Przewodnik dla początkujących, aby zrozumieć, jak działają podatki LLC

Więc chcesz założyć spółkę LLC lub już ją masz. Ale czujesz się zniechęcony pomysłem płacenia własnych podatków.

Nie martw się, rozumiemy. Jest to powszechne uczucie wśród przedsiębiorców być przytłoczony na myśl o robi podatki na własną rękę. Gdy pracujesz dla siebie i masz własne firmy, cała odpowiedzialność spoczywa na ty robić rzeczy legalnie, albo ponieść konsekwencje. 

Ale nie pozwól, aby strach przed odkryciem podatków LLC powstrzymał cię przed kontynuowaniem działalności. Wyobraź sobie, że jesteś w stanie zrozumieć, co musisz wiedzieć o podatkach LLC i nieustraszenie wkraczać w twoją firmę. Brzmi świetnie, prawda? 

Pomożemy Ci się tam dostać. Zebraliśmy ten przewodnik dla początkujących, aby zrozumieć, jak działają podatki LLC, abyś mógł pozbyć się swoich obaw, przejść do sedna i dowiedzieć się, jak prawidłowo rozliczać podatki, aby Twoja firma mogła się rozwijać.

Jakie są podatki LLC?

Jeśli patrzysz na założenie małej firmy, szanse są dobre, zaczniesz od LLC. 

LLC oznacza “limited liability corporation”, a ten rodzaj działalności jest jak korporacja na poziomie stanowym, ale jest opodatkowany bardziej jak partnerstwo lub jednoosobowa działalność na poziomie federalnym. 

Oznacza to, że LLC nie płaci podatków od dochodów z działalności. Zamiast tego członkowie LLC płacą podatki od udziału w zyskach LLC-to znaczy dochód pozostały po odliczeniu kosztów biznesowych. Wszyscy członkowie LLC są również odpowiedzialni za płacenie podatku dochodowego od wszelkich pieniędzy uzyskanych od LLC, a także są odpowiedzialni za własne podatki od samozatrudnienia. 

Różne rodzaje LLC mają różne zasady podatkowe. Podzielimy się więcej na ten temat poniżej wraz z innymi informacjami, których nauczysz się rozumieć swoje podatki LLC.

Podstawy podatków LLC

Chociaż podatki LLC mogą wydawać się ciemną chmurą nad twoją głową, która zawsze zbliża się, gdy przejdziesz przez niektóre podstawy, nie będą wydawać się tak przerażające. 

W tej sekcji omówimy podstawy podatków LLC, co musisz zrobić dla konkretnego typu LLC, co zrobić, jeśli masz pracowników i co robisz, jeśli mieszkasz w stanie z podatkiem od sprzedaży.

Dla Jednoczłonowych LLC

Jednoosobowe LLC są uważane przez IRS za podmioty zlekceważone. Oznacza to, że LLC nie musi składać oddzielnego zeznania podatkowego w celu zgłoszenia wszelkich uzyskanych dochodów i wydatków. Zamiast tego zgłosisz swoje dochody i wydatki podobne do jedynego właściciela, za pośrednictwem aneksu, do osobistego formularza 1040 zeznanie podatkowe o nazwie harmonogram C. Aby wypełnić ten formularz, potrzebujesz Oświadczenia o dochodach LLC, a także dokumentacji finansowej i dowodu otrzymania odliczeń, które chcesz podjąć dla swojej firmy. 

W większości państw proces ten jest taki sam zarówno na szczeblu stanowym, jak i lokalnym. Oznacza to, że ktoś z LLC w Kalifornii zgłosi dochód z działalności zarówno na osobistych zeznaniach podatkowych federalnych, jak i stanowych. Dochód ten będzie opodatkowany według stawki podatkowej odpowiadającej Federalnej stawce podatku dochodowego, a także stanowej i lokalnej dla stanu, w którym założyłeś swoją LLC. 

Zauważ, że w niektórych stanach musisz zapłacić oddzielny roczny podatek LLC. Dla Kalifornii ta kwota podatku wynosi 800 USD. Możesz również być zobowiązany do uiszczenia opłaty, jeśli twoja LLC zarabia więcej niż pewna ilość pieniędzy (w Kalifornii jest to, jeśli zarabiasz więcej niż $250,000).

Dla Wielu Członków LLC

Wieloosobowe LLC są jednostkami “przelotowymi”. Oznacza to, że zarówno zyski, jak i straty firmy są prowadzone przez właścicieli LLC. 

Podobnie jak w przypadku jednoosobowych LLC, wieloosobowe LLC nie muszą płacić własnych podatków. Przeciwnie, każdy członek LLC płaci podatki od dochodów firmy, które odpowiadają kwocie własności, którą mają w LLC. 

Jeśli masz LLC z dwoma członkami, każdy członek twojej LLC jest odpowiedzialny za płacenie podatków od połowy dochodów firmy. Nie tylko każdy członek płaci połowę, ale każdy członek dostaje połowę odliczeń podatkowych i kredytów. 

Podatki dla wieloosobowej LLC są podobne do partnerstwa. 

W przypadku tego typu LLC musisz złożyć określone formularze podatkowe, w tym Formularz 1065. Jest to Formularz Zwrotu dochodów z partnerstwa i musi być złożony w urzędzie skarbowym każdego roku. Aby złożyć ten formularz, potrzebujesz następujących rzeczy: 

 • Rachunek zysków i strat
 • Wykaz wszystkich wydatków podlegających odliczeniu
 • Bilans przedstawiający początek i koniec roku 

Ponadto każdy właściciel w wieloosobowej LLC musi wypełnić harmonogram K-1 przed marcem 15. Ten formularz pokazuje udział każdego właściciela w dochodach, stratach, kredytach i odliczeniach LLC z poprzedniego roku. Harmonogram K-1 każdego członka jest częścią ich osobistego zeznania podatkowego i musi być złożony z tym.

Dla zgłoszenia LLC jako korporacja C

W niektórych przypadkach LLC mogą obniżyć swoje rachunki podatkowe, decydując się na opodatkowanie jako korporacja. 

Jeśli to brzmi jak ty, rozważ wypełnienie formularza 8832, który pozwala IRS opodatkować Cię jako korporację C.

Co to dokładnie oznacza?

Oznacza to, że w przeciwieństwie do tego, jak rzeczy działają w powyższych sytuacjach (gdzie dochody i wydatki LLC są składane za pośrednictwem osobistych deklaracji podatkowych członków), właściciel (- i) musi złożyć oddzielne zeznanie podatkowe, które opodatkowuje właścicieli oddzielnie od firmy. Ten formularz To formularz 1120. 

Aby złożyć ten formularz, potrzebujesz następujących informacji finansowych: 

 • Rachunek zysków i strat
 • Wykaz wszystkich wydatków podlegających odliczeniu
 • Bilans przedstawiający początek i koniec roku

Do składania wniosków LLC jako korporacja S

Status LLC korporacji S jest taki sam jak standardowa LLC, ponieważ pozwala korporacjom przekazywać wszelkie dochody i odliczenia właścicielom na ich osobistych zeznaniach podatkowych. 

W przeciwieństwie do jednoosobowych właścicieli i spółek osobowych, które muszą płacić podatek od samozatrudnienia od 100% profili biznesowych, składając dokumenty dla korporacji S, właściciele s corp płacą podatki od samozatrudnienia tylko od osobistego wynagrodzenia od LLC. 

Dokumenty wymagane do tego to Formularz 1120S, zeznanie podatku dochodowego USA dla korporacji S. Ponadto każdy właściciel będzie musiał zgłosić swój udział w przychodach firmy zgodnie z harmonogramem K-1 i złożyć go wraz z osobistym zeznaniem podatkowym.

Dla LLC Z Pracownikami

Jeśli jesteś LLC z pracownikami, musisz zbierać i płacić podatki od wynagrodzeń. 

Podatki wchodzące w skład podatków od wynagrodzeń to:

 • Ubezpieczenia społeczne
 • Medicare
 • Bezrobocie 

Pracodawcy są odpowiedzialni za płacenie podatków od bezrobocia, a zarówno pracownicy, jak i pracodawcy płacą ubezpieczenia społeczne i Medicare. Obowiązkiem LLC jest wstrzymanie podatków z tytułu ubezpieczeń społecznych i Medicare, a także podatków dochodowych od wypłaty każdego pracownika. 

Aby obliczyć podatek od wynagrodzeń, użyj formularza 940 i formularza 941. Formularz 940 jest formularzem rocznym, a formularz 941 kwartalnym. 

Podatki Od Samozatrudnienia

Ponieważ członkowie LLC nie są uważani za pracowników, możesz płacić podatki od samozatrudnienia. Podatki te są Social security i Medicare podatki.

Podatek od samozatrudnienia wynosi 15,3% i obejmuje: 

 • 12.4% podatek od ubezpieczeń społecznych (jeśli twoja LLC nadrabia $ 137,700)
 • 2,9% podatku Medicare od wszystkich zarobionych pieniędzy
 • 0.9% Medicare surtax na wszelkie pieniądze zarobione powyżej $200,000 

Harmonogram SE to Formularz, którego potrzebujesz, aby wypełnić podatki od samozatrudnienia.

Podatek Od Sprzedaży

Czy Twoja LLC sprzedaje towary i / lub usługi podlegające opodatkowaniu? Jeśli tak, to powinieneś pobrać podatek od sprzedaży od swoich klientów i zapłacić podatek od sprzedaży. 

Zasady dotyczące podatku od sprzedaży różnią się w zależności od stanu, więc pamiętaj, aby sprawdzić, co musisz zrobić dla stanu, w którym znajduje się Twoja LLC.

2 narzędzia do poprawy podatków LLC

Gdy dowiesz się więcej o podatkach LLC, może się okazać, że potrzebujesz większej pomocy w ich wypełnieniu. I nie obwiniamy cię. Robienie podatków LLC w 100% na własną rękę jest rzeczą do podjęcia i szczerze mówiąc, nie zalecamy tego. 

Istnieją pewne narzędzia, które mogą pomóc w uproszczeniu podatków LLC, a to również zwiększy szanse na ich prawidłowe wykonanie, co oznacza mniej pracy dla Ciebie i brak grzywien lub opłat. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o dwóch najlepszych narzędziach, których uważamy, że powinieneś użyć, aby Twoje podatki LLC były mniej stresujące. 

Oprogramowanie Podatkowe

Ponieważ sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych jest prawem, sugerujemy, abyś zrobił wszystko, co w twojej mocy, aby prawidłowo sporządzić zeznania podatkowe. 

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że podatki są wykonywane prawidłowo jest za pomocą oprogramowania podatkowego. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o oprogramowanie podatkowe, i zgadujemy, że słyszałeś o niektórych z najlepszych, w tym TurboTax i H&R Block. 

Decydując się na korzystanie z oprogramowania podatkowego nie tylko pomaga poprowadzić Cię przez skomplikowany proces rozliczania podatków, ale także oszczędza czas. A jeśli wybierzesz to zamiast zatrudniania księgowego, zaoszczędzisz też pieniądze. 

Opcje oprogramowania podatkowego są świetne, a każdy z nich oferuje różne funkcje, które działają dla różnych osób i firm. 

Oprogramowanie podatkowe, które pochodzi z naszą najwyższą aprobatą jest H & R Block. To oprogramowanie podatkowe działa najlepiej dla większości LLC, ponieważ ma oprogramowanie, które jest specyficzne dla małych firm, które są w różnych sytuacjach podatkowych. 

H & R Block pomaga przejść przez często złożone sytuacje podatkowe, które pojawiają się w przypadku LLC i ma możliwość uaktualnienia do pakietów, które zapewniają większą pomoc od tax pro. 

Istnieje kilka różnych opcji pakietów dla oprogramowania podatkowego H & R Block.

Jeśli nie masz pewności, który Pakiet jest dla Ciebie odpowiedni, H&R oferuje quiz online, który możesz wypełnić, aby pomóc w określeniu odpowiedniego programu podatkowego.

Księgowy

Chociaż jest to bardziej kosztowna opcja, księgowi są świetni dla właścicieli LLC, którzy chcą mieć jak najmniej wspólnego ze swoimi podatkami. A jeśli to ty, nie mamy osądu. Niektórzy ludzie są w porządku z podatków, a niektórzy wolą płacić komuś innemu, aby je zrobić. 

Jeśli jesteś tym ostatnim, To chcesz zatrudnić księgowego. Ta osoba będzie potrzebowała informacji finansowych Twojej firmy i przejdzie proces składania podatków za Ciebie. 

Cena księgowych różni się w zależności od stanu, a także zależy od konkretnego rodzaju LLC, którą posiadasz. Aby znaleźć najlepszego księgowego dla Twojej LLC, zastanów się nad zapytaniem kolegów, których używają do swoich podatków.

3 sztuczki dla podatków LLC

Chcesz ułatwić podatki LLC? Tak myśleliśmy. Nikt nie lubi radzić sobie z szalenie skomplikowanymi podatkami.

Aby pomóc ci w tym procesie, oto trzy sztuczki.

Śledź odliczenia

Potrącenia odnoszą się do pewnych wydatków, które można odpisać na podatkach LLC. Różne dostępne odliczenia lub odpisy będą się różnić w zależności od rodzaju działalności, ale oto niektóre z najczęstszych.

Koszty najmu

Jeśli wynajmujesz biuro lub powierzchnię handlową dla swojej LLC, możesz odliczyć, ile płacisz w czynszu. Lub, jeśli prowadzisz swoją LLC z domu, możesz odpisać procent miesięcznego czynszu dla swojej firmy. 

Ubezpieczenia

W zależności od prowadzonej działalności, możesz potrzebować ubezpieczenia. A to ubezpieczenie można odliczyć jako koszt biznesowy. 

Wydatki zawodowe

Jeśli twoja LLC wymaga konkretnych licencji, rozwoju zawodowego, konferencji, książek i innych, możesz odliczyć te wydatki. 

Podróże

Jeśli twoja LLC wymaga podróży do pracy, możesz odpisać koszty podróży związane z biznesem.

Zwróć uwagę na terminy

Jeśli chodzi o podatki LLC, nie chcesz mieszać z terminami. Chociaż standardowy termin zwrotu podatku jest Kwiecień 15, mogą być inne daty dla innych form, które trzeba zwrócić uwagę na.

Zatrudnimy księgowego

Jeśli czujesz się całkowicie przytłoczony i czujesz, że nie ma możliwości samodzielnego rozliczania podatków LLC, rozważ koszt księgowego. Dodatkowo możesz to odpisać jako wydatek biznesowy, więc jest dodatkowy bonus.

Co dalej

Teraz z lepszym pomysłem na podatki LLC pod twoim pasem, możesz czuć się pewniej o pójściu do przodu z LLC. 

Niezależnie od tego, jakiego typu masz LLC, sugerujemy, abyś miał stronę internetową, która pozwala Twoim klientom lub klientom głębiej przyjrzeć się temu, co robisz. 

Aby uruchomić witrynę, zalecamy przeczytanie tego artykułu o tym, jak kupić nazwę domeny. To jest to, co ludzie będą wpisywać w swoim pasku wyszukiwania, aby dostać się do twojej witryny i wymaga zakupu. 

Oprócz tego będziesz potrzebował planu hostingowego, który pozwoli Twojej witrynie usiąść w Internecie. Przeprowadziliśmy wiele badań, aby dojść do wniosku, że naszym zdaniem są najlepsze dedykowane plany hostingowe, które możesz zobaczyć tutaj. 

Total
0
Shares
Related Posts