Przewodnik dla początkujących LLC Vs. S-Corp

Zobowiązania i podatki są rzeczywistością biznesową. Chcesz ich uniknąć, ale najpierw musisz zdecydować, czy włączyć swoją firmę jako LLC, Czy S-Corp.

LLC są łatwe w konfiguracji i wygodne, ale S-Corps pomaga zaoszczędzić pieniądze. Podczas gdy IRS nie rozpoznaje struktury LLC, s-Corps ma ścisłe zasady zapewniające zgodność biznesową.

Każda struktura biznesowa ma swoje plusy i minusy. Więc jak zrobić prawo decyzja?

W tym przewodniku LLC VS. S-Corp pomogę Ci zdecydować między tymi dwoma, przedstawiając podobieństwa, różnice i korzyści. Gotowy?

Czym są LLC i S-Corps?

Pierwszym krokiem jest poznanie, co rozumiemy przez terminy ” LLC ” i ” S-Corp.”

Co to jest LLC?

LLC, skrót od spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością, jest strukturą biznesową, która chroni majątek osobisty właścicieli—inaczej znany jako “członkowie.”

Według ct Corporation ” LLC jest podmiotem hybrydowym, stworzonym w celu zapewnienia korzyści z odpowiedzialności korporacji, z korzyściami podatkowymi z partnerstwa.”Innymi słowy, członkowie LLC mogą korzystać z funkcji ograniczonej odpowiedzialności korporacji, wraz z funkcją opodatkowania przepływowego, która jest rozszerzona tylko na spółki osobowe i właścicieli jednoosobowych.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy firma kończy się w kłopoty prawne lub dostaje pozwany przez wierzyciela, powód może złożyć roszczenie na majątku firmy i właściciela. W przypadku LLC wierzyciele nie mogą przejmować majątku osobistego pierwszego z nich. Jest to znane jako ochrona ograniczonej odpowiedzialności.

Założenie LLC to najprostszy sposób strukturyzacji firmy. Ponadto, ponieważ jest bardzo elastyczny i łatwy w zarządzaniu, wielu przedsiębiorców wybiera tę strukturę biznesową zamiast innych podmiotów.

Co To Jest S-Corp?

Słyszałeś kiedyś o C-Corp? S-Corp jest jego “lekką” wersją.

S-Corp lub S Corporation to typ korporacji, który jest skonfigurowany zgodnie ze specyficznymi wymaganiami Internal Revenue Code. Dzięki temu dochód i inne kredyty, odliczenia i straty przechodzą bezpośrednio na akcjonariuszy bez konieczności płacenia przez właścicieli federalnych podatków od przedsiębiorstw.

Właściciele małych firm zazwyczaj decydują się na strukturę S-Corp ze względu na 100 lub mniej limitu udziałowców. Ale oprócz tego firma musi spełnić kilka innych wymagań, aby zakwalifikować się do statusu s Corporation.

Uzyskanie tego statusu daje właścicielom dostęp do regularnych korzyści z włączenia, korzystając jednocześnie z przywilejów zwolnienia podatkowego spółki.

Podstawy LLCs VS. S-Corps

Przejrzyjmy różnice i podobieństwa między strukturami biznesowymi LLC i S-Corp.

Zarządzanie

Od samego początku LLC i S-Corps mają różne struktury zarządzania.

W zależności od liczby członków LLC może być spółką lub jednoosobową firmą (jeśli jest tylko jeden członek). Co więcej, gdy grupa menedżerów prowadzi firmę, LLC przypomina korporację utworzoną, ponieważ członkowie nie są zobowiązani do uczestniczenia w codziennych decyzjach biznesowych.

Korporacje s mają dyrektorów i urzędników, z których oba mają różne funkcje. Wyjaśnię to bardziej szczegółowo.

Akcjonariusze S-Corp wybierają Radę Dyrektorów, aby przejrzeć formalności korporacyjne. Zarząd będzie odpowiedzialny za podejmowanie ważnych decyzji, a nie akcjonariusze. Z kolei dyrektorzy wybierają urzędników (CEO, COO, CFO itp.), których zadaniem będzie prowadzenie codziennej działalności gospodarczej i składanie sprawozdań zarządowi.

Podatki

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: S-Corp nie jest podmiotem gospodarczym, takim jak LLC—lub spółka, korporacja lub jednoosobowa działalność gospodarcza.

Korporacje S są wybraną metodą decydowania o tym, jak Twoja firma będzie opodatkowana. Uzyskanie statusu podatkowego S-Corp pomaga członkom uniknąć podwójnego opodatkowania, co wiąże się z płaceniem przez firmę podatków od wypracowanego zysku. Następnie akcjonariusze płacą podatki od swoich osobistych zarobków, w tym dywidendy.

Co ciekawe, LLC może być albo S-Corp, albo C-Corp. to właściciel firmy decyduje, w jaki sposób chce być opodatkowany.

LLC jest na ogół kwestią prawa stanowego, podczas gdy S-Corp jest kwestią federalnego prawa podatkowego. Kolejnym punktem różnicy między nimi są podatki od samozatrudnienia. To jest ten wielki!

Każdy dochód uzyskany przez LLC jest uważany za dochód podlegający opodatkowaniu. Wszyscy członkowie LLC muszą płacić podatki od samozatrudnienia—podatki od Ubezpieczeń Społecznych i Medicare-bezpośrednio do IRS. Chociaż stawki podatkowe są zmieniane co roku, bieżąca stawka podatku dochodowego od samozatrudnienia w 2020 r.wynosi 12,4% dla Ubezpieczeń Społecznych i 2,9% dla Medicare zgodnie z IRS. LLC musi odliczyć te dwie kwoty i zapłacić je IRS, aby zachować zgodność z prawem.

W ramach struktury S-Corp akcjonariusze otrzymują wynagrodzenie, podczas gdy firma płaci podatki od wynagrodzeń—coś, co można odliczyć jako koszt Biznesowy od całkowitego dochodu podlegającego opodatkowaniu firmy. Wszystkie pozostałe zyski, jeśli w ogóle, są następnie wypłacane akcjonariuszom jako dywidendy, które podlegają niższej stawce podatkowej niż zwykły dochód.

Akcjonariusze, spółki zależne i akcje

Korporacje S nie mogą mieć więcej niż 100 akcjonariuszy. Nie ma takiego ograniczenia dla LLC, co pozwala jednostce mieć nieograniczoną liczbę członków.

Ponadto, podczas gdy LLC może mieć obywateli spoza USA jako członków i może być spółką zależną bez ograniczeń, s-Corps musi mieć obywateli USA jako akcjonariuszy i przestrzegać różnych ograniczeń zależnych.

S-Corps może jednak wydawać akcje—coś, czego LLC nie może. To powiedziawszy, ten pierwszy może wydać tylko jedną klasę zapasów.

Podobieństwa Encji

Oprócz różnic musisz zdawać sobie sprawę z różnych podobieństw między S-Corp a LLC.

  • Osobne Jednostki. Zarówno LLC, jak i S-Corp są oddzielnymi podmiotami biznesowymi utworzonymi przez złożenie dokumentów w państwie.
  • Ochrona Przed Ograniczoną Odpowiedzialnością. Właściciele firm nie są osobiście odpowiedzialni za długi i zobowiązania swojej firmy w obu przypadkach.
  • Te Same Wymagania Państwowe. LLC i S-Corps muszą spełniać obowiązkowe wymagania państwowe, w tym składanie rocznych sprawozdań i wnoszenie niezbędnych opłat, między innymi.
  • Pass-Through taxation Facility. Obie struktury biznesowe są na ogół przechodnimi podmiotami podatkowymi. Ale podczas gdy LLC musi złożyć zeznanie podatkowe tylko wtedy, gdy jest więcej niż jeden właściciel, s-Corps ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego.

5 Narzędzia do poprawy LLC i S-Corp Incorporation

Poniżej zebrałem listę pięciu najlepszych usług online incorporation i LLC, które sprawiają, że tworzenie biznesu jest łatwe i wygodne. Możesz również przejrzeć nasz przewodnik po najlepszych usługach LLC, aby uzyskać więcej narzędzi i informacji, aby znaleźć usługę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

LegalZoom

LegalZoom to doskonałe oprogramowanie online do uzyskania niezawodnej pomocy prawnej zarówno z powodów korporacyjnych, jak i osobistych w dowolnym miejscu i czasie—pod warunkiem, że jesteś gotów zapłacić wysokie koszty rejestracji.

Oprócz dobrze zaprojektowanego procesu tworzenia firmy, oprogramowanie zawiera szczegółowe zasoby edukacyjne, które obejmują setki pytań, aby pomóc ci zrozumieć, co robisz i dlaczego to robisz.

LegalZoom jest również liderem pod względem jakości oprogramowania. Każdy etap procesu jest atrakcyjny wizualnie i dobrze zorganizowany, z wyjaśnieniami na temat każdej decyzji i jej korzyści.

IncFile

IncFile zapewnia użytkownikom hojną ofertę funkcji i doskonały zespół wsparcia-wszystkie dostępne w cenie value-for-money.

Ta usługa online incorporation oferuje bezpłatny plan wraz z płatnymi planami, aby zaspokoić potrzeby ludzi o wszystkich budżetach. Niezależnie od tego, czy wybierzesz S-Corp, czy LLC, wszystkie plany będą miały weryfikację dostępności nazwy firmy, śledzenie statusu online, przetwarzanie i przygotowywanie artykułów następnego dnia, bezpłatne usługi konsultacji podatkowych i dożywotnią obsługę klienta.

Co więcej, masz możliwość dodawania usług (ein, formularz IRS 2553 itp.) do pakietu podstawowego.

ZenBusiness

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na stworzenie swojej firmy, nie szukaj dalej niż ZenBusiness.

Ta usługa oprogramowania zapewnia doskonałe usługi inkorporacji, usługi LLC i zarejestrowane usługi agenta, a także kilka dodatkowych korzyści, takich jak nazwy DBA, rezerwacje nazw firmowych i usługi EIN.

Polecam ZenBusiness za swoje usługi. Możesz użyć usługi, aby nazwać swoją firmę i wybrać zarejestrowanego agenta i złożyć wniosek o EIN. Zajmują się również całą niezbędną dokumentacją potrzebną do uruchomienia LLC.

MyCompanyWorks

Dawniej znana jako moja nowa firma, MyCompanyWorks może być realną opcją dla tych, którzy chcą korzystać z mniejszej usługi rejestracji i chcą więcej praktycznego wsparcia.

Ma tę samą usługę tworzenia LLC, co ZenBusiness, oprócz kilku doskonałych funkcji. Dostępny jest kreator konfiguracji, który pomoże Ci uporządkować sprawy po utworzeniu, a następnego dnia przetwarzać ważne dokumenty.

Dodatkowe funkcje obejmują spersonalizowane Protokoły spotkań organizacyjnych i regulaminy korporacyjne.

Zgodność Z Portami

Harbor Compliance to wiodąca usługa LLC, która oferuje klientom specjalistę ds. zgodności, który przeprowadzi ich przez każdy etap tworzenia firmy. W każdej chwili masz pytanie, twój specjalista zawsze będzie dostępny, aby odpowiedzieć na twoje pytania, kiedy tylko chcesz.

Stara się przekazać klientom głęboką wiedzę, która może być szczególnie pomocna dla firm działających w niszach architektonicznych, inżynierskich, farmaceutycznych, energetycznych i budowlanych.

Bezpieczeństwo poufnych informacji jest również priorytetem zgodności z portami. Ich strona internetowa jest chroniona przez Norton Web Security, aby regularnie skanować złośliwe oprogramowanie i szyfrować dane, podczas gdy Trustwave pomaga sprawdzać dostawców online.

3 sztuczki, aby zdecydować między debatą LLC A S-Corp

Oto lista pytań, odpowiedzi, które mogą pomóc Ci zdecydować między LLC A S-Corp.

Chcesz sprzedać swoją firmę?

Sprzedaż jednoosobowej LLC jest prostsza niż sprzedaż S-Corp.

Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z prawnikiem, aby utworzyć rachunek sprzedaży i upewnić się, że wszystko jest zrobione prawidłowo. Nie zapominajmy, że możesz mieć dowolną liczbę akcjonariuszy-coś, co nie jest możliwe w przypadku S-Corp.

Poradzisz sobie z ciągłą kontrolą?

Uzyskanie statusu S-Corp może pomóc zaoszczędzić poważne pieniądze.

Oznacza to również, że zawsze będziesz na radarze urzędu skarbowego. Nie możesz więc być zbyt ostrożny, gdy jesteś właścicielem S-Corp, ponieważ nawet pojedynczy błąd może okazać się niebezpieczny. Przeciwnie, posiadanie LLC jest bardziej swobodne i mniej skomplikowane.

Chcesz ograniczyć udziałowców?

Jak wiesz, korporacje S mają maksymalny limit akcjonariuszy 100. Może to być szczególnie pomocne dla właścicieli małych firm, którzy nie planują ekspansji na dużą skalę. Ponadto struktura podkreśla również wkład akcjonariuszy.

Co dalej

Po podjęciu decyzji między LLC A S-Corp, Zarejestruj się za pomocą narzędzia do obsługi inkorporacji, aby w końcu uruchomić swoją firmę. Chociaż możesz wybrać dowolne narzędzia z moich najlepszych rekomendacji powyżej, istnieje kilka innych usług oprogramowania dostępnych na rynku.

Po utworzeniu firmy i złożeniu całej dokumentacji możesz skupić się na zwiększeniu sprzedaży i generowaniu dochodów z Twojej firmy.

Nie zapomnij zapoznać się z poniższymi przewodnikami QuickSprout, aby zapewnić sukces Twojej firmy:

  • Jak założyć firmę w 24 krokach
  • Najlepsze Usługi Tworzenia Biznesu-Przegląd 2021
  • 7 Najlepszych Usług Prawnych Online-Recenzja 2021
Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

LegalZoom Recenzja

LegalZoom jest jedną z największych internetowych platform prawnych. Zapewniają szeroki zakres usług adwokackich dla firm i osób fizycznych.…