A Beginner ‘ s Guide to Certificate of Good Standing

Co byś powiedział, gdybym cię zapytał, czy Twoja firma jest w dobrym stanie z twoim stanem? Nie możesz odpowiedzieć, jeśli nie masz certyfikatu dobrej reputacji.

Choć nie zawsze konieczne, certyfikat dobrej reputacji jest niezbędnym dokumentem dla rozwijających się firm. Mając ten dokument gotowy do pracy ułatwia ubieganie się o kredyt biznesowy, otwarcie konta bankowego lub konkurowanie o kontrakt rządowy.

Jeszcze lepsze wieści? Uzyskanie dobrego certyfikatu jest bardzo proste i niedrogie. Zanim jednak przejdziemy do tego wszystkiego, powinieneś znać podstawy certyfikatu dobrej reputacji.

Co To jest certyfikat dobrej reputacji?

Certyfikat dobrej kondycji jest zatwierdzonym przez państwo pisemnym dokumentem, który wskazuje, że od określonej daty i przez określony czas Twoja firma jest prawidłowo zarejestrowana w państwie i upoważniona do prowadzenia działalności.

Ma też różne nazwy, jak:

 • List dobrej kondycji
 • Zaświadczenie o istnieniu
 • Certyfikat autoryzacji
 • Świadectwo stanu faktycznego
 • Certyfikat statusu

Ten dokument jest dowodem autoryzacji, który potwierdza, że masz prawne pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w swoim stanie i przestrzegasz wszystkich wymagań stanowych, w tym przedkładania niezbędnych dokumentów oraz uiszczania opłat i podatków.

Mówiąc prościej, dobry certyfikat potwierdzający, że jesteś rzeczywiście legalną firmą. To powiedziawszy, nie jest to obowiązkowe dla każdej firmy i nie musi być publicznie wyświetlane.

Podstawy certyfikatu dobrej kondycji

W tej sekcji omówię podstawy certyfikatu dobrej reputacji, aby pomóc ci zrozumieć niuanse związane z tym konkretnym dokumentem.

Podstawowe Elementy Informacyjne

Certyfikat dobrej reputacji nie jest dokumentem uniwersalnym. Chociaż istnieje pewna zmienność, ma pewne podstawowe elementy.

Dokument obejmuje nazwę firmy, wybrany podmiot gospodarczy, datę rozpoczęcia działalności oraz stan autoryzacji. Będziesz także potrzebował pieczęci i podpisu od Sekretarza Stanu, aby to oficjalnie ogłosić.

Długa forma kontra krótka forma stałego certyfikatu

Inną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest różnica między długimi i krótkimi certyfikatami stałymi.

Długofalowy certyfikat dobrej reputacji potwierdza status firmy, wymieniając wszystkie dokumenty w aktach. Jednak uwierzytelnione kopie tych dokumentów nie są dołączane automatycznie i muszą być wymagane wraz z certyfikatem (w razie potrzeby).

Z drugiej strony skrócony lub standardowy certyfikat dobrej kondycji po prostu weryfikuje istnienie i status firmy bez lista złożonych dokumentów.

Większość stanów nie wydaje “dobrych certyfikatów”, które świadczą o statusie firmy. Zamiast tego wydają tylko certyfikaty, które poświadczają, że firma istnieje w rejestrach Państwa – nic innego. Dlatego zawsze powinieneś przeczytać otrzymany certyfikat, aby zrozumieć, co poświadcza Państwo.

Kwalifikowalność Podmiotu Gospodarczego

Tylko podmioty gospodarcze, które muszą się zarejestrować w państwie, mogą wystąpić o certyfikat dobrej kondycji. Dlatego też, jeśli twoja struktura biznesowa nie wymaga rejestracji, nie będziesz w stanie uzyskać dokumentu—ale z drugiej strony nie będziesz go potrzebować.

We wszystkich stanach jednoosobowe firmy nie są zobowiązane do rejestracji, podczas gdy korporacje i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) są. Oprócz nich istnieje kilka innych rodzajów podmiotów gospodarczych—spółka osobowa, Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP), Spółka komandytowa i Spółka Komandytowa (LLLPs) – ale to, czy będą musiały się zarejestrować, będzie się różnić w zależności od stanu.

Spełnienie Wymagań

Każda firma musi spełniać wymagania zgodności, aby pozostać w dobrej kondycji, niezależnie od stanu swojego domu. Te wymagania i obowiązki różnią się jednak w zależności od państwa i rodzaju podmiotu.

Oto lista wspólnych wymagań, które mogą pomóc ci utrzymać dobrą pozycję w swoim stanie:

 • Płacenie podatków-federalny, stanowy i lokalny podatek dochodowy, podatek od sprzedaży, podatek franczyzowy – na czas
 • Przestrzeganie lokalnych wymogów dotyczących zagospodarowania przestrzennego i pozwoleń
 • Prowadzenie zarejestrowanego agenta
 • Składanie rocznego sprawozdania i składanie obowiązkowych dokumentów
 • Przestrzeganie wszystkich zasad i przepisów korporacyjnych, w tym utrzymywanie rady dyrektorów, przestrzeganie regulaminów, organizowanie wymaganych spotkań i protokołów napraw i tak dalej
 • Utrzymywanie aktualnych licencji biznesowych i zawodowych

Jeśli kiedykolwiek nie masz pewności co do pozycji swojej firmy, wiele państw oferuje usługi kontroli online. Alternatywnie możesz skonsultować się z prawnikiem biznesowym w celu uzyskania porady prawnej i księgowym w celu uzyskania porady podatkowej. 

Biuro Sekretarza Stanu jest kolejnym miejscem, w którym można uzyskać szczegółowe informacje.

Dokument Cruciality

Agencje i organizacje mogą potrzebować świadectwa dobrej kondycji w różnych okresach ich istnienia. Oto lista powodów, dla których różne podmioty mogą wymagać takiego:

 • Kiedy firma chce zabezpieczyć finansowanie
 • Do otwarcia nowego konta bankowego lub ubiegania się o kredyt biznesowy
 • Przy zawieraniu umowy lub innej transakcji związanej z działalnością gospodarczą
 • Przy ubieganiu się o zagraniczne Kwalifikacje, ponieważ niektóre państwa nie zezwalają firmom na prowadzenie działalności w ich granicach, jeśli nie są w dobrej kondycji ze swoim stanem pochodzenia
 • Do odnawiania licencji i zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej
 • Dla zapewnienia Twojej firmy
 • Pozyskiwanie potencjalnych partnerów biznesowych do nawiązywania strategicznych partnerstw – lub potencjalnych klientów, jeśli planujesz sprzedać firmę
 • Przy ubieganiu się o pożyczkę rządową lub umowę rządową
 • Aby skonfigurować system, który umożliwia przetwarzanie płatności kredytowych lub debetowych

Proces Uzyskiwania Certyfikatu

W zależności od stanu otrzymasz certyfikat dobrej kondycji od Sekretarza Stanu lub Departamentu licencjonowania i spraw regulacyjnych. Aplikowanie przez internet to inna opcja.

Po zatwierdzeniu wniosku otrzymasz wiadomość e-mail z certyfikatem. Jeśli tego nie zrobisz, otrzymasz link do wydrukowania dokumentu online. Cały proces trwa około 7-14 dni roboczych.

Jeśli chcesz wydrukować, możesz poprosić o nie za dodatkową opłatą.

5 narzędzi usprawniających proces ubiegania się o certyfikat dobrej kondycji

Usługi prawne Online mogą pomóc złożyć wniosek o certyfikat dobrej kondycji we wszystkich stanach 50 za około $50 – $100, plus opłaty państwowe. Co więcej, firmy te pomagają nawet rozwiązywać problemy i odzyskać dobrą pozycję (poprzez proces zwany przywróceniem), jeśli zajdzie taka potrzeba.

Oto lista kilku usług tworzenia biznesu, które należy wziąć pod uwagę: 

LegalNature

Niezależnie od tego, czy tworzysz nowy biznes, wykonujesz codzienne operacje, czy zarządzasz pracownikami, LegalNature z pewnością zapewni Ci sukces.

Chociaż jest bardziej znany ze swoich dokumentów prawnych, obejmujących szeroki zakres kategorii, Usługa zapewnia również doskonałe usługi tworzenia biznesu. Może całkowicie przejąć proces tworzenia, niezależnie od tego, czy chcesz założyć LLC, C-Corp, S-Corp, czy organizację non-profit.

Oprócz obsługi dokumentów, LegalNature oferuje również certyfikaty dobrej kondycji, artykuły rozwiązania, EIN, artykuły poprawek i usługi zarejestrowanego agenta, między innymi.

Usługi zaczynają się od $40 dla tworzenia biznesu i $84 dla planów dokumentów prawnych. Ale musisz zapłacić dodatkowo za dodatkowe usługi, zaczynając od $ 20-jednorazowej opłaty za poświadczone kopie i $ 125 rocznie za zarejestrowane usługi agenta.

LegalZoom

LegalZoom jest jedną z najbardziej znanych usług tworzenia biznesu, obsługującą ponad 4 miliony klientów.

Dzięki agresywnemu stylowi reklamy cieszy się większą siłą marki niż większość konkurentów. Może z łatwością obsługiwać duże ilości formacji LLC, a także inne różne podmioty.

LegalZoom oferuje doskonałą listę ofert, w tym certyfikat dobrej kondycji. Dodatkowe usługi, takie jak licencje biznesowe, federalny identyfikator podatkowy (ein), pozwolenie sprzedawcy i aplikacje 501(c)(3) to kolejny plus.

Rozszerzona obsługa klienta może być szczególnie ratująca życie dla zapracowanych przedsiębiorców. Pakiety LegalZoom zaczynają się od $79, plus opłaty za zgłoszenie.

Incfile

Jeśli szukasz niedrogiej usługi tworzenia biznesu o doskonałej reputacji na rynku, nie szukaj dalej niż Incfile.

Kilka osób w mojej sieci gorąco poleca tę usługę za imponujące oferty w szokującym koszcie $0 (za pierwszy rok).

Widzisz, Incfile oferuje pełny rok usługi zarejestrowanego agenta za darmo we wszystkich pakietach, po czym zostaniesz obciążony 119 USD rocznie, co jest nadal tańsze niż inne usługi tworzenia firm. Należy pamiętać, że podstawowe plany subskrypcji różnią się w zależności od stanu.

Plany Incfile obejmują usługi takie jak weryfikacja dostępności nazw, śledzenie statusu online, przetwarzanie następnego dnia oraz przygotowywanie i składanie artykułów. Certificate of good standing jest częścią dodatków Premium Incfile, które należy zakupić oddzielnie od planu podstawowego

ZenBusiness

ZenBusiness jest marką domową w niszy tworzenia biznesu i cieszy się długą historią zadowolonych i zadowolonych klientów.

Zgodnie ze swoją nazwą, ZenBusiness stara się, aby rozpoczęcie działalności gospodarczej było całkowicie bezstresowym doświadczeniem. Przyjmuje unikalne podejście, w którym firma wykorzystuje technologię i automatyzację, aby uprościć proces składania dokumentów LLC i Corp.

ZenBusiness ma obszerną listę ofert, obejmującą usługi LLC, Usługi zarejestrowanych agentów, usługi inkorporacji, a także usługi DBA, ein, dobre certyfikaty i zastrzeżenie nazwy firmy.

Podczas gdy ceny zaczynają się od $ 49 co miesiąc, z wyłączeniem opłat państwowych, uzyskanie certyfikatu dobrej kondycji będzie kosztować dodatkowe $ 75 plus opłaty państwowe.

Organ Inc

Jeśli planujesz utworzyć LLC, Gorąco polecam skorzystanie z upoważnienia Inc do założenia firmy.

Powód? Po pierwsze, usługi LLC są w 100% bezpłatne. Wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić opłaty państwowe i będzie po tobie.

Po drugie, podczas tworzenia bezpłatnej LLC, otrzymujesz dostęp do wielu niesamowitych usług, w tym bezpłatnego zarejestrowanego agenta na rok, sprawdzania nazwy firmy, konsultacji planowania podatkowego, przechowywania dokumentów cyfrowych, przygotowania i wypełniania formularza 2553 oraz obsługi dokumentów tworzenia podmiotów.

Jeśli chodzi o certyfikat dobrej reputacji, Inc Authority może nie tylko pomóc w złożeniu dokumentu w Twoim imieniu we wszystkich 50 stanach, ale może nawet pomóc w przywróceniu statusu, rozwiązując problemy biznesowe.

3 sztuczki na uzyskanie certyfikatu dobrej kondycji

Jak wspomniano wcześniej, uzyskanie certyfikatu dobrej kondycji nie jest takie trudne-pod warunkiem, że wiesz, jak postępować i wybierz odpowiednią usługę prawną online. Poniżej wyszczególnię trzy sztuczki, aby proces był jeszcze łatwiejszy.

Upewnij Się, Że Twoja Firma Spełnia Wszystkie Wymagania 

Celem uzyskania certyfikatu dobrej jakości jest potwierdzenie, że Twoja firma jest “w dobrej kondycji.”Ogólnie rzecz biorąc, bycie na bieżąco z wymaganiami dotyczącymi zgodności w danym państwie wiąże się z następującymi kwestiami:

 • Po federalnych, stanowych i lokalnych wytycznych licencyjnych (np. pozwolenia na zdrowie i pozwolenia na budowę)
 • Rejestracja różnych form podatku państwowego
 • Składanie okresowego raportu podsumowującego Finanse Twojej firmy-lub prostej aktualizacji podstawowych informacji Twojej firmy.

Chociaż wymagania będą się różnić w zależności od stanu, istota pozostaje taka sama: musisz zapłacić wszystkie podatki i opłaty oraz złożyć wymagane dokumenty.

Zapoznaj się z procesem przywracania

Przestrzeganie z góry ustalonych zasad i przepisów pozwala pozostać w łaskach państwa, co z kolei sprawi, że Twoje życie będzie mniej stresujące i problematyczne. Nie można jednak wykluczyć, że Twoja firma może stracić dobrą pozycję.

Jeśli tak jest, powinieneś wiedzieć, że istnieją sposoby na odzyskanie korzystnego statusu poprzez przywrócenie firmy. Proces przywracania różni się w zależności od stanu, ale ogólny zarys jest następujący:

 1. Dowiedz się, dlaczego Twoja firma straciła zgodność.
 2. Prześlij formularz przywrócenia do pracy sekretarzowi stanu (lub odpowiedniej agencji) w imieniu swojej firmy.
 3. Wyczyść wszystkie zaległe podatki, grzywny i opłaty przed złożeniem wszystkich wymaganych dokumentów zgodności.

Zwracaj uwagę na ważność certyfikatu

Jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą w stanie, w którym nie jesteś zarejestrowany, musisz złożyć wniosek o rejestrację jako podmiot zagraniczny w tym stanie i dostarczyć certyfikat dobrej kondycji ze swojego stanu macierzystego.

Chodzi o to, że certyfikaty dobrej kondycji mają daty ważności zależne od stanu, które również różnią się w zależności od celu.

Certyfikat jest na ogół ważny do 90 dni, ale nie zawsze może tak być. Dlatego należy zawsze zwracać uwagę na to, jak długo Twój certyfikat dobrej kondycji jest ważny przed złożeniem.

Oto krótki przegląd zatwierdzonych ram czasowych różnych stanów:

 • Mniej niż 30 dni: Arkansas, Michigan, New Jersey, Nowy Meksyk, Karolina Południowa, Vermont, Waszyngton, Wyoming
 • Mniej niż 60 dni: Arizona, Hawaje, Illinois (dla LLC), Indiana, Missouri ,Nebraska( dla Corps), New Hampshire, Oklahoma, Oregon ,Rhode Island, Tennessee, Wisconsin
 • Mniej niż 90 dni: Connecticut, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Maine, Maryland, Massachusetts, Nevada, Dakota Północna, Ohio, Dakota Południowa, Waszyngton
 • Mniej niż 6 miesięcy: Kalifornia, Delaware, Missisipi, Montana ,Nebraska (dla LLC), Karolina Północna
 • Mniej niż 12 miesięcy: Nowy Jork, Wirginia Zachodnia

Uwaga: Alabama, Alaska, Kolorado, Kentucky, Minnesota, Pensylwania, Teksas, Utah i Wirginia nie wymagają certyfikatu stałego dla LLC.

Co dalej

Zakładam, że złożyłeś zaświadczenie o dobrej reputacji nie bez powodu. Może to być wszystko z listy omówionej powyżej-otwarcie konta bankowego firmy, ubieganie się o pożyczkę biznesową lub odnowienie licencji biznesowej.

Oczywiście następnym krokiem po uzyskaniu certyfikatu dobrej kondycji powinno być rozważenie, dlaczego w ogóle go potrzebujesz. 

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt biznesowy, na przykład, będziesz musiał złożyć dokument, wraz z innymi wymaganymi dokumentami, do banku. Podobnie, jeśli chcesz sprzedać firmę, musisz pokazać certyfikat potencjalnym nabywcom, udowadniając, że jesteś rzeczywiście legalną firmą, która przestrzega prawa.

Chcesz dowiedzieć się więcej o prowadzeniu firmy? Sprawdź te przewodniki Quicksprout:

 • https://www.quicksprout.com/how-to-write-a-business-plan-for-your-startup/
 • https://www.quicksprout.com/social-media-for-small-business/
Total
0
Shares
Related Posts

Najlepsze usługi LLC

LLC tworzy separację między osobą fizyczną a ich przedsiębiorstwami z punktu widzenia odpowiedzialności. Właściciele spółki z ograniczoną odpowiedzialnością…