Przewodnik dla początkujących do struktury biznesu

Budowanie firmy może być niezwykle ekscytujące-dopóki nie trafisz do części prawnej.

Rozpoczynając działalność gospodarczą, musisz podjąć monumentalną decyzję o wyborze struktury biznesowej. To tutaj decydujesz o rodzaju struktury prawnej, którą chcesz dla swojej firmy, która określa również podatek, który płacisz i sposób płacenia.

Wpłynie to na ilość dokumentów, które Twoja firma musi wykonać, zakres odpowiedzialności i zdolność do zbierania pieniędzy.

Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz MBA, aby to zrozumieć. Sprawy są bardzo proste, gdy są właściwie wyjaśnione. Czytaj dalej, jak dekoduję podstawowe podstawy struktury biznesowej, wraz z kilkoma przydatnymi narzędziami i wskazówkami, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

Co To jest struktura biznesowa?

Firma o strukturze wskazuje strukturę organizacji, ponieważ jest ona uznawana w danej jurysdykcji.

Wybór struktury biznesowej tworzy uznanie prawne dla Twojego handlu, gdzie staje się kluczowym wyznacznikiem działań, które Twoja firma może podjąć, w tym pozyskiwania kapitału, płacenia podatków i odpowiedzialności za zobowiązania firmy.

Twoja struktura biznesowa spływa do kilku czynników, które są nieodłączną częścią prowadzenia firmy. Oprócz informacji o dokumentacji prawnej, której potrzebujesz, wyjaśnia również wysokość podatków, które Twoja organizacja zawdzięcza agencjom podatkowym. Co ważniejsze, decyduje o zakresie twoich zobowiązań w imieniu firmy.

Właśnie dlatego przed wyborem struktury prawnej należy dokładnie rozważyć swoje potrzeby i cele oraz zrozumieć cechy każdej struktury biznesowej.

Podstawy struktur biznesowych

W sekcji, będę szczegółowo podstawy wspólnych struktur biznesowych. Na koniec, mam nadzieję, że będziesz miał uczciwe wyobrażenie o tym, która opcja byłaby dla ciebie bardziej odpowiednia.

Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

Jednoosobowa działalność gospodarcza jest najprostszą strukturą biznesową, obejmującą jedną osobę, która jest właścicielem i operatorem przedsiębiorstwa. Każda organizacja, która nie jest zarejestrowana w inny sposób, jest uważana za jednoosobową działalność gospodarczą.

Na przykład, jeśli robisz i sprzedajesz biżuterię na Amazon i swojej stronie internetowej, jesteś jedynym właścicielem. Jeśli więc planujesz pracować sam i chcesz mieć całkowitą kontrolę nad operacjami, to jest to idealne rozwiązanie.

Ale to nie znaczy, że nie ma żadnych zobowiązań prawnych. Musisz dowiedzieć się licencje, pozwolenia, i obręcze regulacyjne w zależności od branży.

Jednoosobowa działalność gospodarcza jest atrakcyjna dla celów podatkowych, ponieważ wszystkie dochody i wydatki z działalności są zawarte w zeznaniu podatkowym od osób fizycznych, formularz 1040. Twoje zyski i straty są następnie zapisywane na formularzu o nazwie Schedule C, który wypełnisz za pomocą swojego 1040.

Stąd “dolna kwota” jest przenoszona do osobistego zeznania podatkowego. Należy również złożyć harmonogram SE z formularza 1040.

Wskaźniki Jednoosobowej Działalności Gospodarczej

 • Jest stosunkowo niedrogi-pod warunkiem, że nie musisz składać dokumentów DBA (Doing Business As).
 • Będąc” przelotowym ” podmiotem podatkowym, w którym wszystkie zyski i straty przychodzą bezpośrednio do ciebie (właściciela), płacenie podatków jest stosunkowo łatwe.
 • Możesz mieć pracowników, jeśli chcesz. Będzie to jednak nieco skomplikować podatki.
 • Zbieranie pieniędzy i uzyskanie kredytu dla małych firm będzie trudne.
 • Musisz wziąć pełną odpowiedzialność za długi i zobowiązania swojej firmy.

Partnerstwo

Gdy Twoja firma jest własnością i jest zarządzana przez dwie lub więcej osób, staje się spółką partnerską. Ogólnie rzecz biorąc, spółki osobowe mogą być dwojakiego rodzaju: spółki jawne i spółki komandytowe.

Gdy jesteś częścią spółki jawnej, ty i inni Wspólnicy w spółce przejmujecie pełną odpowiedzialność za długi i inne zobowiązania firmy.

W spółce komandytowej są Wspólnicy generalni i komandytariusze. Podczas gdy Wspólnicy Generalni prowadzą działalność i są osobiście odpowiedzialni za partnerstwo, Wspólnicy komandytowi są wyłącznie inwestorami. Limited partners nie mają kontroli nad spółką i nie mają tych samych zobowiązań co general partners.

Wyjaśnijmy to na przykładzie sprzedaży biżuterii na Amazon.

Jeśli sprowadzisz swojego najlepszego przyjaciela, który jest równie dobry jak ty w tworzeniu biżuterii, nie będziesz już jednoosobową firmą-Twoja firma jest teraz partnerstwem.

Jeśli chodzi o podatki, partnerstwa mają to stosunkowo łatwe. Firma partnerska nie jest zobowiązana do płacenia podatku od swoich dochodów i jest uważana za podmiot przechodni, w którym wszelkie zyski lub straty są rozszerzane na poszczególnych partnerów. W sezonie podatkowym Spółka składa zeznanie podatkowe (formularz 1065), aby zgłosić swoje dochody i straty do urzędu skarbowego.

Dodatkowo każdy partner musi zgłosić swój udział w przychodach i stratach zgodnie z harmonogramem K-1 formularza 1065.

Wskazówki Dotyczące Partnerstwa

 • Musi istnieć oficjalna umowa partnerska między partnerami.
 • Spółka osobowa jest podmiotem podatkowym przechodnim, w którym wszystkie zyski i straty “przechodzą” na wspólników.
 • Partnerzy muszą być sobie wierni i mieć relacje oparte na zaufaniu.
 • Możliwe jest jednorazowe partnerstwo zwane joint venture. W takim przypadku współpracujesz z innymi osobami w ramach jednego konkretnego projektu.

Korporacje

Korporacja jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy ludzie myślą o strukturze biznesowej. Ma złożoną strukturę prawną obejmującą akcjonariuszy, co sprawia, że wymogi podatkowe są bardziej skomplikowane i rygorystyczne.

Istnieją trzy różne typy korporacji: C-Corp, S-Corp i B-Corp. każdy typ ma swój własny zestaw odrębnych cech.

C Corporation lub C-Corp odnosi się do struktury, w której wszyscy akcjonariusze łączą fundusze w zamian za akcje w nowo utworzonej firmie. Jest niezależnym podmiotem podatkowym w oczach urzędu skarbowego, co oznacza, że może składać podatki w swojej nazwie i będzie otrzymywać odliczenia podatkowe.

Ta struktura biznesowa ma unikalną sytuację podwójnego opodatkowania. Oprócz korporacji płacącej podatek dochodowy od osób prawnych na poziomie federalnym i stanowym, jej właściciele muszą płacić podatek dochodowy od osób fizycznych od wszelkich zarobków, które otrzymują od firmy.

S Corporation lub S-Corp jest podobny do C-Corp z wyjątkiem aspektu podatkowego. W S-Corp wszystkie dochody i straty są przekazywane akcjonariuszom i uwzględniane w ich indywidualnych zeznaniach podatkowych. W związku z tym istnieje tylko jedna warstwa podatku federalnego, którą właściciele muszą zapłacić.

Innymi słowy, możesz zabrać swoją część zysku do domu bez odliczania udziału korporacji w podatku—coś ważnego w przypadku korpusu C.

To powiedziawszy, stanie się S-Corp nie jest łatwe. Musisz skonfigurować swoją firmę jako korporację w swoim stanie, a następnie poprosić o status S-Corp (formularz 2553).

B Corporation lub B-Corp oznacza po prostu benefit corporation. Może to być realna struktura biznesowa, jeśli Twoja firma ma dedykowaną misję społeczną, z wbudowaną dobrą przyczyną, którą planujesz kontynuować w miarę rozwoju firmy.

B-Corp to zwykły C-Corp, który został zweryfikowany i zatwierdzony do statusu B-Corp. Wiele osób woli być B-Corp niż non-profit ze względu na warunki własności. W przypadku organizacji non-profit nie ma właścicieli ani akcjonariuszy, podczas gdy w przypadku B-Corp nadal są akcjonariusze, którzy faktycznie są właścicielami firmy.

Wskaźniki Korporacyjne

 • Korporacje oferują wyższą ochronę aktywów osobistych, ponieważ odpowiedzialność jest w większości ograniczona.
 • Istnieje większy potencjał do pozyskania kapitału.
 • Podatki od osób prawnych są składane oddzielnie od podatków osobistych, dzięki czemu firma kwalifikuje się do ulg podatkowych od osób prawnych.
 • Korporacje są trudniejsze do założenia.
 • Tradycyjny C-Corp ma czynnik podwójnego opodatkowania.
 • B-Korporacje muszą mieć misję społeczną i wymagać lustracji, aby otrzymać status.

Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub LLC łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Zyskujesz elastyczność partnerstwa z ochroną odpowiedzialności korporacji. Zyski i straty przechodzą na właścicieli i są zawarte w ich osobistych zeznaniach podatkowych.

LLC jest podobny do S-Corp-ale z większą ilością atrakcji.

Oferuje połączenie ograniczenia odpowiedzialności prawnej i korzystnego traktowania podatkowego dla zysku i jego przeniesienia. Możesz mieć tylu akcjonariuszy LLC, CO S-Corp, który ma limit 100. To nowa forma podmiotu prawnego, która bardzo się różni w zależności od stanu. Jako takie, celowość i korzyści z tworzenia tej struktury biznesowej również się różnią.

Wskazówki Dla Spółek Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

 • Założenie LLC jest bardziej złożone, ponieważ musisz przestrzegać rygorystycznych zasad i przepisów.
 • LLC zapewniają właścicielowi ochronę majątku osobistego. Jeśli zostaną pozwani, mogą ścigać tylko aktywa biznesowe, a nie własność osobistą lub pieniądze.
 • LLC jest podatnikiem przejściowym dla federalnych podatków dochodowych i korzysta z większych zachęt podatkowych.
 • LLC jest dobrą alternatywą dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Z wyjątkiem Massachusetts, możesz utworzyć jednoosobową spółkę z o. o.

3 narzędzia ułatwiające rozpoczęcie działalności

Zakładam, że planujesz założyć firmę. Gratulacje!

Jednocześnie musisz być przygotowany na niekończące się formalności, pomoc prawną i kilka innych kroków, aby rozpocząć działalność. Sprawdź nasz przewodnik po zakupach, aby uzyskać szczegółowe recenzje najlepszych usług tworzenia firm 11 już dziś. Poniżej wymieniłem trzy najlepsze usługi tworzenia biznesu, które mogą wykonać całą ciężką pracę za Ciebie, niezależnie od tego, czy chcesz utworzyć jednoosobową LLC, wieloosobową S-Corp, partnerstwo lub organizację non-profit.

Rocket Lawyer

Rocket Prawnik stara się zapewnić przeciętnemu człowiekowi rzetelną obsługę prawną bez rozbijania banku, a to zapewnia.

Rejestracja w tej usłudze daje dostęp do doświadczonych prawników, którzy mogą odpowiedzieć na wszystkie pytania prawne w ciągu kilku minut. Ponadto posiada katalog prawników, który natychmiast łączy cię z ekspertem w określonym temacie prawnym z wybranego stanu, aby uzyskać najlepsze możliwe wskazówki.

Co więcej, możesz skontaktować się z przydzielonym prawnikiem, kiedy tylko chcesz, podczas procesu rejestracji firmy za pośrednictwem połączenia telefonicznego, poczty lub czatu. Fakt, że otrzymujesz opiekę po uruchomieniu to kolejna trudna do przeoczenia korzyść.

LegalZoom

LegalZoom to jedna z najpopularniejszych usług tworzenia firm, która oferuje kompleksową pomoc prawną we wszystkich 50 stanach USA.

Ma jedną z najbardziej rozbudowanych list ofert usług, które są dostosowane do wymagań biznesowych. Jesteś bezpośrednio sparowany z prawnikami, którzy mogą udzielić spersonalizowanych porad związanych z Twoją strukturą biznesową.

Ponadto LegalZoom oferuje różne usługi, takie jak uzyskiwanie zezwoleń sprzedawcy, licencji biznesowych, EIN, Państwowego identyfikatora podatkowego i wniosków 501(c)(3).

ZenBusiness

ZenBusiness jest szybki, niezawodny i różnorodny. Pochodzi z szerokiej gamy ofert, które obejmują usługi inkorporacji, usługi LLC, Usługi zarejestrowanych agentów i DBA.

Jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs, co czyni go odpowiednim dla początkujących. Jednak jego największym USP jest prawdopodobnie bezproblemowa gwarancja, która obejmuje dwie poprawki do rocznych korporacyjnych raportów rocznych.

Innym powodem, dla którego lubię ZenBusiness jest jego przystępność. Punkt cenowy 39 i bezpłatny rok obsługi zarejestrowanego agenta i oceny księgowości—oprócz rejestracji-sprawiają, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

3 sztuczki dla decydowania o najlepszej strukturze biznesowej dla Ciebie

Nie zawsze jest łatwo zdecydować, która struktura będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie, zwłaszcza, że istnieje kilka czynników do rozważenia.

Zastanów się, jak złożona i elastyczna ma być Twoja firma

Jak wspomniano wcześniej, nic nie jest prostsze niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zarejestrować swoje imię i nazwisko, założyć firmę, raportować zyski i płacić

Partnerstwa potrzebują podpisanej umowy, która jasno określa role każdego partnera, wraz z ich procentami zysków. Spośród nich korporacje I LLC są bardziej złożone, ponieważ mają różne wymagania sprawozdawcze od rządów stanowych i federalnych.

Jeśli chodzi o elastyczność, struktura Twojej firmy powinna odzwierciedlać rodzaj wzrostu, który przewidujesz dla swojej firmy. Przyjrzyj się uważnie swojemu biznes planowi, w którym wspomniałeś o swoich długoterminowych celach. Wybierz strukturę, która najlepiej pasuje do tych celów.

Pomyśl o podatkach, licencjach i pozwoleniach

Właściciele i wyłączni właściciele LLC są zobowiązani do zapłaty podatku od zysku uznawanego za dochód osobisty na koniec roku. Z drugiej strony właściciele korporacji muszą składać deklaracje podatkowe tylko w imieniu korporacji, a także wszystkich swoich osobistych zwrotów za pośrednictwem firmy za określony rok.

Osoby w spółce osobowej mogą również ubiegać się o swój udział w zyskach jako dochód osobisty.

Oprócz podatków, należy również pamiętać, czy potrzebujesz konkretnych licencji i zezwoleń do działania. Zależy to od rodzaju działalności i działalności, w którą się angażujesz, co prowadzi do uzyskania licencji na poziomie lokalnym, stanowym i federalnym.

Dlatego przed rozpoczęciem działalności najlepiej jest ustalić obowiązujące przepisy dotyczące licencji i zezwoleń.

Poznaj poziom kontroli, który chcesz dać

Jeśli ważna jest dla ciebie wyłączna Kontrola Twojej działalności biznesowej, wybór jaśniejszego statku lub LLC jest najlepszym wyborem. Ponadto, można również negocjować tę kontrolę podczas tworzenia umowy partnerskiej.

Nie jest to jednak możliwe w przypadku korporacji. Ta struktura biznesowa jest skonstruowana tak, aby Rada Dyrektorów była odpowiedzialna za podejmowanie wszystkich głównych decyzji. Możesz oczywiście mieć jedną osobę kontrolującą korporację w momencie jej powstania, ale wraz z rozwojem, będzie ona musiała prowadzić działalność jako jednostka kierowana przez Zarząd.

Co dalej

Gdy zerujesz na strukturę biznesową swojej firmy, to wszystko działa stamtąd.

Zacznij od zarejestrowania się w niezawodnej usłudze tworzenia biznesu, aby złożyć niezbędną dokumentację. Gdy firma została utworzona, można następnie skupić swoje wysiłki na coraz więcej biznesu.

Oto kilka przewodników QuickSprout, które zapewnią sukces Twojej firmy:

 • Jak założyć firmę w 24 krokach
 • Jak napisać biznesplan dla startupu
 • 7 Najlepszych Usług Prawnych Online-Recenzja 2021
Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts