemy pozycjonować Cię do… Czytaj Dalej Nie…