Jak założyć LLC w Kolorado

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub LLC jest jednym z najprostszych podmiotów gospodarczych do założenia i oferuje elastyczne wymogi podatkowe, dzięki czemu jest popularnym wyborem dla przyszłych właścicieli firm w Kolorado.

Jednak proces zagłębiania się w formalności i wymagania prawne może być zrozumiały, zniechęcający, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie założyłeś LLC.

Dlatego przeprowadziłem wiele godzin badań, aby dowiedzieć się dokładnie, co musisz zrobić, aby założyć firmę LLC w Kolorado, więc nie musisz tego robić.

Zamiast tego wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki.

Łatwe Części założenia LLC w Kolorado

Przede wszystkim wybór nazwy dla Twojej LLC jest jedną z najłatwiejszych części procesu. Może być nawet zabawnie. Zamiast radzić sobie ze skomplikowanym językiem i papierkową robotą, wymyślenie nazwy dla Twojej firmy daje Ci możliwość pobudzenia kreatywności. Pozwoli Ci również wyobrazić sobie idealną przyszłość dla Twojej firmy, a nawet zacząć formułować tożsamość marki.

Istnieje jednak kilka prostych wymogów prawnych, o których należy pamiętać, zanim zajdziesz za daleko w procesie nazewnictwa.

Colorado wymaga, aby LLC zawierało jakiś rodzaj wskazania, że jest to LLC w swojej formalnej nazwie. Na szczęście masz mały wybór, jeśli chodzi o to, więc nadal będziesz miał miejsce na personalizację. Państwo pozwala ” LLC, L. L. C., ltd., limited liability co., ltd. Spółka z o. o. odpowiedzialność co., lub ograniczone ” do opcji. 

Ponadto musisz wybrać nazwę, której nie można pomylić z żadną agencją rządową. Na przykład nielegalne jest wybieranie nazwy, która w jakikolwiek sposób wiąże się z “FBI”. W tym samym duchu, niektóre słowa muszą wymagać dodatkowych dokumentów prawnych, takich jak” lekarz “lub” prawnik.”Listę wszystkich tych słów znajdziesz tutaj. Co zrozumiałe, rząd chciałby upewnić się, że klienci nie będą chodzić do firm, które fałszywie reklamują tak ważne Kwalifikacje.

Aby zacząć wymyślać swoje imię, rozejrzyj się po niektórych swoich ulubionych sklepach lub firmach w poszukiwaniu inspiracji. Zwróć uwagę na marki, które są dla Ciebie szczególnie kuszące lub niezapomniane, a następnie rozpocznij burzę mózgów! W mgnieniu oka będziesz mieć wybór dla swojej przyszłej nazwy firmy.

Trudne części założenia LLC w Kolorado

Najtrudniejszą częścią założenia LLC w Kolorado jest duża ilość dokumentów i dokumentacji prawnej, którą musisz uzyskać, aby sfinalizować proces.

Istnieje wiele kroków do tego, z wieloma różnymi rodzajami dokumentów, które musisz wypełnić. Musisz ubiegać się o swoje imię, uzyskać EIN i przesłać swoje artykuły organizacji. To wszystko na początek i nie dotyczy nawet podatków, o których wkrótce będziesz musiał się dowiedzieć po ustanowieniu LLC.

Wiem, że to przytłaczające, i mnóstwo informacji do nauczenia. Wiedz, że nie musisz rozumieć tego wszystkiego na raz, ani uczyć się tego na jednym posiedzeniu. Najlepszym sposobem na podejście do tego jest po prostu zacząć od jednego zadania na raz.

Zacznij od niektórych mniejszych zadań, takich jak ubieganie się o nazwę LLC i rejestracja EIN. Następnie, po ich zakończeniu, zacznij zbliżać się do niektórych bardziej szczegółowych zadań. Gdy zrobisz pierwszy krok, reszta będzie wydawać się znacznie mniej zniechęcająca. 

Krok 1: Wybierz nazwę

Chociaż może się to wydawać oczywiste, firma nie jest firmą bez nazwy! Aby ubiegać się o EIN, uzyskać konto bankowe firmy i rozpocząć reklamę, musisz mieć nazwę, która jest zgodna z tymi wymogami prawnymi, które przedstawiłem. 

Nazwy Burzy Mózgów

Jeśli nie jesteś pewien, jaka ma być Nazwa Twojej firmy, wyjmij tablicę lub kartkę papieru i zacznij wkładać długopis na papier. Chociaż łatwiej powiedzieć niż zrobić, staraj się tego nie przemyśleć.

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie tego procesu jest napisanie jak największej liczby słów, które odnoszą się do Twojej firmy. Powiedzmy, że chcesz założyć kawiarnię. Niektóre możliwe słowa związane z Twoją firmą mogą być palarnia, fasola, filiżanka, Jawa, kofeina, kawiarnia i inne. 

Teraz, gdy słowa płyną, wymyśl kilka opcji swojego imienia. Pamiętaj, aby był krótki, prosty i łatwy do zapamiętania. Jeśli nadal masz problemy, poszukaj w Internecie generatorów nazw firm. Jest wiele do wykorzystania za darmo, co może być świetnym źródłem inspiracji, jeśli utkniesz.

Nazwa Dostępność

Po wymyślić kilka nazw, które lubisz, upewnij się, aby sprawdzić, czy są one dostępne. Aby zapobiec zamieszaniu, Colorado wymaga, aby każda firma miała unikalną nazwę. Możesz sprawdzić, aby upewnić się, że twój jest nadal bezpłatny, przechodząc do wyszukiwania bazy danych firmy na stronie internetowej Sekretarza Stanu Kolorado i wpisując nazwy, które rozważasz.

Jeśli, przy braku szansy, że wszystkie nazwy firm zostały już zajęte, rozważ zmianę kolejności słów. Na przykład, jeśli chcesz posiadać kawiarnię o nazwie Kate ‘ s Coffee Roasters, rozważ przeniesienie jej na Coffee Roasting by Kate. 

W tym samym duchu sprawdź, czy istnieje nazwa domeny dostępna dla Twojej firmy. Chociaż nie jest to wymagane prawnie, Gorąco polecam. W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jest to jeden z najlepszych sposobów na połączenie się z odbiorcami, budowanie wiarygodności, a nawet umożliwienie klientom zakupu produktów. Aby sprawdzić, czy żądana nazwa jest dostępna, najprostszym sposobem jest sprawdzenie jej w wyszukiwaniu nazwy domeny GoDaddy.

Facebook, Instagram, Twitter i Tiktok mogą również być przydatne do sprawdzania, czy nazwa firmy jest dostępna na różnych platformach społecznościowych. Ciągłość marki jest ważna, więc najlepiej byłoby mieć tę samą nazwę na każdym z nich.

Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, czy chcesz zatwierdzić nazwę, Możesz również złożyć oświadczenie o zmianie, aby zarezerwować je na okres do 120 dni. Wymaga to jednak opłaty za zgłoszenie w wysokości 25 USD.

Złóż wniosek o EIN

Chociaż nie będzie to część rzeczywistej nazwy Twojej firmy, EIN jest nadal niezbędny do tożsamości Twojej firmy. Pomyśl o swojej Sp. z o. o. Jak o dziecku. Najpierw musisz nadać mu nazwę. Następnie musisz upewnić się, że ma numer ubezpieczenia społecznego i akt urodzenia. To właśnie robi EIN.

Twój EIN jest w zasadzie dowodem dla rządu, że twój biznes istnieje. Wymagane jest również otwarcie konta bankowego firmy, ubieganie się o licencję biznesową, składanie deklaracji podatkowych, a nawet ubieganie się o tradycyjne pożyczki. Powinna to być jedna z pierwszych rzeczy, które robisz podczas tworzenia LLC.

Kliknij tutaj, aby złożyć wniosek w ciągu zaledwie kilku minut.

Krok 2: Wybierz zarejestrowanego agenta 

Wszystkie Llc w Colorado muszą mieć zarejestrowanego agenta, więc będziesz chciał rozpocząć proces znajdowania go tak szybko, jak to możliwe.

Zapoznaj się z wymaganiami zarejestrowanego agenta

Głównym obowiązkiem zarejestrowanego agenta jest przyjmowanie jakiejkolwiek legalnej poczty w imieniu Twojej firmy. Zasadniczo zarejestrowany agent będzie głównym punktem kontaktowym między Twoją firmą a biurem Sekretarza Stanu w Kolorado.

Wymagane jest, aby zarejestrowany agent był dostępny w normalnych godzinach pracy w przypadku nadejścia usługi procesu (SOP). SOP obejmuje dostarczanie wszystkich dokumentów prawnych, takich jak wezwania, skargi i wezwania. Jeśli zarejestrowany agent nie jest dostępny, mogą wystąpić komplikacje prawne.

Rozważ swoje opcje

Ze względu na wymogi prawne, istnieje kilka opcji do rozważenia, jeśli chodzi o wybór zarejestrowanego agenta.

Po pierwsze, możesz wybrać, aby być własnym zarejestrowanym agentem. Chociaż jest to jedna z łatwiejszych opcji do wyboru na początku, należy pamiętać, że istnieje pewne ryzyko związane z nim. Na przykład, jeśli kiedykolwiek otrzymasz SOP i nie jesteś obecny, na przykład będąc na wakacjach, pozwoliłoby to na rozpoczęcie sprawy sądowej. Byłoby tak samo, gdyby twój zarejestrowany agent był przyjacielem, członkiem rodziny lub pracownikiem.

Jeśli nie chcesz się tym martwić, możesz wynająć zarejestrowaną firmę agentów z siedzibą w Kolorado, aby to zrobić za Ciebie. W ten sposób ktoś zawsze będzie dostępny za pośrednictwem firmy, aby zebrać wszelkie SOPs. Jednak jedną wadą tej opcji jest koszt. Wynajęcie zarejestrowanej firmy agenta może kosztować od $ 50 do $500 rocznie.

Krok 3: Zgłoś swoje artykuły organizacji

Jest również wymagane przez prawo do złożenia dokumentu zwanego Artykuły organizacji z Sekretarzem Stanu Kolorado. Dokładne wytyczne można znaleźć w Internecie, ale przejrzymy kilka głównych sekcji tutaj.

Opublikuj swoje adresy

Jednym z głównych elementów, które musisz uwzględnić, są adresy – i musisz dokładnie wyjaśnić, jakie adresy powinny być używane w różnych scenariuszach. Najpierw musisz zdecydować, jaki będzie twój główny adres biura. To będzie główny adres dla Twojej firmy. Pamiętaj, że informacje te zostaną opublikowane w Internecie, więc jeśli wybierzesz swój adres domowy, będzie to publiczne.

Następnie musisz opublikować swój adres wysyłki, który może być taki sam jak główny adres biura. Musisz również podać adres biura zarejestrowanego agenta, który musi znajdować się w Kolorado, oraz adres do korespondencji. Wreszcie, każda osoba zaangażowana w składanie artykułów organizacji doprowadzi również do listy adres dla siebie.

Uzyskaj Zgodę Zarejestrowanego Agenta

Zarejestrowany Agent musi dostarczyć Ci kilka informacji dotyczących artykułów organizacji. Jak wspomniałem wcześniej, będą musieli podać adres firmy, a także adres pocztowy. Adres firmy musi znajdować się w Kolorado.

Wreszcie, muszą wyraźnie wyrazić zgodę na przyjęcie tej odpowiedzialności za swoją działalność w ramach statutu organizacji.

Określ zarządzanie

Część tego dokumentu zawiera również opis systemu zarządzania LLC. Zarys stanu Kolorado dla artykułów organizacji daje wnioskodawcom dwie opcje do wyboru.

Po pierwsze, możesz wybrać, że Twoja LLC będzie prowadzona przez osoby, które zostały specjalnie wybrane na menedżerów. Zasadniczo oznacza to, że nie każdy członek twojej LLC będzie uczestniczył w codziennych obowiązkach zarządzania, tylko kilku wybranych. To oni podejmą codzienne decyzje dla biznesu.

Inną opcją byłoby wybranie zarządzanej przez członka LLC. W tym typie każdy członek firmy miałby obowiązki kierownicze. Wszyscy członkowie będą uczestniczyć w procesie decyzyjnym. Ponadto mówi, że ” w przypadku sporu, głosowanie większości ogólnie rządzi, podczas gdy niektóre nadzwyczajne działania wymagają jednomyślnej zgody.”Zastanów się, jak chcesz struktury, jaka będzie Twoja firma.

Krok 4: opracuj umowę operacyjną

Colorado nie wymaga obecnie umowy operacyjnej, ale istnieje wiele korzyści z jej utworzenia. Zasadniczo dokument ten będzie prawnie nakreślił zasady, przepisy i procesy biznesowe-zarówno finansowe, jak i inne.

Sformułuj swoją umowę

Zanim rozpoczniesz proces pisania, musisz pomyśleć o tym, co musisz zawrzeć w umowie. Większość umów operacyjnych zawiera następujące informacje.

  • Nazwiska i adresy każdego członka w firmie
  • Cel twojej firmy
  • Role każdego pracownika i sposób ich oceny
  • Sposób podziału własności
  • Jak dystrybuowany jest zysk
  • W jaki sposób członkowie firmy zostaną dodani i zwolnieni z
  • Jak podejść do rozwiązania lub przeniesienia firmy

Polecam skopiowanie tych pytań do pustego dokumentu i wypełnienie ich wszystkich przed rozpoczęciem procesu tworzenia pierwszego projektu, a następnie złożenie ich do Sekretarza Stanu Kolorado.

Napisz umowę operacyjną

Istnieje wiele różnych szablonów do wykorzystania, jeśli chodzi o pisanie umowy operacyjnej. Nie ma jednak wymaganego formatowania, o ile jest czytelne. 

Ponadto nie zapomnij, aby wszyscy członkowie Twojej LLC przeczytali i podpisali dokument. Każdy powinien wiedzieć, jakie są standardy i procesy w Twojej firmie od samego początku.

Krok 5: Kształć się w zakresie rocznych wymagań LLC

Chociaż wszystkie wymogi prawne dotyczące rejestracji firmy zostały już uwzględnione, nadal ważne jest, aby pomyśleć o tym, co nadejdzie dla Twojej LLC w przyszłości.

Sprawozdanie Roczne

LLC w Kolorado musi złożyć raport co roku. Raport ten będzie zawierał wszelkie aktualizacje dotyczące adresu biznesowego, adresu do korespondencji, adresu zarejestrowanego agenta i adresów osób zgłaszających. 

Zasadniczo jest to wymagane tylko w celu zapewnienia, że wszelkie strony, które muszą się z Tobą skontaktować, mogą z łatwością znaleźć Twoje informacje.

Raport roczny można złożyć w dowolnym momencie w ciągu trzech miesięcy każdego roku. Na przykład, jeśli założysz firmę 15 stycznia, będziesz musiał złożyć swoje podatki między 1 stycznia a 1 kwietnia następnego roku. 

To również kosztuje $10, i można przesłać go tutaj.

Podatki Roczne

Ważne jest, aby utrzymać swoje podatki w celu utrzymania legalności i wiarygodności. Istnieją trzy główne rodzaje podatków, które mogą być konieczne do złożenia.

Pierwszym z nich jest podatek dochodowy od działalności gospodarczej. Jeśli prowadzisz swoją firmę wyłącznie w Kolorado,100% Twoich dochodów zostanie opodatkowane. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w więcej niż jednym stanie, twoje podatki muszą być odpowiednio podzielone.

Po drugie, jeśli twoja LLC ma pracowników, będziesz musiał zapłacić inny rodzaj podatków. Są to tzw. podatki u źródła. Zasadniczo, weźmiesz część z wypłat swoich pracowników i wyślesz ją prosto do rządu.

Wreszcie ostatni to podatki od sprzedaży. Bardziej niż prawdopodobne, będziesz miał klientów z Colorado kupujących Twoje produkty. Oznacza to, że będziesz musiał pobrać podatek od sprzedaży, a następnie wysłać te pieniądze do Kolorado co miesiąc, kwartał lub rok. 

Istnieje kilka innych rodzajów podatków, które są mniej powszechne, takich jak podatki akcyzowe i paliwowe oraz odprawy. Możesz dowiedzieć się więcej o nich na stronie podatku Colorado.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts