Przewodnik Marka Twaina do lepszego blogowania

Jeśli kiedykolwiek był ktoś, kto miał coś błyskotliwego do powiedzenia o prawie wszystkim, byłby to Mark Twain, artysta znany wcześniej jako Samuel Langhorne Clemens. Twain jest znany z bardziej znaczących cytatów na więcej tematów, niż możesz potrząsnąć kijem.

I nie mam wątpliwości, że byłby świetnym blogerem. Właściwie to pewnie bloguje guru.

Wystarczy spojrzeć na te słowa mądrości blogowania…

“Ilekroć okaże się, że jesteś po stronie większości, nadszedł czas na reformy.”

Jeśli jedna rzecz naprawdę wyróżnia bloga, to marsz na nieco innego perkusistę. Nie tylko łatwiej niż kiedykolwiek usłyszeć wyjątkowy głos, ale koniecznie mieć wyjątkowy głos, aby zostać usłyszanym w ogóle. Jak mówi mężczyzna, bądź niezwykły!

“Powszechne braterstwo człowieka jest naszą najcenniejszą własnością.”

Twain pokochałby media społecznościowe, nawet w najbardziej gorzkich, podziałów i złośliwych momentach. Uniwersalna potrzeba łączenia się ze sobą to siła stojąca za mediami społecznościowymi, a sięganie do nich na poziomie emocjonalnym może przenieść Twojego bloga z dobrego na wielki.

“Wielcy ludzie sprawiają, że czujemy, że możemy stać się wielcy.”

A wielcy blogerzy robią to samo. Wzmocnij swoich czytelników-aby lepiej kodować, myśleć inaczej lub po prostu wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny. Skup się na uczynieniu z nich gwiazdy, a staniesz się dla nich gwiazdą.

“Różnica między właściwym słowem a prawie właściwym słowem to różnica między błyskawicą a piorunem.”

Twain znał moc właściwych słów i kazał ci dbać o te, które wybierzesz. Nie publikuj, aby to zrobić, publikuj coś, co jest dobrze zrobione.

“Kiedy masz wątpliwości, powiedz prawdę.”

To zawsze była dobra rada, a jeśli chodzi o blogowanie, wykracza poza czyste sumienie, gdy masz uniwersalne braterstwo, które tylko czeka, aby cię zawołać. Mówienie prawdy, nawet jeśli myślisz, że to cię skrzywdzi, ma zabawny sposób na uzyskanie korzyści na dłuższą metę.

“Nie ma sensu przechowywać prywatnych informacji, których nie można pochwalić.”

Żaden bloger nie potrzebuje wyjaśnienia tego. 😉

Znajdź tutaj własne odpowiednie cytaty Marka Twaina-stanowią one świetną inspirację do blogowania.

Total
0
Shares
Related Posts

Lubisz Ten Nagłówek?

Pewnego wieczoru, na początku stycznia, zostałem uderzony przez lawinę niedowierzających wiadomości błyskawicznych, zastanawiając się, jak udało nam się…