Jak uzyskać EIN: kompletny przewodnik

Większość firm potrzebuje EIN do działania. Jeśli rozpoczynasz nową działalność, uzyskanie EIN powinno być na górze listy zadań.

Pomyśl o EIN jak numer ubezpieczenia społecznego – ale dla Twojej firmy.

Potrzebujesz numeru ubezpieczenia społecznego, aby wynająć lub kupić dom, znaleźć pracę i otworzyć osobiste konto bankowe. EINs są właśnie takie. Nie będziesz mógł zatrudniać pracowników, tworzyć określonych podmiotów ani otwierać firmowego konta czekowego bez EIN.

Na szczęście uzyskanie EIN jest stosunkowo proste. Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić, a nawet można uzyskać EIN za darmo.

Nie jesteś pewien, czy potrzebujesz EIN? Nie wiesz jak go zdobyć? Jesteś we właściwym miejscu. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o uzyskaniu EIN dla swojej firmy.

Co to jest EIN?

Skrót oznacza “numer identyfikacyjny pracodawcy” i jest rodzajem numeru identyfikacyjnego podatnika (NIP). Ein są wydawane przez IRS podmiotom gospodarczym, takim jak LLC i korporacje.

Głównym celem tych unikalnych dziewięciocyfrowych numerów jest sprawozdawczość podatkowa. Ale większość banków, firm obsługujących karty kredytowe i dostawców będzie wymagać, aby Twoja firma miała EIN, zanim pozwoli Ci otworzyć konto lub współpracować z tobą.

Ludzie często mylą ze sobą numery EINs i social security numbers (SSN), ponieważ oba są dziewięciocyfrowymi numerami identyfikacyjnymi wydanymi przez rząd. Ale Formatowanie dla EIN różni się od SSN. EINs zaczynają się od dwóch cyfr, po których następuje myślnik, a następnie siedem kolejnych (12-3456789). Sieci SSN mają trzy-dwu-czterocyfrową sekwencję, oddzieloną dwoma myślnikami (123-45-6789).

Ein są często określane przez wiele różnych nazw. Oto kilka typowych synonimów EIN, które zobaczysz w różnych kontekstach:

 • EIN
 • Numer identyfikacji podatkowej
 • Federalny numer podatkowy
 • Federal Tax ID
 • Federalny numer identyfikacyjny pracodawcy
 • Numer identyfikacyjny pracodawcy

Jeśli widzisz którykolwiek z tych terminów w formularzu, po prostu wiedz, że wszystkie odnoszą się do EIN.

Czy Twoja firma potrzebuje EIN?

Według IRS jest to ogólne kryteria stosowane do określenia, czy firma musi mieć EIN:

 • Czy firma ma pracowników?
 • Czy firma działa jako spółka osobowa lub korporacyjna?
 • Czy przedsiębiorca składa zeznania podatkowe za zatrudnienie, akcyzę lub Alkohol/Tytoń / broń palną?
 • Czy przedsiębiorca wstrzymuje podatki (inne niż wynagrodzenia) wypłacane cudzoziemcom nierezydentom?
 • Czy biznes ma plan Keogha?
 • Czy firma jest zaangażowana w pewne trusty, IRAs, zwolnione z podatku dochodowego od działalności gospodarczej organizacje, nieruchomości, kanały inwestycji hipotecznych w nieruchomości, organizacje non-profit, spółdzielnie rolnicze lub Administratorzy planów?

Jeśli odpowiesz ” tak ” na którekolwiek z tych pytań, Urząd Skarbowy mówi, że musisz mieć EIN. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że firma dowolnej wielkości, nawet jednoosobowa LLC, może uzyskać EIN.

Pójdźmy o krok dalej i przyjrzyjmy się wymaganiom EIN dla różnych typów jednostek. Pamiętaj, że to, że nie musisz mieć EIN, nie oznacza, że nie powinno.

Jednoosobowe

Jednoosobowych bez pracowników są Nie Wymagane aby uzyskać EIN, jeśli odpowiedzą ” nie ” na wszystkie inne kryteria wymienione powyżej. Każdy jednoosobowy właściciel z pracownikami jest wymagane żeby zdobyć EIN.

W wielu przypadkach jednoosobowi właściciele nadal będą potrzebować EIN, aby otworzyć konto bankowe lub wykonać inne zadania związane z działalnością gospodarczą (nawet jeśli IRS tego nie wymaga). Bez EIN, wyłączni właściciele są zmuszeni do korzystania z osobistego numeru SSN na formularzach 1099 i innej dokumentacji biznesowej, co ostatecznie naraża twoje ryzyko kradzieży tożsamości.

Jednoosobowe LLC

Jednoosobowe LLC bez pracowników to Nie Wymagane żeby zdobyć EIN. Ponownie, jest to przy założeniu, że LLC nie spełnia żadnych innych kryteriów IRS (takich jak podatek akcyzowy, plany Keogh itp.). Każda jednoosobowa LLC z pracownikami jest wymagane aby uzyskać EIN.

Podobnie jak w przypadku jednoosobowych właścicieli, nadal zaleca się uzyskanie EIN dla jednoosobowej LLC, nawet jeśli IRS nie upoważnia go technicznie.

Partnerstwa i wieloosobowe LLC

Jeśli Twoja firma jest zorganizowana jako spółka partnerska lub wieloosobowa LLC, ty są wymagane aby uzyskać EIN.

Będziesz musiał złożyć deklarację partnerstwa i dostarczyć formularze podatkowe K-1 wszystkim członkom LLC. Musisz mieć EIN dla tego typu raportowania i struktury podmiotu.

Korporacje

Termin “korporacja” może odnosić się do kilku różnych typów jednostek.  Najczęstsze typy jednostek to korporacje S, korporacje C i organizacje non-profit, z których wszystkie są wymagane przez IRS do posiadania EIN do celów podatkowych.

Krótko mówiąc, jeśli włączasz swoją firmę, potrzebujesz EIN.

Trusty i nieruchomości

W niektórych przypadkach ein są używane dla niektórych rodzajów trustów i nieruchomości. Ale dla celów tego przewodnika, będziemy trzymać się nurkowania w EINs tylko dla firm.

Powody, aby uzyskać EIN dla swojej firmy

Oprócz mandatów rządowych, są inne powody, dla których powinieneś dostać EIN. Tak więc, dla tych z was, którzy należą do kategorii “nie wymagane”, oto kilka innych scenariuszy, w których EIN może być konieczne:

 • Otwarcie konta bankowego dla firm (większość banków wymaga EIN)
 • Kredyt budowlany dla firm, aby kwalifikować się do kredytów
 • Ochrona przed kradzieżą tożsamości (zamiast używania SSN do celów biznesowych)
 • Ubieganie się o biznesową kartę kredytową
 • Ubieganie się o kredyt biznesowy
 • Ubieganie się o niektóre licencje biznesowe
 • 1099 formularzy (zamiast SSN)
 • Budowanie wiarygodności jako freelancer lub Niezależny wykonawca
 • Budowanie zaufania z nowymi dostawcami
 • Unikanie kar podatkowych
 • Mając więcej opcji na Plany emerytalne

Jak widać, EINs wykraczają daleko poza wymogi podatkowe. Pamiętasz, kiedy powiedzieliśmy, że jednoosobowa LLC nie zawsze musi mieć EIN? Spójrz na ten biznes sprawdzanie aplikacji z banku USA:

W takim przypadku nie można otworzyć konta bankowego firmy bez EIN. Oznacza to, że nie można oddzielić wydatków osobistych od wydatków biznesowych, co może prowadzić do zupełnie nowego zestawu problemów w dół drogi.

Uzyskanie EIN od początku (nawet jeśli w rzeczywistości go nie potrzebujesz) może również pomóc Twojej firmie w rozwoju w przyszłości.

Na przykład, załóżmy, że obecnie jesteś jedynym właścicielem i obsługujesz wszystkie operacje biznesowe samodzielnie. Ale zaczynasz mieć więcej pracy i musisz zatrudnić pracownika. Nie będziesz mógł legalnie nikogo zatrudnić, dopóki nie zdobędziesz EIN. Zamiast czekać i potencjalnie napotkać opóźnienia w procesie, lepiej być proaktywnym i uzyskać EIN podczas konfigurowania jednostki biznesowej. W ten sposób będziesz mógł zatrudniać ludzi, gdy będziesz gotowy, bez konieczności podejmowania dodatkowych kroków.

Ein Kwalifikowalność i wymagania

Teraz, gdy rozumiesz, kto potrzebuje EIN, do czego są i dlaczego ich potrzebujesz, musisz wiedzieć jeszcze jedną rzecz, zanim złożysz podanie. Tylko dlatego, że potrzebujesz EIN nie musi oznaczać, że jesteś uprawniony do jego uzyskania (ale większość ludzi jest).

Według IRS są to Wymagania kwalifikacyjne do uzyskania EIN:

 • Twoja firma znajduje się w USA lub na terytorium USA
 • Wnioskodawca musi posiadać ważny numer identyfikacyjny podatnika (zwykle numer ubezpieczenia społecznego)
 • Każda odpowiedzialna strona jest ograniczona do jednego EIN dziennie

“Podmiot odpowiedzialny” oznacza osobę, która jest właścicielem lub kontroluje podmiot (osoba fizyczna, a nie podmiot).

Jak uzyskać bezpłatny EIN (numer identyfikacyjny pracodawcy)

Ubieganie się o ein jest łatwe. Możesz złożyć wniosek bezpośrednio z IRS, aby uzyskać bezpłatny EIN, korzystając z jednej z następujących metod:

 • Online
 • Faksem
 • Pocztą
 • Telefonicznie (kandydaci zagraniczni)

Aplikuj Online

Aplikowanie online będzie najlepszym rozwiązaniem dla zdecydowanej większości ludzi. Kliknij tutaj, aby uzyskać link do aplikacji na stronie IRS. Jest za darmo i nie zajmie ci to zbyt wiele czasu.

Urząd Skarbowy wymaga, aby wypełnić wniosek w jednym posiedzeniu. Nie możesz więc zacząć, zapisać swoich postępów, a następnie zakończyć w późniejszym czasie. Twoja sesja wygasa automatycznie po 15 minutach bezczynności. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał zacząć od nowa.

Podoba mi się aplikacja online, ponieważ jest tak prosta. Musisz tylko podać kilka podstawowych informacji o swojej firmie, w tym:

 • Struktura prawna (jednoosobowy właściciel, spółka osobowa, LLC, korporacja itp.)
 • Informacje dla członków
 • Państwo lub terytorium, na którym fizycznie znajduje się przedsiębiorstwo
 • Powód ubiegania się (zatrudnianie pracowników, cele bankowe, nowa działalność itp.)
 • Informacje o ” stronie odpowiedzialnej “(w większości przypadków)

Możesz aplikować online w godzinach pracy od 7: 00 do 22: 00 EST, od poniedziałku do piątku.

Otrzymasz swój EIN natychmiast po zweryfikowaniu wniosku i możesz go użyć do otwarcia konta bankowego lub od razu ubiegać się o licencję biznesową. Jednak to trwa do dwóch tygodni, aby EIN stać się oficjalną częścią ewidencji IRS. Nie będziesz mógł złożyć elektronicznego zeznania podatkowego ani dokonać elektronicznej płatności podatku, dopóki nie znajdzie się on w ich oficjalnych rejestrach.

Złóż wniosek Faksem

Ci, którzy nie mogą lub nie chcą aplikować online, mają możliwość przesłania aplikacji faksem. Musisz wydrukować i wypełnić formularz IRS SS-4.

Ten formularz jest dostępny online i nie ma ograniczeń czasowych, kiedy można wysłać faks (w przeciwieństwie do formularza online).

Upewnij się, że uważnie przeczytałeś formularz. Jeśli odpowiesz na coś nieprawidłowo lub popełnisz literówkę lub błąd, może to spowodować znaczne opóźnienia w procesie. Wolne od błędów formularze zwykle trwają około czterech dni roboczych.

Jeśli znajdujesz się w jednym z 50 stanów lub Waszyngtonie, Wyślij faks na numer 855-641-6935. Osoby nieposiadające legalnego miejsca zamieszkania, siedziby głównej lub głównej agencji w Stanach Zjednoczonych mogą przesłać Faks na numer SS-4: 855-215-1627 (w Stanach Zjednoczonych) lub 304-707-9471 (poza Stanami Zjednoczonymi).

Aplikuj pocztą

Aplikacja wysyłana pocztą zajmie najwięcej czasu. Ale jeśli nie spieszysz się, możesz wydrukować i wypełnić formularz SS-4 i wysłać go na poniższy adres:

Internal Revenue Service
Attn: ein Operation
Cincinnati, OH 45999

Adres pocztowy pozostaje taki sam, niezależnie od twojej fizycznej lokalizacji. Jeśli jednak nie masz legalnego miejsca zamieszkania lub głównego adresu w USA, Zmień zamiast tego linię uwagi na” Attn: ein International Operation”.

Aplikuj przez telefon

Jeśli ubiegasz się o EIN, a Twoja firma znajduje się poza USA, nie możesz ubiegać się online. Musisz zadzwonić do IRS bezpośrednio, aby uzyskać EIN jako międzynarodowy wnioskodawca.

Ta opcja jest dostępna tylko dla międzynarodowych kandydatów. Urząd skarbowy nie przyjmuje już aplikacji telefonicznych dla firm fizycznie zamieszkałych w USA.

Aby ubiegać się o EIN telefonicznie, zadzwoń pod numer 267-941-1099 między 6 a 23 od poniedziałku do piątku (numer nie jest bezpłatny).

Alternatywne sposoby uzyskania EIN

Dla tych, którzy rozpoczynają nową działalność, masz inną opcję uzyskania EIN.

Aby oficjalnie rozpocząć działalność, musisz złożyć odpowiednie dokumenty w swoim stanie, wymienić zarejestrowanego agenta i przejść przez dodatkowe formalności. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usługi tworzenia biznesu w tym celu. Te usługi online będą obsługiwać wszystkie odpowiednie zgłoszenia w Twoim imieniu, niezależnie od typu podmiotu.

Podczas rejestracji w usłudze tworzenia firm możesz łatwo dodać opcję zgłoszenia EIN do swojego planu. Dostawca uzyska go od IRS w Twoim imieniu, korzystając z tych samych informacji, które podajesz w celu utworzenia Twojej LLC lub korporacji.

Zazwyczaj jest dodatkowa, Jednorazowa opłata za tę usługę, ale płacisz za wygodę. To tak proste, jak zaznaczenie pola i pozwolenie osobie trzeciej zająć się resztą za Ciebie.

Oto przykład z Inc Authority (popularnej usługi tworzenia biznesu):

Dodanie EIN do zamówienia będzie wyglądać nieco inaczej, w zależności od używanej usługi formacyjnej. Ale każdy oferuje jeden i łatwo go wybrać, gdy się rejestrujesz. Niektóre plany usług tworzenia biznesu będą nawet zawierać EIN w pakiecie.

Ile kosztuje EIN?

Ubieganie się o EIN jest w 100% bezpłatne—o ile złożysz wniosek bezpośrednio przez Urząd Skarbowy. Cztery metody omówione wcześniej w tym przewodniku (online, faks, poczta, telefon) są bezpłatne dla każdego.

Jeśli korzystasz z usługi innej firmy, zwykle oprócz podstawowego kosztu formacji biznesowej naliczana jest opłata. Oto lista cen EIN z najlepszych usług tworzenia biznesu na rynku dzisiaj:

 • LegalNature – $70
 • Incfile – $70
 • LegalZoom – $60 (część pakietu dodatków)
 • RocketLawyer-59,99 zł
 • ZenBusiness-70 zł
 • Inc Authority – $49
 • Incorporate.com -80 zł
 • Swyft – 70 Zł
 • MyCompanyWorks – $49
 • Northwest Zarejestrowany Agent – $50
 • MyCorporation-79 zł

Są to aktualne stawki bazowe za uzyskanie EIN od tych dostawców. W niektórych przypadkach ein będą dołączane do niektórych planów formacji lub Pakietów premium.

Wniosek

Numery identyfikacyjne pracodawcy (EINs) są wymagane dla wielu firm do działania. Nawet jeśli Twoja firma nie jest wymagana przez prawo do uzyskania EIN, nadal jest w Twoim najlepszym interesie, aby go uzyskać.

Jak zdobyć EIN? To proste-po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami w tym przewodniku.

Uzyskanie EIN z urzędu skarbowego jest bezpłatne i łatwe. Ale jeśli nie chcesz zajmować się urzędem skarbowym, zawsze możesz skorzystać z usługi tworzenia biznesu i pozwolić im zająć się aplikacją w Twoim imieniu.

Total
0
Shares
Related Posts