Przewodnik Quentina Tarantino do tworzenia zabójczych treści

W niedawnym poście Copybloggera omawiającym, w jaki sposób król treści jest powoli uzurpowany przez następcę tronu kontekstu, Autor Larry Brooks odniósł się do niezwykłej sceny otwierającej nowy film Quentina Tarantino Inglourious Basterds.

Jest niewielu pisarzy takich jak Tarantino, i chociaż jego werbalne bomby dywanowe i kinetyczna eskalacja przemocy nie są dla wszystkich, nie ma wątpliwości, że koleś podąża za swoją muzą. Ci, którzy go kochają, będą z niecierpliwością czekać w kolejkach owiniętych wokół bloku, aby pokazać swoje wsparcie.

Krótko mówiąc, Tarantino sprzedaje go za każdym razem. Oraz przez Informatyka Mam na myśli żelazną wiarę w świat, który stworzył.

Na poście Larry ‘ego, na dole w komentarzach ciągnęła się świetna rozmowa, w której przywołano drugi klip Tarantino, “scenę sycylijską” z Prawdziwy Romans. Chociaż kocham oba filmy, zainspirowała mnie do napisania tego postu scena z najwcześniejszego filmu Tarantino, Reservoir Dogs.

Sprzedam

Na Reservoir Dogs, Tarantino montuje cudowną scenę, na powierzchni o zdobyciu zaufania mężczyzn, których protagonista planuje oszukać. Bliższe spojrzenie ujawnia scenę tego, czym naprawdę jest, siedmioipółminutowy List miłosny do sztuki opowiadania historii.

Sam film opowiada o nieudanym napadzie na bank, jednak Tarantino udaje się odwrócić powiedzenie “pokaż nie mów” do góry nogami, pokazując tylko kilka sekund napadu, podczas gdy jego bohaterowie siedzą przez resztę filmu, wymieniając jeden kawałek historii na raz.

Spoiler alert: Bohaterem opowieści jest Pan Orange, tajny policjant, grany przez znakomitego Tima Rotha, udający kolegę rabującego banki niegodziwca. Sukces jego przykrywki zależy od przekonania innych przestępców o jego autentyczności. Robi to, częściowo, recytując” the Commode Story”, fikcyjną anegdotę, która jest nie tylko zabawna, ale także łatwa do sprzedania innym przestępcom, ponieważ dotyczy ryzykownego spotkania z prawem.

To właśnie w Commode Story Tarantino staje się nauczycielem.

Wszystko w szczegółach

“Tajnym gliną musi być Marlon Brando . . . . musisz być naturalistyczny jak cholera – bo jak nie jesteś dobrym aktorem – to jesteś złym aktorem, a źli aktorzy to gówno w tej pracy.”

To szczegóły sprzedają Twoją historię, według oficera Holdawaya, graną przez Randy ‘ ego Brooksa, dostarczającą wersów napisanych dla Sama Jacksona, na które Tarantino jeszcze nie mógł sobie pozwolić.

Holdaway poucza Pana Orange o drobniejszych szczegółach sprzedaży historii.

“Musisz zapamiętać to, co ważne, aby reszta była twoja.”

Następnie nadal rozszerza swój punkt o coś, co Copyblogger często głosił:

“Pamiętaj, że ta historia jest o Tobie i o tym, jak postrzegasz wydarzenia, które się wydarzyły.”

Kończy się wersją tego samego sage ‘ a, który Brian pisał od lat:

“Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest powtarzanie tego i mówienie tego i mówienie tego.”

Gdy scena się rozwija, patrzymy, jak Pan Orange przećwicza historię w swoim pokoju z rosnącą pewnością siebie, aż do momentu, gdy narracja jest na tyle dobra, aby ją dostarczyć, bez drżenia w zadymionym barze wypełnionym przez przestępców, z których każdy może go zakończyć w jednej chwili.

W końcu bez tchu obserwujemy, jak historia komody rozwija się poprzez retrospekcję i lektor Pana Orange.

Widzimy, jak mężczyzna pakujący ogromne ilości marihuany wchodzi do łazienki, w której jest nie jeden, nie dwóch, ale czterech policjantów i oddział K-9. Gdy kamera przesuwa zwężone Oczy oficera, żarliwa Uwaga psa i podąża za Panem Orange, który próbuje od niechcenia zająć się swoimi sprawami, nie dając się złapać, narracja zwiększa namacalne poczucie zagrożenia.

Odczuwamy napięcie, mimo że wiemy, że Pan Orange wymyślił każde słowo i nigdy nie był zagrożony aresztowaniem.

Dlaczego?

Bo Pan Orange jest właścicielem tej historii.

Own your story

Im więcej piszesz o konkretnym temacie lub w określonym gatunku, tym bardziej Twoja praca stanie się naturalnie bardziej napięta. Twoja wiedza wzrośnie. Lepsze słowa przyjdą do ciebie i pojawią się szybciej.

Jeśli piszesz o widgetach, napisz do cholery z kopii widgetu.

Kochając swój widget to świetny początek, ale musisz także znać swój widget na lewą stronę i do góry nogami. Musisz znać każdą powierzchnię, każdy szczegół. Wiedza i pasja zabłysną przez kopię i podkreślą różnice między tobą a wszystkimi innymi piszącymi o widżetach.

Jeśli chcesz być świetnym pisarzem, musisz mieć własną historię. Fikcja lub Kopia sprzedaży, poznaj swoją historię jak nikt inny i napiszesz słowa, których nikt inny nie może dotknąć.

Total
0
Shares
Related Posts