Jak założyć firmę zajmującą się pielęgnacją psów

Jako certyfikowany groomer dla psów możesz zrobić więcej ze swoimi talentami niż praca w firmie pielęgnacyjnej lub sklepie zoologicznym.

W rzeczywistości możesz chcieć rozpocząć własną działalność w zakresie pielęgnacji psów!

Rozpoczęcie działalności pielęgnacji psów wiąże się z wyzwaniami, przed którymi stoi każda firma, ale początkowa konfiguracja może być najbardziej myląca.

Następnie możesz dostosować swoją firmę do swoich potrzeb i stworzyć życie i biznes, o którym zawsze marzyłeś.

Ten przewodnik rozbija proces rozpoczynania firmy pielęgnacji psów, krok po kroku, aby dostać się na drodze do stania się odnoszącym sukcesy właścicielem firmy.

Łatwe Części rozpoczynania działalności w zakresie pielęgnacji psów

Jeśli planujesz rozpocząć działalność w zakresie pielęgnacji psów, prawdopodobnie jesteś już doskonałym fryzjerem dla psów-i to jest połowa sukcesu! Już wiesz, co robisz i jak uszczęśliwić rodziców psów. A kiedy uszczęśliwiasz właścicieli psów, łatwo jest uzyskać polecenia od lojalnych klientów, aby zdobyć nowy biznes. 

Powinieneś zauważyć, że rozpoczęcie działalności nie jest zbyt trudne, jeśli jesteś w obszarze niekonkurencyjnym, ponieważ zawsze istnieje potrzeba wykwalifikowanego ratownika dla psów, gdziekolwiek są psy.

Dodatkowo, większość państw nie wymaga obecnie pies groomer mieć profesjonalne szkolenia i licencji dla nich do prowadzenia działalności gospodarczej. Chociaż certyfikacja i licencjonowanie może pomóc odróżnić, nie mając ich zwykle nie powstrzyma cię od stania się biznesowym właścicielem psa groomera, co może skrócić czas potrzebny na rozpoczęcie pracy. Ważniejsze jest, aby mieć doświadczenie jako pies groomer, który daje umiejętności potrzebne do produkcji zadowolonych klientów.

Jeśli chodzi o zarządzanie firmą, oprogramowanie takie jak Gingr może znacznie ułatwić. Oprogramowanie dla zwierząt zajmuje się rezerwacją terminów, przetwarzaniem płatności, kartami zgłoszeniowymi dla zwierząt i innymi aspektami firmy zajmującej się pielęgnacją psów, które wymagają czasu od twoich usług. Groomers może skorzystać z funkcji Gingr za jedyne $80 miesięcznie.

Trudne części założenia firmy zajmującej się pielęgnacją psów

Opiekunowie psów mogą zacząć od małych i rozwijać swoje firmy, gdy zdobywają nowych klientów. Mimo to, nawet małe firmy nie są płynne. Po drodze możesz napotkać kilka przeszkód, a zrozumienie, czym są teraz, może pomóc ci przygotować się na nie podczas tego procesu.

Jak już wspomniałem, opiekunowie psów nie zawsze muszą mieć licencje zawodowe. Jednak potrzebują licencji biznesowych przez ich stan i, być może, ich lokalizacja. Licencje biznesowe zawierają dodatkowe opłaty i dokumenty, które musisz mieć przed rozpoczęciem działalności biznesowej. 

Kolejnym wyzwaniem są duże koszty uruchomienia, które mogą przejść do tego biznesu. Groomerzy psów używają wielu urządzeń, które mogą szybko się sumować, takich jak wanny, stoły do pielęgnacji, skrzynie, a nawet dedykowany pojazd. Bez finansowego gniazda jaj, aby dostać się z ziemi, może znaleźć się w znacznym długu, jak poruszać.

Dodatkowo groomerzy potrzebują ubezpieczenia, aby chronić swoją firmę i swoich klientów, a plany mogą być kosztowne. Jednak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie podlega negocjacji, ponieważ obejmuje Twoją firmę, jeśli pies zostanie ranny lub zgubiony podczas opieki. Może również chronić Twoją firmę, jeśli klient lub pracownik zostanie ugryziony lub zraniony przez agresywnego lub niespokojnego psa. Dodaj do tego ubezpieczenia nieruchomości, aby pokryć szkody spowodowane psami, naturą lub wypadkami, a wydatki szybko się sumują.

W Twoim najlepszym interesie jest sprawdzenie w swoim stanie wymaganego ubezpieczenia dla Twojej firmy. Agent ubezpieczeniowy może Ci w tym pomóc. Ale rozważ przekroczenie nagich minimów, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Twój plan powinien oferować wystarczającą ochronę dla klientów i firm.

Wreszcie, możesz mieć trudności ze znalezieniem godnych zaufania i wykwalifikowanych pracowników dla swojego zespołu. Nie każdy może być groomerem, a nie wszyscy doskonali groomerzy mają umiejętności ludzi, które zaspokajają potrzeby obsługi klienta. Znalezienie odpowiednich osób pasujących do Twojego zespołu to delikatna równowaga. 

Możesz spróbować oprogramowania rekrutacyjnego, aby zaoszczędzić czas na publikowaniu ofert pracy i sprawdzaniu kandydatów. Możesz zacząć od Recooty za darmo dla jednego otwartego miejsca pracy i publikowania na wielu tablicach zadań, skalując się do planu $49/miesiąc w miarę wzrostu.

Krok 1: Zaplanuj Swój Biznes

Planowanie jest, całkiem możliwe, najważniejszym krokiem, który podejmiesz podczas uruchamiania firmy, ponieważ nadaje ton wszystkim, co Twoja firma robi teraz iw przyszłości. Oto, co musisz zrobić, zanim te urocze szczeniaki trafią do Twoich drzwi.

Uzyskaj Certyfikat

Uzyskanie licencji lub certyfikatu nie zawsze jest wymagane, aby opiekunowie psów zaczęli przyjmować klientów. Jednak z pewnością nie zaszkodzi, zwłaszcza z biznesowego punktu widzenia. Pomyśl o tym: czy wolisz, aby twój pies odwiedził kogoś, kto ukończył program certyfikacji uwodzenia lub osobę bez poświadczeń do ich nazwiska, która mówi, że mogą pielęgnować psy?

Pierwszą opcją jest to, kogo prawdopodobnie wybierzesz. Twoi klienci wolą również, aby ich pies był w stanie udowodnić swoją wiedzę, a certyfikacja może pomóc. Certyfikacja jest szczególnie ważna, jeśli planujesz specjalizować się w konkretnych usługach, takich jak pielęgnacja na wystawy psów lub ras, takich jak psy o kręconych włosach.

National Dog Groomers Association of America (Ndgaa) wyznacza standardy w tej dziedzinie dzięki warsztatom i programowi certyfikacji, który jest uznawany w całym kraju. Członkowie mogą również korzystać z ubezpieczenia od Odpowiedzialności Zawodowej, programów rabatowych oraz pomocy podatkowej i prawnej.

Zidentyfikuj Swoich Klientów

Jakiego rodzaju klientów chcesz pozyskać? 

Niektóre groomers są otwarte do pielęgnacji wszelkiego rodzaju psów, podczas gdy inni wolą specjalizować się w małych ras, dużych ras, lub psów wystawowych. Mobilni opiekunowie zwierząt domowych zaspokajają potrzeby właścicieli, którzy nie mogą opuścić swoich domów lub pracować w różnych harmonogramach poza tradycyjnymi godzinami pracy. Salony dla psów są zazwyczaj dla klientów z najwyższej półki, którzy chcą zapłacić duże pieniądze, aby ich psiaki były rozpieszczane. 

Odkryj teraz swoją niszę, abyś mógł łatwiej kierować reklamy do swoich idealnych klientów, gdy będziesz gotowy do otwarcia.

Przybij usługi i ceny 

Ogólnie rzecz biorąc, groomers psów oferują kąpiel, usuwanie pcheł i kleszczy, wykończenia paznokci i fryzury. Niektórzy groomers dodać więcej off-beat usług, że właściciele psów szukać, jak de-matowanie, stylizacja włosów, szczotkowanie zębów, i zimowy płaszcz stripping.  

Po pierwsze, zastanów się, co wiesz, jak zrobić najlepiej. Zacznij od tych usług, które pokazują swoje umiejętności i sprawiają, że klienci są zadowoleni. Zawsze możesz rozszerzyć swoją ofertę później, gdy dowiesz się więcej lub dodasz nowych członków zespołu i masz większą bazę klientów z potrzebą tych usług.

Po określeniu usług zacznij analizować ceny. Sprawdź konkurencyjnych opiekunów psów w okolicy i wokół obszaru usług, aby zrozumieć, jakie są stawki. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę klientów docelowych; ci, którzy szukają miesięcznych wykończeń, nie będą skłonni płacić takich samych stawek, jak klienci zainteresowani wysokiej klasy pielęgnacją spa. 

Znajdź lokalizację

Opiekunowie psów mają kilka opcji lokalizacji do rozważenia, z których każda może odgrywać rolę w ich miesięcznych wydatkach i liczbie klientów, z którymi mogą sobie poradzić naraz. 

Podczas gdy mobilne samochody do pielęgnacji są niedrogie, łatwe do rozpoczęcia i wygodne dla klientów, zwykle mogą pomieścić tylko 2-3 psy na raz. Inne niedrogie, ale potencjalnie ograniczające rozmiar opcje obejmują prowadzenie firmy w salonie Wynajem powierzchni lub z domu.

Wynajem powierzchni w centrum handlowym lub ze striptizem może zaoferować więcej miejsca, ale będzie również droższy. Najcenniejszą opcją jest zakup własnej przestrzeni, ale może również zapewnić długoterminowe bezpieczeństwo i nieco większą kontrolę nad tym, jak prowadzisz swój biznes.

Porozmawiaj z pośrednikiem w Twojej okolicy, który specjalizuje się w Nieruchomościach Komercyjnych, aby pomóc ci w wyszukiwaniu.

Krok 2: Skonfiguruj Oprogramowanie Biznesowe

Od planowania spotkań do przyjmowania płatności, dużo więcej idzie do firmy pielęgnacji psów niż po prostu pielęgnacji psów. Oprogramowanie biznesowe zaprojektowane specjalnie dla firm skupionych na zwierzętach może usprawnić wszystkie dodatkowe zadania na talerzu, aby dać ci więcej czasu na zarabianie pieniędzy, robiąc to, co robisz najlepiej. 

Zapisz się na Gingr

Gingr jest kompleksowym oprogramowaniem dla firm zoologicznych, takich jak psie groomery. Groomerzy mogą korzystać z oprogramowania do ustawiania harmonogramów, zezwalania na rezerwację klientów online i przyjmowania płatności, w tym napiwków. Rodzice psów mogą nawet otrzymać kartę pet report opisującą wszystko, co zrobiłeś dla ich szczeniąt podczas ich pobytu.

Gingr zajmuje się również biznesową stroną rzeczy. Zarządzaj harmonogramami swoich pracowników, śledź zapasy za pomocą funkcji zarządzania sprzedażą detaliczną Gingr i korzystaj z automatycznych cen, które ułatwiają fakturowanie.

Wybierz odpowiedni Plan

Opiekunowie psów mogą wybierać spośród trzech planów Gingr zaczynających się od $80 / miesiąc, gdy są wypłacane rocznie. Dla większości groomerów Plan najniższego poziomu, Pet Spa / Train, powinien załatwić sprawę. Oferuje portal internetowy, automatyczne przypomnienia e-mail i SMS dla klientów, płatności kartą, zegar czasu pracy pracownika i planowanie spotkań.

Jedynym czasem trzeba zdecydować się na inny plan jest, jeśli planujesz zaoferować psa opieki lub wyżywienia usług oprócz usług grooming. Plany te dodają przedpłacone pakiety opieki dziennej dla klientów do rezerwacji i kalendarz zakwaterowania, aby wyświetlić rezerwacje klientów na pierwszy rzut oka.

Krok 3: Ustaw Legalnie Swoją Firmę

Twoja firma pielęgnacyjna ma teraz plan na przyjęcie futrzanych klientów. Ale zanim to zrobisz, istnieje kilka formalności, aby się znaleźć.

Wybierz strukturę firmy

Struktura biznesowa określa sposób działania firmy. Niektóre podmioty są łatwe do skonfigurowania, podczas gdy inne wymagają więcej formalności i planowania. Twoje opcje jako groomera dla psów obejmują:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza: Jest to najprostsza konfiguracja biznesowa. Jako jedyny właściciel możesz złożyć swoje podatki biznesowe i osobiste razem, korzystając z formularza podatkowego Schedule C, i nie będziesz musiał składać swojej firmy ze stanem. Jednak będziesz również osobiście odpowiedzialny za wszelkie długi biznesowe, które ponosisz, i uzyskanie pożyczek lub linii kredytowych dla Twojej firmy może być trudne. 
 • Partnerstwo: Jest to podobne do jednoosobowej działalności gospodarczej, ale z innym partnerem, który dzieli obowiązki biznesowe. Ty i twój partner będziecie odpowiedzialni za wszelkie długi biznesowe i podatki.
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC): LLC musi złożyć sprawę do Państwa. Jednak proces w większości państw jest prosty i niedrogi. LLC oddziela firmę od odpowiedzialności osobistej, co oznacza, że jeśli Twoja firma zostanie pozwana lub zaciągnie długi, nie będziesz osobiście odpowiedzialny za żadne połączenie pieniężne. LLC nadal może składać swoje podatki z osobistym zeznaniem podatkowym.
 • Korporacja: Istnieją dwa rodzaje korporacji: korporacja S i Korporacja C. Właściciele firm korporacyjnych nie są osobiście odpowiedzialni za długi biznesowe, ale te struktury biznesowe są bardziej skomplikowane w konfiguracji. Z korporacją C zazwyczaj kwalifikujesz się do więcej odliczeń podatkowych. Jednak konfiguracja może być kosztowna,a właściciele firm muszą składać podatki biznesowe oddzielnie od osobistych. Korporacja S umożliwia składanie harmonogramu C, dzięki czemu jest potencjalnie prostszym podmiotem niż korporacja C dla ratowników psów.

Ważne jest, aby skontaktować się z doświadczonym prawnikiem biznesowym przed wyborem podmiotu biznesowego. Pomogą Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojej firmy, a także zapewnią zgodność z lokalnymi przepisami. 

Uporządkuj Księgowość

Oddzielenie finansów osobistych i biznesowych jest idealne, gdy czas podatkowy toczy się wokół. Twoja firma pielęgnacyjna powinna mieć oddzielne konto bankowe do przyjmowania płatności i kupowania rzeczy dla Twojej firmy. BlueVine jest doskonały dla zupełnie nowych małych firm, ponieważ nie ma opłat miesięcznych i minimalnych depozytów.

Mówiąc o czasie podatkowym, rozważ zatrudnienie księgowego tak szybko, jak to możliwe. Księgowy doświadczony w podatkach biznesowych może pomóc w nawigacji ulg podatkowych, podatku od sprzedaży i innych niezbędnych aspektów finansowych prowadzenia działalności gospodarczej. 

Get Pet Groomer Insurance

Ubezpieczenie jest bardziej koniecznością niż opcją dla opiekunów zwierząt. Większość stanów wymaga, aby mieć, co najmniej, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla swojej firmy. Obejmuje to większość wypadków, które mogą wystąpić w Twojej firmie, takich jak pies gryzący Cię lub klient poślizgujący się na podłodze.

Jeśli planujesz zatrudnić pracowników, będziesz również potrzebować odszkodowania pracowniczego, które chroni pracowników, którzy cierpią z powodu urazu lub choroby w pracy. Ubezpieczenie nieruchomości jest również ważne, aby wziąć pod uwagę, ponieważ obejmuje zdarzenia pogodowe, kradzież i inne rzadkie zdarzenia, które mogą mieć długoterminowy wpływ na lokalizację firmy.

Krok 4: Skonfiguruj Sklep

Dzięki legalnej firmie, która jest już gotowa do pracy, możesz przejść do konfiguracji swojego miejsca pielęgnacji ze wszystkimi niezbędnymi elementami. 

Zakup narzędzi i sprzętu do pielęgnacji

Rozpoczęcie działalności związanej z pielęgnacją jest ważniejsze niż pakowanie wszystkiego, czego możesz nie potrzebować od razu. Zamiast tego zacznij od małych. W zależności od wielkości lokalizacji, możesz zacząć od tylko dwóch stołów do pielęgnacji i jednej wanny. Zawsze możesz skalować później; teraz chodzi o to, aby mieć podstawowe elementy, aby zacząć przyciągać klientów.

Jako groomer dla psów, następujące narzędzia i sprzęt to tylko niektóre z tego, czego możesz potrzebować, aby zacząć:

 • Sklep-środki czystości
 • Wanny
 • Stoły pielęgnacyjne
 • Skrzynie dla psów
 • Nożyce, Cążki, szczotki i grzebienie
 • Szampon i odżywka
 • Spraye zapachowe
 • Ręczniki
 • Suszarki do futer
 • Cążki do paznokci
 • Rękawiczki
 • Psie smakołyki 
 • Bandany i kokardki
 • Środki do czyszczenia uszu i zębów
 • Stół i krzesła do pokoju wypoczynkowego
 • Miejsca do siedzenia w poczekalni
 • Cennik

Skonfiguruj system telefoniczny

Posiadanie telefonu w Twojej lokalizacji jest niezbędne do komunikacji z klientem. Wielu groomerów dzwoni do klientów, gdy ich futrzani przyjaciele są gotowi na odbiór. Nawet jeśli masz oprogramowanie biznesowe, takie jak Gingr, do rezerwacji, wielu klientów nadal woli dzwonić w celu rezerwacji lub zmiany terminów lub zadawać pytania dotyczące cen lub usług. 

Ooma Office jest jednym z najbardziej przystępnych systemów telefonicznych dla małych firm, ale inne systemy telefoniczne biurowe mogą być również dobrymi opcjami dla Ciebie. 

Rozważ Rodzaje Płatności

Chociaż przyjmowanie gotówki jest najprostszym sposobem przyjmowania płatności, prawdopodobnie nie jest to najlepsze długoterminowe rozwiązanie dla Twojej firmy. Niektórzy klienci wolą dokonywać płatności kartą kredytową lub debetową za usługi, a nawet płacić za pośrednictwem aplikacji. Gingr może ułatwić przetwarzanie płatności dzięki płatnościom zbliżeniowym, automatycznym subskrypcjom i nie tylko.

Każda płatność dokonana przez twoich klientów za pośrednictwem systemu Gingr będzie również rejestrowana na ich kontach dla ich wygody. Przetwarzanie płatności jest dostępne w dowolnym planie Gingr. 

Krok 5: Promuj Swoją Firmę

Aby rozpocząć pozyskiwanie klientów przez drzwi, musisz promować swoją firmę i nadal ją promować, aby skalować swoją firmę pielęgnacyjną. 

Promuj Swój Biznes Lokalnie

Dla początkowego napływu klientów najlepiej zacząć lokalnie. Korzystaj z lokalnych źródeł reklamy, takich jak radio, gazeta lub reklamy pocztowe. Możesz także skonfigurować konto w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i YouTube, aby ludzie w Twojej okolicy mogli dowiedzieć się więcej o Tobie i udostępniać Twoje posty znajomym. 

Dodaj również swoją firmę pielęgnacyjną do lokalnych katalogów. Google Moja Firma jest jednym z najlepszych, pozwalając osobom szukającym groomera w Twojej okolicy łatwo cię znaleźć. Możesz również spróbować Foursquare, Yahoo! Lokalne, i Yelp.

Na koniec rozważ współpracę z innymi lokalnymi firmami w zakresie promocji krzyżowych. Na przykład możesz zapytać lokalną klinikę weterynaryjną, czy możesz oferować klientom swoje wizytówki. Możesz też zostawić ulotki, które dają właścicielom psów w klinice 10% zniżki na pierwszą wizytę w Twoim sklepie. 

Uruchom stronę internetową

Zrób obecność dla swojej firmy pielęgnacji online ze strony internetowej. Nie musi być skomplikowany, ale powinien zawierać podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe i cennik. 

Dodanie bloga do witryny może również zwiększyć ruch na stronie firmy poprzez optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). WordPress, Squarespace i Wix są jednymi z najlepszych kreatorów stron internetowych dla osób bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, które chcą szybko uruchomić swoją witrynę i bloga. 

Zdobądź Stałych Klientów

Sprawianie, że Obsługa klienta jest tak prosta, jak to możliwe, jest jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że wracają do ciebie. Korzystanie z Gingr może Ci w tym pomóc dzięki prostej rezerwacji, subskrypcji usług oraz automatycznym powiadomieniom i przypomnieniom.

Wykorzystaj swoją obecną bazę klientów, prosząc również o polecenia. Kiedy klient wysyła kogoś nowego na Twoją drogę, możesz zaoferować specjalną cenę na pierwszą wizytę lub bezpłatną usługę, taką jak wykończenia paznokci, aby zachęcić ich do przyjazdu. Dla Twojego obecnego klienta, zapewnij kuszącą zachętę, na przykład 25% zniżki na następną wizytę, aby podziękować mu za polecenie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts