Recenzja BlueJeans

BlueJeans to usługa wideokonferencji firmy Verizon.

W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie prawie każdy rodzaj działalności i organizacji korzysta z wideokonferencji, aby łączyć ludzi w dyskusje na temat celów, burzę mózgów, zarządzanie projektami i wiele innych.

BlueJeans jest jednym z najlepszych pod względem jakości dźwięku, dzięki zasilaniu przez Dolby Voice, pioniera globalnych rozwiązań audio.

BlueJeans oferuje również szereg innych rozwiązań, dzięki którym twój zespół może spotkać się zdalnie i niezawodnie.

W tym przewodniku omówiono funkcje usługi, które wpływają na połączenia i wydajność, biorąc pod uwagę je w stosunku do najlepszych usług połączeń konferencyjnych, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą opcję.

BlueJeans plusy i minusy

Plusy

 • Łatwy do zrozumienia interfejs
 • Proste udostępnianie ekranu
 • Biurko telefon wsparcie
 • Jakość obrazu i dźwięku
 • Przystępne ceny

Wady

 • Brak odtwarzania w aplikacji
 • Bez poczekalni
 • Spotkania mobilne wymagają aplikacji
 • Duży rozmiar pobierania

Odwiedź BlueJeans

Porównaj Najlepsze Usługi Połączeń Konferencyjnych
Sprawdziliśmy dziesiątki dostawców usług połączeń konferencyjnych i zawęziliśmy ich do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Jak BlueJeans porównuje się Do Najlepszych Usług połączeń konferencyjnych

Wszyscy byliśmy na konferencji z przytłumionymi głosami lub zepsutym dźwiękiem. Nie trzeba dodawać, że hostowanie lub uczestnictwo jest trudne, gdy nie można dokładnie usłyszeć wszystkich.

Dlatego niezawodna jakość dźwięku jest tak ważnym aspektem usługi telekonferencji.

BlueJeans to mój najlepszy wybór dla jakości dźwięku. Dzięki systemowi Dolby Voice audio każdy, kto dzwoni, otrzymuje naturalny, czysty dźwięk, dzięki czemu żaden punkt nie zostanie pominięty.

Nadal istnieją inne usługi połączeń konferencyjnych, takie jak RingCentral i GoToMeeting, które mogą być bardziej zaokrąglone opcje dla Twojego zespołu.

Numery Uczestników BlueJeans

Decydując się na usługę połączenia konferencyjnego, kluczową kwestią jest liczba uczestników, których może obsłużyć Twoja usługa.

Jeśli tylko organizujesz małe spotkanie z pięcioma lub sześcioma uczestnikami, będziesz mógł korzystać z prawie każdej usługi. Jednak, gdy dostajesz się do większych grup ponad 20 uczestników, ważne jest, aby wybrać usługę połączeń konferencyjnych, która pozwala tak wielu osobom—i nadal oferuje wysokiej jakości dźwięk i wideo.

Dzięki wprowadzającemu planowi BlueJeans możesz gościć do 100 uczestników. A to zapewnia nieograniczony czas spotkań, więc możesz spotykać się tak długo, jak potrzebujesz.

W następnym planie możesz wziąć do 125 uczestników z opcjonalnym dodatkiem lub możesz wziąć do 200 uczestników z BlueJeans Enterprise.

Bez względu na to, ile osób dodasz do swoich spotkań, jakość dźwięku i obrazu nie ucierpi, zakładając, że technologia każdego użytkownika spełnia minimalne wymagania dotyczące usługi.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby pamiętać, że niektóre usługi zapewniają bezpłatne spotkania z uczestnikami 100 lub więcej.

Zoom jest jednym z nich, oferując 100 uczestników, ale ograniczając połączenia do 40 minut. RingCentral umożliwia nieograniczoną liczbę uczestników z limitem 500 minut udostępnionego wideo.

Ale jeśli unikanie ograniczeń jest bardziej w Twoim stylu, płatny plan BlueJeans Standard może być najlepszym rozwiązaniem.

Wideokonferencje BlueJeans

Podstawową ofertą BlueJeans są wideokonferencje. Należy się spodziewać, że usługa ma wiele do zaoferowania firmom, które zwracają się do wideokonferencji w bardziej przyjaznej atmosferze.

BlueJeans zna się na wideokonferencjach. Wydaje się, że trafia w niemal każdą funkcję, której ktoś potrzebuje w wideokonferencji, od ulepszonego widoku galerii do 25 uczestników naraz po uniwersalną dostępność z zamkniętymi napisami w czasie rzeczywistym i czytnikami ekranu.

Uczestnicy, którzy mogą nie mieć dostępu do telefonu komórkowego lub komputera, mogą nawet dzwonić z telefonu biurkowego, z wideo lub bez, zapewniając, że każdy może wskoczyć bez rozłączenia.

Dzięki BlueJeans otrzymasz również wiele narzędzi do współpracy, aby wszyscy byli na bieżąco podczas spotkań. Użyj funkcji udostępniania ekranu, aby pokazać to, co widzisz na ekranie, lub użyj cyfrowej tablicy do szkicowania, opisywania, burzy mózgów i innych.

Potrzebujesz rozdzielić niektórych uczestników, aby rozpocząć pracę nad nowym projektem? Breakout rooms pozwala na przeniesienie grup osób do innej sali BlueJeans po wspólnym spotkaniu w głównej sali konferencyjnej.

Nie ma wątpliwości, że BlueJeans jest czołowym rywalem w platformach do wideokonferencji dzięki dobrze zaplanowanym funkcjom, które zwiększają łatwość użycia i wydajność dla hosta i uczestników. Istnieje jednak potencjalnie istotna wada do rozważenia.

Obecnie nie ma możliwości odtwarzania wideo lub audio z poziomu aplikacji. Zamiast tego musisz przesłać klip audio lub wideo do BlueJeans, aby umożliwić jego odtwarzanie. Nie jest to problem dla wszystkich, ale nie jest to wygodne, jeśli myślisz o filmie, który chcesz udostępnić w locie.

W przeciwieństwie do tego, Zoom ma natywną funkcję odtwarzania, która umożliwia otwieranie wideo podczas prezentacji za pomocą wbudowanego odtwarzacza wideo, dzięki czemu akcja jest bardziej płynna.

BlueJeans jakość obrazu i dźwięku

Zauważyłem, że BlueJeans wyróżnia się pod względem jakości dźwięku, głównie dlatego, że jest zasilany przez Dolby Voice.

Ta funkcja ogranicza hałas w tle do minimum i wyjaśnia głos każdego mówcy, aby zapewnić wszystkim równe warunki komunikacji i bycia słyszanym podczas spotkania. Jest to prawdą, niezależnie od tego, czy łączysz się z urządzenia mobilnego, czy komputera biurowego.

Nakładanie się głosu jest częstym problemem w przypadku wideokonferencji, ale BlueJeans również radzi sobie z tym dobrze. Jego misją jest wykonywanie połączeń wideo imitujących konferencje osobiste, dzięki czemu gdy dwie lub więcej osób rozmawia jednocześnie, możesz wyraźnie usłyszeć wszystkich.

Gospodarze mają również możliwość wyciszenia swoich uczestników po wejściu, aby zminimalizować szum rozmów lub odgłosów w tle, ponieważ wszyscy rozliczają się na rozpoczęcie spotkania.

BlueJeans wyróżnia się również jakością wideo. Aplikacja wykorzystuje Wideo HD do 720p, dając wszystkim łączącym się na dowolnym urządzeniu wyraźny obraz.

Należy pamiętać, że połączenie internetowe ostatecznie decyduje o jakości wideo. Ale nawet przy połączeniu wielu osób, BlueJeans spódnica choppy video i lag, które można znaleźć na innych platformach, dzięki szybkiej, responsywnej i nowoczesnej sieci.

Nagrywanie Rozmów BlueJeans

BlueJeans umożliwia nagrywanie spotkań wideo za pomocą jednego przycisku, o ile jesteś moderatorem spotkania. Uczestnicy otrzymają powiadomienie o rozpoczęciu nagrywania.

Twoje nagrania będą przechowywane online na twoim koncie BlueJeans, oszczędzając ci kłopotów związanych z ich pobieraniem i przechowywaniem na urządzeniu.

Plany BlueJeans Standard i Pro są jednak nieco ograniczone. W standardzie masz tylko pięć godzin nagrywania. Z Pro, dostaniesz 25 godzin. Aby zrobić więcej miejsca, musisz zapisać swoje nagrania w innym miejscu i usunąć je na BlueJeans.

Plan Enterprise pozwala na nieograniczoną liczbę nagrań. Dzięki temu planowi uzyskasz również dostęp do udostępniania nagrań w połączeniu, nagrywania wielokanałowego i automatycznego nagrywania, które rozpocznie nagrywanie spotkania, gdy tylko uczestnik dołączy.

Jeśli szukasz usługi z pomocnymi narzędziami do nagrywania rozmów, spróbuj Dialpad Meetings. Oferuje nagrywanie połączeń z połączeniami do 45 minut na bezpłatnym abonamencie. Dzięki płatnym planom otrzymasz dodatkowy atut inteligencji głosowej, który zapewnia pełny zapis każdego spotkania.

BlueJeans planowanie i konfiguracja połączeń

Planowanie połączeń powinno wyglądać jak bezproblemowy proces dla gospodarzy i uczestników. BlueJeans radzi sobie z konkurencją dzięki łatwości planowania z poziomu aplikacji.

Aby rozpocząć spotkanie, wystarczy zalogować się na swoje konto i kliknąć Harmonogram Spotkania. BlueJeans przedstawi Ci kilka opcji spotkania, w tym powtarzanie spotkania, dodawanie hasła uczestnika i zaawansowane opcje spotkania, takie jak szyfrowanie i wyłączanie alertu dźwiękowego.

Wyślij e-mail z zaproszeniami do uczestników bezpośrednio w monicie planowania. Zapraszanie większej liczby osób na spotkanie po wysłaniu wstępnych zaproszeń również jest proste. BlueJeans używa standardowego formatu łącza dla wszystkich spotkań: bluejeans.com/YourMeetingID#. Jeśli posiadasz identyfikator spotkania, możesz po prostu wysłać Uczestnikowi link w tym formacie.

BlueJeans integruje się również z innymi aplikacjami używającymi kalendarzy, umożliwiając planowanie za ich pośrednictwem, jeśli wolisz. Użyj Google Calendar, Outlook dla Windows lub Microsoft Office 365.

BlueJeans Smart Meetings

BlueJeans nazywa swoje spotkania Smart Meetings ze względu na wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do spotkania, pobrać informacje ze spotkania i zapewnić skuteczność spotkania później. BlueJeans Smart Meetings oferuje intuicyjne narzędzia wykorzystujące technologię crowdsourcingu, aby uzyskać wszystko, czego ty i twoi uczestnicy potrzebują podczas każdej rozmowy konferencyjnej.

Funkcje BlueJeans Smart Meetings obejmują:

 • Streszczenia spotkań z krótkimi pasemkami
 • Ranking priorytetów
 • Tworzenie i przypisywanie elementów akcji podczas spotkań lub po ich zakończeniu
 • Transkrypcje spotkań

Każdy, kogo zaprosisz na spotkanie, może otrzymywać jego najważniejsze informacje, podsumowania i elementy działania, niezależnie od tego, czy dołączył do spotkania, czy nie, dzięki czemu Twój zespół będzie na bieżąco. Ta funkcja jest niezrównana przez wielu konkurentów BlueJeans, którzy nie oferują jeszcze sposobów na nadrobienie ważnych szczegółów spotkania bez oglądania pełnego nagrania.

Integracje BlueJeans

Większość platform połączeń konferencyjnych integruje się z innym oprogramowaniem i aplikacjami, aby umożliwić pracę między najczęściej używanymi narzędziami. BlueJeans integruje się z kilkoma popularnymi narzędziami, w tym Slack, Skype i Trello. Będziesz mieć również dostęp do połączeń z:

 • Alexa dla biznesu
 • Kaptivo
 • Pigeonhole
 • Okta
 • Epic
 • Marketo
 • Zoho
 • Płótno
 • Zoom.ai
 • Intellum
 • LinkedIn

Podobnie jak wielu konkurentów, BlueJeans współpracuje również z YouTube, aby transmitować twoje spotkania i wydarzenia NA ŻYWO do widzów YouTube.

Minusem? Integracje innych firm są dostępne tylko w przypadku planów BlueJeans Pro lub Enterprise. Inne usługi, takie jak Zoom, oferują kilka integracji i aplikacji za darmo, z bardziej zaawansowanymi integracjami w planach wyższego poziomu.

Centrum poleceń BlueJeans i kontrola administracyjna

BlueJeans to nie tylko wideokonferencje. Otrzymujesz również wiele kontroli administracyjnych i analiz, które pomagają zarządzać spotkaniami i zwiększać produktywność.

Wszystko dzieje się w Centrum Dowodzenia BlueJeans. Pulpit nawigacyjny z pełną obsługą wyświetla lokalizację uczestników, aktywne dane użytkownika i wskaźniki zwrotu z inwestycji, takie jak potencjalna oszczędność uczestników przed podróżą do spotkań osobistych.

Jedną z najcenniejszych funkcji jest tutaj przegląd opinii na temat jakości spotkań. Te informacje mogą pomóc ci określić, gdzie problemy z jakością obrazu lub dźwięku mogą wystąpić najczęściej, na przykład w konkretnych salach konferencyjnych lub na urządzeniach mobilnych.

Zakładka spotkania na żywo wskazuje również metryki bieżących spotkań, w tym dane uczestników, informacje o nagrywaniu oraz monitorowanie i moderowanie na żywo. Możesz także otrzymywać w czasie rzeczywistym alerty o utracie jakości i informacje zwrotne od uczestników, aby jak najszybciej rozwiązać problemy.

W przypadku dużych organizacji obsługujących wiele spotkań dziennie lub co tydzień narzędzia te są niezbędne, ale mniejsze firmy mogą nadal postrzegać wskaźniki użycia i podsumowania jakości spotkań jako pomocne dane.

BlueJeans Mobile Conferencing

BlueJeans jest dostępny dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna ma kilka funkcji specyficznych dla swojej platformy, aby poprawić wrażenia użytkownika podczas łączenia się z telefonu lub tabletu.

Jednym z nich jest tryb Transit, który pozwala łączyć się z funkcjami tylko audio, aby zminimalizować zakłócenia podczas jazdy. W tym trybie aplikacja będzie wyłączać wideo i mikrofon, umożliwiając słuchanie spotkania i mówienie jednym kliknięciem przycisku.

Dostępne jest również automatyczne zarządzanie przepustowością, które wykrywa jakość sieci i dostosowuje ją w razie potrzeby, aby zachować bardziej spójny obraz i jakość. Niezależnie od tego, czy jesteś w drodze, czy korzystasz z sieci Wi-Fi w kawiarni, ta funkcja zapewni Ci łączność.

Każdy, kto korzysta z aplikacji, może udostępniać swój ekran lub dokumenty i zdjęcia, dzięki czemu BlueJeans jest wyjątkowo przyjazny dla uczestników i gospodarzy spotkań w podróży.

BlueJeans Security

Bezpieczeństwo spotkań jest priorytetem dla każdego, kto korzysta z usług konferencji telefonicznych. Powinieneś być w stanie dostać się na rozmowę i wiedzieć, że tylko Ty i zaproszeni uczestnicy mogą zobaczyć i usłyszeć dyskusję.

BlueJeans ma kilka funkcji do zwalczania potencjalnych problemów z bezpieczeństwem, w tym ograniczonych ustawień spotkań. Wszystkie spotkania mogą obejmować wszystkich z linkiem, tylko zaproszonych uczestników lub tylko Twoją organizację. W tym ostatnim przypadku wszyscy uczestnicy spotkania będą musieli być skonfigurowani na koncie BlueJeans Twojej organizacji.

Funkcja szybkiej blokady zapobiega przypadkowemu wejściu do sali konferencyjnej. Jest to korzystne, gdy używasz tego samego identyfikatora spotkania dla wielu spotkań, zwłaszcza tych, które odbywają się od tyłu do tyłu, aby utrzymać uczestników następnego spotkania w poczekalni, dopóki nie będziesz gotowy.

Do 2020 roku BlueJeans był za krzywą bezpieczeństwa w porównaniu do swoich konkurentów, brakuje podstawowej blokady spotkania i funkcji poczekalni, które wiele innych już miało. Ale ten dodatek przyniósł go na równi, dając gospodarzom większą kontrolę nad tym, kto może wejść na spotkania i kiedy.

Odwiedź BlueJeans

Porównaj Najlepsze Usługi Połączeń Konferencyjnych
Sprawdziliśmy dziesiątki dostawców usług połączeń konferencyjnych i zawęziliśmy ich do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

BlueJeans może nie być tak dobrze znany jak Zoom do wideokonferencji, ale jego doskonała jakość audio i wideo oraz pomocne integracje, analizy i inteligentne funkcje sprawiają, że jest to rywal w branży. Szczególnie duże organizacje mogą uznać Centrum Dowodzenia i inteligentne spotkania za jeszcze bardziej intuicyjne niż oferta RingCentral czy GoToMeeting. Te funkcje mają jednak swoją cenę. Mniejsze firmy mogą uzyskać wszystko, czego potrzebują, dzięki darmowym wersjom RingCentral lub Zoom, które umożliwiają spotkania w ograniczonym czasie dla 100 uczestników.

Total
0
Shares
Related Posts

Recenzja JumpStory

JumpStory to platforma wizualna, która zapewnia dostęp do milionów obrazów, filmów i ilustracji.  Użytkownicy otrzymują nieograniczony dostęp do…

OctoPush Recenzja

Szukasz sposobu na wzmocnienie relacji z klientami poprzez marketing mobilny i SMS?  Jeśli tak, Octopush może być właśnie…

Przegląd Google Hangouts

Google Hangouts to darmowa usługa połączeń konferencyjnych, którą polecam. Jest to jedna z najprostszych usług połączeń do skonfigurowania…