Przewodnik dla początkujących do umów o pracę

Znalezienie wykwalifikowanych kandydatów na wolne stanowiska w Twojej firmie może być pracą samą w sobie. Po znalezieniu idealnego dopasowania, musisz oficjalnie zatrudnić ich, aby ukończyć proces.

Umowy o pracę to doskonały sposób na formalne określenie oczekiwań i wymagań wobec nowych pracowników. Dokumenty te pomagają chronić zarówno pracodawców, jak i pracowników.

Solidna Umowa o pracę nadaje ton sukcesu i eliminuje zamieszanie we wszystkich kluczowych aspektach tego nowego związku.

Co to jest umowa o pracę?

Umowa o pracę jest prawnie wiążącą pisemną umową, która wyjaśnia stosunek pracy między organizacją a pracownikiem.

Umowy o pracę nie są oficjalnym wymogiem procesu zatrudniania, a umowy te mają różne kształty i rozmiary. W wielu przypadkach formalne pismo ofertowe i podpisany podręcznik pracownika mogą być wystarczające, aby objąć wszystkie podstawy.

Jednak umowy o pracę pomagają wyeliminować niejasności w relacji i jasno określić, czego oczekuje się od pracownika i pracodawcy—więc zazwyczaj w Twoim najlepszym interesie jest stworzenie formalnej umowy.

Podstawy umów o pracę

Warunki umowy o pracę będą unikalne dla każdego nowego zatrudnienia. Oto bliższe spojrzenie na niektóre z najczęstszych elementów, które należy uwzględnić w umowie o pracę:

Opis stanowiska, obowiązki i zakres odpowiedzialności

Jest to kluczowa część każdej umowy o pracę. Dokument musi jasno opisywać oczekiwania i obowiązki danej pracy.

Zamiast skupiać się na codziennych zadaniach stanowiska, skoncentruj się bardziej na oczekiwaniach i obowiązkach z szerszej perspektywy.

Na przykład, jeśli wynajmujesz serwer żywności, nie musisz dodawać w tej części umowy szczegółów, takich jak “przyjmuj zamówienia klientów” i “przynieś jedzenie do stołów”. Po pierwsze, Są to oczywiste części pracy. Po drugie, w tym zbyt wiele szczegółowych szczegółów pozostawia otwarte drzwi dla pracowników, aby powiedzieć “to nie Moja praca”, gdy poprosisz ich o zrobienie czegoś.

Warunki Zatrudnienia

Warunki zatrudnienia zazwyczaj należą do jednej z trzech kategorii-w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin lub na czas określony.

Większość pracodawców liczy 40 godzin pracy na pełny etat. Ale prawna definicja zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy różni się w zależności od stanu. Na przykład niektóre stany definiują pracę w pełnym wymiarze godzin jako 32 godziny tygodniowo. Zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin zazwyczaj mieści się w przedziale 20-30 godzin tygodniowo, ale może być poniżej tego, co jest uważane za Pełny etat w tym stanie.

Zarówno w pełnym wymiarze godzin, jak i w niepełnym wymiarze godzin warunki zatrudnienia są definiowane na stałe bez z góry ustalonej daty zakończenia.

Pracownicy zatrudnieni na czas określony są zatrudniani tylko na określony czas. Ta relacja będzie miała określoną datę rozpoczęcia i zakończenia w umowie. W przeciwieństwie do niezależnych wykonawców, pracownik na czas określony jest traktowany tak samo jak zwykły pracownik przez czas trwania umowy.

Niektóre umowy o pracę będą zawierać dni, godziny i inne elementy harmonogramu, że pracownik ma pracować. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracownik ma pracować w nieparzystych godzinach, takich jak noce i weekendy.

Klauzula wypowiedzenia może być również zawarta w warunkach zatrudnienia.

W przeciwnym razie możesz po prostu dołączyć rezerwę na zatrudnienie “do woli”. Oznacza to, że każda ze Stron może zakończyć związek, z lub bez przyczyny, w dowolnym momencie.

Można tu również zdefiniować “inne zatrudnienie”. Na przykład wielu pracowników federalnych nie może uzyskać drugiej pracy, która koliduje z ich oficjalnymi obowiązkami.

Odszkodowanie

Oczywiście warunki płatności będą dużą częścią każdej umowy o pracę.

Ta sekcja musi jasno określić wynagrodzenie, wynagrodzenie lub prowizję pracownika, które zostały wcześniej uzgodnione między obiema stronami. Uwzględnij również okresy wypłaty, informacje o strukturze premii lub opcje kapitałowe w kontrakcie.

Sekcja odszkodowań powinna również obejmować wszystkie świadczenia pracownicze, które oferujesz w ramach zatrudnienia. Może to obejmować dopasowanie 401 (k), ubezpieczenie zdrowotne, świadczenia dentystyczne, świadczenia dla osób dojeżdżających do pracy, urlopy rodzinne i medyczne, konta oszczędnościowe na zdrowie i inne.

Obejmują tylko świadczenia, które na pewno będą oferowane na czas zatrudnienia nowego pracownika. Jeśli świadczenia mogą ulec zmianie, najlepiej pozostawić je poza umową.

Niektóre umowy o pracę będą zawierały klauzulę odprawy. Chociaż nie musisz oferować odprawy, może to ułatwić pracownikom i ułatwić im podpisanie umowy.

Umowy Po Zatrudnieniu

Umowa powinna zawierać wszelkie zobowiązania pracownika i pracodawcy do przestrzegania po wygaśnięciu umowy.

Niektórzy pracownicy mogą być zobowiązani do podpisania dokumentu o Zachowaniu Poufności, zakazie nagabywania lub zakazie konkurencji. Uniemożliwia to im udostępnianie tajemnic handlowych lub kradzież klientów.

Tego rodzaju umowy będą się różnić w zależności od rodzaju działalności i danej pozycji.

Na przykład prawnikowi pracującemu w firmie prawniczej można zakazać zakładania własnej firmy w promieniu 50 mil przez dwa lata po zatrudnieniu na podstawie klauzuli o zakazie konkurencji.

Zawsze skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem kontraktowym, gdy przygotowujesz tego typu dokumenty, aby upewnić się, że są one prawnie wiążące i otrzymujesz ochronę, której potrzebujesz. Wszelkie wady tych dokumentów nie mogą zostać uznane w sądzie.

5 narzędzi usprawniających umowy o pracę

Tworzenie umów o pracę może wydawać się trudnym zadaniem, szczególnie dla początkujących. Ale te pięć narzędzi znacznie ułatwi Ci życie, gdy przechodzisz przez ten proces:

#1-Rocket Lawyer

Rocket Lawyer jest liderem branży w internetowej przestrzeni dokumentów prawnych. Pomagają małym i średnim przedsiębiorstwom w świadczeniu usług prawnych, od usług inkorporacji po tworzenie dokumentów. Za jedyne $39.99 miesięcznie możesz utworzyć tyle umów o pracę, ile potrzebujesz.

Alternatywnie, użytkownicy o małej objętości mogą użyć Rocket Lawyer za $39.99 za dokument. Ale miesięczna opłata jest lepszą wartością, biorąc pod uwagę, że skorzystasz również z niektórych usług adwokackich. Możesz użyć Rocket Lawyer dla nda,non-competes, non-nagabywania i innych. Wypróbuj za darmo z siedmiodniowym okresem próbnym.

# 2-LegalZoom

LegalZoom świadczy usługi prawne dla 4+ milionów klientów i 2+ milionów firm, co czyni go jednym z najpopularniejszych rozwiązań prawnych online. Platforma zawiera szablony umów o pracę, które możesz dostosować w ciągu kilku minut. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a LegalZoom automatycznie wypełni dla ciebie umowę o pracę.

Oprócz umów o pracę, LegalZoom ma umowy o nieujawnianie, nie nagabywanie, nie konkurowanie i wszelkie inne dokumenty prawne, których możesz potrzebować podczas procesu zatrudniania. Możesz również skonsultować się z ekspertami prawnymi, aby uzyskać odpowiedzi na pytania i upewnić się, że umowy są legalne. Biznes plany od LegalZoom zaczynają się od $31.25 miesięcznie.

# 3-BambooHR


BambooHR to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zasobami ludzkimi z narzędziami do rekrutacji, zatrudniania i wdrażania nowych pracowników. Oprogramowanie posiada wbudowaną funkcję podpisu elektronicznego, która pomaga usprawnić proces wdrażania do pracy. Możesz skuteczniej rozprowadzać umowy o pracę i zbierać podpisy od nowych pracowników.

Oprogramowanie ma nawet powiadomienia o podpisie cyfrowym i niestandardowe przepływy pracy, aby zapewnić, że proces ten przebiega tak płynnie, jak to możliwe. Po wdrożeniu wszystkie umowy pracownicze i inne poufne informacje mogą być przechowywane w bazie danych pracowników BambooHR. Skontaktuj się z BambooHR, aby uzyskać bezpłatną wycenę i demo, aby rozpocząć.

# 4-PandaDoc


Jeśli jesteś gotowy do zawarcia umowy o pracę, ale nie wiesz, od czego zacząć, PandaDoc Cię obejmuje. Możesz skorzystać z tej platformy, aby uzyskać bezpłatny szablon umowy o pracę. To tylko kwestia wypełnienia szczegółów dotyczących Twojej firmy i nowego zatrudnienia – wtedy jesteś gotowy do pracy.

Aby w pełni wykorzystać możliwości PandaDoc, możesz skorzystać z podpisów elektronicznych i niestandardowych narzędzi przepływu pracy. Oprogramowanie jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania kontraktami, więc istnieje mnóstwo świetnych funkcji, które ułatwią Ci życie. Plany zaczynają się od $19 miesięcznie i możesz wypróbować je za darmo przez 14 dni.

# 5-DocuSign

DocuSign jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną nazwą w obszarze podpisu elektronicznego. Ponad 750 000 + klientów skorzystało z tej platformy, aby ułatwić setki milionów podpisów na całym świecie. Oprogramowanie jest idealne do podpisów elektronicznych i zarządzania cyklem życia umów.

Każda firma może używać DocuSign do wysyłania, podpisywania i zbierania podpisów umów pracowniczych. Niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić tylko dla jednego pracownika, czy zatrudnić na dużą skalę, DocuSign ma cię w zasięgu ręki. Plany zaczynają się już od $10 miesięcznie, a możesz wypróbować je za darmo w 30-dniowym okresie próbnym.

4 Sztuczki Przy Tworzeniu Umów O Pracę

Aby w pełni wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie umowy o pracę, postępuj zgodnie z tymi szybkimi wskazówkami i najlepszymi praktykami. Jako początkujący, te proste hacki sprawi, że Twoje życie będzie znacznie łatwiejsze.

Sztuczka # 1: Użyj szablonu umowy o pracę

Tworzenie jakiegokolwiek dokumentu prawnego z pustej strony jest Onieśmielające i nie jest to coś, co mogę polecić z ufnością. Zamiast pracować ciężej niż potrzebujesz, zacznij od szablonu umowy o pracę.

Możesz znaleźć te dokumenty z dziesiątek zasobów online, w tym niektórych narzędzi wymienionych wcześniej w tym przewodniku.

Od tego momentu, to tylko kwestia wypełnienia warunków zatrudnienia dla Twojej firmy i tego konkretnego pracownika. Zawsze możesz dodawać, pomijać lub dostosowywać te szablony w zależności od swoich potrzeb.

Po zakończeniu dostosowywania pierwszego szablonu możesz użyć go ponownie do przyszłych kontraktów. Wiele informacji na nim będzie boilerplate. W wielu przypadkach jest to tylko kwestia zmiany nazwiska pracownika, daty rozpoczęcia i szczegółów płatności.

Sztuczka # 2: skonsultuj się z adwokatem

Większość właścicieli firm i przedstawicieli HR nie jest ekspertami prawnymi. Za każdym razem, gdy tworzysz prawnie wiążącą umowę, musisz zasięgnąć porady Radcy Prawnego.

Wiele osób próbuje stworzyć umowę o pracę na własną rękę, ale pomija kluczowe szczegóły, które narażają firmę na ryzyko. W niektórych przypadkach dokumenty są tak źle wykonane, że nigdy nie wytrzymają w sądzie.

Unikaj tych bólów głowy, wykonując pięciominutowy telefon. Alternatywnie możesz rozmawiać na żywo z prawnikiem online. Nawet jeśli chcesz samodzielnie utworzyć dokument, upewnij się, że twój prawnik przejrzy go przed wysłaniem go do nowego pracownika w celu złożenia podpisu.

Prawnik może być nieco droższy, ale ten koszt jest marginalny w porównaniu z bólami głowy i potencjalnymi opłatami związanymi z nieudaną umową.

Trick # 3: rozważ stanowisko przed sporządzeniem umowy

Jak wcześniej wspomniano, nie każdy pracownik musi mieć umowę. Możesz zaoszczędzić sobie dużo czasu, pomijając całkowicie kontrakt, jeśli pozycja tego nie wymaga.

Na przykład, jeśli prowadzisz lokalną lodziarnię i zatrudniasz studentów w niepełnym wymiarze godzin w lecie, prawdopodobnie nie potrzebujesz długiego, formalnego dokumentu prawnego. Ale jeśli prowadzisz średniej wielkości agencję marketingową i zatrudniasz nowego dyrektora finansowego, bardziej odpowiednia byłaby umowa o pracę.

Dla pracowników, którzy będą wykonywać bardzo konkretną pracę opartą na wiedzy lub umiejętnościach, umowy o pracę są tu również odpowiednie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mają do czynienia z poufnymi informacjami.

Sztuczka # 4: Bądź Elastyczny

Ważne jest, aby zrozumieć, że umowa o pracę nie jest drogą jednokierunkową. Obie strony (pracownik i pracodawca) są chronione umową.

Niektórzy właściciele firm popełniają błąd, aby uzyskać zbyt szczegółowe w umowie, która przynosi im natychmiastowe korzyści, tylko po to, aby odkryć, że umowa nie pasuje już do ich potrzeb w dół drogi.

Załóżmy na przykład, że zatrudniasz kogoś na pełny etat na dwuletni kontrakt. Ale sześć miesięcy później, Twoja firma skaluje się, przeprowadzasz restrukturyzację i decydujesz, że nie potrzebujesz już tego stanowiska. Zwolnienie tego pracownika bez przyczyny może być postrzegane jako naruszenie umowy, o ile pracownik podtrzymuje swoją część Umowy.

Więc staraj się unikać zamykania się na konkretne terminy, które mogą się zmienić w przyszłości.

Co dalej

Teraz, gdy rozumiesz podstawy umowy o pracę, nadszedł czas, aby zacząć tworzyć te dokumenty dla nowych pracowników.

Dla rozwijających się firm, które chcą ulepszyć każdy aspekt procesu zatrudniania i wdrażania, skorzystaj z oprogramowania HR. Najlepsze oprogramowanie HR pomoże Ci usprawnić proces rekrutacji i zarządzać całym cyklem życia pracownika.

Jeśli zamierzasz korzystać z podpisów elektronicznych i wysyłać wiele dokumentów poza jedną umowę o pracę (np. nda, brak kwalifikacji itp.), należy również zainwestować w solidne rozwiązanie do zarządzania kontraktami.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Paychex Recenzja

Paychex oferuje kompleksową, wysoce konfigurowalną usługę płacową i rozwiązanie HR online. Obejmuje płace, kadry, ubezpieczenia biznesowe, śledzenie obecności, przetwarzanie…